Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-12-27 21:53:34 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
MarcinN napisał(a):
Niech więc wątkotwórca przestanie gadać o mitycznej koleżance, tylko zacznie używać motocykl, który spełnia wymogi kategorii. Wyjdzie to na ztrowie zarówno jemu, jak i nam na forum - nie będziemy musieli czytać o kolejnym wypadku i jego tragicznych skutkach.


Hahahaha dobre - ubawiłem się :]
Jak Ci bardzo zależy to Ci zrobię skan mojego prawka z datą wydania...
Jeździłem bez prawka kilka miesięcy fakt - ale potem zrobiłem ponad 50tys km już na legalu ;]

Co do tematu:
1) Kurs nie zakończony egzaminem przed 19 stycznia (jeśli przepisy wejdą) idzie dalej na nowych zasadach - to jest pewne
2) Co do wypłacania OC, miałem parę lat temu taką akcję, że gość trafił mnie na skrzyżowaniu pod domem. Okazało się że klient był bez prawka, a auto było mamusi.
Co do samego OC, pieniądze dostałem bez żadnego problemu. Parę miesięcy spotkałem jegomościa i tak słowo do słowa i żadnych sankcji z całej akcji nie było. Dostał tylko mandat za brak prawka i kolizję i narta ;]

Tyle udało mi się ustalić. Co do tego, czy przepisy wejdą czy nie i czy znajomi będą musieli walczyć na A2, dowiemy się za jakiś czas...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-12-27 21:53:34 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2012-12-28 09:03:28 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2012-09-08 01:26:57
Posty: 287
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 608588454
Obecne moto: VFR V-tec
Ja odniosę się raz jeszcze do punktu 1) "kurs nie zakończony egzaminem" - i tu wszystko jest oczywiste, bo kurs to kurs. Ale nadal pozostaje pytanie o zakończony egzaminem teoretycznym. Teoretyczny jest egzaminem? Jest. Kurs został zakończony egzaminem? Został. A to że jedną częścią egzaminu to insza inszość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-12-28 13:13:59 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
kumpel zdawal niedawno na A i egzaminator mu powiedział że ma farta, bo za 3 dni konczyli egzaminowanie, a kto nie zdał egzaminu na starych zasadach, zdaje na nowych... i fakt zaliczenia np. tylko teorii nie powodował że praktyka tez była na starych zasadach


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-12-28 14:32:16 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2012-09-08 01:26:57
Posty: 287
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 608588454
Obecne moto: VFR V-tec
Misiek ja absolutnie tu nie po to co by sie klucic... Ale
W Wawie np. jest zasada ze kierownik WORD z dniem xxx konczy egzaminy praktyczne na prawko A, a z dniem YYY rozpoczyna. Najczesciej przerwa od poczatku grudnia do no wlasnie do nowego roku a czy to jest marzec czy kwiecien to juz od nazwujmy to pogody zalezy.
W mniejszych miejscowosciach za to czesto na biezaco decyduja czy beda prowadzone egzaminy i trzeba sie dowiadywac. I tu decyzja zalezy od kierownika WORD, natomiast to czy rozpoczety egzamin na starych zasadach bedzie obowiazywal po zmianach czy zostanie - no wlasnie co zostanie? Uniewazniony??? - zalezec bedzie pewnie od przepisow wykonawczych do ustawy. No ale nic niedlugo zobaczymy. Ja na miejscu tej kolezanki bym probowal.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-12-28 15:28:43 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-05-03 09:07:46
Posty: 341
Lokalizacja: dolnośląskie, Przyłęk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs 600
No to dobrze z racji że akurat tym się zajmuję zabiorę głos. Uwaga, bez względu na to gdzie: miasto większe, mniejsze, wieś, zadupie, zasada jet jedna, bo i przepisy są takie same dla wszystkich. Jeżeli zdasz Egzamin do 19 stycznia odbędzie się wszystko na starych zasadach. Jeżeli zdasz tylko teorię (testy) do 19 to na starych zasadach i ich ważność wynosi 6 miesięcy (bez względu na to czy jest przerwa w egzaminach np. na A czy nie! 6 miesięcy i koniec). Jeżeli zdasz teorię przed 19 na starych zasadach a nie załapiesz się na egzamin praktyczny przed 19 (bo miejsca brak, bo pogoda) to będziesz zdawał praktyczny po nowemu. I panowie, nie ma co w tej kwestii dalej piany bić i dopasowywać teorii do swojego widzi mi się. Tak jest i tyle.

A tak w ramach ciekawostki. Kursant mój zawalił egzamin praktyczny (hamowanie w wyznaczonym miejscu) właśnie na A, testy zdał więc 6 miesięcy z głowy, ale niestety u nas nie było możliwości zapisania go na egzamin praktyczny(brak miejsc), Wrocław (brak terminów dopiero po 19 stycznia). Wyznaczono mu egzamin na 4 kwiecień 2013, chłopak ma 22 lata - zgadnijcie jaką będzie miał kategorię jeśli zda????? A2 panowie mili.... Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-12-28 18:40:23 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
No nareszcie sensowna odpowiedź :) Teraz tylko pytanie, a co będzie jeśli te przepisy 19 nie wejdą ?! :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-12-28 19:15:20 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
marcys998 napisał(a):
Jeżeli zdasz teorię przed 19 na starych zasadach a nie załapiesz się na egzamin praktyczny przed 19 (bo miejsca brak, bo pogoda) to będziesz zdawał praktyczny po nowemu

wlaśnie to miałem na myśli.
marcys998 napisał(a):
Wyznaczono mu egzamin na 4 kwiecień 2013, chłopak ma 22 lata - zgadnijcie jaką będzie miał kategorię jeśli zda????? A2 panowie mili.... Pozdrawiam!

wspólczuję, na jego miejscu szukałbym jakiegoś miniaturowego miasta z ośrodkiem, może by sie wyrobił...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-12-28 19:40:31 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2012-09-08 01:26:57
Posty: 287
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 608588454
Obecne moto: VFR V-tec
Popieram miśka. Dzwonił bym po całej polsce byle sie zapisać...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-12-28 22:45:03 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2011-09-06 09:46:12
Posty: 86
Lokalizacja: Łaziska Gorne
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1
Witam.
Dzisiaj zakupiłem sobie gazetę "Motocykl"(z nudów czekając na brata) a w nim właśnie napisane co i jak z tymi egzaminami ma być i tak jak marcys998 napisał tak będzie.
A co się dowiedziałem więcej, ze na egzaminie nie będzie jak kiedyś przeprowadzić motocykl za pachołek i z powrotem(przynajmniej ja tak miałem) tylko ma być motocykl ustawione w namalowanym stanowisku w kształcie litery T i w nim przestawianie motocykla.

Cytuje "Przepychany motocykl nie może przejechać linii. Zadanie to ma sprawdzić, jak zdający radzi sobie z masą i gabarytami pojazdu".

Potem ósemka w prostokącie, to ma wyglądać ze w namalowanym prostokącie 7x14 są 2 pachołki i robienie ósemek, slalom miedzy pachołkami z prędkością co najmniej
30 km/h, slalom miedzy bramkami i na koniec "test łosia" wykonywany przy prędkości 50 km/h raz z lewej, raz z prawej strony. Podczas tych zadań będzie mierzona prędkość radarem. I wypowiada się jeszcze pewien instruktor ze jak to może być aby osoby która chcą zdawać na normalna kat A bez wcześniejszego doświadczenia siada na motocykl 600cm3??? I zadaje sobie pytanie na której lekcji kursant zrobi sobie krzywdę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-12-28 22:54:40 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-05-03 09:07:46
Posty: 341
Lokalizacja: dolnośląskie, Przyłęk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs 600
rhazz napisał(a):
a co będzie jeśli te przepisy 19 nie wejdą ?! :D


2 tygodnie temu odbyliśmy (instruktorzy) naradę z naszym starostą oraz dyrektorem wałbrzyskiego wordu. Zostaliśmy oficjalnie poinformowani o wprowadzanych zmianach w sposobie egzaminowania, zostały omówione zasady egzaminów teoretycznych ( pytania z odpowiedzią:tak, nie, pytania z trzema wariantami odpowiedzi oraz sposób punktowania za te odpowiedzi. Omówiono także zmiany w egzaminach praktycznych na kat. A. Wydaje się więc że, zmiany te wejdą w życie bo inaczej nie zawracaliby sobie tym zebraniem głowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-12-28 23:26:31 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2011-09-06 09:46:12
Posty: 86
Lokalizacja: Łaziska Gorne
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1
zastanawia mnie jedna zacz, jak się na te zmiany przygotują WORD-y bo u nas to nawet ciężko o motocykl w odpowiedniej pojemności. Brat ostatnio zdawał i zamiast na Honda CB 250 to zdawał na Romecie 125cm3 :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-12-28 23:34:54 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-05-03 09:07:46
Posty: 341
Lokalizacja: dolnośląskie, Przyłęk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs 600
mógł zdawać i wszystko było zgodnie z przepisami o ile ten Romet przekraczał mocą 11kW


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-12-28 23:39:20 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2011-09-06 09:46:12
Posty: 86
Lokalizacja: Łaziska Gorne
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1
Tak zdawał i zdał ostatni dzień egzaminów wiec się nie czepiał :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-12-29 13:11:02 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
zak91 napisał(a):
I wypowiada się jeszcze pewien instruktor ze jak to może być aby osoby która chcą zdawać na normalna kat A bez wcześniejszego doświadczenia siada na motocykl 600cm3??? I zadaje sobie pytanie na której lekcji kursant zrobi sobie krzywdę.



a jakiej pojemności był twój pierwszy motocykl? wątpię żebyś coś pokroju CB250 kupił. to takie durne pieprzenie, jeśli gośc chce jexdzić na dużych moto, niech się uczy na duzych moto. moim pierwszym był bandit, zajechałem na nim zapisać się na kurs, przyjezdżałem na zajęcia i jakoś przeżyłem, więc to troszkę moim zdaniem głupie lamentowanie. akurat ta kwestia że uczysz się na moto podobnym do tego na ktorym będziesz jeździł moim zdaniem jest na plus.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-12-29 13:43:29 
Legenda forum

Dołączył(a): 2008-04-10 22:54:31
Posty: 4037
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Czarny
Obecne moto: YZF 600R
Panowie no bez jaj. Dobra szkoła jazdy i tak będzie miała moto na A1, A2 i A. Więc jeśli jakiś delikwent robi prawko od razu na A to w gestii instruktora jest sprawdzić jak sobie kursant radzi i w razie konieczności pierwszych kilka lekcji przeprowadzić na mniejszym moto.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org