Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: łancuch
PostNapisane: 2005-07-11 09:28:01 
Niemowlak

Dołączył(a): 2005-06-18 12:26:13
Posty: 16
Wczoraj zauważyłem że mam lużny łańcuch na tyle że na luzie opierał się o wachacz. Naciągnołem go i zaczeła "knakać" przednia zębatka. Musiałem znowu popuścić i opierał się ponownie o wachacz. Minimalne ponowne naciągnięcie spowodowało ponowne "knakanie". W książce serwisowej pisze że łańcuch powinien mieć luz 2-3 cm. W tej chwili tak jest ale łańcuch na luzie opiera się o wachacz (w miejscu gdzie przychodzi guma ochronna. Jak wygląda to w waszych Thundercatach? Napęd co prawda jest orginalny od nowego (przebieg 12500km), ale nie jest jeszcze zużyty tym bardziej że jest jeszcze kilka kresek do naciągu.
Natomiast nie chcę go za mocno naciągać ponieważ kiedyś przy GSX-F przez to że w serwisie naciągneli mi za mocno łańcuch poszło mi łożysko zdawcze z silnika na zębatke. Proszę Was o własne uwagi!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: łancuch
PostNapisane: 2005-07-11 09:28:01 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-11 11:54:21 
Założyciel forum

Dołączył(a): 2005-06-15 18:42:35
Posty: 738
Lokalizacja: Piaseczno/Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Brak.
Co to znaczy "knakać" ?
A co do łancucha - łancuch, o ile mówimy o tej "gornej" czesci co sie znajduje wlasnie nad wahaczem, musi o ten wahacz szorowac. Tyle, ze nie o sam wahacz, ale o gumowa podkladke, czy jak to sie nazywa. Ślizgacz. On po tym normalnie ma jezdzic, po to ten slizgacz zostal stworzony.

2-3 cm luzu mierzy sie w "dolnej" czesci lancucha, a nie w "gornej". Bierzesz lancuch mniej wiecej po srodku i podnosisz do gory - sprawdzasz ile w ten sposob ma luzu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: łańcuch
PostNapisane: 2005-07-11 12:41:19 
Niemowlak

Dołączył(a): 2005-06-18 12:26:13
Posty: 16
Knakać tzn co obrót zębatka poprostu knakała, jak popuściłem łańcuch to przestało. Jeżeli chodzi o luz to rzecz jasna ma od dołu 2-3 cm luzu. Tylko dziwiło mnie właśnie to że łańcuch opiera się o ta gumową szynę. Ale jeśli tak ma być to OK!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org