Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3359 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205 ... 224  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-02-25 10:04:58 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3827
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Bo niestety nie każdy nadaje się do prowadzenia. Moja mama zrobiła prawo jazdy, jeździła jakieś połtora roku i przestała, bo uznała że się nie nadaje i tylko stwarza zagrożenie. Twierdziła że ma problem z podjęciem decyzji na czas, a wieczorami to na zakrętach jej się perepcja głębi miesza i ma wrażenie że samochód z naprzeciwka jedzie na nią. Niestety nie każdy potrafi przed samym soba przyznac się do tego że w czymś jest do bani.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-02-25 10:04:58 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-02-25 22:00:11 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2020-05-29 19:40:48
Posty: 91
Lokalizacja: KR
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YAMAHA FZ6
misiakw napisał(a):
Bo niestety nie każdy nadaje się do prowadzenia. Moja mama zrobiła prawo jazdy, jeździła jakieś połtora roku i przestała, bo uznała że się nie nadaje i tylko stwarza zagrożenie. Twierdziła że ma problem z podjęciem decyzji na czas, a wieczorami to na zakrętach jej się perepcja głębi miesza i ma wrażenie że samochód z naprzeciwka jedzie na nią. Niestety nie każdy potrafi przed samym soba przyznac się do tego że w czymś jest do bani.


szacunek ! przynajmniej jest tego świadoma

wiele osób jeździ jak debile a potem powiedzą że ty jesteś "zagrożeniem" i "wariatem drogowym" bo coś kiedyś pęka i nie da się być non stop spokojnym...


ja ostatnio sp***** babeczkę za pohamowanie przed fotoradarem z 80 na 30 km/h (znak 70) ledwo wyrobiłem z myślą że jak braknie to będzie trzeba taranować :)
(jak wiadomo opel meriva ma super hamulce)

inna sytuacja skrzyżowanie podporządkowana naprzeciwko to samo ja chce jechać z niej w lewo facet naprzeciw prosto - zrobiło się pusto i ja czekam on też to ja ruszam on też :roll: :roll: :roll:

zagotowałem tak jak fz6 też :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-02-25 22:22:41 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2020-08-26 22:13:41
Posty: 260
Lokalizacja: WOT
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
bizoon86 napisał(a):
inna sytuacja skrzyżowanie podporządkowana naprzeciwko to samo ja chce jechać z niej w lewo facet naprzeciw prosto - zrobiło się pusto i ja czekam on też to ja ruszam on też

Może robił na odszkodowanie z OC sprawcy :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-02-26 12:09:01 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2020-05-29 19:40:48
Posty: 91
Lokalizacja: KR
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YAMAHA FZ6
Riccardoa napisał(a):
bizoon86 napisał(a):
inna sytuacja skrzyżowanie podporządkowana naprzeciwko to samo ja chce jechać z niej w lewo facet naprzeciw prosto - zrobiło się pusto i ja czekam on też to ja ruszam on też

Może robił na odszkodowanie z OC sprawcy :D


a by się głupi ch** zdziwił bo pracuje dla PZU i nie tak łatwo by poszło 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-03-29 22:05:47 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2016-04-17 17:10:51
Posty: 96
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
Niestety zaczyna się
https://www.tvp.info/53011881/baltow-makabryczny-wypadek-motoru-nie-zyje-25-letnia-motocyklistka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-03-30 08:00:57 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2013-01-13 20:48:01
Posty: 299
Lokalizacja: Polkowice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6 Fazer S2 ABS
Co się dziwić, koleżanki i koledzy po zimie chcą się wyżyć. Sam jeżdżę już kilka dni do pracy i zdarzyło mi się, że ze 2 razy zostałem wyprzedzony mocno dynamicznie przez takiego niewyżytego, co z tego, że jechał przez las, gdzie sarny, jelenie i dziki przebiegają regularnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-03-30 18:19:35 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Straszne ...

to zdarzenie, skończyło się tylko chyba uszkodzeniami mechaniki
https://www.youtube.com/watch?v=qA0tsYVQ__4


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-03-30 20:24:31 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2020-01-05 20:24:48
Posty: 485
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
marcingda nie wiem czemu ale siedząc na tym motocyklu w mojej głowie zapaliłaby się lampka, że coś takiego może się wydarzyć. Motocyklista go nie widział, bo zasłaniał SUV. Kierowca Renault nie widział motocyklisty, bo zasłaniał SUV. Jaki wniosek nasuwa się? Trzeba być przewidywalnym.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-03-30 20:45:32 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Troszke mnie dziwi czemu nie odbił w prawo i go nie ominął...? To auto zatrzymało się jak tylko go zauważyło. Motór jechal szybciej od prawego pasa więc mając z prawej lukę nie wjechałby pod szybsze auto. Wiem że łatwiej krytykować oglądając film niż samemu działać jadąc, ale mam wrażenie że nie raz i nie dwa byłem w podobnych sytuacjach i mam odruch omijania przeszkody, tu widać że motocyklista wydygał się, hamował na maksa i centralnie przyłożył bez skręcania. Szkoda.

Poprzedni wypadek z dziewczyną na czołówkę z busem... dramat :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-03-30 22:05:15 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Janusz81 napisał(a):
nie wiem czemu ale siedząc na tym motocyklu w mojej głowie zapaliłaby się lampka, że coś takiego może się wydarzyć.
Ja również byłbym ostrożniejszy w podobnej sytuacji i pomimo pierwszeństwa przejazdu zakładałbym, że coś może w ten sposób wyskoczyć. Kiedyś będąc młodszym jeździłem bardziej na pewniaka i ogólnie lubię dynamiczną jazdę ale tak naprawdę jazda motocyklem nauczyła mnie największej ostrożności i uwagi na drodze bo tutaj już jest cienka granica gdzie błędy są poważne w skutkach gdy coś pójdzie nie tak. Tym bardziej że z nabywaniem doświadczenia i praktyki z biegiem lat zdałem sobie sprawę jak wiele błędów popełniałem i trzeba nie dość że myśleć za siebie to także za innych i nie dać się skasować lub wmanewrować w nieprzyjemne sytuacje. Dlatego właśnie zakładałbym, że jeśli nie widzę pustego pola za samochodem to jechałbym zapobiegawczo, podobnie w korku ludzie potrafią sobie otworzyć drzwi z nienacka a dla nas jest to ogromne niebezpieczeństwo, czasem też ludzie tak o sobie skracają drogę przechodząc przez ulicę pomiędzy samochodami.
Z innej strony takze daleki jestem od oceniania postaw kierowców z filmów tego typu ponieważ nie znam wielu powodów dlaczego ktoś tak a nie inaczej się zachował. Swego czasu byłem autorem jednego filmu który został opublikowany na kanale "polskie drogi" i zostałem zwyzywany od najgorszych bo rzekomo specjalnie cośtam zrobiłem nie tak jak ktoś to widział czy ocenił - natomiast ja miałem swoje racje dlaczego w tej konkretnej sytuacji zachowałem się tak a nie inaczej - natomiast kompletne szambo w kometarzach utwierdziło mnie ile warte są opinie ludzi postronnych wedle maksymy "nie znam się ale się wypowiem". Tak więc co tam sobie ktoś napisze to jedno a jakie są fakty to drugie i często nie koreluje to na nagraniach z których wysnuwane są absurdalne wnioski - życzę powodzenia nam wszystkim abyśmy nagrywali filmy z wakacji a nie zdarzeń drogowych ;) a w razie "biedy" niech znajdzie się ktoś kto udzieli wsparcia a nie będzie stał z oceniającym spojrzeniem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-03-30 22:46:43 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Ja dzisiaj na S8 wracając z Wrocławia miałem taką sytuację, że leciałem sobie lewym pasem, na prawy zjechał samochod który mnie przepuszczał. Zobaczyłem jakieś czarne śmiotki na drodze, pomyślałem sobie - zaraz będzie jakaś opona z tira. I była, ale nie sądziłem że taki zrolowany kawał opony będzie leżał w poprzek prawego pasa, ten samochod co zjechał na prawy nawet nie zwalniał, walnąłem w hebel żeby zrobić mu miejsce gdyby uciekał na lewy ale on wjechał w tą oponę prościutko, nagle po całej jezdni rozsypały się kawałki jego wypełnienia zderzaka i maskownic chłodnicy. Na szczęście nie trafiłem żadnego odłamka, auto z prawego nie zatrzymało się, tylko pojechało dalej. Poza uszkodzeniem auta nie było to jakoś mega niebezpieczne, takie sytuacje widzę bardzo często.

...wtedy sobie pomyślałem, że jadę tą eską motocyklem i trafiam tą oponę przednim kołem....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-03-30 23:52:20 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1476
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
Chłopaki ale ten biker według mnie właśnie jechał asekurancko na tyle ile się da, dlatego skończyło się tak delikatnie.
A samochód wyjechał mu dosłownie w ostatniej chwili, nic nie mógł zrobić poza tym co zrobił


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-03-31 07:24:30 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Właśnie o to chodzi że to trochę trudno ocenić bo kamera przekłamuje perspektywę a w takim ruchu miejskim jest tyle bodźców że nie da się wszystkiego przeanalizować tyle razy co na nagraniu będąc na miejscu na żywo. Dlatego odpowiedź zna chyba jedynie biker który sam może ocenić czy mógł jechać wolniej czy też być bardziej czujnym widząc SUVa który zasłania obraz jemu jak i kierującemu Renault. Znowu, trudno oceniać ale materiał ma dużą wartość szkoleniową jak praktyka ma się do teorii, wina jest bezsprzeczna ale pytanie - jak jeździć żeby nie "nadziać" się w podobnej sytuacji o którą wcale nie tak trudno.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-03-31 08:49:08 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Zgadzam się, że siedząc przed komputerem trudno ocenić sytuację. Nasze reakcje też bywają różne, są momenty kiedy się zamyslimy, czy źle się czujemy. Miejsce jest mi znane, generalnie panuje tam chaos, osobiście, tam i w podobnych sytuacjach nie jadę lewym pasem.

Ps
Nie mogę wysłać postu z komputera, info: twój adres został zablokowany, ponieważ jest na czarnej liście
??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2021-03-31 09:12:24 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3827
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
tuzmen napisał(a):
Chłopaki ale ten biker według mnie właśnie jechał asekurancko na tyle ile się da, dlatego skończyło się tak delikatnie.

no nie leciał jakoś ostro, jedyne co mógł więcej zrobić to dobić do prawej krawędzi zamiast jechać środkiem - zwiekszył by to c on widzi i skąd go widać.

sytuacja mocno standardowa i ja osobiście jeszcze mocniej bym zwolnił, szczególnie że znam to skrzyżowanie, no ale to już indywidualna kwestia każdego z nas jak lata i na ile się czuje, zgadzam się z wami że z za ekranu to każdy z nas jest mądry


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3359 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205 ... 224  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org