Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-09-11 20:37:31 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-04-20 21:21:46
Posty: 556
Lokalizacja: WWE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S10 :P
Obecne moto: Kocio
Nie no właśnie tak to zrozumiałem i się Taza pytam jeżeli siedzi w ubezpieczeniach to może zasięgnąć wiedzy o tym wykluczeniu w PZU w końcu tak jak mówisz to konkurencja a mnie ten temat zaciekawił czym (jeżeli jest w PZU) jest to wykluczenie motywowane - ryzykiem ? Ciekawy jestem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-09-11 20:37:31 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2013-09-12 10:08:37 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-04-07 11:14:27
Posty: 448
Lokalizacja: wrowaw albo wawro ;p
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512-933-050
Obecne moto: fz6 Fazer S1 2004r
Siojek napisał(a):
Nie no właśnie tak to zrozumiałem i się Taza pytam jeżeli siedzi w ubezpieczeniach to może zasięgnąć wiedzy o tym wykluczeniu w PZU w końcu tak jak mówisz to konkurencja a mnie ten temat zaciekawił czym (jeżeli jest w PZU) jest to wykluczenie motywowane - ryzykiem ? Ciekawy jestem


no to widocznie ja Ciebie nie zrozumiałem lol ale najważniejsze żeby Taz zrozumiał i napisał co wie ;)
a co do pzu słyszałem takowe opinie że są wykluczenia na moto ale w przypadku jeżdzenia na zawodach bądź po torze sportowym. Wówczas standardowe ubezpieczenie nie obowiązuje i trzeba wykupić insze hmm
przy czym powtarzam słyszałem że tak jest ale tego nie potwierdzam na 100%.
Choć Robert_321 wypadek miał na torze a kasę (nędzną bo nędzną ale) dostał hmm i w sumie nie wiem czy ściemnił że się wywrócił gdzie indziej czy to wyżej co napisałem nie jest prawdą...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-09-12 10:21:45 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2011-09-05 16:57:28
Posty: 908
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2 GT 2008
rozwiewam wasze wątpliwości co do PZU:
http://www.pzu.pl/c/document_library/get_file?uuid=ff27691e-2b4a-4848-a0dc-3eb86dea4541&groupId=10172

Strona 20.
Wyłączenia odpowiedzialności
§ 43
3
h)podczas jazd wyścigowych lub konkursowych oraz treningów do tych jazd, chyba że ryzyko to zostało objęte NNW




Mnie się zapytali jak doszło do mojej wywrotki i powiedziałem że spadłem z motocykla nie mówiłem co gdzie i jak ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-09-12 17:09:58 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
jarzombek napisał(a):
Siojek chyba źle zrozumiałeś,

prudentialu (swoją drogą nazwa jak jakiejś pasty do zębów buahaha)

A tak w ogóle Taz jak chcesz świadomie być konkurencją i zaoferować nam coś lepszego to raczej musisz znać ofertę konkurencji.


Co do twojej pasty do zębów jest to jedna z największych firm ubezpieczeniowych na świecie
w magazynie fortune została uplasowana na 2 miejscu

co do znajomości produktów konkurencji
nie da się
warunki umowy zmieniają się często a chyba nie o to chodzi żeby wprowadzac ludzi w błąd.
nigdy nie namawiam swoich klientów do zerwania polisy którą już opłacają bo jest to nie etyczne jak sam zdecyduje że u mnie ma lepiej niech zrywa ode mnie odpowiedzi czy zerwac nie dostanie mogę ewentualnie pomóc mu przeczytac owu i powiedziec co go obejmuje a na co ma wykluczenia

firma pramerica nie miała sprawy w sądzie w 1 kwartale nie było też żadnych skarg do rzecznika spraw ubezpieczonych
te informacje można sprawdzic w KNFie i u rzecznika

warunki umowy maja kilka stron nic nie ma małym druczkiem więc każdy kupując wie co kupuje

ja zajmując się już jakiś czas ubezpieczeniami dopiero tutaj znalazłem program dla siebie.

żaden ubezpieczyciel nie jest złodziejem mimo panującej ogólnej opinii ale trzeba czytac te warunki

co charakteryzuje moją firmę
że z tytułu ubezpieczenia na życie nie dostaje się tylko w przypadku śmierci ale również trwałego inawalidztwa lub też choroby śmiertelnej
wypłaty są gwarantowane niezależnie od sytuacji na rynku czyli w momencie podpisania wiemy kiedy ile dostaniemy
w uszczerbkach na zdrowie są też zwichnięcia skręcenia poparzenia odmrożenia a takie rzeczy ciężko znaleźc

Robert_312 napisał(a):
Ja tylko powiem jedno z NNW w PZU (opłata 99zł rocznie dodatkowo do OC) dostałem 300zł czyli 2% od 15 tys za złamany obojczyk.... śmiech na sali....


niestety nnw w każdej firmie dokupowane do oc nie jest atrakcyjne ale i tak masz farta kumpel za zlamanie ręki dostał 50 zl:)

i jeszcze do siojka
tak każdy motocyklista to dawca i samobójca:)

każda firma sama ustala jakie ryzyko jest gotowa na siebie przyjąc stąd wykluczenia które się czesto zdarzaja typy akty przemocy terroryzm, jakieś skażenia, wojny itd niby nas nie dotyczy ale lepiej miec już takie ubezpieczenie które zadziała w każdym przypadku



trochę zrobiliśmy offtopa ale myślę że warto o tym pomyślec ja jak najbardziej służę poradą i chętnie się też umówie na spotkanie


Ostatnio edytowano 2013-09-25 17:04:08 przez taz1612, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-09-13 07:39:36 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-04-07 11:14:27
Posty: 448
Lokalizacja: wrowaw albo wawro ;p
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512-933-050
Obecne moto: fz6 Fazer S1 2004r
taz1612 napisał(a):
jarzombek napisał(a):
...

prudentialu (swoją drogą nazwa jak jakiejś pasty do zębów buahaha)
...


Co do twojej pasty do zębów jest to jedna z największych firm ubezpieczeniowych na świecie
w magazynie fortune została uplasowana na 2 miejscu


może być numer 1 ale nie zmienia to faktu że nazwa brzmi jak pasty do zębów. To tak jak firma drutex która może być największą w PL ale ni jak nazwa mi się nie kojarzy z producentem okien lol

taz1612 napisał(a):
co do znajomości produktów konkurencji
nie da się
warunki umowy zmieniają się często a chyba nie o to chodzi żeby wprowadzac ludzi w błąd.
nigdy nie namawiam swoich klientów do zerwania polisy którą już opłacają bo jest to nie etyczne jak sam zdecyduje że u mnie ma lepiej niech zrywa ode mnie odpowiedzi czy zerwac nie dostanie mogę ewentualnie pomóc mu przeczytac owu i powiedziec co go obejmuje a na co ma wykluczenia

Chopie jest wielu multi-agentów co oferują ubezpieczenia z większości ubezpieczalni w PL. Oni jakoś mogą znać konkurencję zatem Ty też. Kwestia zdobyć umowy i poczytać.
Mało który człowiek/konsument w PL siedzi w domu i czyta umowy bo mu się najzwyczajniej nie chce. I zazwyczaj podejmuje decyzję na podstawie tego co mu powie agent ubezpieczeniowy. Ewentualnie coś tam doczyta sprawdzając czy agent prawdę mówi. I tyle. Więc im więcej będziesz wiedział o konkurencji tym więcej sprzedasz. A tak argument że Twoja firma jest nr 2 w świecie nic dla mnie jako konsumenta nie znaczy. Największy nie znaczy najlepszy...

Nie mówię tego złośliwie ani żeby się kłócić. Po prostu przedstawiam Tobie jak to widzę z perspektywy konsumenta. Wolę rzeczowe porównanie i wypunktowanie co ma moja firma czego inna może nie mieć. A nie chwalenie się po prostu czego to moja firma nie ma.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-09-13 12:27:06 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
ja jestem zdania że jak coś ktoś jest od wszystkiego to jest do niczego.
tak jest faktycznie jak mówisz wiele osób nie doczyta
zmiany w owu są mniej więcej raz na rok firm ubezpieczeniowych 30 więc znać wszystkie kruczki się nie da i jak ktoś ci mówi że zna to albo faktycznie nie ma co robić (a na moto trzeba od czasu do czasu wsiąść) albo oszukuje poprostu i proponuje firmę która mu najwięcej płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-10-04 13:00:08 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2011-09-05 16:57:28
Posty: 908
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2 GT 2008
PZU to złodzieje i tyle jak jeden i ten sam ubezpieczyciel mógł stwierdzić dwa inne uszczerbki procentowe na zdrowiu w dwóch różnych polisach w NNW 2% a w tej drugiej (nazwy nie pamietam) 5%. JAK?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-10-04 13:44:05 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
robert 2 lekarzy :) i różne podejścia

dlatego wracam do swojego ubezpieczyciela pramerica tam masz tabele uszczerbków

http://pramerica.pl/download/20130906/M ... PDA-II.pdf

na 8 stronie macie tabelkę
i z góry wiadomo co za ile itd

dla przykładu ubezpieczenie na 50.000 kosztuje 240zł rocznie i procentowo wyliczamy sobie za co ile :) np za skręcenie nogi a to jest rzadkość żeby ktoś za to płacił jest 500zł
są też oparzenia odmrożenia itd
Uważam że warto się nad tym pochylić służę konsultingiem jak coś jest nie jasne.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-10-05 21:01:31 
Niemowlak

Dołączył(a): 2012-09-06 09:48:43
Posty: 44
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Kawasaki Z750S 2005
a ja w Generali za 32 złote dostałem NNW na 50000 zł w ramach promocji za przedłużenie OC.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-10-05 21:20:50 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2012-04-28 08:51:59
Posty: 92
Lokalizacja: Pruszków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
Zeid napisał(a):
a ja w Generali za 32 złote dostałem NNW na 50000 zł w ramach promocji za przedłużenie OC.

A ile za OC zapłaciłeś?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-10-05 21:24:14 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
i weź pod uwagę że w nnw masz tylko wskutek wypadku na motocyklu
tutaj masz cały zakres łącznie z skręceniami oparzeniami, odmrożeniami fuul

i mówie to wszystkim
czytajcie wykluczenia za co ubezpieczyciel nie zapłaci bo to jest tak naprawdę najważniejsze
jak wszystko jest wykluczeniem
i dostaniemy wypłatę tylko jak będziemy mieć wypadek na motocyklu na księżycu to takie ubezpieczenie na 1.000.000 zł może kosztować 1zł :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-10-05 21:40:55 
Niemowlak

Dołączył(a): 2012-09-06 09:48:43
Posty: 44
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Kawasaki Z750S 2005
emilio_85 napisał(a):
A ile za OC zapłaciłeś?

143 zł. taniej mi wyliczyli tylko w PZU, ale za z NNW wyszło by to samo, tylko że NNW na 10 tys by było.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-10-05 22:58:37 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2012-04-28 08:51:59
Posty: 92
Lokalizacja: Pruszków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
To całkiem nieźle. Może zastanowię się nad zmianą ubezpieczyciela.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-10-07 10:01:46 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3829
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
emilio_85, zawsze zastanawiaj się nad zmianą ubezpieczyciela. oni co chwila zmieniają swoje cenniki a tobie się zmienia wiek, staż i czas bezkolizyjnej jazdy, więc raz ten, raz inny. Bandita najtaniej było mi ubezpieczyć w PZU (żadnych zniżek, 23 lata, świeżak na moto) ale np. fz6 już mi znacznie taniej wyszo w link4 (2 lata później, inne moto, inaczej z zniżkami/wzwyżkami). problemem jest to że bardzo rzadko na stronie ci to wyliczą, trzeba poświęcić troszkę czasu na dzwonienia, ale różnice potrafią być ciekawe (teraz link4 dla mnie był o 1/3 tańszy niż PZU)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-10-07 22:11:02 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2012-04-28 08:51:59
Posty: 92
Lokalizacja: Pruszków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
I tak chyba właśnie zacznę robić. No chyba, że moje wrodzone lenistwo da o sobie znać i mi się nie będzie chciało :twisted: Samo OC nie jest jakimś strasznym wydatkiem więc moja kieszeń za bardo nie cierpi :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org