Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3359 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204 ... 224  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-11-23 14:17:27 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Mi to się w głowie nie mieści. Jeśli było faktycznie jak piszecie to taka osoba może zaatakować kogokolwiek z błahego powodu bo krzywo się ktoś spojrzy ....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-11-23 14:17:27 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-11-23 14:56:52 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
marcingda napisał(a):
Mi to się w głowie nie mieści. Jeśli było faktycznie jak piszecie to taka osoba może zaatakować kogokolwiek z błahego powodu bo krzywo się ktoś spojrzy

mieszkałem kiedyś przez całe wakacje w Gdyni przy wjeździe na skwer - powiem ci że jak tylko sie pojawiłem inni mieszkańcy na mnie krzywo patrzyli, ale po pierwszym weekendzie już wiedziałem czemu - w piątek o 15:30 zaczynała się kawalkada pałowania silników pod oknem (bo to wjazd na szpanerplac). do godziny 21 ktoś zawsze leżał (bo chciał zejśc na kolano na tych dwóch esach i go pasy zaskoczyły). między 19 a 2 w nocy co jakiś czas znajdował sie jakiś pajac stawiający na koło albo pałujący jedynkę. w sobote i niedzielę to samo, tylko że zaczynało sie koło 13. Po jakimś czasie to nieźle siada na psychę, nie zdziwiłbym sie jakby komuś "siadło za bardzo", szczególnie gdy w przeciwieństwie do nas nie kojarzy mu sie to z zabawą.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-11-23 16:10:19 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Simsona bardzo lubię oglądać właśnie między innymi za jego kulturę. Bardzo czesto nawoluje do wzajemnego szacunku i "szybkiej jazdy tam gdzie wolno", również przy jezdzie offroadowej. On sam przyznaje że dopiero wydroślał z głupkowania.

Tym cybantom też życzę zmądrzenia zanim trafią na kogoś komu "pękło" pod czachą i rozwinie im żyłkę na wysokości szyi czy zrobi pułapkę w lesie.

Może sposobem by była konieczność rejestracji takich sprzętów przy zakupie (jak łódki czy sprzęt do latania) nawet nie drogowych, każdego takiego pojazdu z widocznymi numerami jak rejestracja, za brak oznakowania podczas korzystania poza własną posesją surowe kary nawet jesli nic nie rozrabiają. Gdyby tatuś zaplacil grzywne 5-10 tysi albo przy zniszczeniu mienia jeszcze wiecej za synka to by bardziej sie zainteresował jak synek spedza czas. Kazdy by to musial miec i bylaby szansa na namierzenie takich leszczy. Nautralnie dotyczyłoby to też tych co nie łobuzują, ale im nie powinno to sprawiać kłopotu. Tak jak ktoś kto nie robi nic podejrzanego nie ma powodu do maskowania tablicy rejestracyjnej wyginając ją albo brudząc smarem itp.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-11-24 15:15:53 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2020-08-26 22:13:41
Posty: 260
Lokalizacja: WOT
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
Trochę więcej szczegółów o tym zajściu https://sportowefakty.wp.pl/enduro/9112 ... -mowia-o-c


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-11-24 15:43:54 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Zastanawiam się dlaczego w nagłówku pojawia się cytat: Polskiego motocyklistę ....
trzeba panu prokuratorowi powiedzieć że powinna być inna kwalifikacja czynu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-11-24 17:14:26 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
marcingda napisał(a):
Mi to się w głowie nie mieści. Jeśli było faktycznie jak piszecie to taka osoba może zaatakować kogokolwiek z błahego powodu bo krzywo się ktoś spojrzy ....


Ciężko tak naprawdę oceniać sytuację, mając ją przedstawioną tylko z jednej perspektywy. Teraz widzisz gościa jako niedoszłego mordercę, człowieka nieprzewidywalnego, ot psychola. Ale co w przypadku, kiedy teraz z drugiej strony dostaniesz informację, że pajacowało dwóch gości na enduro, których wielce oburzyła obecność spacerowicza z psem na ich trasie, bo może pies się wystraszył i wylazł któremuś pod koło? Może to oni próbowali najpierw coś wydedukować w typowo dresiarski sposób a gość się po prostu bronił? Zobacz, co się musiało odpierdzielać, skoro leśniczy, będący osobą postronną, zachowywał się też w tak agresywny sposób w stosunku do motocyklisty.
Tego się zapewne nigdy nie dowiemy, ale też nie osądzajmy ludzi przedwcześnie. Widzisz, sytuacja jak z chłopakiem z USA, który zastrzelił dwóch typów z blm, też najpierw był bezwzględnym mordercą, a za chwilę okazało się, że chłopak strzelał w samoobronie i gdyby tego nie zrobił, to sam by teraz pewnie nie żył.

Co do samego offu. Samemu jeżdżąc rowerem, też już nie raz spotkałem się z grupą 4-5 offowców, zapieprzających leśną ścieżką dla rowerów. Raz mnie gość wyprzedził, po czym przed samym kołem dał w palnik, częstując mnie fontanną piachu i kamieni, innym razem wyprzedzała mnie grupka i jakiś idiota po prostu sprzedał mi kopa, przez co zaliczyłem dobrą glebę i solidnie stłukłem żebra o jakiś pniak. Mieszkam na wsi, trochę na uboczu, mam może 300m do lasu, także często tam bywam, bo lubię. Nie raz idąc drogą, z psem, przelatywał koło mnie gość na pełnej manecie.
Prywatne lasy, gdzie tylko jakaś fajniejsza górka, są latem zryte w kolano, szlaki rowerowe rozpieprzone. W jednym lesie mam...albo może bardziej pasuje miałem, taką fajną polankę takie może 50/50m, ładna niska trawa w środku lasu, przez środek przepływał sobie strumień - generalnie rów melioracyjny, ale zapomniany, przerodził się w dziki strumyczek, miałem tam miejsce na ognisko, hamaki, generalnie taki chillout pośrodku niczego. Dlaczego miałem? Bo ktoś postanowił sobie zrobić offa przez tenże strumyk.
Jest jedno miejsce na którym z łąki wpada się na taki 30 metrowy, piaszczysty podjazd...kiedyś się przejdę zrobić zdjęcia, jak wygląda ten podjazd i sama łąka...albo to co z nich zostało.

Ja zdaję sobie sprawę, że są normalni motocykliści, także ci jeżdżący w offie, ale wiecie...jakoś słysząc motocykl w pobliskim lesie łapie mnie już podświadoma kurwica, jakoś tak nie potrafię w sobie odnaleźć do nich szacunku. Czy dziwię się, że ludziom puszczają nerwy i wieszają jakieś linki po lasach? Zapytam może inaczej, czy motocykliści jeszcze dziwią się, że trafiają na jakieś linki w prywatnych lasach, które od lat skutecznie orzą?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-11-24 18:14:15 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-03-14 12:26:17
Posty: 273
Lokalizacja: wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: bmw s1000xr
Jeżeli nie możemy poznać genezy danej sytuacji bezpośrednio , bądź przez ludzi których znamy , jesteśmy skazani na przekaz medialny . Media z kolei nie są zainteresowane prawdą , jeno sensacją/clickbaitami , łatwo wówczas o przedwczesny , niesprawiedliwy osąd . Jeżeli dajemy się ponieść wspomnianym wyżej osądom , a do tego jakieś czubki szaleją pierdziawkami bez tłumików niemal pod oknami , niewiele trzeba by doszło do jakichś tragedii .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-11-24 21:29:08 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
niemniej jednak trzeba mieć wyjątkowego pecha, żeby trafić na "nożownika" , nie przesądzam czy wariat


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-11-25 00:06:40 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Dziwny ten artykuł, wciąż podkreśla "polski motocyklista" i nazwiska poszkodowanych.. żeby się lepiej wyszukiwały? Absurdalnego zachowania gościa z nożem nie ma co nawet rozkminiać, nie jestem jednak przekonany do tej słodkiej niewinności "motocyklistów". Być może właśnie mapety doprwadzily goscia do skrajnej nienawisci, a ze zawsze byli nieuchwytni to wyladowal sie na tych co znalezli sie w zasiegu reki...

Poczytalem ostatnio o crossach/enduro z homologacją drogową bo sam rozmyslalem nad tanim sposobem na poznanie klimatu offroadowego, za kazdym razem jak wpisalem model jakiegos motocykla tego typu w YT np crf450, to najwiecej wyników to własnie filmy nastolatków terroryzujących okolicę, pełna dzida pod oknami, wyprzedzanie samochodów jadąc na gumie, rycie łąk i lasów... W komentarzach kółko wzajemnej adoracji. To nie są sporadyczne przypadki tylko norma. Zwyczajnie łatwo jest kupić takiego dirta, nie trzeba żadnych uprawnień, szkoleń, kary są niskie. Zupełnie niewspółmierne do szkodliwości dla otoczenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-11-25 09:01:34 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Może to dla tego, że teraz wszystko jest narodowe ... :lol:
proceder łatwy do opanowania tylko polska policja woli zajmować się innymi sprawami

z jednej strony duże kary a z drugiej łatwy dostęp do miejsc gdzie legalnie i bezpiecznie można się wyszaleć
dla mnie takim przykładem jest Szwecja z dużą powszechnością wszelkich sportów motorowych
i miejsc gdzie można bezpiecznie realizować swoje zainteresowania

u nas wszystko każdemu przeszkadza, przykładem jest autodrom w Pszczółkach, są permanentne skargi na hałas, na etapie przygotowania inwestycji każda decyzja administracyjna (decyzja środowiskowa, pozwolenie na budowę) t trafiała do sądu administracyjnego.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-02-24 22:17:38 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Dzisiaj byłem świadkiem prawie wypadku, zdarzenie było mega dziwne. Jechał przede mną peugeot 509, który w pewnym monecie postanowił wyprzedzić focusa jadącego przedącego przednim , decydował się na wyprzedzanie w momencie kiedy z przeciwka było już widać ciężarówkę. Było mnóstwo czasu i miejsca na bezpieczny manewr. Facet z peugota jak był na lewym pasie zrównał się z focusem i zaczął hamować ale nie schował się tylko został na lewym pasie. Tir widząc to zaczął hamować aż zblokowało mu koła od naczepy, focus również hamował, zrobiło się takie zamieszkanie, że nie wiele brakowało a by się źle skończyło. Później wyprzedziłem peugota, spodziewałem się że będzie jechał nim jakiś nastolatek lub przysłowiowa blondynka ale za kierownicą siedział normalnie wyglądający facet w średnim wieku. Takiego głupiego zachowania już dawno nie widziałem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-02-24 22:25:54 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2020-08-26 22:13:41
Posty: 260
Lokalizacja: WOT
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
No to rzeczywiście niezła i dziwna akcja.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-02-24 22:29:09 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
508 II, nie ma 509 :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-02-25 01:32:24 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
brakło ognia w piecu, pampers pełen, ze stresu system się resetował. starczyło myślenia na hamowanie, ale już zabrakło na powrót na pas.

jakbyś miał nastolatka, cisnął by do samego końca z wyprzedzaniem. jak byś miał dziadka to nawet nie myślał by o wyprzedzaniu. a tak to manewr zaczął ten pierwszy, ale w połowie panowanie nad mózgiem przejął ten drugi. Żeby to był pirerwsyz raz gdzie problemem nie był manewr, a zawachanie się w trakcie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-02-25 09:49:37 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Nie cierpie takich akcji. Tacy kierowcy są mega niebezpieczni a często nawet nie są tego swiadomi... :/

Miałem takiego kolegę w pracy, który nie widział problemu we włączeniu sie do ruchu prosto pod nadjeżdżającego tira a przy 130 zwalniając wciskał sprzęgło (żeby silnik nie zgasł), po 2 krotkich jazdach z nim jako kierowcą (druga jazda zakonczona wjazdem na rondzie w Katowicach pod prąd) juz nigdy nie oddałem mu kierownicy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3359 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204 ... 224  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org