Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-06-02 09:38:03 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2013-08-10 19:56:21
Posty: 80
Lokalizacja: WZ
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600
Toperz napisał(a):
A słyszeliście o tym:
http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/foto ... e-o-1-km-h

Masz kochany rząd planuje znieść margines 10 km/h przy pomiarach dokonywanych przez urządzenia stacjonarne, będzie można dostać fotką z przekroczeniem o 1km/h :)


Ciekawe, co z tym będą robić sądy kiedy okaże się, że nie ma możliwości pomiaru z dokładnością do 1km/h :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-02 09:38:03 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2015-06-02 11:02:04 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2012-01-29 15:38:22
Posty: 1298
Lokalizacja: Szprotawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 697 226 949
Obecne moto: fzs 600 fazer 2000r
Przekłamania liczników samochodów i motocykli są duże wiec będę kierował sprawę do sądu. Jadąc 47 Licznik pokazuje ok 50 a sam fotograf jak dobrze pamiętam ma 3 km błędu


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-02 11:19:31 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
Moim skromnym zdaniem nie ma kompletnie szans na to by wprowadzić takie karanie o przekroczenie 1km/h z tego względu, o którym już zostało to napisane, tj.:
1. nie ma urządzeń fotoradarowych rejestrujących z taką dokładnością i bez błędów pomiarowych (+/- 3km/h do prędkości 100km/h, pow. 100km/h błąd wynosi +/- 3% ),
2. nie ma prędkościomierzy pokazujących prędkość z taką dokładnością.

Do tego dochodzi fakt, że nie ma obowiązku posiadania tempomatu a nikt nie jeździ gapiąc się non stop na licznik.

Gdyby takie przepisy wprowadzili sądy by na bank się zapchały :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-02 12:01:59 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2014-07-29 10:56:56
Posty: 253
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fzs600 2001r
Muszą łajzy budżet łatać, żeby mieć na kilometrówki i zegarki :evil:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-02 13:32:32 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
michal.m napisał(a):
Moim skromnym zdaniem nie ma kompletnie szans na to by wprowadzić takie karanie o przekroczenie 1km/h z tego względu, o którym już zostało to napisane, tj.:
1. nie ma urządzeń fotoradarowych rejestrujących z taką dokładnością i bez błędów pomiarowych (+/- 3km/h do prędkości 100km/h, pow. 100km/h błąd wynosi +/- 3% ),
2. nie ma prędkościomierzy pokazujących prędkość z taką dokładnością.

Do tego dochodzi fakt, że nie ma obowiązku posiadania tempomatu a nikt nie jeździ gapiąc się non stop na licznik.

Gdyby takie przepisy wprowadzili sądy by na bank się zapchały :lol:


1 co do pierwszego nie będę się udzielał bo nie wiem
2. oczywiście że są to że nam w motocyklach i samochodach zawyża jest to praktyka stosowana przez producenta z powodu tego że licznik nie może pokazywać mniej a więcej jak najbardziej

z tym tempomatem to nie zrozumiałem nie musisz jechać równo 50 możesz jechać 40 też nie strzeli

a co do mandatów za przekroczenie o 1 km/h
mandaty wystawia się po to żęby na nich zarabiać
a jak można zarobić na mandacie za 50zł?

- trzeba powiadomić właściciela
- współwłaściciela
- trzeba posadzić kogoś kto będzie te zdjęcia obrabiał

koszty są za duże i mogłyby zjeść zyski dlatego nawet jak będzie taka możliwość to i tak fotoradary będą ustawiane wyżej

z ciekawości zdarzyło mi się sprawdzić 2 takie radary i jeden był ustawiony +20 drugi +30


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-02 16:39:04 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2014-07-29 10:56:56
Posty: 253
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fzs600 2001r
taz1612 napisał(a):
a co do mandatów za przekroczenie o 1 km/h
mandaty wystawia się po to żęby na nich zarabiać
a jak można zarobić na mandacie za 50zł?

- trzeba powiadomić właściciela
- współwłaściciela
- trzeba posadzić kogoś kto będzie te zdjęcia obrabiał

koszty są za duże i mogłyby zjeść zyski dlatego nawet jak będzie taka możliwość to i tak fotoradary będą ustawiane wyżej

Można, ludek obrabiający fotki niech zarobi 3500zł(to i tak z górką) wystarczy 70 ludków żeby jego pensja się zwróciła, do tego urzędy mają podpisaną umowę z impostem czy tam pocztą i płacą ryczałt, pomnóżmy to przez liczbę - zależną od wielkości miejscowości i zrobią się z tego Ogromne pieniądze, niech z każdego mandatu przytulą 5zł, przy wytycznych że mają złapać 1,7mln ludków (na teraz-podobno) robi się 8,5mln zł, to mało?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-03 08:53:16 
Chop-luftmysza

Dołączył(a): 2012-09-20 09:21:17
Posty: 1337
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 609siedem46cztery51
Obecne moto: KiloFaza
lepel

A ja się z Tobą nie zgodzę, to co piszesz to świat idealny. Coraz więcej gmin rezygnuje z fotopstryków bo koszty windykacji należności są wyższe od przychodów. Ludzie zaczęli poznawać swoje prawa i przy minimalnej szansie na błędny pomiar czy inne odstępstwo od przepisów odmawiają przyjęcia lub wskazania kierowcy. Sprawa idzie do sądu i się ciągnie miesiącami. Tych ludzi o których piszesz trzeba opłacić a kasa jak delikwent przegra w sądzie idzie do budżetu centralnego a nie danej gminy.

PS:
Policjanci mają w tym roku wlepić co najmniej 1,675 mln mandatów, wynika z projektu uzupełniającego Narodowy Program Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Pomóc miała w tym poprawka do obecnych przepisów, która znosiła tolerancję prędkości mierzonej fotoradarem, wynoszącą obecnie 10 km/h. Po medialnej burzy rząd wycofał się z tego pomysłu.
Źródło: http://moto.onet.pl/aktualnosci/fotorad ... aty/5t9dxr

I sprawa się rozwiązała :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-03 12:13:05 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2014-07-29 10:56:56
Posty: 253
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fzs600 2001r
Toperz napisał(a):
Coraz więcej gmin rezygnuje z fotopstryków bo koszty windykacji należności są wyższe od przychodów. Ludzie zaczęli poznawać swoje prawa i przy minimalnej szansie na błędny pomiar czy inne odstępstwo od przepisów odmawiają przyjęcia lub wskazania kierowcy. Sprawa idzie do sądu i się ciągnie miesiącami.

Pewnie masz rację, nie mam wiedzy w tej kwestji, to były tylko moje przemyślenia :wink: Byłby to napewno idealny powód dla którego można by stworzyć ogromną rzeszę urzędasów opłacanych z budżetu państwa, a czy by się to opłacało czy nie to inna kwestia.

Toperz napisał(a):
I sprawa się rozwiązała

No i gites :)

Drażni mnie tylko ta suma 1,675 mln (ona chyba została), co to za wytyczne? Co się stanie jeśli panowie w niebieskich mundurkach złapią mniej ludków?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-03 13:39:55 
Chop-luftmysza

Dołączył(a): 2012-09-20 09:21:17
Posty: 1337
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 609siedem46cztery51
Obecne moto: KiloFaza
lepel napisał(a):
niebieskich mundurkach złapią mniej ludków?



Pewnie licznik Balcerowicza przyśpieszy :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-03 14:36:30 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-11-17 12:48:12
Posty: 478
Lokalizacja: Warszawa/ WZW
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 792076895
Obecne moto: Tcat
chłopaki wprowadzą zmiany co do wysokości mandatów za przekroczenie prędkości w zabudowanym i już się opłaci takie mandaty wystawiać bo o ile pamiętam za przekroczenie do 10 km/h ma być 150 zamiast 50 zł ...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-03 20:34:31 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-06-09 12:44:07
Posty: 150
Lokalizacja: nowogard zach-pom.
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs 600 2000r.
A mnie zastanawia dlaczego mają wytyczne do wystawiania mandatów a nie z łapaniem przestępców innych niż kierujących.

Z rok temu czytałem gdzieś informacje że jakiś postarunek policji tak dobrze wykonywał założenie dla policji że przez rok wykryli tylko jedno przestępstwo a reszta to były mandaty dla kierowców.

I teraz pytanie jak my mamy szanować policje. (bez obrazy dla kolegów policjantów bo policjant a policjant jest różnica. Niestety są wrzucani do jednego worka)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-03 21:24:22 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-03-16 14:05:01
Posty: 146
Lokalizacja: Zielona Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S
schak napisał(a):
A mnie zastanawia dlaczego mają wytyczne do wystawiania mandatów a nie z łapaniem przestępców innych niż kierujących.

Z rok temu czytałem gdzieś informacje że jakiś postarunek policji tak dobrze wykonywał założenie dla policji że przez rok wykryli tylko jedno przestępstwo a reszta to były mandaty dla kierowców.

I teraz pytanie jak my mamy szanować policje. (bez obrazy dla kolegów policjantów bo policjant a policjant jest różnica. Niestety są wrzucani do jednego worka)


Powiem Wam, że idą gorsze czasy. W 2016 roku ma być całkowita wymiana sprzętu - ultralyte ma rejestrować zdjęcie w momencie strzału do kierowcy czyli to o co tak wszyscy walczą (np na anuluj mandat, wspominał też o tym michal.m). Nie wiem czy będziecie zadowoleni bo np my zatrzymujemy gdy ktoś przekroczy prędkość powyżej 20 km/h a teraz gdy strzelisz do kierowcy i przekroczenie będzie np o 11 km/h , 15 km/h czy 20 km/h to kierowca będzie zatrzymany dlatego, że do prędkości będzie przypisane zdjęcie i będzie trzeba się z tego wytłumaczyć przy rozliczeniu. Kasować zdjęć się nie da. Kiedyś oglądałem TVN TURBO - Uwaga Pirat gdzie był odcinek z policjantami z Czech. Zatrzymywali kierowców i karali za przekroczenie o 4 km/h , 6 km/h i inne tego typu. Masakra. Ale tam pracują już właśnie na UltraLyte ze zdjęciami.

Co do wytycznych odnośnie łapania przestępców - uwierzcie mi, że są tylko, że z tego nie ma kasy i nie podawane jest to w budżecie i co za tym idzie do mediów. To politycy decydują co mamy zrobić w tym roku a że gówno zawsze spływa na sam dół ....


Ostatnio edytowano 2015-06-03 23:57:14 przez syga-cop89, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-03 22:29:35 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-05-22 10:27:53
Posty: 144
Lokalizacja: Żory
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Suzuki VL 1500
Bylem dziś się przejechać, powili w upale, na zjeździe na A1 łapali wszystkich na motocyklach jak leci.

Sprawdzanie dokumentów, uprawnień, stanu technicznego motocykla ,głośności wydechów itd.

Generalnie w mieście pełno psiarni od czasu zmiany ,aż strach wrzucać 2 bieg a jeżdżę bardzo spokojnie..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-04 12:24:20 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
syga-cop89 napisał(a):
Powiem Wam, że idą gorsze czasy. W 2016 roku ma być całkowita wymiana sprzętu - ultralyte ma rejestrować zdjęcie w momencie strzału do kierowcy czyli to o co tak wszyscy walczą

Może to zdziwić nieco niektórych, którzy znają moje podejście do niejasnych przepisów ale ja naprawdę nie uważam, że byłyby to gorsze czasy.
Najważniejsze to przejrzystość i brak wątpliwości co do pracy mundurowych (czy to policji czy straży M/G)
O ile te UltraLyte będzie rejestrować REALNĄ prędkość pojazdu to jestem jak najbardziej ZA i cieszę się, że są takie plany.

Ja fotoradarem straży gminnej zostałem ustrzelony 1 raz kiedy to nagrywałem kamerką jazdę skierowaną na prędkościomierz (jest tu temat założony o tym przeze mnie) - w skrócie: na liczniku minimalnie poniżej 80km/h, fotka z prędkością 79km/h, sprawdziłem później prędkość z GPS, pokazywało mi 74-75km/h. Przekroczyłem dop. prędkość to fakt - ale czułem się oszukiwany. Moje wątpliwości, pytania, prośby pisemne czy to osobiście kierowane do komendanta pozostały bez rozpatrzenia i rozwiania moich wątpliwości co do prawidłowości dokonanego pomiaru.
Dlatego też ta gmina ode mnie nie otrzymała złamanego grosza. A ja nie otrzymałem punktów karnych.
W tym akurat przypadku i tak żadna różnica w taryfikatorze ale teraz w myśl obecnych przepisów jakbym przez zabudowany jechał licznikowo minimalnie powyżej kreski 100km/h. To pomiar byłby >100km/h = prawko na 3 m-ce odebrane.
A jak jeszcze wprowadzą ten nowy "cennik" to przekroczenie/nie przekroczenie "dziesiątki" będzie miało większą różnicę, nie mówiąc o setce.

Przejrzystość działań, wszelkie uzasadnione* wątpliwości rozstrzygać na korzyść kierowcy, błąd pomiaru* na korzyść kierowcy. Żadnego immunitetu na wykroczenia drogowe.
A karanie kierowców przekraczających prędkość będzie wręcz wychwalane przez społeczeństwo.

* wszelkie przedmioty (m.in. znaki, tablice reklamowe, barierki metalowe, inne pojazdy w kadrze) opisane w instrukcji urządzeń pomiarowych, jako mogące zakłócać ich pracę, a które nie są uwzględniane w wymierzaniu kary.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-04 13:43:07 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-10-24 19:21:54
Posty: 389
Lokalizacja: stolica "Scyzorykowa"
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6S
A mnie zastanawia jak sprawa ma się z alkolokami ? Rozumiem, że w swoim własnym samochodzie delikwent będzie miał obowiązek i możliwość zainstalowania tego urządzenia, ale co np z motocyklem? Co z innymi pojazdami? Ktoś jest właścicielem 5 pojazdów, to w każdym bedzie musiał zainstalować alkolok? A jak bedzie chciał pojechać pojazdem gdzie nie ma tego urządzenia? Uważam za słuszne karanie za jazdę po spożyciu, ale to zaczyna przypominać pomału ten sam motyw co ze znakami ograniczającymi prędkość ustawianymi bez rozumnie, gdzie popadnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org