Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-03-20 22:07:19 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-03-02 14:52:20
Posty: 23
Płeć: Mężczyzna
Cześć

Mam zawodowe prawo jazdy BCDE , teraz zrobiłem A. Jeżdze na motocyklu tydzień i to tylko po mieście . Dzisiaj ze znajomym wyskoczyłem na przejażdżkę po woj. pomorskim ok 200km. Było zaje fajnie i trochę szybko (ale ja zostawałem mocno w tyle,normalka) Stosuje przeciw skręt , ale przy każdym pokonanym zakręcie jestem spięty. Jak mam się tego uczucia pozbyć , zwolnić ? ,iść na jakiś kurs doszkalający ? ćwiczyć ma własną rękę ? i uczucie to samo zniknie ?

A i jeszcze jedno ,czy jak już jedziecie np. obwodnicą (patrzycie na licznik)? ja spojrzałem i jak spojrzałem ponownie na drogę to zobaczyłem barierki. Siedzą mi do tej pory w głowie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kurs doszkalajacy
PostNapisane: 2016-03-20 22:07:19 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2016-03-21 09:11:13 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2013-09-20 23:52:21
Posty: 82
Lokalizacja: Płońsk
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 665826261
Obecne moto: FZS 1000
Pamiętaj, że jedziesz tam gdzie patrzysz.

był na youtube "twist of the wrist" w polskiej wersji językowej, ale nie mogę teraz znaleźć. Dobrze obejrzeć i sporo rzeczy się dowiesz.

Nie wiem skąd jesteś, ale warto pośmigać po jakimś torze, np. w Radomiu jest tor cartingowy, powolny, dla nauki świetny. Cały czas jeździsz w złożeniu, można dodać sobie odwagi w składaniu, żeby później nie wpaść w panikę na drodze

Zerkam na zegary, ale faktycznie wystarczy moment, żeby zboczyć z kursu, patrz 1 zdanie

a co do szkoleń, to nie uczestniczyłem jak na razie w żadnym, ale myślę, że nie zaszkodzi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-03-21 09:57:30 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3793
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Lukmaj83, na licznik nie patrz tylko na drogę. pamiętaj o zasadzie że jedziesz tam gdzie patrzysz, więc nigdy nie patrz się na przeszkodę, tylko na miejsce w któym chcesz być. wjeżdzisz się w moto i od razu bedzie ci lepiej :)

co do doszkalania... jak zaczną się jazdy po torze w pszczółkach (bo jeśli piszesz o pomorskim i obwodnicy to na 90% z 3miasta jesteś) to nabijesz sobie doświadczenia. jeśli jednak chcesz kurs to znajopmi polecają 3mm racing academy, ortganizują szkoleia w okolicy (Bydgoszcz, Koszalin, Pszczółki) i sporo dobrego o nich słyszałem
http://www.3mmracingacademy.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-03-21 18:49:19 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-04-07 11:14:27
Posty: 448
Lokalizacja: wrowaw albo wawro ;p
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512-933-050
Obecne moto: fz6 Fazer S1 2004r
generalnie kurs doszkalający nigdy nikomu nie zaszkodził ;) więc zawsze warto :) gdzie, to musisz poczytać. A jak chcesz porady gdzie to podaj skąd jesteś to może 'sąsiedzi' coś podpowiedzą.

samo to że się spinasz. Wiadomo że to początki i z czasem raczej minie. Moja sugestia to jak najwięcej ćwiczyć. Ale ćwiczyć poza ulicą, zamknięty plac, tor kartingowy, jakiś zakręt o małym nateżeniu ruchu, pusty parking. Tak by nie bylo nic innego co Cie rozprasza i żebyś mógł się właśnie skupić na Twojej jeździe.
a później to co poćwiczyłeś próbuj na ulicach :)

a co do pytania że może zwolnić to nie napisałeś jakie były prędkości :P ale jak na twoje tygodniowe doświadczenie to raczej odpowiedź jest Zwolnić :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-03-21 20:20:28 
Legenda forum

Dołączył(a): 2008-04-10 22:54:31
Posty: 4037
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Czarny
Obecne moto: YZF 600R
Lukmaj83 napisał(a):
Było zaje fajnie i trochę szybko (ale ja zostawałem mocno w tyle,normalka) Stosuje przeciw skręt , ale przy każdym pokonanym zakręcie jestem spięty


Jak było szybko czyli za szybko to powinieneś póki co zmienić osoby z którymi śmigasz bo skoro jesteś początkujący to oni powinni dostosować się do Twojego tempa a nie gnać przed siebie. Skoro jesteś spięty to najprawdopodobniej masz usztywnione ręce i nadgarstki. Jak jedziesz to powinieneś móc swobodnie ruszać rękoma a nie kurczowo trzymać się kierownicy. Motocykl wbrew pozorom da się prowadzić dosłownie jednym palcem.
Proponuję Ci wyskoczyć na jakieś spokojne drogi gdzie będzie trochę zakrętów i samemu swoim własnym tempem pośmigaj trochę abyś nabrał pewności siebie i rozluźnił się nieco.
Kusy doszkalające jak są odpowiednio prowadzone potrafią zdziałać cuda. Dorota po wypadku miała podobnie jak ty. Kilka godzin szkolenia i postęp drastyczny do przodu :) Wypady na tor też polecam, na początku zwłaszcza małe, techniczne, kartingowe - zdziwisz się ile potrafi Twój motocykl :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-03-22 21:40:23 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-03-02 14:52:20
Posty: 23
Płeć: Mężczyzna
Co do tego skąd jestem , Gdańsk .
Prędkość którą miałem to max 120 ,ale przed samym zakrętem to myślę ze ok 90 -100km, samochodem śmiało ze 140 bym w niego wszedł :) ale autem tak nie jeżdze , zawsze stałe 120 :P to max.
Spróbuje pojeździc samemu , nie bede musiał nikogo gonić a dobrą drogę z zakrętami kojarzę. Dzięki za info , na pewno skorzystam z waszych porad

Ps
film również obejrzałem , i z tym gazem to na serio?, jak chcesz sie bardziej złożyć w zakręcie to trzeba lekko stale przyspieszać ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-03-23 08:11:32 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2013-09-20 23:52:21
Posty: 82
Lokalizacja: Płońsk
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 665826261
Obecne moto: FZS 1000
nie chodzi, żeby się bardziej złożyć, tylko, żeby dociążyć i dać więcej przyczepności tylnej oponie. Według filmu jest szersza po to, by przenosić na asfalt większe siły


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-03-23 09:57:35 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3793
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Lukmaj83, możemy się spiknąć i razem gdzieś polatać jak chcesz, bo ja z Gdyni jestem... pojedziesz jako pierwszy, ja za tobą to na nagraniu zobaczysz co i jak się dzieje z twoim moto :) (o ile nie zapomnę kamery naładować :P )


z gazem tak - trzeba leciutko dodać żeby utrzymać prędkość. w czasie pochylania na bok średnica opony w miejscu stylu z asfaltem się zmniejsza przez co motocykl zwalnia, dla tego trzeba delikatnie dodać gazu :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-03-23 10:03:43 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2013-08-10 19:56:21
Posty: 80
Lokalizacja: WZ
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600
IMHO kurs doszkalający to jest najlepszy pomysł. Dobry instruktor pokaże Ci wszystko od początku, zaczynając od tego, jak siedzieć na motocyklu (co, brew pozorom, nie jest takie oczywiste), jaką przyjąć pozycję przy gwałtownym hamowaniu, jak składać się do zakrętu i tak dalej.
Takich rzeczy trudno się nauczyć z internetu, a i większość takich "wykładów" jest w okolicach już tematyki pokonywania zakrętów, co jest jakieś dwa poziomy wyżej, niż na początek potrzebujesz.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-03-28 14:41:00 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-05-20 22:13:24
Posty: 71
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: S1000R
Cześć,

Aby nie tworzyć nowego wątku podepnę się pod ten.
Czy ktoś ma doświadczenia z kursami doszkalającymi we Wrocławiu lub okolicach.
Czytałem, że motosfera organizuje kursy na rakietowej oraz na torze kartingowym pod Zieloną górą.
Może ktoś był i wypowiedziałby się w temacie lub podał jakieś inne alternatywy.
Weekendowe kursy w innym rejonie Polski też wchodzą w grę, byle tylko koszty nie zrujnowały całkowicie budżetu:).

Pozdrawiam
Paweł


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-03-28 15:27:01 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-11-03 14:41:16
Posty: 261
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha MT 09
Nie chce robić reklamy ale zapraszam na szkolenie w miarę blisko Wrocławia do Gostynia w Wlkp. Tor kartingowy. Organizator www.szkoleniemotocyklowe.pl lub fejstwarz szkoleniemotocyklowe.pl (szkolimy tez w Toruniu i Bydgoszczy) oraz lokalnie w Poznaniu


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-03-28 21:08:34 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2013-06-07 11:10:03
Posty: 14
Lokalizacja: GA
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1S
Jak jesteś z Gdańska, to w okolicy masz tor w Pszczółkach - niedługo startują. Dla lepszego obeznania z winklami możesz też skontaktować się z gościem od kursów 'na kolanie' (wpisz to na fejsie i znajdziesz namiary).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-03-29 12:52:49 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-06-09 12:44:07
Posty: 150
Lokalizacja: nowogard zach-pom.
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs 600 2000r.
A jak masz blisko do Szczecina to tradycją się zrobiło że moto-akcesoria mają tor kartingowy PZM-tu w Szczecinie otwarty dla motocyklistów za free w soboty lub niedziele (nie pamiętam w tej chwili) od 9.00 do 11.00
Podobno od kwietnia już zaczynają.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-03-30 09:50:03 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-04-07 11:14:27
Posty: 448
Lokalizacja: wrowaw albo wawro ;p
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512-933-050
Obecne moto: fz6 Fazer S1 2004r
stiven napisał(a):
Cześć,

Aby nie tworzyć nowego wątku podepnę się pod ten.
Czy ktoś ma doświadczenia z kursami doszkalającymi we Wrocławiu lub okolicach....


Hej z 2 czy 3 lata temu szukałem czegoś w samym Wro i jakoś nic specjalnie nie znalazłem. Zadzwoniłem wówczas na tor na rakietowej jakoś właśnie z początkiem sezonu i Pan mi tam powiedział że cały sezon w zasadzie mają już zaklepany i w tym roku szkoleń na moto w ogóle nie przewidują. Więc jak jesteś zainteresowany tym torem to może tez zadzwoń bo powinni mieć grafik na ten rok.
co do szkoły Motosfera to gdzieś mi się coś obiło ale nigdy nie korzystałem więc się nie wypowiem.
Najbliżej obok Wro masz Gostyń i tam to co proponuje Piniu czyli szkoleniamotocyklowe. odnośnie tego szkolenia to nawet ludzie z Wro z forum byli w zeszłych latach :) viewtopic.php?f=56&t=16443&start=45
Trochę dalej jest Kisielin o ktorym wspomnialeś. Ludzie z Wro też tam jeździli i jeżdżą (choć nie wiem czy na szkolenia czy po prostu polatać na torze). W Kisielinie napisałeś że szkoli Motosfera ale nie tylko Oni. Dla przykladu od czasu do czasu szkolenia przeprowadza Kulikowisko. Ich mogę Tobie polecić.
Co do samych szkoleń dużo i często są szkolenia w Toruniu i Bydgoszczy. Szkół Tobie nie wymienię bo różne szkoły prowadzą tam szkolenia.

Jako uzupełnienie możesz się też zainteresować gymkhana. We Wro jest fajna grupa która się zorganizowała i mają jakiś parking na którym rozkładają sobie pachołki i ćwiczą wolne manewry :) fajna sprawa bo pozwala lepiej poznać moto i panować nad nim. https://pl-pl.facebook.com/MotoGymkhana?sk=wall


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-12 21:44:58 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-05-27 15:21:36
Posty: 0
Płeć: Kobieta
Mysle, ze warto zainwestowac w kurs doszkalający. Ja np. dlugo nie jeździłam, a ze przeprowadzilam sie do nowego miasta to juz w ogole troche sie dygałam ruszyc na drogę. Jesli ktos szuka takich kursów w wawie na jakis pojazd- polecam od siebie szkołę OES :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org