Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-06-06 00:10:23 
Niemowlak

Dołączył(a): 2011-09-20 15:57:28
Posty: 46
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 600sprzedany
Moj drugi sezon na fzs w pelni, jednak juz zastanawiam sie nad zmiana sprzeta. Chodzi o to, ze fazerek pomimo tego, ze to bardzo fajne moto nie spelnia moich oczekiwan( zawsze chcialem sportowe moto, jednak na 1 sprzet wolalem wybrac cos mniej agresywnego). I tak sie zastanawiam nad zmiana na thundercata, w sumie to nie jest typowy sport, ale pozycja za sterami juz jest bardziej pochylona czylu to co lube ;). Jednakze spotkalem sie z opinia, ze thundercat jest nudny i w dodatku jazda nim po miescie to koszmar, ze w sumie lepiej juz jezdzic fazerem bo zwiniejszy,a thundercat podobno najlepiej nadaje sie do turystyki. I tak sie zastanawiam czy to prawda czy to poprostu krzywdzaca opinia mistrzow prostej dosiadajacych swoje cbrki itp... Chodzi o to, ze thundercat wydaje mi sie fajna opcja, jednak nie chce kupic czegos co bd wygladalo jak scig, a tak naprawde bd to moto do turystki, a nie do "szalenstw" ;)) uprzedzajac glupie komentarze wiem, ze najlepiej byloby sie przejechac, ale narazie nie mam takiej opcji, a chcialbym sie juz czegos dowiedziec o tym moto od ludzi ktozy smigaja na tym sprzecie ;) ( pisane na telefonie jak cos;d)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: thundercat po fazerze
PostNapisane: 2012-06-06 00:10:23 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2012-06-06 00:31:01 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Jesteś dokładnie w tym samym miejscu co ja ;) Też chce zmienić fazera na coś z bardziej ognistym temperamentem. Strasznie podobają mi się kotki, ale wyczytałem w różnych opiniach, że to bardziej kanapa do nawijania kilometrów, a jedynie wygląd ma sportowy. Jeśli chodzi o yamahę ze sportowym zacięciem to ja myślę bardzo poważnie nad R6 :) Moto czysto sportowe, kochające zakręty, widziałem na własne oczy co wyprawia na winklach ;)
Możesz też pomyśleć nad R1, ale erłan to już szatan na 2 kołach :)

Ja ogólnie z moimi rozważaniami zrezygnowałem już z kota i teraz celuję właśnie w R6 lub kilofazera. Ogólnie jeżdżę bardzo dużo po mieście i moto musi być zwrotne i nie połykające 8l paliwa :P


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-06-06 00:47:29 
Niemowlak

Dołączył(a): 2011-09-20 15:57:28
Posty: 46
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 600sprzedany
to witaj w klubie :evil: tez wlasnie mysle rowniez nad typowym sportem czyli bezkompromisow. Ale jak narazie thundercat jest na pierwszym miejscu, chyba tylko, ze wzgledu, ze za w miare nie duze pieniadze mozna cos wyrwac fajnego, do r6 trzeba troche dolozyc;d r1 jakos mnie nie kreci bardziej honda 929. Ogolnie to i mi bardziej by pasowal motocykl uniwersalny(nie uzywam samochodu), ale cos trzeba poswiecic, zeby miec pelna satysfakcje z jazdy :P


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-06-06 12:40:12 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-07-21 12:56:07
Posty: 232
Lokalizacja: Rybnik
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF 600R
Thundercat nudny ? na miasto nudny ? I ze niby nie jest zwinny ? :) Panowie no bez jaj :)

- thunderrace - jest moze mocniejszy ale o "pol tony" ciezszy i zwinniejszy to on napewno nie bedzie.
- r6 - moze i zwienniejszy niz cat ale ja dalej nie uwazam zeby cat byl nudny i nie byl zwinny.

Moze panowie nalezalo by popracowac nad technika jazdy ( nie chce nikogo obrazac) ale nie uwazam zeby cat byl zawalaty.
Osobiscie nie mam problemow na miescie aby zwinnie sie przemieszczac czy to w korkach czy przy codziennej niedzielnej jezdzie. ( zwinnie czyt. z glowa bez narazania siebie i innych)

Jesli ktos szuka motor do zwinnej jazdy po miescie ( PO MIESCIE ) to nie wiem czego oczekujesz brakuje w thundercat-ie ??
Chyba ze szukasz czegos zwinniejszego na tor ... wtedy sie moge zgodzic ze r6 bedzie lepszym wyborem ale na miasto ? Nie wiem o co Wam sie rozchodzi. Zakladam ze nie macie ciagu do popierd@lania miedzy samochodami na centymetry i im wiekszy korek tym wieksza frajda ?

Cat na miasto w zupelnosci ma zapas i mocy i zwinnosci - to tylko moja osobista ocena.
Ostatnio mialem okazje ( pozdrawiam jesli czyta ) podrozowac do miasta do pracy za kolega ktory jechal na lytrze i nie mialem jakos problemow bysmy razem jeden za drugim z glowa wyprzedzali samochody i spokojnie podrozowali. Oczywiscie ze swiatel mial lepsze odejscie ale ani on ani ja nie zylowalem motoru i to wynikalo tylko z specyfiki pojazdu 600 to nie 1000 ale chce zaznaczyc ze roznice ( NA MIESCIE ) byly minimalne bo ile na odcinku 100-300m (od swiatel do swiatel czy ronda czy skrzyzowania) moze odejsc lytr 600tce ? Praktycznie bez roznicy.
Zapraszam do polemiki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-06-06 15:39:13 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2011-07-12 09:40:11
Posty: 948
Lokalizacja: wawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512 386 jedensześć5
Obecne moto: nowe
kupcie vfry 800fi i po sprawie;p


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-06-06 16:37:42 
Niemowlak

Dołączył(a): 2011-05-17 17:15:10
Posty: 34
Lokalizacja: Siedlce
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: thundercat
rhazz
co do spalania to własnie r6 pali przy mieszanej jeździe 8l a kot 6:) osobiscie mialem thundercata ale duzo tez jezdzilem r6 2005 rok. jest duzo żywsza ale tylko na wys. obrotach, dol kiepski i nie wspomne o manewrowaniu, dokladniej o zakresie skretu, to jest masakra;/ co do wygody to tylko napisze super sport, wiec wiadomo :D oczywiscie to moje odczucia a decyzja nalezy do Ciebie, wszystko zalezy od tego czego oczekujesz od motocykla. :moto:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-06-07 12:41:56 
Niemowlak

Dołączył(a): 2011-09-19 09:38:40
Posty: 29
Lokalizacja: Głogów
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF600R
uniwersalny sprzęt => thundercat :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-06-07 13:01:31 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-09-28 13:18:32
Posty: 129
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: rower
ja sporo jeżdżę Kotem po mieście, nie mogę powiedzieć, żeby był to jakiś problem. Zwinności mu nie brakuje. Co do r6, jak się kiedyś przysiadłem, to poczułem się jak na rowerze. Ale promień skrętu jak u TIRa.
Spalanie mi ostatnio nie spada poniżej 5,5 pewnie dlatego, że często się czerwone pole pojawia ;)

Jak szukasz moto do gumowania i na tor, to Kotem się da... i tyle. Opony pozamykasz, kolano przytrzesz, ale mi brakuje jakiegoś uderzenia mocy na wyjściu z zakrętu. Do tego lepsza będzie r1 ;)

Do turystyki Kot jest spoko. Nie mam porównania, ale przy dalszej jeździe nic mi do szczęścia nie brakuje.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-06-07 23:53:02 
Niemowlak

Dołączył(a): 2011-09-20 15:57:28
Posty: 46
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 600sprzedany
no nic mam jeszcze sporo czasu żeby się zastanowić :roll: ale czytając wasze opinie wnioskuje, że w sumie kotek to dobry wybór :D w sumie czego się spodziewać na forum fazera i thundercata :twisted:
a Qbas ile masz wzrostu, że na r6 czułeś się jak na psie ??
mi dane było przejechać się gixxxem 600 i cbr 600 rr i jakoś dla mnie było w miarę dobrze, a mam 186 cm : )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-06-09 13:25:15 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-09-28 13:18:32
Posty: 129
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: rower
wzrostu mam 183cm. R6 jest mega lekka w porównaniu do Kota, głównie to mnie zaskoczyło.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-06-17 09:34:47 
Wesoły Grzybiarz

Dołączył(a): 2012-02-13 22:51:28
Posty: 987
Lokalizacja: WCI
Płeć: Mężczyzna
Telefon: ma ten kto powinien
Obecne moto: ZX636R 04
Mała masa własna moto - fakt że jest wtedy poręczniejsze - ale na winklach bardziej nerwowe i amor skrętu się kłania jeśli do tego mamy do czynienia z krótkim moto. Kot przez swoją masę jeździ po winklach spokojnie - manewry są pewne i łatwe do wyczucia.
Kilka osób mi o tym wspominało jak jeździli trochę kotem - on dużo wybacza nie kładąc nas na glebę.
O r6, 636 czy litrach lekkich jak rower nie wspominam - super maszyny ale wymagają skilla :wink:
Chcesz coś kupić - polataj tym trochę zamiast bić pianę - od czytania opowieści nic się nie zmieni - decyzję podeprzyj własnymi doświadczeniami. Polecam kota.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org