Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-09-29 01:53:42 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-05-30 13:56:09
Posty: 94
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Daytona 600
http://www.gazeta.policja.pl/portal/997 ... ystko.html

http://www.stopquadom.pl/

Temat założyłem poniekąd w celu stworzenia miejsca na ujście mojej frustracji. Oraz poznania opinii. Od kiedy pamiętam lubiłem zawsze crossy fajna efektowna jazda wymagane duże umiejętności i sprawność fizyczna. Niestety z mojej sympatii do dnia dzisiejszego nie pozostało nic.
Mieszkam na przedmieściach warszawy na osiedlu domów jednorodzinnych za oknem mam las i ptaszki niestety od jakiegoś roku wraz z modą na kupowanie gówniarzom quadów i małych crossów czuję się jak bym mieszkał przy ruchliwej ulicy i pomijam fakt głośnosci to bezmyślne gnoje za nic sobie mają strefy osiedlowe zakazy wjazdu do parku krajobrazowego etc. Las jest zniszczony leśne drużki rozorane psa strach spuścić żeby ci go nikt nie rozjechał o dzieciach nie wspominając.
Ogólna dostępność wspomnianego przeze mnie sprzętu i brak specjalnych miejsc do jazdy to zapewne przyczyny zaistniaej sytuacji smutne jest też trochę że służby takie jak straż leśna czy co tam jeszcze nie mają specjalnie możliwości zapobieganiu temu zjawisku
trochę pierdzielę jak dziadek społeczniak ale uważam że jest to spory problem na którego rozwiązanie trzeba będzie pewnie długo poczekać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Motocrossowcy i Quady
PostNapisane: 2009-09-29 01:53:42 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł:
PostNapisane: 2009-09-29 09:07:17 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-05-23 22:24:39
Posty: 65
Lokalizacja: Chorzów
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: ciekle srebro
cos w tym jest, to troche tak jak z nami, czesc dzidujacych non toper i jezdzacych z pominieciem wszelkich zasad "kolesi na motorach", psuje opinie reszcie, ktora stara sie kreowac motocyklistom pozytywny wizerunek na drodze, zaczyna sie dla nich to samo - jak my mamy "pozabierac idiota/dawca/warzywa motocykle" oni maja teraz "stop quadom", IMO brakuje tu troche reakcji ze strony tych ktorym najbardziej przeszkadza - ludzi, jezdza po sciezkach gdzie nie powinni ? deska z gwozdziami ukryta pod ziemia...co kilka dni w innym miejscu...kazdemu wkoncu sie zbrzydnie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-09-29 09:16:20 
electronic supersonic

Dołączył(a): 2008-08-04 21:17:27
Posty: 1717
Lokalizacja: Koło Koła
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: Tiger 1050
bailif napisał(a):
deska z gwozdziami ukryta pod ziemia...co kilka dni w innym miejscu...kazdemu wkoncu sie zbrzydnie



Jak się jeden z drugim rozpier... na drzewie to co wtedy powiesz dobrze im czy może ja kretyn zachowałem się gorzej niż oni.
Fakt jest taki niestety że nawet jeśli jeździmy normalnie to każdemu z nas zdarzy sie przydziwdować a własnie to będa widzieć i oceniać ludzie. No i później rośnie w siłe opinia o motocyklistach. chociaż fakt jest takich "kilku" debili w każdej społeczności którzy skutecznie "poprawiają" opinię o nas. :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-09-29 09:24:56 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-05-23 22:24:39
Posty: 65
Lokalizacja: Chorzów
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: ciekle srebro
po przebiciu gumy chyba ucieka powietrze, a nie eksploduje opona, wiec trudno mi sobie wyobrazic wypadek z tego powodu, tym bardziej ze jeszcze nie widzialem dzika co po lesie paka na quadzie lata


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-09-29 09:28:01 
Legenda forum

Dołączył(a): 2008-04-10 22:54:31
Posty: 4037
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Czarny
Obecne moto: YZF 600R
bailif napisał(a):
po przebiciu gumy chyba ucieka powietrze, a nie eksploduje opona, wiec trudno mi sobie wyobrazic wypadek z tego powodu, tym bardziej ze jeszcze nie widzialem dzika co po lesie paka na quadzie lata

To malo w zyciu widziale. A co jesli deske zabierze opona zblokuje mu kola i gosciu przeleci przez kiere prosto w drzewo?

Chcialbys aby tobie przed domem wysypywali gwozdzie na ulice bo masz glosny wydech i budzisz sasiadow?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-09-29 09:29:29 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-05-23 22:24:39
Posty: 65
Lokalizacja: Chorzów
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: ciekle srebro
napewno, bo mam wiek ktory upowaznia mnie do "niewidzenia-jeszcze-wszystkiego" :P ale Nemm zapraszam Cie na slask, pokaze Ci kilka takich miejsc, gdzie wlasnie takie rzeczy sie praktykuje ;) zanim przesiadlem sie na moto, jezdzilem na roznych rowerach grawitacyjnie, i wbrew pozorom, rower to nie motor, ponad 100 nim nie polecisz, ale takie niespodzianki jakie nam robili ludzie tam gdzie mielismy miejscowki...mimo ze halasu nie robilismy i srodowiska nie niszczyli, wiec to o czym napisalem to naprawde jest "lajtowy" sposob na problem, a przy takiej jezdzie http://www.youtube.com/watch?v=09UFJHf_SVk tez mozna sie niezle wysypac, i nie potrzeba do tego 100KM


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-09-29 10:27:26 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-04-30 09:53:22
Posty: 17
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: cbr 954
bailif napisał(a):
...ale takie niespodzianki jakie nam robili ludzie tam gdzie mielismy miejscowki...

bailif napisał(a):
wiec to o czym napisalem to naprawde jest "lajtowy" sposob na problem


rozumiem ze bardzo Ci sie podobaly te niestpodzianki skoro teraz jestes taki chetny robic je innym bo innego wytlumaczenia nie widze w Twoim sposobie myslenia... Ja latam moto oraz quadem i czasem zastanawiam sie czy bardziej mnie ludzie nie lubia jak jade na jednym czy drugim tak wiec kto jak kto ale my jako motocyklisci ktorzy sa wlasciwie w takiej samej sytulacji powinnismy to rozumiec i wiedziec po ktorej stanac stronie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-09-29 10:39:30 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-05-23 22:24:39
Posty: 65
Lokalizacja: Chorzów
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: ciekle srebro
przepraszam, ale nie pale gumska komus pod oknem, i jak wjezdzam pod dom robie to cicho, nie krece do odciecia tam gdzie wiem ze komus przeszkadza i ogolnie staram sie zyc tak zeby nie przeszkadzac innym, w tym topicu zdaje sie chodzilo o to ze ktos robi nie dosc ze co nie wolno (pal licho juz) ale niszczy i przeszkadza, pisalem nie dlatego ze mnie sie niespodzianki podobaly, ale dla poparcia tego co napisalem, ze to o czym pisalem w pierwszym poscie to lajtowy sposob IMO na pozbycie sie kogos z miejsc gdzie jezdzic nie powinien (w porowniu do tego co ludzie nam wymyslali) i jeszcze raz dodam ze dla kogos kto jezdzi na moto gdzie nie powinien i tam tez jak nie powinien, i tu to samo quadem, nie mam szacunku ani wspolczucia, bo robi to umyslnie wiec i nie bede stawal po ich stronie, poprawcie mnie jesli sie myle ale to zdaje sie jest polska ? jesli takowo, to jest to tez kraj gdzie miloscia nic nie zdzialasz ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-09-29 11:23:21 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-05-30 13:56:09
Posty: 94
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Daytona 600
Cytuj:
Ja latam moto oraz quadem i czasem zastanawiam sie czy bardziej mnie ludzie nie lubia jak jade na jednym czy drugim tak wiec kto jak kto ale my jako motocyklisci ktorzy sa wlasciwie w takiej samej sytulacji powinnismy to rozumiec i wiedziec po ktorej stanac stronie.



O przepraszam cie bardzo. Nawet jeśli jeżdżę czasem za szybko i za głośno to robię to po drogach przeznaczonych do jazdy a nie po lesie gdzie spacerują ludzie i gdzie rosną roślinki. Różnica zasadnicza ja tam wiem po której stronie stanąć i nie jest to ta o której myślisz. Twoja wolność kończy się tam gdzie zaczyna się wolność innych.

Sorry kolego ale jestem za tym żeby na wzór zachodni wprowadzić kompletny zakaz wjazdu czymkolwiek do lasu i egzekwować to bezlitośnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-09-29 12:43:38 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-04-30 09:53:22
Posty: 17
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: cbr 954
Truteń napisał(a):
Nawet jeśli jeżdżę czasem za szybko i za głośno to robię to po drogach przeznaczonych do jazdy


O czym Ty mowisz pokaz mi gdzie znajduja sie drogi przeznaczone do szybkiej i glosnej jazdy? Tak samo lamiesz przepisy jak Ci co wjezdzaja do lasu tylko ze robisz to Ty wiec Ci nie przeszkadza i uwazasz ze jest to wporzadku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-09-29 13:18:32 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-05-30 13:56:09
Posty: 94
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Daytona 600
naprawdę nie widzisz różnicy w przekroczeniu prędkości na drodze a zapier**dalaniu crossem tudzież quadem po osiedlach gdzie na ulicach bawia się dzieci i niszczeniem lasów?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-09-29 13:26:25 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-05-23 22:24:39
Posty: 65
Lokalizacja: Chorzów
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: ciekle srebro
dyskusja zdaje sie zdazac do nikad, miala to byc wymiana pogladow, zmierza to tam gdzie zawsze, ze kazdy stara sie pokazac ze ma racje, nauczeni doswiadczeniami wlasnymi i innych, powinnismy wiedziec ze nikt nikogo nie przekona do swojej racji ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-09-29 13:48:36 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-04-30 09:53:22
Posty: 17
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: cbr 954
tu nie chodzi o przekonanie do swojej racji tylko o to ze raczej nie powinno sie innym wytykac lamania przepisow jak samemu nie jest sie swietym. no ale to polska metalnosc;]

nie wiem skad Ci sie raptem wziela jazda corssem czy quadem po osiedlu tu raczej chyba chciales mowic wlasnie o motocyklach szosowych. co do roznic w "zapier**dalaniu" po lesie a przekraczania predkosci na drodze to rzeczywiscie sa one ogromne bo przekraczajac predkosc na drodze stwarzasz duzo wieksze zagroznie dla otoczenia i zycia innych uczestnikow rochu drogowego niz podczas jazdy lasem gdzie mozesz wleciec co najwyzej w drzewo i zrobic krzywde tylko sobie.


Ostatnio edytowano 2009-09-29 14:12:50 przez diuskip, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-09-29 13:56:38 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-05-23 22:24:39
Posty: 65
Lokalizacja: Chorzów
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: ciekle srebro
nie chce byc niegrzeczny, i nie odbierz mnie prosze zle, ale z Twojego wpisu bije nieco ignorancja lub niedoinformowanie, ostatecznie tez nie przeczytales zadnego z linkow podanych w poscie autora watku, w jezdzeniu quadem/crossem po lasach to ze _sobie_ zrobisz krzywde, jest najmniejsza krzywda w calym tym interesie dla wszystkich, jak dla mnie drodzy Panstwo EOT, raz jeszcze diuskip - nie chcialem Ci dogryzc ani byc dla Ciebie niegrzeczny, pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-09-29 14:18:09 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-05-30 13:56:09
Posty: 94
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Daytona 600
diuskip napisał(a):
tu nie chodzi o przekonanie do swojej racji tylko o to ze raczej nie powinno sie innym wytykac lamania przepisow jak samemu nie jest sie swietym. no ale to Polska metalnosc;]

nie wiem skad Ci sie raptem wziela jazda corssem czy quadem po osiedlu tu raczej chyba chciales mowic wlasnie o motocyklach szosowych. co do roznic w "zapier**dalaniu" po lesie a przekraczania predkosci na drodze to rzeczywiscie sa one ogromne bo przekraczajac predkosc na drodze stwarzasz duzo wieksze zagroznie dla otoczenia i zycia innych uczestnikow rochu drogowego niz podczas jazdy lasem gdzie mozesz wleciec co najwyzej w drzewo i zrobic krzywde tylko sobie.


Nie jestem hipokrytą jesli o to ci chodzi. W wątku i podanych przeze mnie linkach jest mowa o jeździe crossami i quadami po przyleśnych osiedlach domów jednorodzinnych i niszczeniu lasów.
Chciałem sie odnieść do też własnych doświaczeń czyli do lasu w swoich okolicach po których codziennie spaceruje mnóstwo ludzi z dziećmi tudzież psami i po których zaiwaniają debile bez wyobraźni.

Droga została stworzona do przemieszczania się po niej pojazdów mechanicznych las nie został stworzony w tym celu czujesz różnicę?

Mazowiecki park krajobrazowy przy którym mieszkam jest jak sama nazwa wskazuje parkiem gdzie żyją (jeszcze) jakieś tam zwierzęta gdzie chodzą grzybiarze i relaksują się ludzie. Przeczytaj najpierw polecane przeze mnie linki bo nie czujesz co chciałem przekazać.

Co do niebezpieczeństwa stwarzanego na drodze masz racje ale w lesie w okolicach miejskich nie jesteś sam są tam piesi nie wieżę że tego nie rozumiesz. kwestie etyczne na temat natury i zwierząt widać zdecydowałeś się pominąć ale to już twoja sprawa.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org