Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-12-20 21:00:20 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-12-19 10:49:59
Posty: 432
Lokalizacja: Głogów/Radwanice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: w Play
Obecne moto: Kawasaki ZX9R
Luterq napisał(a):

Wojt@s, jesteś moim guru. Umiesz wcisnąć człowiekowi, że zakup telewizora nie jest czynnością cywilno-prawną :mrgreen:



Nie wcisnoł mi nic. Potwierdziłem VAT. Nie mam nawyku łapania kogoś za słowa.
Czynność cywilno-prawna nie musi być spisana na umowie to np. jest zakup biletu na autobus...

Ale nie offtopicuje już


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-12-20 21:00:20 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2009-12-22 23:19:48 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-04-28 21:57:31
Posty: 73
Lokalizacja: Grudziądz
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: T-cat 2000
maczuss88 napisał(a):
Witam wszystkich,

Orientuje się ktoś z Was czy coś się dzieje gdy zgłoszę się do przerejestrowania motocykla po ustawowo wyznaczonym okresie 30 dni od daty zakupu motocykla? Jakieś kary za spóźnienie ? :) I drugie pytanko: Przy zmianie właściciela nowa polisa OC(na nowego właściciela) jest ważna od jakiego dnia? Dnia umowy kupna-sprzedaży czy daty rejestracji w urzędzie?

Pozdrowienia


A więc podsumowując temat, powiem z mojego doświadczenia:

1. Opłatę w Urzędzie Skarbowym miałem zrobioną na czas więc nic w tej kwestii.

2. W Urzędzie Komunikacji mimo rejestracji po ustawowym terminie 30 dni nie było żadnych problemów, kar, pytań itp.

3. Jeśli chodzi o ubezpieczenie OC: Jako obecny właściciel powinienem zgłosić się w terminie 30 dni od daty umowy kupna-sprzedaży do Ubezpieczyciela poprzedniego właściciela celem rozwiązania bądź przepisania umowy na aktualnego właściciela. Ja niestety nie stawiłem się w ciągu tego czasu i umowę musiałem podpisać na siebie i z terminem do którego miał poprzedni właściciel umowę OC i oczywiście słono zapłacić- w moim przypadku za okres od 9 listopada 2009 do 24 kwietnia 2010 zapłaciłem 195 zł (0% zniżek).


Mam nadzieję, że jasno się wyraziłem a w razie czego służę pomocą :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-05-01 17:21:39 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-11-02 23:00:47
Posty: 121
Lokalizacja: KCH / KRK
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yzf 600R
Witam, nie tworzę nowego tematu - ciągne tego ;)
Zakupiłem z 10 dni temu kota, dostałem umowę PL/ANG, przegląd Angielski, Dowód rejestracyjny z jakimś tam papierkiem, fakturę (że niby jestem zwolniony z opłaty) oraz ubezpieczenie PZU.
Gościu mi wmówił, że nie muszę nic tłumaczyć, ale okazało się, że trzeba dowód rejestracyjny i przegląd.
Mogę tylko tłumaczyć dowód rej. ale przegląd muszę zrobić ten rozszerzony w stacji.

I pytanko czy oprócz tych tłumaczeń, będą potrzebne jakieś dalsze tłumaczenia / opłaty ?

Kumpel jak rejestrował ostatnio auto z niemiec to musiał jeszcze opłaty jakieś ekologiczne, skarbowe, vat 25 i coś tam jeszcze..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-05-02 11:46:15 
Legenda forum

Dołączył(a): 2008-04-10 22:54:31
Posty: 4037
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Czarny
Obecne moto: YZF 600R
Kwitek z US tez bedziesz potrzebowal, ze moto jest zwolnione z oplaty skarbowej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-05-02 11:58:47 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-12-23 21:56:02
Posty: 106
Lokalizacja: Tarnów
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Nokia
Obecne moto: Szukam kota
Ja mam trochę inne pytanie .

Kupiłem motocykl za 3tys. i tyle było wpisane na umowie .
sprzedałem go 5 miesięcy później za tyle samo i tak samo było wpisane na umowie.

I tu moje Pytanie jako iż posiadałem pojazd krócej niż pół roku to kwota jaką zarobiłem an jego odsprzedaży liczy się jako zarobek . Ale jak sprzedałem taniej lub za tyle samo to się podobno nie płaci tego podatku .
Jak to w końcu jest ?? oprócz wizyty u ubezpieczyciela i w WK mam jeszcze iść do U.S. i zapłącić jakiś podatek ??

Co prawda wcześniej tak samo sprzedałem MZ ale kwota była poniżej 1000zł i nie trzeba było nic płącić nawet podczas kupna .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-05-02 13:06:38 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2008-07-28 16:59:02
Posty: 902
Lokalizacja: NOS
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Kawasaki ZRX 1100
jesli nic nie zarobiłeś-nie musisz ujmowac tego w zeznaniu rocznym...a co innego jest opłata PCC3-to jest inna sprawa, z reguly pokrywa ją kupujący...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-05-02 23:19:37 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-10-21 22:26:03
Posty: 22
Lokalizacja: Krk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: yamaha fz6 n
zgadzam się z woj@sem sam mialem nie opłacone auto przez 3 miesiące i nikt nawet na to nie zwrócił uwagi.
co innego gdybyś jeżdził bez oc wtedy to może być nie przyjemnie przy spotkaniu z panami sierżantami :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org