Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3359 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188 ... 224  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2019-11-17 21:18:30 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
https://motoryzacja.interia.pl/raporty/ ... Id,3336691

Kolejny film, całkiem świeży, na szczęści nic poważnego się nie stało
wina ewidentna Audi ale gdyby motocyklista jechał chociaż z 70 to pewnie do zdarzenia by nie doszło lub jego przebieg byłby zupełnie inny. Najważniejsze że nie ucierpieli piesi, bo moto mogło trafić np. w wózek dziecięcy.
Zastanawiam się czy 25-letni motocyklista ma już odpowiednią ilość "oleju w głowie" wynikającą z doświadczenia, chociaż wiele osób nie uczy się na błędach swoich i cudzych. Uważam, że najgorszą sytuacją jest jeśli zaczynamy jeździć jednocześnie na moto i autem. Ja tak miałem. Znacznie lepiej jest jeśli ktoś ma doświadczenie z samochodu i wtedy dopiero siada na dwa kółka. Opanować jazdę moto to nie problem ale nauczyć się przewidywać to już "wyższa szkoła jazdy". Ja jeżdżę na moto zdecydowanie za szybko ale zawsze myślę o tym, że ktoś może mnie nie zauważyć. Jeżdżąc samochodem np. ignoruję czasami pojazdy które dojeżdżają z drogi podporządkowanej. W razie wymuszenia pierwszeństwa, może uda mi się gdzieś uciec ewentualnie, jestem chroniony przez sporą ilość poduszek powietrznych no i mam dość bezpieczne auto. W motocyklu niestety nie chroni nas nic. W takich sytuacjach bardzo mocno zwalniam. Miałem już kilka przypadków, że kierowca który chciał się włączyć do ruchu patrzył się w moim kierunku i wyjeżdżał mi wprost pod koła. Zresztą można myśleć, przewidywać i to do końca nie gwarantuje nam bezpieczeństwa bo kierowcy zachowują się nielogicznie. W ubiegłym roku jadąc w dodatku na nie swoim moto jechałem za kilkoma autami. Na pierwszym odcinku gdzie mogłem je wyprzedzić zrezygnowałem bo stwierdziłem, że zaczną się wyprzedzać i mnie nie zauważą. Samochody jechały dalej i się nie wyprzedzały więc na kolejnej prostej pomyślałem, że je wyprzedzę ale zarobiłem to dopiero przed samym zakrętem gdzie już nie było czasu na wyprzedzanie samochodem a ja mogłem wyprzedzić bezpiecznie. No i jak byłem na wysokości samochodu który jechał jako drugi to on już praktycznie na samym zakręcie zdecydował się na wyprzedzanie!!!!!!! (miał kilka okazji do bezpiecznego wyprzedzenia), ja w tym momencie byłem już na jego wysokości na lewym pasie. Na szczęście nie dałem zepchnąć z drogi i zakończyło się tylko otarciem gmola i mandatem 500zł dla kierowcy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2019-11-17 21:18:30 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2019-11-17 22:45:19 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
No ten gość nie jechał zbyt wolno, a jak zobaczył audi to zwyczajnie sie wydygał i złapał klamkę, przednie kolo zablokowalo sie zanim jeszcze zostało dociążone. Rok temu zrobilem dokladnie to samo, na szczescie nie wywalilem sie ale gdybym nie mial dodatkowego pasa z lewej strony na ktory mnie wyrzucilo to wyjechalbym na czołówkę. W innym artykule napisali ze motocyklista polozyl moto zeby uniknac wpadniecia na auto :) Na fotkach motocykla po wypadku widac jak rejestracje ma zamontowaną pod ogonem niemal za tylnym kołem tak zeby nie dalo sie jej przeczytac. Za samo to gość traci caly moj szacunek i empatie bo cwaniactwo i mocowanie rejestracji tak zeby byla nieczytelna czy np brudzenie smarem czy zakrzywianie to dla mnie patologia i brak cojones. Za maskowanie rejestracji chcialbym zeby cwaniaki byli traktowani jak uzytkownicy niezarejestrowanych, niesprawnych technicznie i nieubezpieczonych pojazdow.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2019-11-18 11:32:02 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2013-01-13 20:48:01
Posty: 299
Lokalizacja: Polkowice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6 Fazer S2 ABS
No tak mi to się wydaje, jak to w sposób świadomy i precyzyjny kładzie motocykl, a później ustalonym przez siebie (nie przez fizykę) torem pędzi ślizgiem, aż mu się samochody rozstępują, po prostu więcej szczęścia jak rozumu, jak by przywalił w słupek znaku, to noga, ręka urwana albo trup na miejscu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2019-11-18 19:38:40 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2016-09-30 10:06:24
Posty: 188
Lokalizacja: WS
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer
marcingda napisał(a):
https://motoryzacja.interia.pl/raporty/ ... Id,3336691

Gość miał farta. Te głupoty, że "położył motocykl żeby uniknąć zderzenia" - nie wiem czy to dziennikarzyny tak sobie dopowiadają, czy motocyklista też w to wierzy. W każdym razie to bzdura, po prostu walnął w klame i zaliczył uślig. Tym razem akurat stosunkowo dobrze się dla niego skończyło. Na jego usprawiedliwienie - łatwo oceniać patrząc na spokojnie ale jak przychodzi co do czego, to każdy ma taki punkt, że instynkty biorą górę i pewnie też bym docisnął hebel na maksa.

Zgadzam się z marcingda że dobrze mieć doświadczenie w poruszaniu się po drogach samochodem zanim się zacznie jeździć moto. Trochę poszerza wyobraźnię, co się może wydarzyć.
Co do ślepoty kierowców, to wczoraj widziałem na świeżo skutki kolizji, na szczęście obyło bez ofiar. Młody gość (najwyżej 20 pare lat, żaden "dziadek") w osobówce dojeżdżając do skrzyżowania w kształcie litery "T" drogą podporządkowaną nie zauważył sunącego z prawej strony tira (!), gdzie w obu kierunkach miał idealną wręcz widoczność na ok. 300m. Było jasno, godzina 14:00, żadnej mgły, żadnych krzaków, zabudowań itp. Walnął przodem w bok przejeżdżającego i tira i odbił się od niego, ułamek sekundy wcześniej i nic by z gościa nie zostało. Więc można spokojnie założyć, że jako motocykliści jesteśmy niewidzialni.

Zaginanie tablic moim zdaniem powinno być surowo karane (finansowo), poza tym to totalna wiocha.

Oczywiście artykuł musiał mieć w tytule "motocykl jak śmiercionośny pocisk" i wykrzyknik na końcu :lol: ... a kierujący audi jedynie nie udzielił pierwszeństwa przejazdu :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2019-11-18 20:23:42 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Generalnie, to bardzo dobrze, że teraz obowiązkowo jest montowany abs, właśnie na te momenty kiedy odruchy biorą górą - w pełni się z Tobą zgadzam ratchet.

Wymyśliłem sobie testowanie przyczepności i abs na przedzie bez walenia w hebel, jadę na 3 i stopniowo dociskam hamulec przedni jednocześnie kompensując gazem aż do zerwania przyczepności przodu. Wszystko zachowując prędkość, łatwo tak wyczuć przyczepność, stopień nagrzania opon i zmusić abs do pracy żeby się dziad nie zastał. Daje też to wyobrażenie jak słabo trzyma przód kiedy widelec nie jest skompresowany masą motocykla.. Dokładnie jak w chwili złapania gwałtownego za hebel i zblokowania koła zanim przesunięta na przód masa dociśnie oponę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2019-11-19 01:47:05 
Niemowlak

Dołączył(a): 2019-07-15 08:55:19
Posty: 39
Lokalizacja: KR
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Z900 20
pawcio81 napisał(a):
No tak mi to się wydaje, jak to w sposób świadomy i precyzyjny kładzie motocykl, a później ustalonym przez siebie (nie przez fizykę) torem pędzi ślizgiem, aż mu się samochody rozstępują, po prostu więcej szczęścia jak rozumu, jak by przywalił w słupek znaku, to noga, ręka urwana albo trup na miejscu.


Pełna zgoda. Jak dla mnie to efekt braku patrzenia daleko do przodu przed sobą. Reakcję bardzo opoznił. Mi podobnie wylazł biały zwierz w rejonie górskim. Fakt faktem nie wyhamowałem awaryjnie, ale mialem na tyle małą predkosc, ze zdołałem już zrobic sprawnie unik. Gdybym spoznił reakcje mogloby byc zle. Udalo sie, ale bylo barrrrdzo cieplo ;/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-02-02 11:01:48 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2018-01-02 13:54:29
Posty: 174
Lokalizacja: Jelenia Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6 s2
https://wiadomosci.wp.pl/tragiczny-wypa ... 577641601a

sezon jeszcze nie rozpoczęty a już takie wiadomości :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-02-02 20:43:35 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
https://deblinnews.pl/2020/02/01/wypade ... mezczyzna/

Wygląda na to że ta pogoda jest na tyle kusząca że więcej osób zaczyna śmigać, te wypadki są "bez udziału innych pojazdów", wiec albo ktoś przegiął na moto, albo doszło do kontaktu z autem, może zajechania drogi gdzie auto pojechało sobie w cholerę. Generalnie nawet jeśli jest fajny ciepły dzień i jest sucho to na drogach jest straszny syf i auta się nas nie spodziewają :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-02-03 10:58:57 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
https://www.radiobielsko.pl/wiadomosci/ ... ezyl/44042

No i się zaczęło.. codziennie takie komunikaty :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-02-03 11:13:08 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Masakra. Jadący z przeciwka samochód skręcający w lewo to najbardziej niebezpieczna sytuacja. Widząc samochód który może wykonać manewr kolizyjny ze mną zawsze bardzo zwalniam bo ludzie są niestety nieprzewidywalni. Druga sprawa to wg mnie nie jest to pora na motocykl. Drogi są posypywane regularnie solą która jest bardzo higroskopijna. Nawet jak jest sucho i dodatnia temperatura to jest bardzo ślisko.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-03-15 11:17:18 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
https://limanowa.in/index.php/aktualnos ... talu/48066

Nie wiadomo co się dokładnie stało ale motocyklista po zderzeniu z autem wpadł jeszcze na bariery linowe. Zmarł w szpitalu. Pytanie na ile bariery linowe pogorszyły sytuację...?

Jak jadę drogą z barierami linowymi to czuję się jakby na poboczu stał ktoś z bronią wymierzoną we mnie, niby nie ma intencji strzelić ale od czasu do czasu broń może sama wypalić.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-03-15 11:41:39 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2018-01-02 13:54:29
Posty: 174
Lokalizacja: Jelenia Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6 s2
Kurr. te bariery linowe powinny być już dawno zlikwidowane i zakazane. Przecież to jest skrajnie niebezpieczne. Plama oleju, kamyczek, awaryjne hamowanie pojazdu przed nami czy jakakolwiek inna sytuacja i może się to skończyć tragicznie.

Ja również sfazowany mam różne myśli jak przejeżdżam obok takich linek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-03-15 11:45:35 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Myślę, że liny same w sobie nie stanowią bardzo dużego zagrożenia biorąc pod uwagę, że alternatywnie możemy mieć barierę z blachy, oczywiście o ile są między nimi niewielkie odległości. Skandalem jest ta wolna przestrzeń w tym przypadku pod linami. W normalnych krajach gdzie motocyklistów traktuje się jak pełnoprawnych uczestników ruchu w miejscach potencjalnie niebezpiecznych (zakręty, łuki) są wypełnienia z tworzywa sztucznego.
Do tego jeszcze syf na drogach. Wywożenie błota z pola czy budowy. Tylko u nas jeżdżą samochody z których kapie olej. Nigdzie nie ma tylu plam.


Załączniki:
bariera.jpg [15.3 KiB]
Pobrane 227 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-03-15 12:35:53 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2016-05-23 07:52:53
Posty: 500
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer S2
Moje rodzinne miasto


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-03-15 12:39:30 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Rozwiązanie które przesłałeś to ideał.. plastikowy dolny pas jeszcze pochłonie energię przy uderzeniu.

Bariery zwykłe metalowe mają tą właśnie wadę że można wsunąć się pod nie i zaczepić o podpory. Fajnie że zagranicą mają przepisy zmuszające zarządców dróg do montażu dodatkowego dolnego pasa jeśli promień zakrętu juz mniejszy niż "x", u nas tłumaczą że polski nie stać na taki wydatek montażu dodatkowych pasów dolnych bo na tyle dróg o takim promieniu na zakrętach byłyby to koszty liczone w milionach. W podporach linowych problem jest podobny, z tym że tutaj podpory wystają na całej wysokości słupka. Gdyby np próbując zrobić unik przed czymś leżącym na drodze, uciekając przed autem na naszym pasie odbilibyśmy na pobocze dotykając bariery to nawet mały kontakt np nogą nadal siedząc na motocyklu od razu rozerwie ubranie i nogę. Od blachy byśmy się odbili, być moze przewrócili, otarli, obtłukli itp ale nie od razu szatkownica.

[ img ]

Niestety bariery linowe są tanie w montażu i naprawach i są legalne więc będzie ich w PL coraz więcej.

Może coś się zmieni jeśli w Polsce dwa kółka spopularyzują się na tyle że wśród urzędników będzie więcej osób czynnie jeżdżących motocyklami/skuterami i chcących wprowadzić takie przepisy będąc samemu beneficjentem takich zmian.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3359 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188 ... 224  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org