Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-05-29 14:59:34 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-02-04 15:11:08
Posty: 438
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600
syga-cop89 napisał(a):
sasza7 napisał(a):
syga-cop89, wielkie dzięki za informacje. Szkoda, że żadne media dokładnie nie poinformowały o wszystkich zmianach, bo jest ich całkiem sporo.
Wypadało by chyba znowu sobie kodeks odświeżyć.
Mam małe pytanko (mam nadzieję że nikomu się nie przyda): jak wygląda sytuacja po zabraniu prawka za 50+ w mieście. Rozumiem, że pojazdem nie można wrócić. Jest on holowany?
Co w przypadku odmowy przyjęcia mandatu?


Pojazd nie jest holowany. Dostajesz pokwitowanie za zatrzymane prawo jazdy na 24H i przez 24H możesz normalne jeździć. Nie ma czegoś takiego jak odmowa mandatu bo policjant Ci takiego mandatu nawet nie proponuje.

Nie rozumiem czemu nie proponuje? Za przekroczenie prędkości przecież jest mandat.
Ok, a hipotetycznie jeśli policjant się pomyli i nie zgadzam się z karą (pomińmy czy tak akcja ma prawo zaistnieć czy nie)? Domyślam się, że ban aż, do rozprawy sądowej?
Jestem za czasowym odbieraniem prawka i całkowicie się z nim zgadzam, ale nie podoba mi się przydzielanie ich awansem.
I drugie pytanie - rozumiem, że na pojazdy na które nie jest wymaga prawko kary nie ma - rower/50ccm, a co w przypadku 125?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-29 14:59:34 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2015-05-29 15:40:13 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
sasza7 napisał(a):
Nie rozumiem czemu nie proponuje?

może mają taki prikaz i tyle :(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-29 16:10:55 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2013-11-06 09:54:15
Posty: 161
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6 Fazer S2
Na 125 musisz miec uprawnienia. Ponadto niby dlaczego ktoś nie stosujacy się do przepisów a jadący rowerem lub skuterem <50ccm miałby mandatu nie dostać. Jest tak samo uczestnikiem ruchu i podlega tym samym przepisom.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-29 16:49:19 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
syga-cop89 napisał(a):
Widze ze kolega sie anulujmandat.pl naczytal. Pokaz mi prosze gdzie zapisane jest ze policjant ma pomiar pokazac Ci ze zdjeciem. W przepisie pisze wyraznie "w miare mozliwosci" wiec nawet bez zdjecia i bez predkosci moze nalozyc mandat bo np pomiar sie skasowal jak nacisnal dwa razy na spust.
prawonadrodze.org.pl - naprawdę polecam lekturę tym, którzy jeszcze tam nie byli.
Ale faktycznie wprowadzają troszkę zamieszania bo piszą o przyrządach z urządzeniami dodatkowymi rejestrującymi a ręczne mierniki takimi raczej nie są.
A więc mój błąd skopiowany z portalu.

Niemniej jednak przyrząd musi umożliwiać identyfikację pojazdu, którego prędkość była mierzona - a jaka "suszarka" niby identyfikuje? Iskra-1 to totalny niewypał: mierzy prędkość najszybszemu pojazdowi, jeśli pojazd jest jeden to OK, a co jeśli chodzi o łapanki na ruchliwych drogach?
ULTRALYTE LTI 20-20 też wcale nie jest bez wad: punkt celowniczy widoczny w wizjerze przyrządu ULTRALYTE LTI 20-20 w rzeczywistości nie jest wcale obrazem promienia lasera (...) w odległości 500 metrów od przyrządu wiązka pomiarowa ma średnicę co najmniej jednego metra.
Dodatkowo jest mnóstwo testów na YT, które pokazują, że te przyrządy pokazują prędkość nieruchomym rzeczom.
Ale już tekst "wiec nawet bez zdjecia i bez predkosci moze nalozyc mandat bo np pomiar sie skasowal jak nacisnal dwa razy na spust" to już jawne przegięcie na które niżej podaje podstawę prawną, że takie 'skasowanie' nie ma prawa bytu.
Cytuj:
§ 8. 1. W przyrządzie bez urządzeń dodatkowych rejestrujących:
1) powinien być wyświetlany wynik pomiaru prędkości;
2) powinno być zablokowane wykonanie nowego pomiaru do czasu skasowania przez użytkownika przyrządu wyniku
wykonanego pomiaru prędkości, przy czym żadne zdarzenia lub działania, które nastąpiły w tym czasie, nie mogą
wpływać na zmianę wyniku ostatniego pomiaru.
- rozporządzenie wykonawcze Ministra Gospodarki z dnia 17 lutego 2014 r. dla przyrządów do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu drogowym
Więc niby o jakim Ty przyrządzie piszesz, że ponowne naciśnięcie spustu kasuje poprzedni pomiar ? Chyba, że o tym, które nie spełnia wymogów w/w rozporządzenia

EDIT:
A teraz smutna "perełka" - http://www.brd24.pl/spoleczenstwo/ujawn ... ja-2015-r/
Cytuj:
Rządowe założenia na 2015 r. dla policji są takie:
- „ujawnić” więcej niż 420 tys. wykroczeń popełnionych przez pieszych,
- „ujawnić” więcej niż 38 tys. wykroczeń popełnionych przez kierujących wobec pieszych,
- „ujawnić” więcej niż 1,7 mln wykroczeń kierujących nieprzestrzegających przepisów dotyczących prędkości

Do tego policjanci mają w tym roku:
- wylegitymować więcej niż 685 tys. pieszych,
- wylegitymować więcej niż 6,3 mln kierujących,


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-29 21:18:41 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-03-16 14:05:01
Posty: 146
Lokalizacja: Zielona Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S
No widzisz - ważna jest tutaj gra słów. Bo tam nie piszę, że "musi" być tylko "powinno". Powinno to tylko wytyczna. Nie jest to zobowiązanie a zalecenie. Mówię o Ultralyte. Po naciśnięcie spustu pomiar kasuję się i nie można do niego wrócić. Dopiero po podłączeniu go do komputera. Chyba nie uważasz policjantów za takich idiotów żę stają na drodzę 2 pasmowej jedno kierunkowej lub innej gdzie natężenie jest duże i mierzą Iskra? To jest bardzo dobry sprzęt ale na miejsca gdzie z za zakrętu wyskakuje pojedyncze auto i pomiar jest od ręki. Druga sprawa - przytaczasz filmiki na których Iskra pokazuje prędkość pojazdowi który stoi w miejscu. A czytałeś na jakiej zasadzie działa Iskra? Jaka jest jej instrukcja obsługi? Z jakiego konta od drogi pomiar ma być robiony? I najważniejsze - jaka odległość ma być od mierzonego pojazdu? Poczytaj. Tak sobie myślę, że Ty to masz fajnie, chyba żadnych mandatów nie płacisz bo wszystko jest niezgodne z przepisami.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-29 21:25:22 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-03-16 14:05:01
Posty: 146
Lokalizacja: Zielona Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S
sasza7 napisał(a):
syga-cop89 napisał(a):
sasza7 napisał(a):
syga-cop89, wielkie dzięki za informacje. Szkoda, że żadne media dokładnie nie poinformowały o wszystkich zmianach, bo jest ich całkiem sporo.
Wypadało by chyba znowu sobie kodeks odświeżyć.
Mam małe pytanko (mam nadzieję że nikomu się nie przyda): jak wygląda sytuacja po zabraniu prawka za 50+ w mieście. Rozumiem, że pojazdem nie można wrócić. Jest on holowany?
Co w przypadku odmowy przyjęcia mandatu?


Pojazd nie jest holowany. Dostajesz pokwitowanie za zatrzymane prawo jazdy na 24H i przez 24H możesz normalne jeździć. Nie ma czegoś takiego jak odmowa mandatu bo policjant Ci takiego mandatu nawet nie proponuje.

Nie rozumiem czemu nie proponuje? Za przekroczenie prędkości przecież jest mandat.
Ok, a hipotetycznie jeśli policjant się pomyli i nie zgadzam się z karą (pomińmy czy tak akcja ma prawo zaistnieć czy nie)? Domyślam się, że ban aż, do rozprawy sądowej?
Jestem za czasowym odbieraniem prawka i całkowicie się z nim zgadzam, ale nie podoba mi się przydzielanie ich awansem.
I drugie pytanie - rozumiem, że na pojazdy na które nie jest wymaga prawko kary nie ma - rower/50ccm, a co w przypadku 125?


Zakręciłem się i źle mnie zrozumiałeś. Prawo jazdy powyżej 50 km/h jest zatrzymywane obligatoryjnie a mandat może przyjąć lub nie. Jak nie to sprawa do sądu ale nie zmienia to faktu, że p.j i tak zostanie zatrzymane. Tak samo jak z mandatem np za zły stan techniczny. Policjant zatrzymuje dowód rejestracyjny nawet jak odmówisz mandatu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-30 08:44:39 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
syga-cop89 - doskonale Cię rozumiem, naprawdę. Nigdy nie dojdziemy do wspólnego zdania bo reprezentujesz drugą stronę barykady. A i też dlatego, że być może Ty używasz tego zgodnie z instrukcją. Też bym bronił stanowiska, że wszystko jest w porządku - a jakie jest życie, każdy widzi. Ludzie są skazywani w sądach z wniosków policji i straży miejskich/gminnych niejednokrotnie za coś czego nie zrobili.
Kąty pomiarów przyrządów radarowych to jest właśnie to o co się toczy najwięcej spraw w sądach. Kilka stopni różnicy od właściwego kąta i już mamy kilka procent zawyżony wynik.
Co do Iskry-1 to nigdy nie przyjmę mandatu z tego urządzenia (no, chyba, że faktycznie będę jedyny na drodze lub akurat kamerka mi nie będzie z jakichś powodów nie nagrywać): każdy taki pomiar i propozycja mandatu będzie rozstrzygana przez sąd.

Niby to jest poza tematem taryfikatora mandatów i nowelizacji przepisów ale jednak błędne używanie suszarek może powodować utratę prawka na 3 m-ce przez kogoś kto być może nie jechał te +50 niż to co pokazują znaki w zabudowanym. Do tej pory to rozstrzygał sąd a teraz niestety patrol drogówki - to jest złe. Nie samo odbieranie na 3 m-ce ale sposób w jaki się to odbywa. Za duży brak zaufania publicznego do rzetelnych pomiarów prędkości. I nie ważne, że tą opinię najbardziej schrzaniły straże miejskie/gminne ale policji i ITD też się obrywa bo też nie jest bez winy. I co gorsza - w 99% przypadków te formacje nie przyznają się do błędu chociaż czarno na białym wszystkie fakty pokazują, że go zrobili - w 99% przypadków sąd umarza postępowania.
A przecież nie myli się ten co nic nie robi.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-30 09:30:18 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2013-08-10 19:56:21
Posty: 80
Lokalizacja: WZ
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600
syga-cop89 napisał(a):
No widzisz - ważna jest tutaj gra słów. Bo tam nie piszę, że "musi" być tylko "powinno". Powinno to tylko wytyczna. Nie jest to zobowiązanie a zalecenie.


Zgodnie z Twoją interpretacją, urządzenie pomiarowe nie musi spełniać żadnych wymogów tego rozporządzenia (w tym np. minimalnej dokładności pomiaru) podobnie, jak w zasadzie nie jest wymagane, żeby urządzenie posiadało "normalną" instrukcję obsługi, bo zawarte w niej informacje, które są wymienione w rozporządzeniu, są opcjonalne.
W związku z tym, w jaki inny sposób ustawodawca określił, jakie są wymogi dla przyrządu pomiarowego, jeśli powyższe to tylko zalecenia, do których nie trzeba się stosować?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-30 09:45:00 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-08-25 20:55:31
Posty: 38
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6
Prawo jazdy powinno być odbierane po przyjęciu mandatu przez kierującego, lub po prawo mocnym orzeczeniu sądu co do popełnionego wykroczenia ( +50 ).

W przeciwnym razie obywatel traci prawo jazdy ( często też pracę ) na podstawie pomiaru prędkości, który jest często wykonywany w wadliwy sposób, bądź przy pomocy wadliwego urządzenia. Jedna ważna rzecz, traci blankiet, ale nie prawo do kierowania. Prawo do kierowania starosta lub sąd, a to może jeszcze trochę potrwać.

Kiedyś gdzieś słyszałem : "dajcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf".

Ostatnio oglądałem na YT obywatelskie zatrzymania radiowozów, fakt trochę zaskoczyła mnie znajomość prawa przez osoby "polujące" na takie pojazdy ( złe parkowanie, na zakazach, włączony silnik ponad 1 min, itp. ). Zastanawiam się skąd i czemu ktoś napędza tą skalę nienawiści policji która powinna nas chronić do obywateli, którzy powinni pomagać.

To był jeden z powodów dlaczego wyjechałem z Polski !

Pozdrawiam
Lubaz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-30 10:02:55 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-03-16 14:05:01
Posty: 146
Lokalizacja: Zielona Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S
To nie jest tak, że jak reprezentuję policję i kocham ją nad życie uważam, za zajebistą jest fantastyczna. To jest po prostu moja praca którą staram się wykonywać dobrze, zdaję sobie sprawę, że policji praktycznie nikt nie lubi ale charakterystyka naszej pracy nie pozwala na to żeby nas lubić. Przykre to jak np podchodzisz do normalnej osoby, wchodzisz do normalnego sklepu i ktoś jest dla Ciebie bardzo niemiły tylko dlaczego, że stoisz w niebieskim mundurze pomimo, że jesteś uprzejmy, miły itd. To nie jest tak, że coś jest czarna a ja wpieram Ci, że to jest białe tylko dlatego że pracuje w Policji. Dlatego spieram się z Tobą bo akurat tutaj nie masz racji. Uwierz mi, że jak byś popracował na ULTRALYTE to zmienił byś zdanie. To na prawdę bardzo dobry sprzęt. Ludzie szukają po prostu przepisów jak by tu zapierda**ć a jak go złapią to w sądzie się wybroni bo coś tam jest zapisane w ustawie. Robisz wała na dużą kasę ale jak masz kumatego prawnika , nie ma dowód to cię uniewinnią. Przypomniało mi się, jak kiedyś zatrzymałem Pana za przekroczenie prędkości (pracowaliśmy wtedy na UltraLyte)- Pana od razu mówi, że nie przyjmuje żadnego mandatu bo jechał jako trzeci w kolumnie(odległość między autami była spora) , że to nie jego prędkość i że on tylko na 100% nie jechał. Jako, że byłem pewien , że strzelałem do niego a nie do innego pojazdu poinformowałem go , że jestem pewien, że to jego prędkość i że sprawa trafi do sądu. Pan naglę przypomniał sobie, że jedzie w rejestratorem jazdy który na podstawie gps pokazuje z jaką prędkością się porusza ( sprzęt jakiś w górnej półki). Ekran miał chyba z 5 cali więc odpalił filmik i jak się okazało prędkość na ekranie zgadzała się co do kilometra z tym co na UltraLyte. Pan przeprosił, przyjął mandat i podejrzewam, że na prawdę był nie świadomy.

Tak sobie myślę, że nie ma co zaśmiecać forum bo my już kiedyś się spieraliśmy się na takie tematy. Ani Ty racji mi nie przyznasz ani ja Tobie. Każdy popełnia wykroczenia w ruchu drogowym - trzeba tak to robić żeby nie dać się złapać i tego Ci życzę.

Baart- Nie ja to pisałem, nie do mnie te uwagi. Dla mnie to ten sprzęt ma mięć legalizację, jak ma to biorę go do pracy - jak nie ma to nie biorę.

Lubaz- Jeżeli chodzi o zatrzymanie p.j to nie czeka się na decyzję Starosty. Czas 3 miesięcy biegnie od dnia zatrzymania prawa jazdy. Decyzję dostaniesz w między czasie.

Jeżeli chodzi o to ujęcie obywatelskie - gościu który to kręcił to były policjant dlatego wiedział jak to ugryźć. Trafił na dwóch młodych policjantów (widać na pagonie) dlatego ich wypunktował. Nie ma czegoś takiego jak ujęcie obywatelskie sprawców wykroczenia. Ujęcie obywatelskie dotyczy przestępstwa - określa to kodeks postępowania karnego a nie kodeks postępowania w sprawach o wykroczenie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-30 10:19:54 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-08-25 20:55:31
Posty: 38
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6
syga-cop89 napisał(a):
To jest po prostu moja praca którą staram się wykonywać dobrze, zdaję sobie sprawę, że policji praktycznie nikt nie lubi ale charakterystyka naszej pracy nie pozwala na to żeby nas lubić. Przykre to jak np podchodzisz do normalnej osoby, wchodzisz do normalnego sklepu i ktoś jest dla Ciebie bardzo niemiły tylko dlaczego, że stoisz w niebieskim mundurze pomimo, że jesteś uprzejmy, miły itd.


Bardzo mnie to cieszy ( wykonywanie pracy przez Ciebie ). Chore przepisy właśnie powodują takie sytuacje.
W Niemczech ludzie się cieszą, że obok stoi radiowóz, dzięki temu czują się bezpieczniej.

syga-cop89 napisał(a):
ULTRALYTE to zmienił byś zdanie


To dlaczego wyroki polskich niezawisłych sądów twierdzą co innego ?!

syga-cop89 napisał(a):
Czas 3 miesięcy biegnie od dnia zatrzymania prawa jazdy. Decyzję dostaniesz w między czasie.


Czyli co najpierw wyrok, a później sprawa sądowa ? A co jeśli w sądzie okaże się, że Twój ULTRAMEGAHYPERLYTER źle mierzył prędkość ?

A nie można tego zrobić tak jak np w większości krajów, że po wyeliminowaniu ewentualnych wszelkich wątpliwości dostajesz pismo do domu i masz oddać prawo jazdy/uprawnienia kierowaniem ulegają zawieszeniu ?


Pozdrawiam i milej służby.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-30 10:32:33 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-03-16 14:05:01
Posty: 146
Lokalizacja: Zielona Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S
Lubaz napisał(a):

syga-cop89 napisał(a):
ULTRALYTE to zmienił byś zdanie


To dlaczego wyroki polskich niezawisłych sądów twierdzą co innego ?!

syga-cop89 napisał(a):
Czas 3 miesięcy biegnie od dnia zatrzymania prawa jazdy. Decyzję dostaniesz w między czasie.


Czyli co najpierw wyrok, a później sprawa sądowa ? A co jeśli w sądzie okaże się, że Twój ULTRAMEGAHYPERLYTER źle mierzył prędkość ?

A nie można tego zrobić tak jak np w większości krajów, że po wyeliminowaniu ewentualnych wszelkich wątpliwości dostajesz pismo do domu i masz oddać prawo jazdy/uprawnienia kierowaniem ulegają zawieszeniu ?


Pozdrawiam i milej służby.


A dlaczego po ulicach chodzą złodzieje, przekręty i inni przestępcy ? Bo się dobrze bronią. (nie wrzucam oczywiście przestępców do jednego worka z kierowcami, żeby nie było - taki przykład tylko) Każdy się może bronić. Tak działają sądy. Nie ma sprawy w sądzie. Jest mandat i prawko na 3 miesiące. Możesz złożyć zażalenie. Ultramegahyperlaser nie jest mój. Ustawodawce nie przewidział takiej sytuacji, że źle mierzy on prędkość. Pisał o tym Emil Raus w którymś felietonie - na fb czytałem ale nie mogę teraz tego znaleźć. Może i można tak zrobić ale na wiejskiej tak nie zrobili.

Dzięki pzdr ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-30 10:35:30 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2013-08-10 19:56:21
Posty: 80
Lokalizacja: WZ
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600
syga-cop89 napisał(a):
Baart- Nie ja to pisałem, nie do mnie te uwagi. Dla mnie to ten sprzęt ma mięć legalizację, jak ma to biorę go do pracy - jak nie ma to nie biorę.


Ależ ja to doskonale rozumiem i znam realia. Nie mogę się natomiast zgodzić ze stwierdzeniem, że to co zostało zapisane w odpowiednim rozporządzeniu jest tylko nieobowiązkową wytyczną.
Ustawa Prawo o ruchu drogowym zawiera tożsame sformułowania i za ich nieprzestrzeganie są sankcje.
Kierującego, który powołałby się na interpretację, że to jest tylko zalecenie i że w związku z tym nie jest obligatoryjne, każdy Policjant od razu wyśmieje i, w razie dodatkowych wątpliwości, sporządzi wniosek o ukaranie do sądu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-30 10:56:44 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-08-25 20:55:31
Posty: 38
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6
syga-cop89 napisał(a):
Ustawodawce nie przewidział takiej sytuacji, że źle mierzy on prędkość.


No ale tak jest, przecież to był przetarg a decyduje/decydowała cena !!!
Co raz częściej potwierdzają to sądy w Polsce.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-30 11:03:30 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
A dziś przeczytałem ciekawy artykuł na wspomnianej stronce poprzez wpis na portalu prawonadrodze:
http://anuluj-mandat.pl/blog/post/jak-s ... 3-miesiace

Z tego artykułu wynika, że nie jest to tak do końca, że policjant może zatrzymać i przekazać prawko do starosty celem jego zawieszenia na 3 m-ce.
Ponadto zatrzymanie w ten sposób prawka na 3m-ce odbiera delikwentowi prawo do obrony przez sądem. Które to prawo jest zagwarantowane przez Konstytucję:
Cytuj:
Art. 77 ust. 2 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej stanowi:
Ustawa nie może nikomu zamykać drogi sądowej dochodzenia naruszonych wolności lub praw

Przy tym Policjant nie może udawać sądu bo:

Art. 45 ust. Konstytucji RP:
Każdy ma prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki przez właściwy, niezależny, bezstronny i niezawisły sąd.

Nie można zatem pominąć w tym postępowaniu sądu.

Panuje w tym temacie (utrata prawka na 3m-ce) mega dezinformacja, smutne jest to, że nie można stworzyć przejrzystego prawa gdzie nie byłoby miejsca na "interpretacje"
Lubaz napisał(a):
Prawo jazdy powinno być odbierane po przyjęciu mandatu przez kierującego, lub po prawo mocnym orzeczeniu sądu co do popełnionego wykroczenia ( +50 ).

dobrze gada, polać mu :beer: :beer: :beer:
ps. ale później wracasz do domu pieszo/autobusem/tramwajem/taksówką


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org