Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-05-23 22:04:02 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2011-05-11 23:56:13
Posty: 85
Lokalizacja: DWL
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Blue Cat X]
Haha jaki wrak?? Zawsze mogło byc gorzej...Jak gość z ubezpieczalni porobi zdjecia i "porozmawiacie" sobie, rozkręć motonga spisz co potrzeba, czekaj na pismo, odwołaj się i działaj - może niektóre elementy można polutować...
czachę raczej da się odratować, to wiem :mrgreen:

Uważam, że robiąc samemu (rozkręcać i skręcać, plastiki do malarza - tynkarza, lagi sam zrobisz itp.) może zostać Ci troche kasy na nówke kombi, albo na browar :mrgreen:

Jedno wiem na pewno - do sierpnia zrobisz moto :twisted:

Ważne - idź do firmy odszkodowawczej, tak jak Ci Wojtas napisał, oni wyślą Cię do lekarzy i Ci stwierdzą co mają stwierdzić - abyś stanął na nogi finansowo 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-05-23 22:04:02 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2012-05-23 22:05:23 
Legenda forum

Dołączył(a): 2008-04-10 22:54:31
Posty: 4037
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Czarny
Obecne moto: YZF 600R
bunia napisał(a):
hm. ceny podales z allegro, jak aso wystawi rachunek to pewnie wjedzie całka :/

pytanie tez na ile mi 'wrak' wycenia...


Nie panikuj jakbys egzamin na prawko zaraz zdawal...
Jesli nie chcesz bawic sie z czescimi, naprawami itp to wybierz opcje bezgotowkowej naprawy. Niech wskaza warsztat (mozesz zasugerowac ASO) gdzie masz odstawic moto i tyle. Nic Cie obchodzic nie bedzie a ubezpieczalnia rozliczy sie bezposrednio z warsztatem. Dostaniesz wtedy kase za ciuchy i sprawne moto po naprawie.

Prawda jest taka, ze wiekszosc ludzi robi sama bo mozna sporo zaoszczedzic szukajac czesci i robiac samemu, ze kupa kasy na koncie z odszkodowania moze zostac.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-05-23 22:25:10 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2011-09-19 01:34:42
Posty: 76
Lokalizacja: Poznań/Gniezno
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: kot
dobra, zatem bez spiny czekam do poniedzialku na magika. obym odezwal sie juz z dobrymi wiesciami ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-05-28 09:58:17 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2011-09-19 01:34:42
Posty: 76
Lokalizacja: Poznań/Gniezno
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: kot
no to bez złudzeń - powiedział, że na bank będzie szkoda całkowita. niby przedstawią mi 3 oferty:
- dają gotówkę i radź sobie sam
- dają gotówkę i pomagają pozbyć się 'złomu'
- dają gotówkę i zostawiają mi sprzęta.

Nie wiem, czym się różni 1. od 3., ale pewnie jakoś źle go zrozumiałem. Do tego zgłosiłem kombika, kask i papcie, ciekawe jaką amortyzację mi wlepią na roczne ciuchy :evil:

Szkodę osobową najlepiej, żebym zgłosił po zakończeniu leczenia.

Czekam więc do piątku za wyceną motonga, ciuchy mówił, że może nawet jutro będą już wycenione (nie bardzo w to wierzę, ale będę sprawdzał codziennie). Ogólnie też mówił, że jakbym znalazł warsztat, gdzie naprawią mi go zgodnie z wymaganiami mieszcząc się w granicy wartości, to pzu na to na 90% pójdzie.

Zgłosiłem też dodatki podwyższające wartość kota - grzane manety oxforda i sportowy tłumik nikko racing. Ciekawe, jak to mi policzą...

Eh, najgorsze jest to czekanie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-05-28 13:50:28 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-04-14 17:30:21
Posty: 92
Lokalizacja: Szreńsk ok.Mławy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: CBR 1000 RR SC57b
poczekaj na wycenę co do moto i do ciuchów oraz osobową?na wszystko masz miesiąc czasu na odowoływanie się ,wieć możę być tak że za wszystko uzbiera ci się spora kasa i dopiero wtedy podejmnij decyzję co robić z moto czy sprzedawać to co zostało i kupywać drugi czy naprawiać,ja wybrałem tą pierwszą opcję.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-05-28 14:47:50 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2011-09-19 01:34:42
Posty: 76
Lokalizacja: Poznań/Gniezno
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: kot
no i tutaj raczej dupa, bo nie chciałbym drugiego takiego samego, bo ten silnikowo i ogólnie jest bdb. tylko przód porobić. a z drugiej strony w kwocie jaką będę dysponował raczej żadnej alternatywy dla kota nie ma.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-06-02 13:09:34 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2011-09-19 01:34:42
Posty: 76
Lokalizacja: Poznań/Gniezno
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: kot
no to dobry kawał z rana - odszkodowanie za motocykl w wysokości trochę ponad 4k :D ciuchy jeszcze nie wyliczone, osobowe po zakonczeniu leczenia dopiero zglosze.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-06-21 11:56:48 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-01-25 19:40:18
Posty: 109
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 1000 FAZER 04r.
No i stało się :roll: Wracając z pracy póżno w nocy sarna wbiegła mi dosłownie w lewą część przodu motorka. Na szczęście żyję :D . Fazerek roz.... a ja potłuczony itd. Mam tylko OC i NNW w PZU. Czy coś mi się w ogóle należy w przypadku szkody w pojeżdzie? Może ktoś z forum konkretnie doradzi :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-06-21 13:41:55 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2332
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Jeżeli miałeś tylko OC, a sarna nie - to niestety naprawa na własny koszt. Dało by się pokombniwać, ale legalnie nic Ci się nie należy...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-06-21 13:57:54 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2012-05-24 19:31:04
Posty: 8
Lokalizacja: okolice Parczewa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZS 600
Jeśli na drodze umieszczono stosowny znak ostrzegawczy (znak A-18b – „zwierzęta dzikie", ostrzegający o możliwości napotkania na drodze zwierząt) wraz z tabliczką zawierającą długość odcinka na którym niebezpieczeństwo występuje, szanse na uzyskanie odszkodowania są nikłe.

Jeśli natomiast takiego znaku nie było, powinien Pan ustalić do kogo należy droga i czy zdarzenie miało miejsce na terenach chronionych. Zgodnie z przepisami Prawa łowieckiego do zadań dzierżawców lub zarządców obwodów łowieckich należy ochrona zwierzyny przed zagrożeniem ruchu pojazdów samochodowych na drogach krajowych i wojewódzkich. To właśnie na dzierżawcach lub zarządcach obwodów łowieckich spoczywa obowiązek zgłaszania zarządcom dróg konieczności oznakowania drogi.

Istotną okolicznością może być także fakt, że w danym obwodzie łowieckim w czasie, w którym doszło do incydentu, prowadzone było polowanie, a w jego trakcie sarna została spłoszona, co z kolei przyczyniło się do wypadku.

Jeśli dzierżawcy bądź zarządcy obwodów łowieckich albo zarządcy dróg dopuścili się zaniedbań w odpowiednim oznakowaniu dróg, bądź jeśli koło łowieckie winne jest spłoszenia zwierzyny w trakcie polowania, przez co doszło do wypadku, a mimo stosownego wniosku odmawiają oni wypłaty odszkodowania, może Pan wytoczyć powództwo do sądu. Należy jednak mieć na uwadze, że będzie Pana obciążał obowiązek wykazania nie tylko szkody i jej rozmiarów, ale także, że szkoda ta została spowodowana bezprawnym, zawinionym zachowaniem pozwanego.

Ale łatwo nie będzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-06-21 14:29:48 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-01-25 19:40:18
Posty: 109
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 1000 FAZER 04r.
Bitwa z pzu rozpoczęta :twisted: Nie będzie łatwo to wiem, w końcu to Polska.
Znaku ostrzegającego o leśnych zamachowcach nie było... Na razie nie polatam :D
Pozdrowienia dla forumowiczów!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-06-21 20:58:58 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-05-21 10:26:59
Posty: 96
Lokalizacja: Łomża
Wyszogród napisał(a):
Bitwa z pzu rozpoczęta :twisted: Nie będzie łatwo to wiem, w końcu to Polska.
Znaku ostrzegającego o leśnych zamachowcach nie było... Na razie nie polatam :D
Pozdrowienia dla forumowiczów!!!

Szkoda czasu. Jeśli masz z kimś wojować to w tym przypadku na pewno nie z PZU.
OC jest od szkód jakie ty wyrządzisz innym. NNW natomiast nie dotyczy pojazdu.
wfmichal wszytko dokładnie wyjaśnij, zainteresuj się kołem łowieckim i etc., Powodzenia


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org