Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3359 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189 ... 224  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-03-15 19:06:50 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Na urzędników bym nie liczył.
Trzeba wspólnie wywierać presję na ustawodawcę i urzędników. Jest nas naprawdę wielu i systematyczne akcje informujące o problemie na pewno prędzej czy później by przyniosły chociaż niewielki progres w temacie. W PL bardzo słabo działają automobilkluby a to dlatego, że jest w nich zrzeszonych niewiele osób. W każdym okręgu przy PZM są komisje m.in BRD, motocyklowa, turystyczna itp. gdzie też można na poziomie organizacji pozarządowych zrobić naprawdę dużo dobrego. Trzeba tylko chcieć i mieć sporo czasu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-03-15 19:06:50 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-03-16 10:05:36 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
sfazowany napisał(a):
Może coś się zmieni jeśli w Polsce dwa kółka spopularyzują się na tyle że wśród urzędników będzie więcej osób czynnie jeżdżących motocyklami/skuterami i chcących wprowadzić takie przepisy będąc samemu beneficjentem takich zmian.

moja żona pracuje w zarządzie dróg wojedówskich w gdańsku. Jej kierownik jeździ, a z wyżej położonych jest tez dwójka motocyklistów + symaptyk któremu żona zabrania( :whistle: ) - tam znają i lubią motocyklistów. krajalnice są legalne i są tanie - więc wygrywają w przetargach.


inna sprawa - jak się ustawia wymagania na przetargi - bo nie wiem jak wy, ale w okolicy trójmiasta nie kojarze miejsca z linkami, znam je tylko z warmijsko-mazurskiego i z południa polski


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-04-11 18:43:12 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2016-04-17 17:10:51
Posty: 96
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
https://dziennikzachodni.pl/smiertelny-wypadek-motocyklisty-w-dabrowie-gorniczej-zginal-na-trasie-dk94-gdy-jechal-na-jednym-kole-i-uderzyl-w-barierki/ar/c1-14911860
Z tymi linami to faktycznie masakra. Oczywiście wina jest kierowcy, ale gdyby tych lin nie było to może by przeżył :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-04-11 18:59:13 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
PaMan napisał(a):
Oczywiście wina jest kierowcy, ale gdyby tych lin nie było to może by przeżył

no właśnie, tylko kogo to obchodzi w tym dzikim kraju ....
myślę, że minie wiele lat zanim ktoś w Polsce wpadnie jednak na to że bariery można wykonać w taki sposób że będą bezpieczne dla wszystkich użytkowników drogi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-04-15 20:59:17 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2017-04-23 19:38:57
Posty: 72
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
PaMan napisał(a):
https://dziennikzachodni.pl/smiertelny-wypadek-motocyklisty-w-dabrowie-gorniczej-zginal-na-trasie-dk94-gdy-jechal-na-jednym-kole-i-uderzyl-w-barierki/ar/c1-14911860
Z tymi linami to faktycznie masakra. Oczywiście wina jest kierowcy, ale gdyby tych lin nie było to może by przeżył :(


No cóż, trzeba brać odpowiedzialność za swoje czyny. Ogólnie ludzi mi nie szkoda, jeśli giną z własnej winy. Dla jednego motocyklisty nikt barierek nie zmieni :)
To statystyka jest dla państwa, a nie tragedia.

Sam miałem wypadek z własnej winy w 2018 roku, morda w kubeł i nie mam prawa się żalić chociaż mam tego konsekwencję w postaci zmniejszonej sprawności lewego stawu skokowego (już tak do końca życia będzie). Moja wina moje problemy, jego wina, jego problem : -)
:beer:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-04-15 23:03:20 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Assfalt napisał(a):
Dla jednego motocyklisty nikt barierek nie zmieni

chyba warto nawet dla jednego życia
to że ktoś popełni umyślny lub nie, błąd to nie znaczy że ma zginąć
na początku powinny być stosowane bariery bezpieczne dla motocyklistów w miejscach potencjalnie niebezpiecznych
koszt modyfikacji barier przy całej inwestycji drogowej to grosze
jest nas już tylu, że przy metodycznym działaniu można dużo zmienić


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-04-16 00:21:57 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
marcingda napisał(a):
na początku powinny być stosowane bariery bezpieczne dla motocyklistów w miejscach potencjalnie niebezpiecznych


To się długo nie zmieni, bo i u nas nie ma w tym celu. Widzisz, w takiej Austrii, Włoszech, czy Szwajcarii, na odcinkach górskich stosowane są tzw. bezpieczne bariery. Tylko właśnie, to są miejsca, nie często uczęszczane, a oblegane turystycznie przez motocyklistów, stąd działania na zasadzie "lepiej zapobiegać, niż leczyć". U nas na drogach, motocykliści to wciąż mały promil pojazdów, turystyka tego rodzaju też praktycznie w Polsce nie istnieje, taka jest niestety bolesna prawda, nikt nie będzie brał pod uwagę tak małej grupy społecznej, tym bardziej inwestował w nasze bezpieczeństwo. To nie jest tylko nasz, Polski standard, tak jest na całym świecie, inwestycja musi być poparta jakimiś konkretnymi argumentami, motocyklizm w Polsce żadnymi tak naprawdę nie dysponuje bo jest zbyt dużą niszą społeczną.

marcingda napisał(a):
koszt modyfikacji barier przy całej inwestycji drogowej to grosze


Pod warunkiem, że głównym warunkiem przetargu nie jest właśnie cena, co też niestety w Polsce jest w zasadzie normą. Druga kwestia, że milion w tą, czy w tamtą, przy jednej inwestycji, uznajmy że nie jest to znaczny koszt, ale przy 10-15-20 inwestycjach drogowych? Nie możemy się równać do turystycznych potęg. Pętla Bieszczadzka po której przejedzie dziennie może i kilkaset motocykli, to zupełnie inna liga niż np. Grossglockner po którym tyle samo przejeżdża w godzinę. Tam zapobieganie wiąże się ze znacznym ryzykiem zdarzenia, u nas takich miejsc nie ma i trzeba przełknąć gorycz, że żaden z nas, jako jednostka, kompletnie się nie liczy.

marcingda napisał(a):
jest nas już tylu, że przy metodycznym działaniu można dużo zmienić


I nadal, społecznie motocykliści traktowani są jako swojego rodzaju zło konieczne. Teraz rozejrzyj się dookoła i powiedz, czy bez powodu? Otóż właśnie nie. Biorąc pod uwagę, że w praktycznie 9/10 wypadków to właśnie motocyklista się do niego przyczynił, pierwsze co powinno się zmienić, to właśnie...motocykliści i ich świadomość na drodze. Żeby skończyło się pieprzenie "Jebateges puszkarz wymusił pierwszeństwo, Brajanek umar, jak można było się go nie spodziewać jadącego 180km/h na ograniczeniu do 70?!?!?"
Wejdź na pierwszą lepszą grupę motocyklową, np. na FB. Poczytaj, jakie tam są priorytety, czym się ludzie chwalą, czym podniecają, czym się kierują i jak pracują na opinię społeczną...zrozumiesz o co mi chodzi. Gdyby jeszcze były to nastoletnie osoby, okej, tłumaczył bym to może głupim wiekiem, ale niestety, głównie są to ludzie dorośli, posiadający rodziny, wydawało by się odpowiedzialni...szkoda, że tylko wydawało.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-04-16 10:22:32 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
glenroy napisał(a):
Biorąc pod uwagę, że w praktycznie 9/10 wypadków to właśnie motocyklista się do niego przyczynił,

niestety ale wiele wypadków ma powód "z nieznanyc przyczyn zjechał do rowu" - a droga poorana dziurami jak twarz pryszczatego nastolatka. albo "niedostosowanie prędkości do warunkó na drodze" - jeżdżę sobie po trójmieście i o ile w centrum gdańska maszynka do sprzątania drogi pojawia się co 3 tygodnie, o tyle na obrzeżach na drodze piachu więcej niz na sacharze, Tak więc może i kierownik mógł jechać wolniej, ale droga też najlepsza do tego nie jest.

glenroy napisał(a):
To nie jest tylko nasz, Polski standard, tak jest na całym świecie, inwestycja musi być poparta jakimiś konkretnymi argumentami, motocyklizm w Polsce żadnymi tak naprawdę nie dysponuje bo jest zbyt dużą niszą społeczną.

nie kojarzę w pomorskim miejsc z sieczkarnią, natomiast na mazurach i południu polski tak. czyli jednak da się lepiej (choć to dalej nie są bezpieczne bariery), to kwestia województwa.

glenroy napisał(a):
Gdyby jeszcze były to nastoletnie osoby, okej, tłumaczył bym to może głupim wiekiem, ale niestety, głównie są to ludzie dorośli, posiadający rodziny, wydawało by się odpowiedzialni

Bo motocykle to superfury dla biedoty. Niby tanio nie jest, ale to najtańsza forma kupienia pojazdu o takim współczynniku mocy do masy. Przez co ludzi ciśnie do świrowania (i sam tu rzucać kamieniem nie będę bo doszedłem do wniosku że jak teraz raz na tydzień wsiądę na moto to też ostrzej kręcę niz gdy jeżdziłem codziennie do roboty). Nie ma u nas tylu torów i kultury torowania żeby tam się bawić, a jak się coś pojawi (jak w pszczółkach w okolicy Gdańska) to szybko się ktoś przypnie i zacznie business z tego robić. Pod tym względem kiedyś świetną robotę robił marszałek Woj. Zachodnie pomorskiego - darmowe skolenia na torach, ale tak słąbo rozreklamowane było że pozwalali uczestniczyć również ludziom z innych województw. niestety kadencja się skończyła i projekt podupadł, a szkoda bo sporo nauczyłem się na takim szkoleniu w Koszalinie odnośnie tego jak mój motocykl reaguje na skraju przyczepności. I co nam zostaje? Z parkingu za hipermarketem zostałem wygoniony, z Parkingu pod stadionem też, a jedyne co robiłem to starałem się ogarnąć to przećwiczyc awaryjne heblowanie - ale z braku ABS kilka razy dupa się podniosła i "oooo pan tu świruje" - i dziękuję, tyle bło.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-04-16 11:09:08 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
To wszystko co piszecie to prawda. Ja nadal twierdzę, że można wiele zmienić tylko trzeba bardzo chcieć . Może obecna władza za bardzo nie słucha pewnych grup społecznych ale może wkrótce to się zmieni ...
Ja w drugiej połowie lat 90-tych jak zacząłem trochę startować w imprezach sportowych (głownie wyścigi górskie) udzielałem się w PZM. Naprawdę można było zrobić dużo dobrego, organizowaliśmy różne imprezy. Wszystkie te wydarzenia skierowane są przede wszystkim do młodych osób, żeby nie robiły tego czego nie powinny na drogach publicznych. Bawiłem się również trochę w nawigację, jak pojechałem pierwszy raz na imprezę to mi ręce opadły bo średnia wieku była chyba z 60+. Do rajdów nawigacyjnych włączone zostały próby sprawnościowe, w Elblągu i Grudziądzu wojsko udostępniało terenu, dzięki temu na imprezach zaczęli pojawiać się młodzi ludzie.
Później jak wielu z nas wpadłem w wir obowiązków domowych i pracy.
Co za problem zorganizować bezpłatne szkolenie dla nas? Miejsce się znajdzie, sponsorzy również, z mojego punktu widzenia wszystko można załatwić a główny problem to czas.

Jesteśmy krajem w którym wszystko jest robione na odpieprz. Syf na drogach, nigdzie w Europie takiego nie widziałem. Wycieki z samochodów- dlaczego tego nie egzekwuje się podczas przeglądów rejestracyjnych?!
Jakość nowych nawierzchni jest tragiczna, drogowcy nie potrafią nawet osadzić studzienki w drodze. Przecież to wszystko kosztuje kupę kasy, ktoś to odbiera .... itp.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-04-20 19:05:19 
Niemowlak

Dołączył(a): 2017-06-23 14:43:55
Posty: 20
Lokalizacja: KRK
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Mito i Fazer S2
Dziś jechałem przez Krzeszowice i niestety przy drodze leżała rozbita czerwona Yamaha, wyglądało to na wymuszenie pierwszeństwa.Moto nie wyglądało na bardzo rozbite, więc mam nadzieję, że kierowcy nic się nie stało poważnego. Jak wracałem godzinę później nadal tam stała karetka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-04-20 19:42:11 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Szpitale teraz pracują bardzo specyficznie, nie ma w pracy wielu lekarzy, do szpitala nas raczej zgarną ale na miejscu może być problem żeby zajął się nami chirurg czy inny spec. W szpitalach jestem codziennie, mam nadzieję że utrzymam ten zwyczaj że odwiedzam je tylko służbowo.

Ostrożności i przyczepności!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-04-20 23:08:34 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
sfazowany napisał(a):
Szpitale teraz pracują bardzo specyficznie


Dlatego nie rozumiem, dlaczego tak wiele osób niepotrzebnie dodatkowo ryzykuje. Już nie chodzi o samą jazdę motocyklem, ale kurw@, to to się ostatnio odpierdziela na drogach, to jakiś pokaz czystego spierdolinium...

sfazowany napisał(a):
nie ma w pracy wielu lekarzy


A i wiele szpitali ma ograniczenia w związku z przekształceniem oddziałów, tudzież całych obiektów.

sfazowany napisał(a):
do szpitala nas raczej zgarną ale na miejscu może być problem żeby zajął się nami chirurg czy inny spec.


Albo będą wozić pół dnia od SOR-u, do SOR-u, dzięki czemu ktoś przez swoją, nie oszukujmy się, zachciankę, będzie blokował jeden zespół ratunkowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-04-21 00:23:35 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
glenroy napisał(a):
nie oszukujmy się, zachciankę, będzie blokował jeden zespół ratunkowy.

bez przesady, przy takim podejściu można zrezygnować ze wszystkiego
nie jestem zwolennikiem ograniczania praw obywatelskich, zakazy typu: zakaz wchodzenia do lasu, zakaz wychodzenia z domu osób do 18 roku życia to jakiś absurd, za chwilę będziemy mieli jak w Korei Północnej
służbę zdrowia mamy taką jak kasa którą na nią przeznaczamy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-21 13:24:28 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2016-05-23 07:52:53
Posty: 500
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer S2
A myślałem, że tylko w Krakowie kierowcom się wydaje jakby mieli tor w mieście [mention]glenroy [/mention]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-04-27 13:12:18 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
https://dziennikbaltycki.pl/smiertelny- ... 6-14934842

Szkoda człowieka. Zastanawiam się jaką prędkością trzeba jechać żeby ściąć drzewo!!! Mam w pobliżu działkę, jeżdżę tą drogą kilkadziesiąt razy w roku, samochodem czy moto nie jeździ się tam za szybko przede wszystkim ze względu na stan zwierzchni, nie wspomnę już o zwierzynie, piasku itp.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3359 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189 ... 224  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org