Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-12-01 20:39:36 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2008-11-22 21:34:19
Posty: 173
Lokalizacja: Wrocław
ja skuterkiem na odcinkach max 100km jeździłem w mp3 a na krótkich po mieście mp3 na max skuterek czy chodził i tak wiedziałem bo czuć wibracje silnika a martwić sie o to czy nie zaciera sie czy coś nie martwiłem sie dopóki jechał było wszystko ok ;P a innych też ciut było słychać głównie jak już mnie wyprzedzili ;]

ogólnie bardzo fajnie sie jeździ z muzyczką szczególnie skuterkiem bo moto można zapier....i zawsze sie coś dzieje a pitoryna odkręca sie gaz i jazda ciągle 90km/h ;/

pozdro 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 2008-12-01 20:39:36 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł:
PostNapisane: 2008-12-01 22:09:40 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2005-09-22 21:42:55
Posty: 448
Lokalizacja: V-Boyen
w stopperach naprawdę wszystko słychać! Wszystko co trzeba, a przy tym znacznie zredukowane są niezdrowe i męczące hałasy. Słuchawki też są ok, bo zatykają uszy i zmniejszają hałas zewnętrzny, a przy tym można sobie słuchac muzyczki... ale wtedy juz faktycznie niektóre dźwięki mogą być zagłuszone a i dla słuchu głośne słuchanie muzyki niezbyt jest zdrowe :) (bo przecież trzeba mieć ustawione głośno, żeby przekrzyczeć szumy w kasku). Kiedyś używałem w trasach słuchawek, ale od kiedy popróbowałem zatyczek, to już tylko ich używam. Wbrew pozorom lepiej w nich słuchać niektóre potrzebne dźwięki, a i gdzieś czytałem, że np. zawodnikom w trakcie wyścigu pomagają w koncentracji, wyczuciu motocykla równowagi i czegoś tam jeszcze ;)
Pozdrawiam, hej!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-12-06 16:51:03 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2008-01-25 23:30:13
Posty: 127
Lokalizacja: Rybnik / Warszawa
Ja w dalekie trasy tez uzywam stoperow, glownie uvexa. Wszystko co trzeba slyszec podczas jazdy slychac. Glownie tlumia ten szum wiatru i o to chodzi. Nie wyobrazam sobie np. zrobienia 500km bez zatyczek, mimo iz moj kask do najglosniejszych nie nalezy.

Czasami zakladam sluchawki dokanalowe jak potrzebuje uzyc gps'a.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-12-08 03:39:20 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-09-27 19:17:46
Posty: 200
Lokalizacja: lublin/wolverhampton
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: poszukiwane
z tego co wiem to są różne rodzaje stoperów. jedne wygłuszają mocniej, inne dużo mniej. wystarczy sobie dobrać odpowiednie i szafa gra :)

Ps. mój kumpel na trasę Polska - UK bez stoperów się nie wybiera :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-12-08 17:46:41 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-07-28 16:52:28
Posty: 204
Lokalizacja: Stolyca
no dobrze, ale co jeżeli w trasę wyruszam w więcej niż jedną maszynę? moim zdaniem komunikacja werbalna jest na krótkich postojach (typu skrzyżowania) niezbędna...

ps. używanie muzyki moim zdaniem jest bardzo niebezpieczne, szczególnie przy wyższych prędkościach przelotowych, gdyż znacznie ogranicza naszą zdolność do skupienia uwagi na drodze i innych jej użytkownikach


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-12-13 21:22:55 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2008-01-25 23:30:13
Posty: 127
Lokalizacja: Rybnik / Warszawa
Cytuj:
no dobrze, ale co jeżeli w trasę wyruszam w więcej niż jedną maszynę? moim zdaniem komunikacja werbalna jest na krótkich postojach (typu skrzyżowania) niezbędna...

spokojnie na skrzyzowaniu mozna uslyszec co mowi drugi motocyklista, trzeba tylko troche glosniej mowic :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-12-14 22:37:29 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2008-06-18 21:46:31
Posty: 777
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Kocur
IT napisał(a):
Cytuj:
no dobrze, ale co jeżeli w trasę wyruszam w więcej niż jedną maszynę? moim zdaniem komunikacja werbalna jest na krótkich postojach (typu skrzyżowania) niezbędna...

spokojnie na skrzyzowaniu mozna uslyszec co mowi drugi motocyklista, trzeba tylko troche glosniej mowic :wink:

Ja polecam do porozumiewania się miedzy motocyklistami interkom bezprzewodowy z blootuthem w zasięgu do 500metrów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-12-14 23:12:14 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-06-23 09:36:20
Posty: 231
Lokalizacja: Legnica
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: RSV 1000 R
No tak ten interkom jest świetny - miałem okazje to testować. UWAGA NIE KUPUJCIE NA ALLEGRO. scala rider q2 - jedyne porzadne urzadzenie na rynku kosztuje tu bagatela 700 - 800 PeeLeN'ów... na ebay'u można parę w zestawie kupić za 250 dolców... taniej? taniej! ja bede zamawiał sobie i koledze na wiosne - mamy znajomą w USA która na dodatek pracuje na poczcie gdzie robia spedycje do PL :) już zacieram rączki


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-01-23 18:33:41 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2008-11-18 16:28:18
Posty: 3
ja mam stopery robione na zamówienie bo mi w pracy zrobili
koszt to kilka stówek ale warto bo wyciszają wszystko powyżej
80 decybeli a resztę normalnie słychać


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-01-23 22:06:10 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2008-06-18 21:46:31
Posty: 777
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Kocur
all3n napisał(a):
No tak ten interkom jest świetny - miałem okazje to testować. UWAGA NIE KUPUJCIE NA ALLEGRO. scala rider q2 - jedyne porzadne urzadzenie na rynku kosztuje tu bagatela 700 - 800 PeeLeN'ów... na ebay'u można parę w zestawie kupić za 250 dolców... taniej? taniej! ja bede zamawiał sobie i koledze na wiosne - mamy znajomą w USA która na dodatek pracuje na poczcie gdzie robia spedycje do PL :) już zacieram rączki

Rozumię że to cena urządzenia na jeden kask?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-04-25 22:23:32 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-02-18 12:59:30
Posty: 728
Lokalizacja: Warmia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GTR 1400
Przenoszę temat na właściwe miejsce, tu Topic o stoperach MotoSafe na scigacz.pl. Dziś znowu je testowałem... mają kilka wad... pierwsza jest taka, że prędkość przelotowa wzrasta o 20 km/h, druga, że przy 180 km/h nie masz ochoty kłaść się na zbiornik :twisted: . Ogólnie jeśli o MotoSafe mowa, to nie widzę sensu używania tłumików medium, bo w mieście stopery nie są potrzebne, a nawet jak latałem przez miasto w tłumiki high nie odcinały mnie od rzeczywistości. Słyszałem dźwięk syreny nim karetka była widoczna, więc wszystko gra. Scala Rider też daje radę i normalnie rozmawiałem przez telefon. Jak ktoś się wacha, czy używać stoperów, to niech najpierw przeprowadzi test na zwykłych piankach. Jak stwierdzi, że to ma sens, to może się wykosztować i kupić stopery dedykowane motocyklistom.
[ img ]

A co to za moto? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-04-25 22:31:39 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2009-01-18 15:07:21
Posty: 248
Lokalizacja: Pniów/Rzeszów
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF600R Thundercat
Po dzisiejszej podróży znowu mi dzwoniło w uszach. Wiec jeżeli o mnie chodzi to przekonałeś mnie ;) Jak tylko odłożę trochę grosza to kupie sobie takie stopery.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-04-25 22:47:54 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-02-18 12:59:30
Posty: 728
Lokalizacja: Warmia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GTR 1400
Jak wielu kierowców, mam lekki uszczerbek słuchu w lewym uchu. Szum powietrza z uchylonej szyby, po kilku latach powoduje osłabienie słuchu. Już w zeszłym sezonie testowałem zwykłe piankowe stopery, było dobrze, ale były kłopoty ze stabilnym ich osadzeniem. Pamiętam jak pojechałem do Gdańska bez pianek, a jak wracałem użyłem ich i byłem pod dużym wrażeniem. Cena Motosafe mnie trochę odstraszyła i wachałem się czy je zakupić już od zeszłej jesieni. Wreszcie się złamałem :D i dobrze.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org