Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-05-28 08:50:27 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2013-08-10 19:56:21
Posty: 80
Lokalizacja: WZ
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600
Jest jedna rzecz, o której media nie trąbią (tak jak trąbią o +50), a która została zmieniona tą samą ustawą, która wprowadziła "+50" w ustawie o kierujących pojazdami.
W ustawie Kodeks wykroczeń, w art. 94 dodano par. 3.
Całość brzmi obecnie tak:
Cytuj:
Art. 94. § 1. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze grzywny.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu pojazd pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu.

§ 3. W razie popełnienia wykroczenia, o którym mowa w § 1, można orzec zakaz prowadzenia pojazdów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-28 08:50:27 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2015-05-28 12:21:42 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
Na początek zdementuje jeszcze raz nieprawdziwe przedruki w mediach:
NIE MA żadnego nowego taryfikatora za przekraczanie prędkości
schak napisał(a):
A czy to zabieranie prawka za +50 jest tylko na terenie zabudowanym? To nie działa też poza nim?

W takim przypadku w terenie zabudowanym prawko jest zabierane z automatu na 3m-ce (decyzją administracyjną, tj. jest wykonywalna w momencie wykrycia wykroczenia)
Poza terenem zabudowanym też może być zatrzymane przez policjanta ale sprawa będzie przekazana do rozpatrzenia przez sąd. Dopiero sąd może zatrzymać uprawnienia na jakiś czas - nie policjant.
Luku napisał(a):
Z tego co wszędzie czytałem to działa tylko na zabudowanym z tym, że mnie np zastanawia jak jest traktowane S8 w Warszawie.

No jakby odcinek S8 biegnący przez Warszawę był traktowany jak obszar zabudowany to już idiotyzm w traktowaniu dróg sięgnąłby zenitu lub jak kto woli dna.
Lepiej nigdzie nie przekraczać +50 niż to co pokazują znaki i odebranie prawka nie będzie grozić (no, chyba, że trafimy na nieoznakowany patrol z wideorejestratorem, który będzie pięknie przyśpieszał goniąc nas - ale to już inna bajka o jakości pomiarów prędkości)
A na tym odcinku S8 to raczej 50-tka nie obowiązuje...(tak zakładam oczywiście, nie znam trasy poza widokiem streetview)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-28 13:39:53 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2014-07-29 10:56:56
Posty: 253
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fzs600 2001r
Może ta strona troszkę rozjaśni sytuacje http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-n ... Id,1733997

A tu dla kolegi, który pytał o kierowanie bez prawka kat.A (mając np. kat.B) http://www.infor.pl/prawo/wykroczenia/w ... wnien.html nie wiem tylko czy tego właśnie nie znowelizowali, tu musiałby się wypowiedzieć kolega z drogówki :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-28 15:20:07 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-03-16 14:05:01
Posty: 146
Lokalizacja: Zielona Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S
misiakw napisał(a):
sebamilan napisał(a):
Zdaje się, że mamy na forum co najmniej jednego przedstawiciela policji drogowej...

Syga, może napisz nam po krótce jak to teraz wygląda.

tylko wiesz, nie każdemu psu na imie Burek, a nie każdy policjant jest z drogówki, więc on może nie wiedzieć...


No ja akurat jestem z drogówki.

Kwoty mandatów się nie zmieniły. Zmian jest dużo a będzie jeszcze więcej. Opracowałem Wam taką tabelkę która obowiązuje na dzień dzisiejszy. Następne duże zmiany w styczniu ale na tą chwile nie ma co sobie zaprzątać nimi głowy.

Jak by ktoś potrzebował w lepszej jakości pdf lub doc piszecie pw bo jest zablokowane dodawanie tych plików w załączniku.


Załączniki:
ZMIANY W PRZEPISACH-page-001.jpg [777.86 KiB]
Pobrane 367 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-28 15:42:47 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
Nareszcie wprowadzili przepisy, które ukrócą dość skutecznie jazdę na motocyklach tym, którzy nie mają kat.A - nie sądziłem, że takie mądre zmiany są w tej nowelizacji :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-28 16:03:06 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-03-16 14:05:01
Posty: 146
Lokalizacja: Zielona Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S
michal.m napisał(a):
Nareszcie wprowadzili przepisy, które ukrócą dość skutecznie jazdę na motocyklach tym, którzy nie mają kat.A - nie sądziłem, że takie mądre zmiany są w tej nowelizacji :)


Wizja zakazu prowadzenia pojazdu na kat.A a co za tym idzie ewentualne popełnienie PRZESTĘPSTWA ma odstraszyć młodych wariatów którzy mają po 18 lat i latają Ninjami 900 - uwierzcie mi, że są tacy , sam znam z lokalnego podwórka kilku. Jakoś średnio przekonuje mnie ich tłumaczenie, że umieją jeździć bo ja leczyć zęby też mogę umieć ale nie mam na to papieru i tego robić nie mogę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-28 16:13:30 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2012-08-01 19:06:38
Posty: 56
Lokalizacja: Halinów
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs 1000
Dzięki syga-cop89 za tabelkę. Fajna, syntetyczna i przejrzysta forma. Jak nie masz nic przeciwko podrzucę chłopakom z mojego KP żeby do ceduł wrzucili w razie wątpliwości


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-28 16:18:41 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-03-16 14:05:01
Posty: 146
Lokalizacja: Zielona Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S
-lisio- napisał(a):
Dzięki syga-cop89 za tabelkę. Fajna, syntetyczna i przejrzysta forma. Jak nie masz nic przeciwko podrzucę chłopakom z mojego KP żeby do ceduł wrzucili w razie wątpliwości


Nie mam nic przeciwko ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-28 17:01:40 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2014-07-29 10:56:56
Posty: 253
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fzs600 2001r
syga-cop89 napisał(a):
Nareszcie wprowadzili przepisy, które ukrócą dość skutecznie jazdę na motocyklach tym, którzy nie mają kat.A

tu pozwolę się nie zgodzić
syga-cop89 napisał(a):
wizja zakazu prowadzenia pojazdu na kat.A a co za tym idzie ewentualne popełnienie PRZESTĘPSTWA ma odstraszyć młodych wariatów którzy mają po 18 lat i latają Ninjami 900


Wydaje mi się, że efekt będzie odwrotny do zamierzonego, to znaczy, odstraszy owszem ale starszych użytkowników jednośladów, a młodzi pozdejmują blachy i najzwyczajniej w świecie będą uciekać. Wtedy dopiero będzie kłopot.
Pomijam już fakt, że zezwolono każdemu, kto ma prawko kat.B min 3lata zasiąść za sterami 125cm i śmigać beztrosko po drogach, to jest dopiero 'dziwne'. Jakieś to prawo 'selektywne', nie spójne i umożliwiające interpretację tegoż prawa, co nie powinno mieć miejsca. Jest to oczywiście Moja opinia.

Mam jeszcze pytanie do kolegi syga-cop89 odnośnie tego zapisu :
"Jeżeli kierujący który posiada uprawnienia np. kat.B a jeździ bez up. na kat.A a w KSIP będzie info. że był już za to karany należy zatrzymać prawo jazdy itd"
A jeśli nie ma w KSIP żadnego wpisu? To co dalej i dlaczego policjant zabiera prawo jazdy kat.B skoro ktoś jechał kat.A, a raczej bez tej kategorii.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-28 17:39:49 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-03-16 14:05:01
Posty: 146
Lokalizacja: Zielona Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S
Co to przepisu który pozwala jeździć 125 na kat. B - nie znam policjanta który pozytywnie wypowiedział by się na ten temat choć pewnie jak bym był po drugiej stronie i miał tylko B to pewnie bym się cieszył, że mogę sobie 125-tką legalnie pośmigać. Nie wiem jak będzie w przyszłości ale jak na tą chwilę nie było u nas zdarzenia drogowego (choćby nawet głupiej małej kolizji) z udziałem motocyklisty 125 z kat B.

Jeżeli nie będzie wpisu w KSIP (jest to policyjna wewnętrzna baza) to MKK 300 zł i informacja, że przy następnym takim wykroczeniu prawo jazdy będzie zatrzymane - chodzi o to, żeby dać jeszcze jedną szansę a jak kierownik dalej będzie miał to gdzieś to wtedy już większe konsekwencję. Prawo jazdy zabiera się dlatego, że jak zostanie ono zatrzymane to obligatoryjnie pojazd na lawetę. Chodzi o to, żeby zaostrzyć przepisy bo do tej pory było tak, że kierujący motocyklem bez prawa jazdy podpisywał mkk 300 zł i czekał sobie na motorku aż policja odjedzie i jechał dalej w przeciwnym kierunku a teraz przy ujawnieniu tego typu wykroczenia jest od razu laweta na parking policyjny na koszt motocyklisty - to ma odstraszać. Może i to mało logiczne ale tak jest.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-28 18:03:21 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2014-07-29 10:56:56
Posty: 253
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fzs600 2001r
Ok 'poniał' - dziękuję Ci bardzo, za wyczerpującą odp., lubię być poinformowany w prawie o ruchu drogowym (miałbym jeszcze parę pytań ale nie będę zawracał gitary i śmiecił w temacie - na wakacje jadę w twoje strony to może się umówimy na jakieś piwko i na spokojnie pogadamy), a co do 125cm to wystarczy dopisać (do tego mądrego przepisu), że taki delikwent musi posiadać 'kurs z techniki jazdy' i po problemie, oczywista żeby to nie kosztowało 1000 pln-ów, tylko jakąś rozsądną kwotę i wtedy taki placyk manewrowy lekko rozbudowany by styknął.
Jeszcze raz dzięki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-28 18:05:45 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-03-16 14:05:01
Posty: 146
Lokalizacja: Zielona Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S
lepel napisał(a):
Ok 'poniał' - dziękuję Ci bardzo, za wyczerpującą odp., lubię być poinformowany w prawie o ruchu drogowym (miałbym jeszcze parę pytań ale nie będę zawracał gitary i śmiecił w temacie - na wakacje jadę w twoje strony to może się umówimy na jakieś piwko i na spokojnie pogadamy), a co do 125cm to wystarczy dopisać (do tego mądrego przepisu), że taki delikwent musi posiadać 'kurs z techniki jazdy' i po problemie, oczywista żeby to nie kosztowało 1000 pln-ów, tylko jakąś rozsądną kwotę i wtedy taki placyk manewrowy lekko rozbudowany by styknął.
Jeszcze raz dzięki.


Zapraszam ;) Ale masz jakieś pytania teraz to pisz na PW ja mam teraz dużo wolnego czasu, jestem na L4 i z chęcią odpowiem..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-28 18:28:23 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
syga-cop89 napisał(a):
Może i to mało logiczne ale tak jest.

Akurat z tą jazdą bez uprawnień na motocyklu i z tymi zmianami ja uważam to jak najbardziej sensowne i logiczne rozwiązanie.
syga-cop89 napisał(a):
Nie wiem jak będzie w przyszłości ale jak na tą chwilę nie było u nas zdarzenia drogowego (choćby nawet głupiej małej kolizji) z udziałem motocyklisty 125 z kat B.

Ten przepis już trochę działa więc jak życie pokazuje, że nie taki diabeł straszny jak go niektórzy malują :)
Nie demonizujcie, że 125ccm to nie wiadomo co. Moja żona niedawno zaczęła jazdy na kat.A, nigdy wcześniej nie jeździła na żadnych motocyklu a wystarczyło pierwsze 2h na placu i już tą 125-tką śmigała ósemki, slalom wolny.
A poza tym uważacie, że ktoś sobie kupi 125ccm nie będąc przekonanym, że sobie z nią poradzi w granicach tego czego uczą aktualnie na kursie kat.A ? Szczerze wątpię. Jakieś szkolenia na 125ccm to byłby drenaż kieszeni tylko po to by zdobyć "papierek" a nic nie dający w praktyce.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-28 21:55:46 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2013-11-06 09:54:15
Posty: 161
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6 Fazer S2
lepel napisał(a):
Ok 'poniał' - dziękuję Ci bardzo, za wyczerpującą odp., lubię być poinformowany w prawie o ruchu drogowym (miałbym jeszcze parę pytań ale nie będę zawracał gitary i śmiecił w temacie


Myślę, że ten temat to idealne miejsce na takie dyskusje także nie krępuj się i pytaj to może i inni skorzystają. Na PW to już społeczeństwo się nie dowie.

Dzięki Syga-Cop89 za tabelkę. Świetna sprawa!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-28 22:49:47 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2012-01-29 15:38:22
Posty: 1298
Lokalizacja: Szprotawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 697 226 949
Obecne moto: fzs 600 fazer 2000r
Syga pisałeś, że moto na Lawete. kumpla zatrzymali i dali mu czas na załatwienie sobie kierowcy z uprawnieniami do odbioru moto, pojechałem autem odebrałem moto a koleś wrócił moim samochodem. Dalej tak będzie czy tylko wspomniana wcześniej laweta?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org