Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-01-03 10:25:03 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-09-28 09:12:05
Posty: 1460
Lokalizacja: Kraków,Skawina i inne Wioski :)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: zaufania....
Obecne moto: odjechalo w swiat
MarcinN napisał(a):
Skąd nagle wziąć 45 konne motocykle na rynku wtórnym?


oldschool... jawkę od dziadka ze stodoły? :D

Ja też problem widzę gdzie indziej.. w mentalności całej niewyżytej tłuszczy....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-03 10:25:03 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2013-01-03 10:35:30 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2012-09-08 01:26:57
Posty: 287
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 608588454
Obecne moto: VFR V-tec
Tym akurat bym sie niespecjalnie martwil... Wiekszosc tego co po Pl jesdzi o sprzety ciagniete masowo z zachodu. Trafic cos z polskiego salonu to jak szukac igly w stogu siana. Przypomnijcie sobie z samochodami kilkanaście lat temu było tak samo.
To nie jest tak, że nie ma bych motocykli. Poprostu nikomu nie kalkuluje się ich sprowadzać bo popyt na nie jest mizerny. Jeśli będzie popyt to zaczną ściągać i to masowo.
Mlodzi kierowcy maja zazwyczaj zdecydowanie wyzej postawiona "bariere strachu" do tego maja 0 doswiadczenia drogowego bo i jak je mieli zdobyć ? Na rowerze?
Dla mnie sensownym rozwiazaniem bylo by obnizanie granicy wieku. Jazda z wielką "L"ką motocyklami o małej pojemności. I niech sobie młody człowiek jeżdzi przez te 2, czy 3 lata do osiemnastki, a wtedy robi standartowe A.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-03 10:46:25 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3823
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Brodzins napisał(a):
Ja też problem widzę gdzie indziej.. w mentalności całej niewyżytej tłuszczy....

i żadnym odgórnym rozkazem nie zmienisz tej mentalności.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-03 10:57:31 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-12-08 09:33:58
Posty: 446
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 2002
Na niewyżycie jest tylko jeden sposób: tory wyścigowe. Gdyby tak budować 3 nowe tory rocznie (za te pieniądze z mandatów), to za 10 lat mielibyśmy najlepszych kierowców w Europie.

Niestety dziennikarze jeszcze nie podjęli tego tematu a urzędnicy przecież sami na to nie wpadną.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-03 11:11:46 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-09-28 09:12:05
Posty: 1460
Lokalizacja: Kraków,Skawina i inne Wioski :)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: zaufania....
Obecne moto: odjechalo w swiat
misiakw
jedyna droga - świadomość osobista, i reagowanie.
Tyle. Bierność i udawanie, że nie widzimy, nie da się... co ja zrobię... to doprowadza do bezkarności i do tego, że jest bezpośrednie przyzwolenie na takie zachowania.
Jeśli otoczenie będzie negatywnie nastawione, to przed kim będą się popisywać?
Wystarczy przy wyjeździe w grupie powiedzieć : sorry stary, nie masz lejc, nie jedziesz z nami.
Ale o czym ja mówię...

Koniec off...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-03 11:36:40 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3823
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
MarcinN napisał(a):
Niestety dziennikarze jeszcze nie podjęli tego tematu a urzędnicy przecież sami na to nie wpadną.

wpadną, zamykają tory w lublinie, w suwałkach bodajże też tor jest "na celowniku". a potem pierd...lenie że szalejemy po ulicach (no bo nie ma gdzie się wyszaleć). to tak jak biadolenie że błotniaki rozjeżdżają lasy. tylko że nikt im nie wydzieli jakiegoś kawałka lasu (a na pewną są takie) gdzie mogą spokojnie poszaleć bez szkodenia naturze, gdzie pieszy wchodząc będzie widział tabliczkę "uwaga, teren motocyklowy". No to jak już lekko łamią prawo latając po lasach, to co za problem jeszcze troszkę nagiąc prawo latając poza ścieżkami, a potem jeszcze troszkę latając szybciej, a potem w sumie jeszcze troszke... i tak to się toczy.

Brodzins napisał(a):
Wystarczy przy wyjeździe w grupie powiedzieć : sorry stary, nie masz lejc, nie jedziesz z nami.
Ale o czym ja mówię...

ze mna grupa latała jak nie miałem prawka tylko dla tego, że juz byłem w trakcie robienia. no jest to jakieś podejście, presja grupy moze zmienić zdanie.

Brodzins napisał(a):
Koniec off...

nie zgadzam się! wytworzyła się całkiem ciekawa dytskusja, więc zamiast straszyć końcem offtopa użyj swych zielonych mocy i wydziel z tego tematu dyskusję do innego, gdzie bedzie ja można dalej toczyć.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-03 12:08:03 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-09-28 09:12:05
Posty: 1460
Lokalizacja: Kraków,Skawina i inne Wioski :)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: zaufania....
Obecne moto: odjechalo w swiat
misiakw napisał(a):
nie zgadzam się! wytworzyła się całkiem ciekawa dytskusja, więc zamiast straszyć końcem offtopa użyj swych zielonych mocy i wydziel z tego tematu dyskusję do innego, gdzie bedzie ja można dalej toczyć.


[ img ]

Zmieniony tytuł wątku.

Można spokojnie dyskutować... :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-03 13:49:54 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-11-20 22:30:54
Posty: 304
Lokalizacja: Białystok
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 507754004
Obecne moto: FZS 600 2000r
Brodzins napisał(a):
MarcinN napisał(a):
Skąd nagle wziąć 45 konne motocykle na rynku wtórnym?


oldschool... jawkę od dziadka ze stodoły? :D



ale sami pomyślcie ile będzie teraz użytkowników na forach z pytaniem:
"jak zwiększyć moc w moim motocyklu" ;D
przy okazji może się trochę mechaniki nauczą ;)


Co do Torów to w PL porażka jest...w białymstoku jest stare lotnisko z płyt betonowych + kawałek w miarę równego asfaltu gdzie praktycznie co weekend jest palenie gumy spoty jakieś itp. oczywiście w niedziele jest tam giełda samochodowa... czasami jak spadnie pierwzy śnieg to nie ma gdzie się wbić na tym asfalcie tyle się ludzi zjeżdża. I pomyśleć jakby teraz to przerobić na tor starczyłoby miejsca i na asfaltowy i szutrowy bo obok jest kawałek lasu i łąk gdzie praktycznie co roku są organizowane rajdy. Czemu w Pl nie inwestują w rzeczy które są ludziom potrzebne. budują jakieś stadiony jakby to miało poprawić grę piłkarzy...dla nich potrzebna jest tylko równa murawa tak jak dla nas równy asfalt który miejscami jest tylko na nowo wybudowanych ulicach...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-03 15:00:08 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2012-01-29 15:38:22
Posty: 1298
Lokalizacja: Szprotawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 697 226 949
Obecne moto: fzs 600 fazer 2000r
"jak zwiększyć moc w moim motocyklu" ;D
wg mnie raczej będzie tak, że na A2 będą i tak kupować, latać zwykłymi moto, nie każdy oczywiście, skoro latają bez prawka to mniejsza kategoria na pewno ich nie powstrzyma. Co by nie było, ważne, że zaczyna się coś dziać, szkoda, że tak wolno i tak mało bo to nie rozwiąże problemu.

misiakw napisał(a):
wpadną, zamykają tory w lublinie, w suwałkach bodajże też tor jest "na celowniku". a potem pierd...lenie że szalejemy po ulicach (no bo nie ma gdzie się wyszaleć). to tak jak biadolenie że błotniaki rozjeżdżają lasy. tylko że nikt im nie wydzieli jakiegoś kawałka lasu (a na pewną są takie) gdzie mogą spokojnie poszaleć bez szkodenia naturze, gdzie pieszy wchodząc będzie widział tabliczkę "uwaga, teren motocyklowy". No to jak już lekko łamią prawo latając po lasach, to co za problem jeszcze troszkę nagiąc prawo latając poza ścieżkami, a potem jeszcze troszkę latając szybciej, a potem w sumie jeszcze troszke... i tak to się toczy.

no panocku, święte słowa, zamiast zamykać tory, place, czy parkingi i prowokować "młodych gniewnych" do szaleństw na ulicach zapędzić ich na jakieś wydzielone miejsca i to będzie dużo mniejszy problem jak ich ściganie.
nie jeden z nas woli odkręcić manete na "pasie startowym jak się tłoczyć na ulicy"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-03 20:13:57 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-11-20 22:30:54
Posty: 304
Lokalizacja: Białystok
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 507754004
Obecne moto: FZS 600 2000r
http://motoryzacja.interia.pl/prawo_jaz ... ny,1877569


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-03 20:53:30 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2332
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Codziennie jakieś nowości słyszymy. Niby parę postów wyżej możemy przeczytać wypowiedź rzecznika ministerstwa, który stwierdził że kurs rozpoczęty przed 19 idzie starym torem.
Poszliśmy dziś krok dalej i zadzwoniliśmy dziś do WORDu w Katowicach oraz Tychach.
W obu ośrodkach powiedziano nam, że nawet jeśli rozpoczęliśmy kurs przed 19.01 to egzaminy będą na nowych zasadach ponieważ oni nie zapisują już na egz. praktyczne przed zmianą przepisów.
Jedyne co udało się ustalić to fakt, że w momencie jeśli zakończyliśmy kurs i zdaliśmy egz teoretyczny oraz mając ukończone 24lata - przysługuje nam prawo do podejścia do egzaminu wg. starych zasad na kategorię A :)

Tak więc wiadomo...że nic nie wiadomo :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-03 21:01:16 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-11-20 22:30:54
Posty: 304
Lokalizacja: Białystok
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 507754004
Obecne moto: FZS 600 2000r
rhazz napisał(a):
Tak więc wiadomo...że nic nie wiadomo :D

dokładnie tak jak piszesz... najlepiej spokojnie poczekać do 19 ;P
ps. kumpel się dziś zapisywał na egzamin wchodzi a tam ze 100 w kolejce przed nim podszedł do jakiejś baby zapytał czy moze wejść przed nią o coś zapytać ta go wpuściła a on się zapisał na egzamin ;D jutro ma widocznie coś się zwolniło chyba ;D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-03 23:19:26 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-11-23 20:31:27
Posty: 621
Lokalizacja: Wawa Włochy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: brak
misiakw napisał(a):
nielegalną jazdą na motocyklach pasujących na A przez ludzi z prawkiem A2 przez dwa lata. nie sądzę że policja będzie skuteczna przy zwalczaniu tego


teraz masz A1 i też są tacy co latają na większych motocyklach ... więc nie przesadzajmy już.

MarcinN napisał(a):
Skąd nagle wziąć 45 konne motocykle na rynku wtórnym?


gs 500 ? ninja 250 ? oraz inne zdławione motocykle.

DRAGON_16 napisał(a):
Co do Torów to w PL porażka jest...w białymstoku jest stare lotnisko z płyt betonowych + kawałek w miarę równego asfaltu


Ciesz się, że macie chociaż ogólnodostępne stare lotnisko ... w Warszawie nie ma nic.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-04 02:08:05 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-11-20 22:30:54
Posty: 304
Lokalizacja: Białystok
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 507754004
Obecne moto: FZS 600 2000r
Szopix napisał(a):
Ciesz się, że macie chociaż ogólnodostępne stare lotnisko ... w Warszawie nie ma nic.



a na bemowie nie można pośmigać? :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-04 03:43:32 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-11-23 20:31:27
Posty: 621
Lokalizacja: Wawa Włochy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: brak
DRAGON_16 napisał(a):
a na bemowie nie można pośmigać?


równie dobrze napisał bym, że na bemowie można pośmigać tak samo jak na okęciu czy modlinie 8)
Nawet na torze stw nie ma już treningów. Zostaje jedynie Słomczyn ... (ciągle mówię o samochodach, bo w Białym na moto po lotnisku bym nie śmigał :P )


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org