Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3359 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219 ... 224  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-10-15 10:07:32 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2313
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Ten audiobook to chyba materiał do sprawdzianu z ortografii :D a perszingi z pobocza chyba za dużo TT na wyspie Man oglądali ;) Też bym się wydygał.

Dla mnie taka jazda to czysty idiotyzm, nawet w korku nie korzystam z pasa awaryjnego tylko spokojnie brnę między pasami. Pas awaryjny jak nazwa wskazuje, daje wiele powodów żeby nim nie jeździć, zaczynając od wszelkiego badziewia na tym pasie po stłuczkach i awariach, kończąc na kierowcach którzy na pas awaryjny mogą w każdej chwili odbić np gwałtownie hamując, czy chcąc w korku zatrzymać się i wysikać dziecko - klasyka na Warszawskich obwodnicach kiedy zaskoczy korek. Nikt nie będzie zjeżdżając na awaryjny sprawdzał czy nie leci tam czasem jegomość na "przywileju".


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-10-15 10:07:32 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-10-15 21:28:44 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-02-24 19:17:18
Posty: 263
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Nikon
Obecne moto: XV535-XJ600-FZS600
sfazowany napisał(a):
... w korku nie korzystam z pasa awaryjnego tylko spokojnie brnę między pasami...

Otóż to! :clap:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-10-16 10:10:43 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
To ja tak przy okazji zapytam Was jak się zachowujecie w przytoczonej sytuacji. Wiele razy zdarzyło mi się że na obwodnicach lub fragmentach autostrady były wielokilometrowe korki na obydwu pasach i zamiast zwyczajowo wyprzedzać samochody motocyklem pomiędzy pasami zdarzało się że było tak ciasno, że wskakiwalem na pas awaryjny i z małą prędkością ale jednak przesuwałem się do przodu aż do momentu gdy minąłem zator lub inną tego przyczynę. Niejednokrotnie miało to miejsce w bardzo intensywnym deszczu i jazda pomiędzy autami była zbyt ryzykowna i było to moją droga wyjścia z sytuacji. Pas awaryjny był zazwyczaj całkowicie pusty gdy na niego wjeżdżałem albo inne motocykle robiły podobnie jak ja. Pytanie czy macie jakieś doświadczenia typu zatrzymanie przez policję z tego powodu?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-10-16 10:34:07 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-11-22 23:17:30
Posty: 210
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 99
Między autami, awaryjnym jechałem maks 4 razy (na samym początku).

Przestałem jak mi gość na awaryjny zjechał bez patrzenia w lusterko bo mu się kontrolka oleju zapaliła.

FZS600 '99


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-10-16 10:50:44 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-02-24 19:17:18
Posty: 263
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Nikon
Obecne moto: XV535-XJ600-FZS600
Nigdy nie jeżdżę pasem awaryjnym.
A to z prostej przyczyny: nikt się mnie tam nie spodziewa. I nikt wtedy nie patrzy w prawe lusterko (tylko w lewe).
To czyni, że jest tam bardziej niebezpiecznie niż pomiędzy autami.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-10-16 10:55:44 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1475
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
Jak samochody stoja lub sie tocza to zawsze wbijam na awaryjny. Oczywiscie jade podobnie wolno jak miedzy autami.
Dodatkowo czesto jade lewoskretem zeby wbic sie na pulpozyszyn do jazdy na wprost.
Taki jestem niegrzeczny.
Ale trudno jakos musze z tym zyc.

Tuzmen 1050


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-10-16 12:15:06 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Ja jadę wszędzie gdzie się da. Robię to zawsze bezpiecznie i tak żeby innym nie przeszkadzać. Zdarzyło mi się już nawet podróżować po ścieżkach rowerowych czy chodnikach w celu ominięcie zatoru. Jadąc motocyklem nie zamierzam stać w korku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-10-16 18:14:02 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Tak się spodziewałem, że zdania będą dość podzielone na ten temat, ale dziękuję za klarowne wypowiedzi.
Pikulahay napisał(a):
Przestałem jak mi gość na awaryjny zjechał bez patrzenia w lusterko bo mu się kontrolka oleju zapaliła.
Właśnie z moich doświadczeń wynika, że dużo więcej niespodziewanych sytuacji zdarza się jeżdżąc pomiędzy dwoma pasami i choć to dla mnie nie zrozumiałe nawet jak jest kilka kilometrów korka na dwóch pasach to co chwila kierowcy samochodów zmieniają pas z prawego i na lewy i z powrotem co kompletnie nic nie daje i pozostają nadal w tym samym miejscu. Mnie jako jadącemu pomiędzy tym wszystkim zawsze się ciśnienie podnosi bo nie wiem czy ktoś nie zajedzie mi drogi w ten sposób bo mnie nie zauważy - a wiadomo że w razie czego to wina jest raczej z mojej strony bo nie powinienem wyprzedzać w ten sposób. Szczególnie za granicą ciężko by mi się było z tego wybronić w obcym języku stąd jeżdżę bardzo zachowawczo. Ogólnie zauważam dużo bardziej niż u nas że robią kierowcy miejsce i poniekąd czuję się "uprzywilejowany" że robią przejazd ale mówię sobie w głowie że na 100 uprzejmych wystarczy jeden złośliwy albo nawet zamyślony więc nie traktuję tego jako reguły i i tak jadę z zapasem. U nas w kraju jest większe chamstwo i cwaniactwo więc alert jest w użyciu non stop - ostatnio jak wspominałem w którymś wątku mało nie wbiłbym się w bok auta które skręciło mi przed nosem ale znam te numery i nie cisnę na 100% - więc wyszedłem z tego.
marcingda napisał(a):
Jadąc motocyklem nie zamierzam stać w korku.
Dobrze Marcin, że to powiedziałeś, choć w innym sensie ja na to patrzę. Jak mam danego dnia do przejechania jeszcze 600 km do domu i nie mogę 3 godziny przebijać się przez na przykład Budapeszt w ulewnym deszczu to dochodzę do wniosku, że mniej ryzykowna jest jazda awaryjnym niż przeciskanie się po pasie ruchu na centymetry. Do tego dochodzi zmęczenie i tak wielogodzinną jazdą i ryzyko jak i czas dojazdu muszę zoptymalizować - najważniejsze to dojechać bezpiecznie do celu bo oszczędność samego czasu sama w sobie nie jest aż tak kluczowa.
toooomelo napisał(a):
To czyni, że jest tam bardziej niebezpiecznie niż pomiędzy autami.
Ogarniam Twoje rozumowanie, ma to też sens. Ja jednak jak ognia unikam jazdy w pobliżu ciężarówek i ogólnie dużych pojazdów dla których jestem widoczny w stopniu minimalnym (raz zostałem zepchany ze swojego pasa a chyba szofer się nawet nie zorientował co się stało) i ledwie się z tego uratowałem. Druga sprawa to taka że jak już coś większego wyprzedzam to ma być manewr wykonany migiem, bowiem zdarzają się eksplozje opon ciężarówek które potrafią zmieść samochód z drogi a co dopiero motocykl? Panicznie się tego boję i albo jadę daleko za TIRami albo sprawnie wyprzedzam, może mnie nie widzieć albo po prostu ignorować a przecież nie mam z takim szans.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-10-16 18:58:53 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-08-05 08:39:48
Posty: 372
Lokalizacja: Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Tracer 900 GT
Blue7 jeśli pytasz o Policję to oczywiście jest to wykroczenie i chyba 300 PLN z tego co pamiętam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-10-16 19:26:17 
Niemowlak

Dołączył(a): 2014-08-21 18:40:53
Posty: 30
Lokalizacja: Leźno
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XT1200Z
To przy okazji pytanie, czy ktoś z Was dostał mandat za jazdę w korku między autami, lub po pasie awaryjnym?
Podobnie jak Marcin, przeciskam się w korkach wszystkimi możliwymi sposobami, czasami mijając radiowozy i nie skończyło się to nigdy mandatem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-10-16 19:31:05 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-11-22 23:17:30
Posty: 210
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 99
Między autami możesz jechać. Zmieniając jednak pas (przekraczając linię) musisz tylko zasygnalizować taki manewr kierunkowskazem. Nigdy się mnie nikt nie czepiał (nie licząc taxi, oni często mają jakieś problemy). W środę tak stałem przy radiowozie na swiatłach i nie usłyszałem nawet słowa.

FZS600 '99


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-10-16 22:31:33 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2313
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Jak sie to robi spokojnym tempem to nikt złego slowa nie powie, niestety co chwila widzę młodych gniewnych jadacych między autami jakby się naćpali. Traktuja wszystkich jak przeszkody do pokonania i to psuje nam reputację.

W tym roku wyjątkowo dużo pojeździłem turystycznie i niestety wbrew moim preferencjom - sporo ekspresowkami, nigdy w korku nie miałem problemu, ludzie rozjeżdżają się jak zaczarowani, nawet tiry robią miejsce. A jak ktos się zagapił i jedzie przy osi to czekam grzecznie aż obok niego zrobi się luka (często kierowcy z drugiego pasa jak widzą taką sytuację to robią dodatkowe miejsce po swojej stronie) albo sam zauważy i zjedzie, żaden problem. Na wysokosci dużych przerw zawsze zakładam że ktos może zmienić pas i jeśli chce zmienić to zwalniam i go przepuszczam, niech sobie zmienia, zaraz i tak go wyprzedzę. W mieście bardzo podobnie, choć wybieram trasy z szerokimi pasami lub z buspasami, unikam wąskich wielopasmówek jeśli jest pora szczytu. Grunt to wzajemne poszanowanie. Nawet autobusy i taksówki ustepują mi czasem miejsca :) przyklad z ostatniego jeżdżenia po mieście, puściłem autobus z przystanku to włączył się na zapchany pas i zrobił przed sobą miejsce żebym sobie tam wjechał. Dla mnie najważniejsze to nigdy nie musieć się na motocyklu spieszyć, bo wtedy popełniam najwięcej błędów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-10-16 22:40:12 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-02-24 19:17:18
Posty: 263
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Nikon
Obecne moto: XV535-XJ600-FZS600
devildd napisał(a):
... czy ktoś z Was dostał mandat za jazdę w korku między autami, lub po pasie awaryjnym?

Jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś w Polsce dostał mandat za jazdę pomiędzy autami w korku. Policja nawet preferuje "filtrowanie".
Ale za jazdę pasem awaryjnym, poboczami, chodnikami, ścieżkami rowerowymi... owszem. I moim zdaniem - słusznie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-10-17 08:39:35 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-11-22 23:17:30
Posty: 210
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 99
https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/ ... lu-5450951

FZS600 '99


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-10-17 08:57:28 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2313
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Trzymam kciuki za Borkosia, wspaniały człowiek, oby szybko wrócił do zdrowia!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3359 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219 ... 224  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org