Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3366 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210 ... 225  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-05-25 15:55:01 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2352
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Nie porównuję PL do innych krajów, szczególnie rozwinietych autostradowo. Niemiec przejedzie 700km bez ograniczeń autostradami po 3 pasy to z przyjemnoscia ostatnie 30km przejedzie przez ...dorfy tocząc sie 50kmh. Nagminne przekraczanie prędkości jest tam, gdzie brakuje szybkich tras. Wszedzie tam gdzie pobudowali obwodnice, w samych miasteczkach ruch zamarl niemal do zera. Patrzymy na Norwegię to bierzmy pod uwagę, że tam tez nie będzie zdezelowanych kopcących przeładowanych ciężarowek ledwo ciągnacych pod górkę. Zaludnienie Norwegii i ich przemieszczanie się to jest promil tego ile jest nas i ile podróżujemy do rodzin, na święta itp. Do niedawna przejazd W-wa Kraków albo Wrocław oznaczała 6-8h jazdy krajowkami, skrajnie frustrujace i niebezpieczne dla mieszkancow i ruchu lokalnego. Co do odbierania uprawnien, dużo bardziej niebezpieczni są mlodzi gniewni i niezniszczalni. Testy można starszym robić i ew ograniczać np wjezdzanie na autostrady, ale odgórnie zabierać uprawnienia? No cóż, kiedys tez bedziesz stary to moze zmienisz perspektywę.

Na wakacje jadac do Chorwacji tez jade przepisowo i to jest dla mnie gehenna, zasypiam, ciezko zmienic pas bo wszyscy jadą szybciej i nie ma jak wskoczyc w lukę, koncentracja żadna. Jeżdżąc po Wloszech przepisowo rowniez jest się zawalidroga i wciaz mamy wtedy niebezpieczne sytuacje, choćby bycia co chwila wyprzedzanym w miejscach gdzie jest to naprawdę głupie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-05-25 15:55:01 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-05-25 16:10:49 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-11-22 23:17:30
Posty: 210
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 99
@sfazowany Tak, będę stary, i w pewnej chwili ktoś powinien mi powiedzieć stop, czas na taksówkę lub autobus.

Zgadzam się, Niemcy mają czasem po 4 czy 5 pasów, ok, ale oni mają też brak ograniczeń na autostradzie (chyba że się coś zmieniło).
Skoro mamy gorsze drogi to trzeba jeździć wolniej, nie szybciej.

Sam napisałeś że jechałeś do Chorwacji zgodnie z przepisami, dałeś radę? dałeś. Skoro to była gehenna to następnym razem polecam samolot, autokar, pociąg, po kiego się męczyć i denerwować.

Dobra, @sfazowany, jak w niedzielę będzie ładna pogoda to jadę pod Auchan do Łomianek tak na 10 pobawić się na parkingu.

FZS600 '99


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-05-25 16:34:51 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3846
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
żeby zrobić sensowny system ograniczeń, trzeba najpierw zwiększyć ilość sensownych opcji przemieszczenia się. Fotoradary przed przejściem to przesada, ale przez szkołami, przedszkolami czy "miejscami z wzmożoną nie zawsze przepisową aktywnością pieszych" (np przed dworcami gdzie pieszy potrafi przelecieć w dowolnym miejscu bo mu pociąg ucieknie i nie myśli) - to myślę że bardzo sensowne rozwiązanie bo... fotoradary działają - zmniejszają prędkość.

Odcinkowe pomiary prędkości? bardzo fajny pomysł, ale w przypadku wiosek przez które przechodzi "przelotówka" a nie na autostradach. A i tak jestem zdania że główne trasy komunikacyjne powinny po prostu omijać miejscowości, a nie być w nich dokładniej kontrolowane.

W miastach natomiast na głównych szlakach powinna być na skrzyżowaniach (również w światłach) strefa "wolna". co to znaczy? że przez 5-10 sekund na skrzyżowanie nie ma prawa wjechać nikt. To czas żeby ci którzy są na skrzyżowaniu je opuścili. Pod koniec tego czasu lecą focie - kto został na skrzyżowaniu nie zastosował się do przepisu o tym żeby nie wjeżdżać na skrzyżowanie jak nie można z niego zjechać. A nie tak jak teraz - jak wiem ze nie zdążę zjechać to stoję przed sygnalizatorem i słyszę dźwięk klaksonu za mną tak jak by ten mój jeden samochód cokolwiek zmienił w czasie dojazdu ziomka przede mną.

co do walenia na przód/tył... tutaj kwestia pobłażliwości policji. Rejestracja "spadnięta", schowana pod zadupkiem powinna się W KAŻDYM PRZYPADKU kończyć zatrzymaniem, mandatem i odebraniem dowodu rejestracyjnego. A w przypadku gdy nie ma możliwości poprawienia tego "problemu" na miejscu - odholowaniem pojazdu tak, jak by był niesprawny. Z resztą w samochodzie masz obowiązek naklejenia naklejki z numerem na szybę, a technologia nie jes taka droga/ciężka do wykonania - to nie problem zrobić fotoradary które tylko czytają numer rejestracyjny, a jak nie można go zczytać - robią fotę i przód i tył pojazdu. Jak nie było rejestracji, bedzie mandaick i skonczy się cwaniakowanie. Tak samo kontrola stanu technicznego pojazdu - jak coś nie halo, dowód zabrany. A jak pojazd ponownie przejdzie przegląd i to samo znów będzie nie halo - to znaczy że trzeba przyjrzeć się dokładniej diagnoście. W niemczech potrafią przy autostradzie postawić "mobilną stację diagnostyczną" i tam wyrywkowo weryfikować hamulce, spaliny itp, w wyniku czego ilość wraków w ruchu zmalała, a i olej na asfalcie jest znacznie rzadszy. Bo problemem nie jest to że prawo jest dziurawe, tylko to że (jak pokazują odcinkowe pomiary prędkości i fotoradaty) - jest respektowane jedynie wtedy, kiedy jest 100% pewna kara.

latamy szybko, nie wszystko mamy homologowane (patrzę na was wielbiciele żarówek ledowych i małych kierunkowskazów) więc nie starajmy się być świętsi od papieża, ale łammy prawo świadomie będąc gotowym na konsekwencje tego.

Pikulahay napisał(a):
Zapomniałem wcześniej dodać jeszcze jeden typ kierowców do wyeliminowania. Osoby które nie powinny mieć prawka. Osoby z problemami motorycznymi (starsze osoby) oraz ktoś bez takich predyspozycji (np. moja żona - sama zrezygnowała).


Ja tu jestem za OBOWIĄZKIEM stosowania zielonego listka przez pierwsze półtora-dwa lata od prawka i takim samym obowiązkiem stosowania pomarańczowego listka dla osób w wieku 60+ Prawda jest taka, że jak widze L na dachu czy zielony listek, zwalniam, zwracam na taki pojazd większą uwagę. To starczy żeby było "bezpieczniej" w okolicy takich ludzi. Prawka bym odbierał już w skrajnych przypadkach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-05-25 16:42:15 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-11-22 23:17:30
Posty: 210
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 99
Latam niezgodnie z przepisami i liczę się z tym że dostanę 500 jak mnie złapią. Moto jednak całe zgodnie z homologacją.

FZS600 '99


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-05-25 16:52:53 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2352
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Z fotoradarem jest jeden problem, zdecydowana większość kierowców zamiast skanowac w tym miejscu droge i przejscie to tylko łypie radar-prekoscimoierz i tak do minięcia fotoradaru. Gdyby na przejsciu stała goła laska to by i tak nikt jej nie zauważył :)

Myślę podobnie jak misiek, zamiast wymyślac nowe sposoby dojeżdżania mandatami trzeba poprawiac infrastrukturę i czyścić drogi z patologii. Podobaja mi się też pomiary odstepow miedzy tirami bo przez Wawę obwodnicą przed i po zakazie przejezdzania mostu Grota-Roweckiego jedzie kawalkada tirów zderzak w zderzak utrudniajaca bardzo zmiany pasów i korzystanie ze zjazdów powodujac niebezpieczne sytuacje, niedawno byl kolo mnie nawet wypadek smiertelny ze spaloną ciężarówką kawałeczek przed zjazdem. Dodatkowo często tiry najezdzają na siebie przy hamowaniu i wszystko co trafi pomiędzy zostaje zmiażdżone na tatar. Zagranicą są przymusowe odstępy miedzy tirami i to działa. Wyprzedzające się godzinami tiry - nawet nie komentuję bo mi to krew pieni.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-05-25 17:46:25 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-11-22 23:17:30
Posty: 210
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 99
marcingda napisał(a):
ostatnio rozmawiałem ze znajomym który odpowiada za odpady w dość dużej gminie w Niemczech
mówiłem mu, że u was to ludzie się przykładają do segregacji, a u nas tyle lat edukacji i nadal jest kiepsko
otrzymałem odpowiedź: u nas edukacja to 10% a karanie 90%


I tak samo jest w przypadku mandatów za nieprawidłową jazdę.
Żeby coś poprawić trzeba edukować, zgadzam się, ale z tym musi iść ramię w ramię wysoka, nieuchronna kara. Nieważne czy o 7 czy o 14, masz na autostradzie 140, ekspresowej 120, w mieście 50 to tyle jedziesz.

FZS600 '99


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-05-25 20:44:33 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1074
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
dzisiaj się tak skończyło
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Sm ... 56319.html

sfazowany napisał(a):
Wyprzedzające się godzinami tiry - nawet nie komentuję bo mi to krew pieni.

a ja w sumie lubię te wyprzedzające się TIR-y bo przynajmniej mogę zahamować a później przyspieszyć wykorzystując potencjał auta i czasami trochę podenerwować właścicieli najszybszych aut (w ich rozumieniu) octavia RS i superb 2,0TSi 4x4 :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-05-25 21:34:10 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-11-22 23:17:30
Posty: 210
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 99
@sfazowany Ty latasz autostradami bo "byś usnął" jadąc 400km, a czepiasz się tira który chce zyskać te 5km/h które w skali kilku tysięcy miesięcznie (lub więcej) dają dużą różnicę. On ma ryzyko przyśnięcia od monotonii zdecydowanie większe robiąc dzień w dzień kilkaset kilometrów niż ktoś kto musi skoczyć 400km i wraca do domu.

Mnie takie wyprzedzanie nie rusza, o ile robi to tam gdzie może, a nie na zakazie wyprzedzania.

Kurczę, kolejny raz wychodzi że się spieram ze sfazowanym :)

FZS600 '99


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-05-26 01:13:14 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2352
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Nie widzę problemu zeby tiry sie wyprzedzaly, tylko niech robią to z poszanowaniem innych uczestników. Gdyby sie dogadywali, przepuszczali, skracali ten manewr to by nie bylo tematu. Rzeczywistosc jest o wiele smutniejsza, wyscigi żółwi i wdupiemanie otoczenia. Dojeżdżają do jednego spowolnienia jak koszenie pobocza na trasie "...i wylądował w pizdu. I caly misterny plan tez w pizdu". Pikula, mozesz mi wytykac non stop. Mam juz swoje lata i doswiadczenia, przekrecilem w serwisie pewnie z milion km i jazda autem jest dla mnie tak naturalna jak oddychanie, wyrobilem sobie poglądy tu i tam. Moje argumenty masz w nosie - trudno. Nie bede Cie przekonywal ;) jesli wolisz wszystkiego zakazac, obostrzyc i pilnowac jak naładowanej i odbezpieczonej broni palnej - na koniec jak to podkresliles świadomie łamiąc te przepisy - proszę uprzejmie, masz prawo mieć swoje preferencje :) i tak moge sie z Toba napic piwa, nie obrazam się zbyt łatwo ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-05-26 08:22:25 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
W DE ciężarówki mają 45 sek na manewr wyprzedzania. Za przekroczenie czasu mandat dostają obydwa zestawy :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-05-26 08:25:16 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-11-22 23:17:30
Posty: 210
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 99
I to jest konkretny przepis, wtedy jak będą jechać obok siebie dłużej to mandat i koniec. Niestety do czasu braku takiego przepisu mogą (i tak robią) się wyprzedzać od bramki do bramki. Mają do tego prawo.

FZS600 '99


Ostatnio edytowano 2021-05-26 20:20:25 przez Pikulahay, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-05-26 11:39:45 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3846
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Wojt@s napisał(a):
W DE ciężarówki mają 45 sek na manewr wyprzedzania. Za przekroczenie czasu mandat dostają obydwa zestawy


to jest bajeczka. z wyporzedzaniem to mnei jeszcze bardziej działa na nerwy co innego. Zima, trójmiejska obwodnica. Teren poorany lądolodem więc pagóry jeden za drugim, wilgotność powietrza spora więc i asfalt śliski. Jedzie taki z zestawem po górę, nie wyszło, utknął... To zaraz kurna drugi magik zamiast pomyśleć pcha się obok, oczywiście też utyka. obwodnica zapchana. kurtyna opada, wkurwienie pozostaje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-05-26 13:19:02 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1074
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Dla mnie nie do końca zrozumiałe jest to, że np. w Niemczech potrafimy się stosować do przepisów a zraz po przekroczeniu granicy zaczyna się dramat


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-05-26 13:41:41 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2019-05-29 12:25:15
Posty: 89
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1
marcingda, to jest dokladnie to co bylo pisane wczesniej. u niemca dostaniesz mandat i go odrazu placisz, czy duzo czy nie inna sprawa, u nas dostaniesz mandat, to zaplacisz albo nie, a jak dostaniesz foto, to olejesz i tez nie zaplacisz, bo niema czasu i zasobow na sciagniecie go. to co nas motywuje to to, ze nie unikniesz mandatu. ja czesto swego czasu jezdzilem do Rumunii i tam tez nie patrzylem na ograniczenia, bo mimo, ze puszki na fotoradary co chwile, to sa puste, bo nie zgodne z Rumunskim prawem. a policji z suszarka nie widzialem ani razu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-05-26 15:31:19 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-03-14 12:26:17
Posty: 276
Lokalizacja: wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: bmw s1000xr
Mrozu dochodzi jeszcze kwestia komunikacji . Za granicą z reguły się nie dogadasz zz ichniejszym gliniarzem , a u nas jest szansa :) . Ale jak juz ktoś pisał , nieuchronność kary na pewno by z czasem zadziałała .


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3366 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210 ... 225  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org