Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-08 01:22:23 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2007-10-29 18:54:05
Posty: 567
Dziadek przy kontroli tak samo zależy na jakiego oszołoma trafisz jak wporzo to machnie ręką za ucho pociągnie i sobie pomyśli ma B to zna przepisy i niech sobie lata, a jak służbista to zgodnie z prawem wyegzekwuje co musi. Z tego co słyszałem to podobno tu u mnie mają jakiś głupi przykaz od swojego komendanta i dla motocykli żadnych ulg ot jakaś taka wojna :evil:
Ryny dajesz te belgijskie tu u nas i ci dają wszystko na jednym papirze i tam muszą honorować bo jak już pisali to unia jakaś taka.
Jako ciekawostkę to powiem wam, że Bułgaria też jest w tej naszej uniji. Mój kolega stracił prawko za % a miał B,C,C+E. Zdać to wszystko to koszt ogromny bo jak wiemy jak w papierach % to nie ma łatwo. I tu wychwycił jakiś kontakt i że tam duża korupcja i w ogóle prawie że afryka i za niecałe 1500 jurków prawko zda za 1 podejściem i kat. jakie chce. Więc jak mu kara minie powiedział że bierze A,B,C,C+E i D czyli cały komplet przywozi tu i muszą wymienić na polskie. Ze względów ekonomicznych taniocha. Mi brakuje E i D i też zastanawiam się czy się nie przyłączyć :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 2009-06-08 01:22:23 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-08 12:00:31 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-04-19 21:40:39
Posty: 147
Lokalizacja: Bruksela
Jatek to samo slyszalem o rosji ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-08 14:37:54 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-03-04 00:02:24
Posty: 266
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GSXR750
Widzę że jeszcze co niektórym chodzi po głowie ucieczka moto przed policją.. Skomentuję to tak: Skoro taki ktoś nie ma prawka to znaczy, że raczej dobrze jezdzić nie może, albo jezdzi od nie dawna i nie zdąrzył zrobić :) wiam jak to jest, sam tak jezdziłem przez 2-3 miesiące - pokusa była zbyt wielka. O ucieczce nie myślałem nawet, podczas spowodowania wypadku mogą wsadzić do paki nawet! Dlatego nawet przy spokojnej jezdzie bez A trzeba mieć oczy dookoła głowy, żeby nikomu nic nie zrobić albo żeby nikt nam nic nie zrobił bo i tak bedzie na nas!!!!
Taka jazda jest męcząca i wcale nie jest przyjemna, dlatego lepiej zrobić prawko :wink:
A co do kontroli to tak jak ktoś wczesniej pisał może troszke niewyraźnie:
Brak jakiejkolwiek kategorii prawa jazdy - 500zł
Posiadanie kategrii wyższej niż A (brak A) - 300zł
Oczywiście przy przepisowej jezdzie!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-08 15:09:22 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2009-01-18 15:07:21
Posty: 248
Lokalizacja: Pniów/Rzeszów
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF600R Thundercat
fubu napisał(a):
Skoro taki ktoś nie ma prawka to znaczy, że raczej dobrze jezdzić nie może, albo jezdzi od nie dawna i nie zdąrzył zrobić


Nie koniecznie, mój znajomy jeździ już dobrych kilka sezonów, a ciągle nie ma prawka na A :lol: Koleś potrafi jeździć. Co nie znaczy że popieram takie zachowanie :)
fubu napisał(a):
Taka jazda jest męcząca i wcale nie jest przyjemna, dlatego lepiej zrobić prawko

Dokładnie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-08 20:16:04 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-03-31 09:08:45
Posty: 97
Lokalizacja: kob/krk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs600 game over
jak juz mowa o konsekwencjach zatrzymania przez policje to jakie mieliscie sytuacje w przypadku gdy, w korku stoi radiowoz a obok niego i na calej dlugosci korka duzo miejsca do przecisniecia sie??? Ci panowie reaguja czy nie?? bo raz jade a raz stoje i trace czas:( jeszcze ani raz nie zareagowali:) i nie wiem czy mialem farta czy zawsze wszyscy olewaja i jada a onie siedza jak siedzieli??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-08 20:50:03 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2008-07-14 17:14:18
Posty: 502
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Honda CBR 600 F
Ja przejechałem kilka razy w korku obok niebieskich i nie było problemu. Z tym, że trzeba pamiętać, że (z tego co się orientuję) jest to legalne tylko do chwili, gdy (puszki) stoją (wymijanie).


Ostatnio edytowano 2009-06-08 23:15:46 przez Łukasz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-08 21:15:36 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2008-10-09 22:08:47
Posty: 349
Lokalizacja: wawa... 3 min bike'm
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: cbr
Łukasz napisał(a):
Ja przejechałem kilka razy w korku obok niebieskich i nie było problemu. Z tym, że trzeba pamiętać, że (z tego co się orientuję) jest to legalne tylko do chwili, gdy motocykle stoją (wymijanie).



a czy jest gdzies napisane ze przy wyprzedzaniu musisz zjechac na sasiedni pas ruchu :?: :?: :?: :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-08 22:04:16 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-03-31 09:08:45
Posty: 97
Lokalizacja: kob/krk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs600 game over
podobno jest to tak: (chyba jakis artykuł na scigaczu o tym czytalem) ze mozna wyprzedzac czy wymijac drugi pojazd ale gdy razem z nim miescisz sie w obrebie jednego pasa i pojazd wyprzedzający (wymijajacy) jest po lewej str pasa. Czyli jak jedziemy po linii to juz jestesmy na drugim pasie i jest jakis tam paragraf na to, jak jedziemy z lewej str puszki bo np tam jest wiecej miejsca to jest zle bo wyprzedzanie z lewej str, jeszcze bylo cos o rodzaju linii rozgraniczajacej pasy, ale nawet jak jest przerywana linia a na lewym stoi puszka to i tak przekroczenie linii powoduje wymijanie z lewej, ale jak do swiatel jest spory kawalek i da sie przejechac w miare plynnie do czerownego to chyba panowie nie wlacza koguta i nie zaczna poscigu:) ani nie wybiegna za motocyklem:) chyba ze zatrzymaja w trakcie przejezdzania obok nich:( -nie jestem pewien czy jest to dobra interpretacja przepisow ale jak cos to poprawiac


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-09 14:43:42 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-03-04 00:02:24
Posty: 266
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GSXR750
Cytuj:
podobno jest to tak: (chyba jakis artykuł na scigaczu o tym czytalem) ze mozna wyprzedzac czy wymijac drugi pojazd ale gdy razem z nim miescisz sie w obrebie jednego pasa i pojazd wyprzedzający (wymijajacy) jest po lewej str pasa. Czyli jak jedziemy po linii to juz jestesmy na drugim pasie i jest jakis tam paragraf na to, jak jedziemy z lewej str puszki bo np tam jest wiecej miejsca to jest zle bo wyprzedzanie z lewej str,

chyba właśnie z lewej można wyprzedać :roll: (znaczy nie od strony krawężnika :) )
i wtedy gdy pojazdy się nie poruszają, w obrębie jednego pasa ruchu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-09 17:45:17 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-03-09 09:05:13
Posty: 34
Lokalizacja: Stary Las
W obszarze zabudowanym można wyprzedzać i z lewej strony nie przejeżdżając na sąsiedni pas ruchu i w tym przypadku nie trzeba nawet włączać kierunkowskazu, oczywiście pas ruchu musi być odpowiednio szeroki (na linie ciągłe wiadomo nie można najeżdżać), z prawej można wyprzedzać jeżeli są conajmniej dwa pasy ruchu w jednym kierunku, a wyprzedzany pojazd jedzie od wewnętrznej strony osi jezdni. Tak mówią przepisy a w praktyce różnie to bywa i jak już ktoś wcześniej pisał zależy na jakiego policjanta sie trafi ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-10 23:34:15 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-02-06 22:07:49
Posty: 649
Lokalizacja: Tarnów
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha R1 RN12
...Konsekwencje nie zatrzymania się do kontroli...

moje zdanie na ten temat ... lepiej zapłacić 100zł (czasem więcej) i dostać kilka marnych punktów karnych bo to wszystko jest tańsze od życia ... u mnie kilka razy się zdarzyło, że "Psy" goniły kolesi na motorach za niewinne wykroczenia i skutki były tragiczne dla kierującego jednośladem ... każdy chyba się domyśla o co chodzi...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-11 01:55:52 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2007-10-29 18:54:05
Posty: 567
AAAaaa właśnie jak to jest bo u nas gonią i chu..ja kładą :evil: Mianowicie kiedyś słyszałem cosik takiego że podobno nie mają prawa radiowozem gonić moto po mieście bo to właśnie stwarza duże zagrożenie życia, że podobno tylko moto mogą gonić :?: :?: :?: Ile w tym prawdy kto wie :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-11 02:11:13 
Człowiek Szafka

Dołączył(a): 2008-12-03 13:04:26
Posty: 2647
Lokalizacja: Pulki k.Puław
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 693183962
Obecne moto: VFR 800 FI 2000r
Co nie co słyszałem właśnie o posągiach w mieście i tyle co mi koledzy z policji mówili to na odprawie dostali wskazówki dotyczące pościgu.
Mogą podjąć pościg ale ponad wszystko muszą ocenić potencjalne zagrożenia dla postronnych.
Wielokrotnie dawali sobie prokuj niż ganiali bo mógł kogoś potrącić czy w coś wjechać.
Po za terenem zabudowanym z reguły rozpoczynają pościg.
Tak na trzeźwo to po jaką cholerke przed nimi uciekać?
Wyjadą vectrą i nasze sprzeciki tylko w ciasnym korku mogą coś zdziałać...

co do prawka mój cioteczny brat już 5 sezon jeździ cb500 był nad bałtykiem, chorwacja, włochy, węgry itp a dalej nie mogę go namówić na prawko
easy rider?...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-11 21:41:04 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-02-18 12:59:30
Posty: 728
Lokalizacja: Warmia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GTR 1400
[ img ]

Tu artykuł o przeciskaniu się w korkach. Można, a nawet mamy więcej praw niż inni użytkownicy dróg, pod warunkiem, że trzymamy się zasad ;)
Ciekawe też są wyniki sondażu, zamieszczonego obok. Tylko 2% umyślnie blokuje nam przejazd. Ciekawe co? Bo każdy z nas "psy wiesza" na kierowcach puszek którzy uparli się nam życie utrudnić. Myślę, że tu tak samo jak kierowcy samochodów, patrząc na motocyklistów, widzimy tylko tych "złych", i oni przesłaniają nam obraz sytuacji, która zmienia się na plus, wszak 53% daje nam wolną drogę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-15 00:16:46 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-02-06 22:07:49
Posty: 649
Lokalizacja: Tarnów
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha R1 RN12
jak to jest z foto radarem który robi foty od tyłu?? przy wiekszej prędkości jest w stanie uchwycić nr rejestracyjny??


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org