Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3359 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175 ... 224  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2017-03-28 10:57:42 
Główny Wódz Bractwa

Dołączył(a): 2007-03-27 11:57:43
Posty: 1123
Lokalizacja: Elbląg
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 735 200 934
Obecne moto: BMW K1600GT
W niedzielę kręciłem się puszką po Kaszubach. Byłem czujny i non stop wypatrywałem myśliwców wroga. Masa motocykli (Jajcarnia w Sobowidzu?), sporo normalnych bikersów i - niestety - masa debili. Nawet mi parę razy wyrwały się nieprzyzwoite epitety. Kilkukrotnie uciekałem na pobocze, aby zrobić im troche miejsca. Piasek na szosie, uśpione zimą zmysły i wyuczone odruchy. Ludzie, q...a, co was tak kusi? :shock: Jasne, wszystko sie moze zdarzyć, ale nie prowokujmy losu. Tyle spotkań i winkli przed nami.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2017-03-28 10:57:42 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2017-03-28 12:46:22 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-03-06 23:13:29
Posty: 340
Lokalizacja: Berlin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Suzuki GSX 1300R
Zbyszek napisał(a):
W niedzielę kręciłem się puszką po Kaszubach. Byłem czujny i non stop wypatrywałem myśliwców wroga. Masa motocykli (Jajcarnia w Sobowidzu?), sporo normalnych bikersów i - niestety - masa debili. Nawet mi parę razy wyrwały się nieprzyzwoite epitety. Kilkukrotnie uciekałem na pobocze, aby zrobić im troche miejsca. Piasek na szosie, uśpione zimą zmysły i wyuczone odruchy. Ludzie, q...a, co was tak kusi? :shock: Jasne, wszystko sie moze zdarzyć, ale nie prowokujmy losu. Tyle spotkań i winkli przed nami.


Zbyszku, nie ma się co rozwodzić, co roku jest to samo. Dopiero wczoraj czytałem, że jakaś chłopaczyna się rozmazała w Nowym Tomyślu, a i w Warszawie nie obyło się chyba bez nekrologów. Również ja się zastanawiam dlaczego niektórzy mają kisiel zamiast mózgu, ale to jest na dłuższą dyskusję. Półki nie będzie u nas większej świadomości dot. poruszania się po drogach, zarówno w puszkach jak i na o2o, dopóty będą takie imbecyle na drogach. Ja mam tylko apel do naszych, żeby również z początkiem sezonu najpierw się rozjeździli, zanim zaczną mocniej szarpać manetę ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2017-03-28 14:05:00 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Debili nie brakuje...
U nas wczoraj w Kato jakiś małolat bez prawka nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przez nieoznakowaną Insignią przez centrum miasta. Na szczęście w końcu rozwalił się na torach tramwajowych i nikomu nie zrobił krzywdy.
Powinni mu dowalić taki mandat, żeby się zesrał z bólu!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2017-03-28 14:21:04 
Chop-luftmysza

Dołączył(a): 2012-09-20 09:21:17
Posty: 1337
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 609siedem46cztery51
Obecne moto: KiloFaza
rhazz napisał(a):
Powinni mu dowalić taki mandat, żeby się zesrał z bólu!


Na razie ukręcili bat na pijanych kierowców bo taki jak zostanie złapany ma dostać min 9 miesięcy bezwzględnego więzienia - nie ma opcji z zawiasami.
Podobnie ucieczka przez policmajstrami nie jest już wykroczeniem a przestępstwem...

A co do wypadków, jak ludki nie siedzą kilka miesięcy w siodle to potem nie zdają sobie sprawy ile zapomnieli i uważają że są niezniszczalnymi bogami asfaltu, efekty widać w linkach niestety.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2017-03-28 14:55:05 
Główny Wódz Bractwa

Dołączył(a): 2007-03-27 11:57:43
Posty: 1123
Lokalizacja: Elbląg
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 735 200 934
Obecne moto: BMW K1600GT
Dokładnie.
Cieszy mnie Wasza reakcja, bo bałem sie , że odbierzecie to w ten sposób, że wapniak sie przy..la la la :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2017-03-28 15:01:50 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Toperz napisał(a):
jak zostanie złapany ma dostać min 9 miesięcy bezwzględnego więzienia - nie ma opcji z zawiasami.


czyli kolejny raz człek nie wykaże się myśleniem a społeczeństwo będzie go karmiło przez 9 miesięcy. dopóki z pieniędzy publicznych taki ludek przez te 9 miesięcy nie będzie dostawał jedynie chleba, wody i kilku pyrek na obiad takie, a na szyneczkę będzie musiał w pierdlu zarobić pracą, takie rozwiązania i tak będą "do dupy".


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2017-03-28 15:11:22 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-03-06 23:13:29
Posty: 340
Lokalizacja: Berlin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Suzuki GSX 1300R
Wapniak się nie przy...lalala, mogę Cię uspokoić, z resztą duchem to Ty jesteś gówniarz :p

Będzie trochę offtop, ale trudno. Doza idiotów znajdzie się wszędzie bez wyjątku, ale mówienie potem, że ktoś zabrał pierwszeństwo kiedy kierownik poginał nawet 120-130 w zabudowanym jest dla mnie nie sprawiedliwe. Po pierwsze, to trzeba jeździć tak żeby się dać zauważyć. Jako motocyklista sam nie raz podskakiwałem na fotelu kierowcy, kiedy motocykl mijał mnie z różnicą prędkości przekraczającą grubo 50%. Gdzie trzeba mieć mózg, aby nie być tego świadomym, że jak się pomyka 120-130 tam gdzie wszyscy jadą 50-70, to że szanse że ktoś Cię zobaczy w lusterku z odpowiednim wyprzedzeniem są słabe.

Po drugie primo ultimo, kiedy oglądam czasem filmiki z polskich dróg, to połowa wypadków byłaby do uniknięcia, gdyby kierownik któremu zabrano pierwszeństwo zdjął nogę z gazu i "przygotował" się na to że coś lub ktoś mu może wyskoczyć, a czuć swądem od takiej sytuacji na kilometr (przynajmniej bardzo często). Sam zawsze zwalniam przed skrzyżowaniami nawet kiedy mam zielone i buduję ciśnienie w układzie hamulcowym lekko hamując, szczególnie na jakiś wiochach i innych pipidówkach, gdzie ludzie nie są przyzwyczajeni do szybko poruszających się kierowników. Ile razy mi to uratowało skórę to nie będę pisał.

Najlepszy przykład jest na mojej podwarszawskiej wiosce gdzie ostatnio postawili Lidla, gdzie Sebixy i Karyny się namiętnie zaopatrują. Niestety wyjazd z parkingu na główną ulicę jest mało przejrzysty w związku z czym dochodzi tam regularnie do dzwonów. To, że jest tam parking i duży sklep, gdzie wiecznie są ludzie widać z dobrych 300 metrów, ale żaden pajac jadący główną drogą nie pomyśli, że jak nie widzę czy ktoś stoi na wyjeździe, to znaczy że ten ktoś też mnie nie widzi i jadą te swoje 60-70, a potem jeb i bum i zdziwienie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2017-03-28 15:52:30 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
bo niestety u nas jest przeświadczenie że "Mam pierwszeństwo, więc przecież nikt nie może wyjechać", że "powinni używać kierunków więc zobaczę manewr" oraz że "ja mam te 20-50 lat i wszystko dobrze widzę więc jak można jeździć nie widząc" i potem jest wielkie dziwienie że 80 dziadek pocina na działeczkę swoim tico. Niewielu ludzi ma świadomość że na cmentarzach jest pełno tych co mieli pierwszeństwo. I że prawo mówi o tym że inny użytkownik drogi "nie powinien wyjechać z podporządkowanej", "powinien sygnalizować manewry" i "powinien być w pełni sprawny jak prowadzi", ale nie daje gwarancji ze tak będzie, i jedynie ja, jako kierowca swojego pojazdu mogę sam sobie dać gwarancję że coś zrobię - np że wyminę, że wyhamuję, że zareaguję na czas. ale żeby samemu sobie dać taką gwarancję trzeba dostosować np. prędkość.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2017-03-28 23:15:20 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-03-06 23:13:29
Posty: 340
Lokalizacja: Berlin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Suzuki GSX 1300R
To jest dokładnie to o czym mówię. Przez ostatni rok jeździłem sporo u naszych zachodnich sąsiadów i tam też lubią szybko pojechać, szczególnie po autostradzie. Nie widziałem natomiast ani jednego przypadku, aby ktoś komuś jechał na zderzaku, kurczowo trzymał się środkowego, bądź lewego pasa. Jak na światłach zaspałeś tą sekundę czy dwie to też nie było słychać armady klaksonów i w efekcie końcowym, pomimo że się jechało wolniej, to o wiele płynniej, o wiele szybciej do celu i o wiele bardziej odprężony człowiek dojeżdżał do celu.

Nie wiem jak Wy, ale odcinek A2 między Warszawą a Strykowem jest o wiele bardziej męczący i stresujący niż pozostałe 450 km do lub z Berlina, a Ci co ze mną jeździli dobrze wiedzą, że nie należę do maruderów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2017-03-29 08:15:54 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-11-05 17:05:58
Posty: 87
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1 i Z750
misiakw napisał(a):
Nie widziałem natomiast ani jednego przypadku, aby ktoś komuś jechał na zderzaku

Ja widziałem, ale głównie auta na polskich blachach. :)
A we Włoszech jest to standard+mruganie światłami i klakson:)

A tutaj filmik ku przestrodze jak to spotyka się dwóch narwańców:
https://www.youtube.com/watch?v=0HYkugt ... e=youtu.be


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2017-03-29 08:43:36 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
wafel napisał(a):
misiakw napisał(a):
Nie widziałem natomiast ani jednego przypadku, aby ktoś komuś jechał na zderzaku

w kwestii sprostowania: to pisał Taser a nie ja :)

bo u nas niestety nie ma tej kultury jazdy jaka jest w Niemczech... ale nie ma też prawnej podkładki pod to. na prawym jedzie furka 100km/h, na lewym druga wyprzedza ją jadą 105km/h... ok, zdarza się. jednak za 250m na prawym jest kolejna furka która jedzie 100km/h. więc co robi ciołek na lewym? po wyprzedzeniu pierwszej furki jedzie dalej na lewym, bo przecież będzie znów wyprzedzał. natomiast problem tez ma drugą stronę - jak zjedzie na prawy, to sznurek samochodów na lewym (spowodowany innym "szybkim" ciołkiem jadącym 107 km/h) nie wpuści go żeby wyprzedzić tę drugą furę. więc nie będzie ryzykował i nie zjedzie. Ci za nim się frustrują i jadą mu na dupie i gotowe.

w Niemczech za nietrzymanie dystansu na autostradzie masz mandat. za niepotrzebną jazdę pasem innym niż prawy masz mandat... to się ludzie nauczyli! A u nas nie. lewy pas jest jak kibelek - wchodzisz, robisz swoje i wychodzisz. tylko w kraju szeryfów drogowych w którym jazda na zamek uznawana jest za cwaniactwo, w którym za puszczenie kogoś możesz oczekiwać fanfarów na klaksonie takie podejście jest nieznane. w końcu mogę do jadę, na wuj myśleć o innych.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2017-03-29 08:58:01 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-11-05 17:05:58
Posty: 87
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1 i Z750
misiakw napisał(a):
bo u nas niestety nie ma tej kultury jazdy jaka jest w Niemczech


ale też nie jest aż tak źle. Wystarczy pojechać do krajów na południu europy, żeby docenić naszą kulturę jazdy:)
Poza tym, my mamy autostrady dopiero od kilku lat, a Niemcy od dziesiątek...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2017-04-02 11:47:05 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-07-05 15:18:39
Posty: 26
Lokalizacja: Ostrołęka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
U mnie w okolicy.
Brak doswiadczenia? Ciezko cos takiego sie czyta :cry:
http://www.moja-ostroleka.pl/mart/14910 ... ch-zdjecia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2017-04-04 09:00:34 
Chop-luftmysza

Dołączył(a): 2012-09-20 09:21:17
Posty: 1337
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 609siedem46cztery51
Obecne moto: KiloFaza
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/ulice,news, ... 28413.html


http://tvnwarszawa.tvn24.pl/ulice,news, ... 28429.html

I Dublet :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2017-04-27 12:57:18 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2012-01-29 15:38:22
Posty: 1298
Lokalizacja: Szprotawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 697 226 949
Obecne moto: fzs 600 fazer 2000r
Akurat ten przypadek jest bez komentarza. Każda ucieczka powinna kończyć się w taki sposób. Od niedawna wróciłem na Tiry, więc jak będę widział jakiegoś cwaniaka który ucieka to niech się już boi. Zajade drogę na pewno a wioze kwasy, więc mi to tam lotto, ślady się rozpuszczą wraz z idiota który próbuje uciec

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3359 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175 ... 224  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org