Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-01-04 09:38:40 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2012-09-08 01:26:57
Posty: 287
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 608588454
Obecne moto: VFR V-tec
W Warszawie i najbliższych okolicach nie ma kompletnie nic. Ja kiedyś byłem na cargo, ale to w środku dnia i w dni w które nie było tam spędów. Jeździłem poprostu, żeby się pokręcić poćwiczyć wąskie zakręty, pochylanie się itp. niestety jest tam tyle piachu i śmiecia wszelkiego pozostawionego przez rozentuzjazmowaną gawiedź dopingującą kręcących bączki królów driftu że człowiek czuje się jak na torze przeszkód.

Co do samych przepisów, to zobaczymy jak i co będzie, ale szkoda, że z całkiem fajnej inicjatywy wyjdzie to co zwykle, czyli marna parodja...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-04 09:38:40 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2013-01-04 14:08:55 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-11-20 22:30:54
Posty: 304
Lokalizacja: Białystok
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 507754004
Obecne moto: FZS 600 2000r
Szopix napisał(a):
równie dobrze napisał bym, że na bemowie można pośmigać tak samo jak na okęciu czy modlinie 8)


nie można się po ścigać ze startującymi samolotami? :d

Szopix napisał(a):
(ciągle mówię o samochodach, bo w Białym na moto po lotnisku bym nie śmigał :P )


po tym polu obok byłoby bezpieczniej na pewno niż po tych płytach ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-05 00:35:01 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-11-23 20:31:27
Posty: 621
Lokalizacja: Wawa Włochy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: brak
rhazz napisał(a):
Codziennie jakieś nowości słyszymy. Niby parę postów wyżej możemy przeczytać wypowiedź rzecznika ministerstwa, który stwierdził że kurs rozpoczęty przed 19 idzie starym torem.
Poszliśmy dziś krok dalej i zadzwoniliśmy dziś do WORDu w Katowicach oraz Tychach.
W obu ośrodkach powiedziano nam, że nawet jeśli rozpoczęliśmy kurs przed 19.01 to egzaminy będą na nowych zasadach ponieważ oni nie zapisują już na egz. praktyczne przed zmianą przepisów.
Jedyne co udało się ustalić to fakt, że w momencie jeśli zakończyliśmy kurs i zdaliśmy egz teoretyczny oraz mając ukończone 24lata - przysługuje nam prawo do podejścia do egzaminu wg. starych zasad na kategorię A :)

Tak więc wiadomo...że nic nie wiadomo :D


http://motormania.com.pl/newsy/kraj/zda ... elizowana/

no to po ptokach, będziem mieli teraz falę żalu na ogólnopolskich forach :P


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-05 00:41:34 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
No to temat jest do zamknięcia ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-05 02:04:29 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-11-20 22:30:54
Posty: 304
Lokalizacja: Białystok
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 507754004
Obecne moto: FZS 600 2000r
i co egzaminy będą po staremu ? ;D hahaha bez jaj...
a kumpel dzisiaj zdał a taki osrany chodził ;D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-06 00:03:51 
Legenda forum

Dołączył(a): 2008-04-10 22:54:31
Posty: 4037
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Czarny
Obecne moto: YZF 600R
misiakw napisał(a):
skończy się to w conajmniej połowie przypadków nielegalną jazdą na motocyklach pasujących na A przez ludzi z prawkiem A2 przez dwa lata.

Raczej lataniem bez prawka aż do osiągnięcia wieku na A... mało kto będzie chciał płacic 2x za kurs i egzamin

MarcinN napisał(a):
Problem widzę gdzie indziej: bardzo mały rynek motocykli spełniających standard A2

Raczej kosmiczne i nieadekwatne ceny motocykli z tej klasy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-08 21:43:33 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Trochę zaktualizowałem informacje więc się z Wami podzielę ;) Rozmawiałem dziś ze znajomym instruktorem/egzaminatorem, który prowadzi chyba największą szkołę jazdy kat. A na Śląsku.
Udało mi się ustalić że:
1) Od 19 stycznia wchodzi większość nowych przepisów z nowymi kategoriami na czele.
2) Jedynie mając ukończone 24lata i rozpoczynając kurs przed 19 możemy załapać się jeszcze na A
3) Jak ktoś jest zdecydowany robić prawko to zapisać się przed 19 ponieważ cena kursu jest niższa. Potem wchodzą nowe opłaty skarbowe dla OSK i kursy zdrożeją +150zł najmniej. Dodatkowo pomijamy te zabawy ze starostwami i zgłaszaniem się do elektronicznych ewidencji kierowców.
4) Chyba najważniejsze bo budzi najwięcej wątpliwości.
Posiadając kategorię A2 i jeżdżąc większym motocyklem narażamy się na mandat 300zł i zakaz kontynuowania jazdy. Jest to maksymalny wymiar kary. Co do wątpliwości przy wypadkach i wypłacaniem odszkodowania z OC. Sprawa była konsultowana z prawnikami i jasno stwierdzili, że mając kategorię A2 mamy uprawnienia do kierowania pojazdami. Co za tym idzie ubezpieczyciel ma obowiązek wypłaty OC nawet z naszej winy. I teraz najciekawsze - prawnicy stwierdzili, że przepisy w TU są tak nieścisłe, że nawet mając kategorię B i uderzając w innego uczestnika ruchu jadąc np. motocyklem (czyli de facto nie mamy kat. A) ubezpieczyciel również ma obowiązek wypłaty OC. Sytuacja się komplikuje tylko w przypadku kiedy winny wypadku - nie posiada żadnego prawa jazdy - czyli nie ma uprawnień do kierowania pojazdami ;) Także za jeżdżenie na większym motocyklu z kategorią A2 mogą Nas charnąć w tyłek :D

Wszystkie wyżej wymienione informacje są dwukrotnie potwierdzane w dwóch różnych źródłach więc proszę mi tu nie podważać, zaprzeczać czy offtopować !!! :sniper:

W razie dodatkowych pytań - zapraszam na PW lub gg bo ostatnio się bliżej zainteresowałem całą sprawą :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-09 00:49:12 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-09-28 09:12:05
Posty: 1460
Lokalizacja: Kraków,Skawina i inne Wioski :)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: zaufania....
Obecne moto: odjechalo w swiat
rhazz napisał(a):
I teraz najciekawsze - prawnicy stwierdzili, że przepisy w TU są tak nieścisłe


Czyli znów zostaje nam darcie kotów z ubezpieczycielami.

Brawo za rzeczowe podejście do tematu. Myślę, że takie info bardzo się przyda.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-09 03:19:48 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-11-23 20:31:27
Posty: 621
Lokalizacja: Wawa Włochy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: brak
rhazz napisał(a):
4) Chyba najważniejsze bo budzi najwięcej wątpliwości.
Posiadając kategorię A2 i jeżdżąc większym motocyklem narażamy się na mandat 300zł i zakaz kontynuowania jazdy. Jest to maksymalny wymiar kary. Co do wątpliwości przy wypadkach i wypłacaniem odszkodowania z OC. Sprawa była konsultowana z prawnikami i jasno stwierdzili, że mając kategorię A2 mamy uprawnienia do kierowania pojazdami. Co za tym idzie ubezpieczyciel ma obowiązek wypłaty OC nawet z naszej winy. I teraz najciekawsze - prawnicy stwierdzili, że przepisy w TU są tak nieścisłe, że nawet mając kategorię B i uderzając w innego uczestnika ruchu jadąc np. motocyklem (czyli de facto nie mamy kat. A) ubezpieczyciel również ma obowiązek wypłaty OC. Sytuacja się komplikuje tylko w przypadku kiedy winny wypadku - nie posiada żadnego prawa jazdy - czyli nie ma uprawnień do kierowania pojazdami Także za jeżdżenie na większym motocyklu z kategorią A2 mogą Nas charnąć w tyłek


Przejrzałem OWU i tak; jest napisane tylko o braku prawa jazdy a nie o braku kategorii. Więc posiadając jakąkolwiek kategorię prawa jazdy, muszą wypłacić szkodę, ewentualnie, nie mogą domagać się od Ciebie pokrycia kosztów.

ale przypominam nie polecam jazdy bez odpowiedniej kategorii. W życiu są różne zakazy i trzeba ich przestrzegać ;)

Brodzins napisał(a):
Czyli znów zostaje nam darcie kotów z ubezpieczycielami.

bez przesady, już nie raz czytałem o sytuacji gdzie ktoś miał kolizję ale nie miał kategorii A. Dostawał tylko mandacik a ubezpieczyciel nie robił żadnych problemów. Trzeba mieć szczęście :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-09 13:19:53 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-11-17 12:48:12
Posty: 478
Lokalizacja: Warszawa/ WZW
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 792076895
Obecne moto: Tcat
Dokładnie, też się spinałem żeby dopiero po odebraniu kat A oc wykupować a w Warcie pani mi powiedziała, że wystarczy kat B żeby wykupić oc na motocykl więc coś w tym jest a i OWU dla oc są dla wszystkich identyczne - ustawa:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-09 13:28:11 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
generalnie kupić to ty możesz nawet samolot, nie ma obowiązku posiadania prawa jazdy żeby mieć samochód/motocykl. no a jak masz ten pojazd, musisz mieć OC. prawko potrzebne jest żeby min jeździć...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-04-25 16:10:21 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-08-16 19:46:14
Posty: 487
Lokalizacja: Wwa/B-stok
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: TnT
http://www.tvn24.pl/brawurowa-jazda-za-30-punktow-karnych,321233,s.html

Kolejne kwiatki związane ze zmianą przepisów.

19-latek stracił uprawnienia do kierowania motocyklem, które miał od niespełna roku. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, o prawo jazdy tej samej kategorii, będzie się mógł ubiegać dopiero po ukończeniu 24 roku życia.

Tu dziennikarze tak napisali, ale i tak albo powrót na A2 jeszcze i dwa lata, albo do 24 roku czekać.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org