Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-06-13 02:49:30 
Niemowlak

Dołączył(a): 2014-04-22 02:02:57
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF 600R 2001
michal.m napisał(a):
W skrócie: czy jazda 50ccm daje jakieś doświadczenie w jeździe motocyklem 600ccm ?


W skrócie: jeżeli ktoś zaczynał na 50 czy 125, na pewno takie doświadczenie mu nie zaszkodzi. Ja zacząłem od thundercata. Jestem zawodowym kierowcą puszki, umiem oceniać sytuację na drodze i przewidywać zachowania innych kierowców. Zdecydowałem się od razu na 600 ccm, zakładając, że będę w teorii i praktyce doskonalił technikę jazdy, której siłą rzeczy nie posiadam.

Jak już pisali inni, najważniejszy jest tzw. olej w głowie oraz szacunek do sprzętu i ruchu drogowego. I ciągłe pamiętanie o własnych ograniczeniach.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-13 02:49:30 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2014-06-13 09:32:11 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
Nie chciałbym by się tu ktoś licytował czy lepiej zaczynać na małych czy może od razu na mocniejszych. Bo "jak ma olej w głowie..." i takie tam to każdy z nas zna. Różne są przypadki, różni ludzie. I każdy z perspektywy czasu napiszę, że wsiadając na mocniejszy sprzęt i jeśli do tej pory śmiga bezpiecznie napisze, że to był dobry wybór.

Ja proszę o suche informacje jeśli jeździliście czymś mniejszych, słabszym - czy dał Wam doświadczenie przy teraźniejszej jeździe 600tkami, czy tam litrami ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-13 13:32:24 
Niemowlak

Dołączył(a): 2014-02-27 14:43:51
Posty: 16
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: brak
Jasne ze male sprzety pomagaja. Ja w wieku 7-8 lat jezdzilem rometem po dziadku, juz wtedy nauczylem sie zmiany biegow i uzywania sprzegla plus czyszczenie swiecy co chwile :D w wieku 13 lat skuterek-nauka jazdy w ruchu drogowym. 14 lat- zakup porzadnej 50tki Yamaha TZR tutaj nauka przeciwskretu lekkie kolano i przesiadka na kawe 650 ER6F. Moim zdaniem male sprzety duzo mi daly i zdecydowanie latwiejsze do opanowania na start


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-14 18:44:30 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2013-07-26 10:28:06
Posty: 267
Lokalizacja: Kraków + Bełchatów
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Mam
Obecne moto: FZS 1000
W wieku 13 lat 50cm i około 6kkm każdego roku
16 lat - 125cm i 10kkm każdego roku
Przez te niemal 40 tysięcy kilometrów wiele się nauczyłem - wymuszenia, upadki, że asfalt nie zawsze jest tak przyczepny na jaki wygląda, że warto jednak w mieście zachować odległość, że w korkach można się przeciskać ale nie przesadzać.
Jaki tor obrać w zakręcie aby nie skończyć w rowie lub na pasie przeciwnego kierunku itp.

Po przesiadce na fazera - "kurde ale to zapierdziela". Ale jednak doświadczenie drogowe z mniejszych pojemności się przydało i moim zdaniem doświadczenie z samochodu jest nic nie warte. Samochód ma 4 koła czyli się nie przewróci, nie zwraca się zbytnio uwagi na piasek, śmieci czy olej na drodze. Jest większy czyli lepiej go widać.
Jeżdżąc właśnie małymi pojemnościami uczymy się motocyklowego zachowania na drodze, przyzwyczajamy się że piasek, olej czy liście są bardzo niebezpieczne.
"Jak się nie przewrócisz to sie nie nauczysz" mówią - nie wyobrażam sobie gdyby wszystkie bolesne lekcje które przeszedłem były na fazerku to koszt jego naprawy by był astronomiczny, a na takich małych pyrkawkach były to grosze.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-08-20 14:23:41 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2013-11-17 22:09:03
Posty: 71
Lokalizacja: Rąbień AB k/Łodzi
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer FZ6 2006r
Czytam wasze posty i nasuwa się wg mnie jedno stwierdzenie … że nie ma reguły.
Jest za to na pewno jedna zasada, która zawsze się sprawdza a jest nią to … co się ma w głowie.
Ja można powiedzieć nie jeździłem od 20 lat a prawko było zrobione i potem niestety nie jeździłem.
Ostatnio miałem 1 sezon skuter 50cc a od tego sezonu mam FZ6 i uważam, że można bezpiecznie zacząć od 100 konnego moto.
Oczywiście na początku siadając na Fazerze byłem „przerażony” jego wielkością, ciężarem i mocą.
Nie mniej jednak dużo czytania w sezonie zimowym , sporo oglądania filmów instruktażowych a później stopniowe oswajanie się z maszyną jest możliwe. Oczywiście na żadne koło nie wchodzę i nie zdzieram setów na zakrętach ale nie narzekam na brak wrażeń z szybkiej jazdy. Zapewne jeszcze wiele muszę się uczyć ale póki co nie miałem jeszcze jakieś wyjątkowo niebezpiecznej sytuacji, w której musiałbym powiedzieć STOP – przesadziłem.
Tak więc Panowie, stopniowo, zwiększając prędkości ale to musi iść w parze z pewnością i doświadczeniem.
Szerokości :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-08-20 22:43:10 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-12-07 11:23:36
Posty: 468
Lokalizacja: WWY
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX
Ja polecam choć raz wyjazd na tor. Zdzieranie ograniczników samo przychodzi i nie trzeba tam szaleć żeby :). Człowiek dość szybko łapie gdzie robi błędy. Co najważniejsze wszystko na terenie przyjaznym dla motocyklisty!!!!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-08-21 13:54:09 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2012-08-26 15:31:33
Posty: 416
Lokalizacja: Firlej/Newport
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 726578606
Obecne moto: fzs 600 99r.
16-18 lat WSK po polnych drogach wiec niewiele mnie to nauczyło :wink: pozniej po zrobieniu prawka dwa lata jazdy na MZ ETZ 150 nawiniete kilka kkm. pozniej przesiadka na fazera - duza i ciezka kolubryna z dobrymi hamulcami i całkiem niezłym przyspieszeniem :wink: ale to nie moc mnie przeraziła z poczatku tylko waga, 214 kg po zatankowaniu to nie 115kg MZ z pełnym bakiem :) niemniej jezdze na FZS od czerwca 2012r. do dzisiaj i zadnego wypadku nie miałem , ot jakies drobne parkingówki :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org