Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1736 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 116  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2010-10-07 10:23:25 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2010-01-08 16:02:01
Posty: 224
Lokalizacja: Tczew
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Po Tcat czas na FJR
Zbyszek
Jeżeli mogę wiedzieć-zmieniasz bo Multitec nie sprawdził się?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Kask
PostNapisane: 2010-10-07 10:23:25 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2010-10-07 11:49:50 
Główny Wódz Bractwa

Dołączył(a): 2007-03-27 11:57:43
Posty: 1123
Lokalizacja: Elbląg
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 735 200 934
Obecne moto: BMW K1600GT
Ja generalnie co dwa latka robię zmianę. Dla zasady.
Pojawia się coś nowego, więc jestem ciekaw. Multitec jest generalnie OK. Marka, pięknie leży, niezawodne zamknięcia, przyzwoita wentylacja, przezroczak - właśnie założyłem nowy+ progresja (obie z pinlockiem). Jedno, co mi się nie widzi - jest dla mnie za głośny. Ponieważ jeżdżę w okularach, a dodatkowo mam zamontowane słuchawki od interkomu nie daję rady w stoperach. Szczękowce są ogólnie głośniejsze - dodatkowe krawędzie, szczeliny itp, jednak cenię je za wygodę. Szukam markowego szczękowca tak wygodnego jak S. Multitec, lecz cichszego oraz z blendą. To może być C3, choć może być różnie. Stąd pytanie, choć praktycznie rzecz biorąc - decyzję podjąłem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2010-10-07 12:06:20 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2010-01-08 16:02:01
Posty: 224
Lokalizacja: Tczew
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Po Tcat czas na FJR
Dzięki za odp.Pytałem bo w moich poszukiwaniach brałem też pod uwagę MULtITECA.ale ciągnie mnie chyba jednak w stronę ARAI-a.
znam zalety i wady szczękowców- od 3 lat mam LONGWAY-a od AGV.ale mój jest masakrycznie głośny(nawet z zatyczkami).do tego zamykanie szczeki stało sie uciążliwe-często nie łapią zaczepy.bardzo to uciążliwe i niebezpieczne.dodatkowo wieje mi non-stop na oczy.w ciepłe dni tego nie odczuwałem.teraz bardzo. :( reszta bardzo fajna.

ogólnie: nie sądziłem,ze będę miał aż taki trudny wybór z wyborem kasku w takiej $. :D przymierzałem już tego trochę.opinii full.ciężko podjąć decyzję.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2010-10-08 13:35:45 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-07-03 12:55:56
Posty: 23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2 Fazer 2008
ŻYTO

Opinie na temat głośności to rzecz bardzo względna. Prawda jest taka, że zależy to od tego w jakim miejscu strugi powietrza opływającej moto siedziśz. Wiec ważne są zarowno kwestje na jakim moto, z jaką szybą czy jej brakiem jeździsz oraz twoje osobiste "parametry" czyli wzrost i preferowana pozycja za sterem. Jeździłem na FZ6-S2 z akcesoryjną szybą turystyczną i w porównaniu do mojej standardowej szyby na identycznym moto różnica była gigantyczna! (kask ten sam XR1000)

Moim zdaniem jesli chodzi o głośność to tylko osobisty test na własnym moto.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2010-10-08 14:19:57 
electronic supersonic

Dołączył(a): 2008-08-04 21:17:27
Posty: 1717
Lokalizacja: Koło Koła
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: Tiger 1050
Pozostaje jeszce jedna dość istotna sprawa. Mianowicie co kto odczuwa jako głośno. Mój kask no na górnej półce to on nawet nie leżał , w kocie dodatkowo mam sytuacje kiedy struga powietrza centralnie napier..... wieje znaczy sie w sam kask. Jak jadę na jakieś tam latanie to nei zwracam uwagi na szum (a cichy to on raczej nie jest) ale jak jadę w traskę to już mi się zdarzyło kilka razy ze stoperami podróżować. Jak jeździłem innymi moto to też te odczucia były inne nieraz. Więc taka jest prawda test na swoim moto i to kilkudniowy daje dopiero jakieś odczucie czy jest cicho czy nie a w sumie to i tak jedynie czy jest ciszej czy głosniej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2010-10-09 19:20:40 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-06-12 20:45:41
Posty: 171
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600S Fazer
Racja wrażenie głośności kasku to indywidualna sprawa. Zależy też od tego jak ciasny jest kask. Ja miałem okazję przetestować HJC, NOLAN, NAXA i w tym porównaniu NAXA wypada dobrze. Wadą kasku NAXA jest rozciągające się wnętrze i trzeba kupować dużo za ciasny kask by potem dobrze się ułożył.
Ja w moto mam zamontowany głośny wydech Micron Carbon i słychać go podczas jazdy w kasku ale nie uważam tego za wadę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2010-10-09 20:20:33 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-12-08 09:33:58
Posty: 446
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 2002
Wracam do decybeli. Dawno temo (kilkanaście lat) ukończyłem studia na wydziale inżynierii dźwięku. Mogę więc dość fachowo opisać te całe decybele.
To, że 3 dB oznacza dwukrotny wzrost poziomu natężenia dźwięku, nie oznacza, że dla człowieka jest to subiektywne wrażenie dwa razu większego hałasu. Subiektywne odczucia są takie, żę wzrost o 3 dB jest postrzegany jako "minimalnie głośniej", wzrost o 10 dB jest postrzegany jako "dwa razy głośniej".

To, że Shoei się chwali, że wyciszył swój kask o 2.2 dB - brzmi zabawnie, bo "na ucho" mało kto będzie w stanie to zauważyć, ale w sumie lepiej że wyciszyli w 2 dB niż mieliby pogorszyć o 2 dB.

A w sprawie kasków: kto z Was jeździ w Noloanie N90? Mierzenie w sklepie wypadło bardzo sympatycznie, pozostaje kwestia codziennej praktyki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2010-10-09 21:42:53 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-02-14 19:59:18
Posty: 79
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Fazer FZ 6 S
Witam w temacie ponowie! chcialem dodac opinie na temat Schuberta C 3-wszystko jest jak w reklamie!czyli,cichy,niezawodny,lekki,to sie odczczuwa-szczegolnie w dlugich trasach.swietna wentylacja--ale w upalach w Grecji w tym roku-to byl koszmar-masa rozgrzanego powietrza wpada do srodka i jest za goraco-ale to wina upalow.Mam i airoha gdy jezdze po podworku-jest ciezszy,glosniejszy.W C 3 nie slysze silnika,ani tego gdy ktos do mnie mowi-musze wtedy otworzyc helm.Blenda znakomicie spelnia swoje zadanie,zapiecie jest latwe w obsludze.Otwieranie jednym przyciskiem,za granica jest nawet gwarancja obejmujaca helm na temat jakiegos wypadku.nic tam nie zawiewa pod szyje wiatru, zadnych przeciagow w zadnych szczelinach.nie ma efektu znoszenia jak w airohu na rozne strony-nawet gdy jade szybko,lub gdy zwalniam-ma taki system wlasnie.Wysciloka ok.Posiada rowniez miejsce na glosniczki-takie plaskie gdy sie zechce zamontowac system glosnomowiacy do komunikacji z pasazerem itd.Fimowy zestaw jest rowniez do tego kasku-system SRC.Specjalny kolnierz.Niestety jeszcze nie zamontowalem.Nie moge sie zdecydowac.Ma tez jakis patent gdy kask upadnie z 1 metra.Glowny wizjer ma rowniez drugi od srodka filtr.Oczywiscie nie paruje.Same plusy co? Koledzy pisza ze zmieniaja co 2 lata? Mysle ze zywot skrupy jest nieco dluzszy? Zywotnosc uzytych materialow i jakosc wykonania rowniez? Wiec nie zmieniam-jesli ktos robi malo km to wiadomo,wszystko zuzywa sie wolniej,jezdzac w dlugie trasy musze dbac o swoj komfort i bezpieczenstwo.Prawdopodobnie zakupie drugie C3--ale w wersji dla Pań-maja węzsza szczekę itd.To dla Plecaczka 8) Nie mozna naklejac na niego naklejek-bo straci sie gwarancje.Pokrowiec w komplecie i instrukcja.Na poczatku byly i sa w cenie ale warto zainwestowac,dobre wydane pieniadze zwroca sie komfortem podrozy.Czasem sa niezle promocje na nie. :arrow:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2010-10-11 10:12:23 
Główny Wódz Bractwa

Dołączył(a): 2007-03-27 11:57:43
Posty: 1123
Lokalizacja: Elbląg
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 735 200 934
Obecne moto: BMW K1600GT
Twardy, dzięki za opinię. Rozumiem, że uwaga dot. upałów w Grecji w żaden sposób nie rzutuje na opinię o C3. Traktuję to jako małą dygresję.
Potwierdza to moje oczekiwania. Wczoraj zakupiłem taki właśnie kask. Obadamy, zobaczymy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2010-10-11 20:40:39 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-02-14 19:59:18
Posty: 79
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Fazer FZ 6 S
Będziesz zadowolony,zobaczysz!Zapomnialem napisac ze posiada rowniez odblaski-czyli logo Schuberth C 3 jest odblaskiem rowniez od spodu sa umiejscowione odblaski.Tak to te upaly,normalnie duzo jezdzilem w otwartej szczece i tez ok choc jest dozwolony limit km do jazdy z otwarta szczeka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2010-10-12 07:44:09 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-12-08 09:33:58
Posty: 446
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 2002
Kupowanie kasku C3 "w trosce o bezpieczeństwo" jest marnym pomysłem:
http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/schuberth-c3

Kask ma ledwo 3 gwiazdki. Wiele innych szczękowców jest wyżej - w tym także tych znacznie tańśzych.

W C3 płacisz za komfort i tylko za to. Gdybym miał kupować kask w cenie C3, to zdecydowanie wybrałbym BMW System6.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2010-10-12 08:13:41 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-02-18 12:59:30
Posty: 728
Lokalizacja: Warmia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GTR 1400
BMW system 6 nie jest jeszcze klasyfikowany w tym teście. Trzy gwiazdki to nie tragedia, Shoei Multitech też ma trzy ;) Cena BMW System 6 jest dość atrakcyjna, bo już od 2050 PLN, bez żadnych rabatów w sklepie internetowym, ale kask jest dość nietypowy i dostęp choćby do szybek, lub innych akcesoriów może być utrudniony. Zresztą nigdzie nie podają danych co do hałasu. A właśnie komfortowego kasku szukam ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2010-10-12 10:28:51 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2008-07-28 16:59:02
Posty: 902
Lokalizacja: NOS
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Kawasaki ZRX 1100
t_racer_ napisał(a):
dość atrakcyjna, bo już od 2050 PLN

fuck me....nie zmieniam kasku jeszcze dłuugo dłuuuugo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2010-10-13 20:11:20 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-02-14 19:59:18
Posty: 79
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Fazer FZ 6 S
w Schubertch C 3 jezdzi niemiecka policja swiadczy to o czyms :arrow:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2010-10-13 20:42:05 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-06-12 20:45:41
Posty: 171
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600S Fazer
Miałem kiedyś używany kask BMW (taki z otwieraną całą przednią cześcią). I faktycznie skorupa była bardzo twarda, poza tym nie był rewelacyjny. Używany Nolan był lepszy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1736 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 116  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org