Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-05-30 14:12:21 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2014-07-29 10:56:56
Posty: 253
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fzs600 2001r
Mam pytanie do kolegi syga-cop89, a co jeśli złapiesz posła RP na przekroczeniu +50, czy jego immunitet chroni go przed utratą prawka?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-30 14:12:21 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2015-05-30 14:25:44 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-03-16 14:05:01
Posty: 146
Lokalizacja: Zielona Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S
lepel napisał(a):
Mam pytanie do kolegi syga-cop89, a co jeśli złapiesz posła RP na przekroczeniu +50, czy jego immunitet chroni go przed utratą prawka?


Chroni :liar: :sniper:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-30 14:48:06 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2014-07-29 10:56:56
Posty: 253
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fzs600 2001r
Z prokuratorem i sędzią jest pewnie podobnie (czytaj tak samo) , to jasno pokazuje, że jesteśmy dla nich tylko maszynkami do robienia pieniędzy. Osobiście uważam że nazwanie ludka bez prawa jazdy, a raczej bez kategorii A lub B (posiadając oczywiście jedną z nich, czyli znając przepisy ruchu drogowego) 'Przestępcą' to grube nadużycie, celowo ominąłem kat C i D (akurat C posiadam również) z oczywistych względów. Pomijam również samo "szkolenie" na kierowcę bo to temat rzeka. Same ceny kursów na kat.A to również jakiś kosmos (chcę żonkę wysłać na kurs kat.A i troszkę się rozglądałem) w moim mieście kurs na kat.A to od 1550zł do 1650zł terminy dopiero pod koniec czerwca!(i tylko dwie szkoły prowadzą takowy) gdzie na kat.B to cena od 920zł do 1100zł (i jak wiadomo jest tego na pęczki) terminy od ręki.
Dalej chyba się uważa, że jak ktoś ma motocykl to od razu musie mieć kasy jak lodu, bo "motór to przeciesz lóksós"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-30 15:21:32 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-03-16 14:05:01
Posty: 146
Lokalizacja: Zielona Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S
lepel napisał(a):
Z prokuratorem i sędzią jest pewnie podobnie (czytaj tak samo) , to jasno pokazuje, że jesteśmy dla nich tylko maszynkami do robienia pieniędzy. Osobiście uważam że nazwanie ludka bez prawa jazdy, a raczej bez kategorii A lub B (posiadając oczywiście jedną z nich, czyli znając przepisy ruchu drogowego) 'Przestępcą' to grube nadużycie, celowo ominąłem kat C i D (akurat C posiadam również) z oczywistych względów. Pomijam również samo "szkolenie" na kierowcę bo to temat rzeka. Same ceny kursów na kat.A to również jakiś kosmos (chcę żonkę wysłać na kurs kat.A i troszkę się rozglądałem) w moim mieście kurs na kat.A to od 1550zł do 1650zł terminy dopiero pod koniec czerwca!(i tylko dwie szkoły prowadzą takowy) gdzie na kat.B to cena od 920zł do 1100zł (i jak wiadomo jest tego na pęczki) terminy od ręki.
Dalej chyba się uważa, że jak ktoś ma motocykl to od razu musie mieć kasy jak lodu, bo "motór to przeciesz lóksós"


Po to ktoś te kategorie wymyślił żeby się do nich przestrzegać. Ta zmiana miała być głównie dla kierowców którzy jeżdżą autami i nigdy nie posiadali uprawnień, przyjmują mandat 500 zł i tak go nie płacą i takich mandatów mają po 20-30. Uważasz, że takie coś jest fair? Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile po polskich drogach jeździ ludzi bez prawa jazdy. Ja sam w miesiącu mam takich kilkunastu. Kat. A podłączyli pod to i nie ma wyjątków. Zdania są podzielone- jeden powie, że dobrze drugi że źle. Ja mam kat A więc mówię, że dobrze - jak bym nie miał to pewnie bym był innego zdania.

P.S. Ja za prawo jazdy na kat.A zapłaciłem 700 zł :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-30 16:11:40 
Legenda forum

Dołączył(a): 2008-04-10 22:54:31
Posty: 4037
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Czarny
Obecne moto: YZF 600R
Coś ostatnio w mediach trąbili, że imunitet za jakiś czas ma przestać chronić przed wykroczeniami drogowymi. Ciekawe czy to prawda czy jakaś marna kiełbasa wyborcza :roll:

P.S. Ja za prawko kat A płaciłem swego czasu 300 zł :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-30 17:10:36 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2014-07-29 10:56:56
Posty: 253
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fzs600 2001r
syga-cop89 napisał(a):
Po to ktoś te kategorie wymyślił żeby się do nich przestrzegać.
Zgodzę się, ale pozwalając jeździć na kat.B motocyklami 125cm, to jaki to ma sens? Skoro ktoś, bez jakiegokolwiek przygotowania 'utrzyma' się w siodle, to może podróżować bez przeszkód i nie trafia do mnie argument "że przecież to taka mała pojemność" taka 125 bez problemu rozwinie 90kn/h. Pominę fakt, że nie posiadając żadnego prawka mogę wsiąść na skuterek i poruszać się po drogach to jest dopiero chore.Jeśli już ktoś poprawia prawo to niech to robi z głową, a nie po łebkach żeby tylko słupki skoczyły, a Siebie z automatu pomija (chodzi o świętą trójcę poseł, sędzia, prokurator)
syga-cop89 napisał(a):
przyjmują mandat 500 zł i tak go nie płacą i takich mandatów mają po 20-30. Uważasz, że takie coś jest fair?

Oczywiście, że to nie fair, wystarczyło wprowadzić wysokość kwoty mandatu zależną od wysokości dochodów i jak taki delikwent zarabiający powiedzmy 20tyś zapłaciłby 17tyś mandatu to by się dwa razy zastanowił czy warto, bo takie 500zł to dla niego żadna kwota, a jeśli ktoś nie pracuje to ma te 500zł odrobić zamiatając ulice i już.

P.s ja za kat.A zapłaciłem jakieś 500zł, już nie pamiętam, za to kat.C mam za darmo - robiłem w wojsku jak służba wojskowa była obowiązkowa :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-30 19:34:12 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
lepel - czytaj ze zrozumieniem. Ci recydywiści nie płacą tych mandatów. To nie chodzi o ich wysokość.
Kwoty mandatów jak najbardziej powinny być zależne od zarobków. Ale zrozum, że prawo tworzą osoby, które dziś są posłami z immunitetem a jutro przedsiębiorcami bez immunitetu zarabiającymi kilkanaście, kilkadziesiąt tyś złotych. A przyzwyczajenia pozostają...także Nemmo - to jest kiełbasa wyborcza jakich mało. Kompletnie nie wierzę, że zniosą sobie sami immunitet na wykroczenia drogowe.

A teraz słówko o wszelkich przeciwnikach 125ccm na kat.B lub skuterów na dowód osobisty:
Nasz forumowy policjant już tu napisał, że od czasu wprowadzenia 125ccm na kat.B nie miał przypadku jakiejkolwiek kolizji z udziałem takiego motocyklisty. Za to pewnie mnóstwo z kat.A
Pisanie przez kogoś, że jak ma uprawnienia to nie chciałby by inni nie musieli ich wyrabiać jest egoistyczne.

Ja może napiszę z mojego 'podwórka' : w większości krajów są wymagane uprawnienia zawodowe dla inżynierów budownictwa, czy to dla wykonawstwa (kierownik budowy) czy projektowania - w Polsce oczywiście również.
A kto wytłumaczy takiemu krajowi jak Niemcy czy Wlk Brytania, że przecież to jest niezbędne bo jak to? Kierownik budowy bez uprawnień, projektant bez uprawnień ?!?! A w tych krajach nie ma czegoś takiego...i jakoś wszystko pięknie się buduje, nic się nie zawala, wszyscy są happy. To rynek weryfikuje czy ktoś się nadaję, czy się nie nadaję.

Tak samo z prawem jazdy: to droga weryfikuje czy ktoś się nadaję czy nie nadaję. Kurs, zdany egzamin, papierek, to jest tylko urzędniczy wymysł jak tu kasy ciągnąć od człowieka. Posiadanie prawa jazdy kompletnie nie pokrywa się z faktem, iż dana osoba zna przepisy ruchu drogowego.

lepel - najpierw piszesz, że kurs na kat.A ma cenę z kosmosu a później wyrażasz opinię, że nie posiadający kat.A nie powinni jeździć 125ccm. A motocykl to jest pewnego rodzaju luksus - i nie widzę w tym nic dziwnego.
A poza tym co do skuterków już zmienili dawno prawo, tj. w styczniu 2013r , że nie można bez prawka na nim jeździć. Tylko to dotyczy osób, które ukończyły 18 lat po 19.01.2013r.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-30 20:11:48 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2014-07-29 10:56:56
Posty: 253
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fzs600 2001r
michal.m napisał(a):
epel - czytaj ze zrozumieniem. Ci recydywiści nie płacą tych mandatów

lepel napisał(a):
a jeśli ktoś nie pracuje to ma te 500zł odrobić zamiatając ulice i już
- chodziło mi o tych co nie płacą, kara powinna być nieuchronna. Prawa nie mamy aż tak złego, tylko szwankuje u nas właśnie ta nieuchronność kary.
michal.m napisał(a):
epel - najpierw piszesz, że kurs na kat.A ma cenę z kosmosu a później wyrażasz opinię, że nie posiadający kat.A nie powinni jeździć 125ccm
dokładnie - istnieje coś takiego jak A1 i A2 z taką kategorią możesz jeździć do jakiejś tam pojemności, w ogóle kurs dla posiadaczy prawa jazdy powinien wyglądać inaczej jak dla nowo 'wstępujących', a co do "ceny z kosmosu" to właśnie taką jest, na moje pytanie dlaczego cena jest taka wysoka za kat.A w porównaniu do kat.B usłyszałem, że musieli kupić nowy motocykl i tyle. Ja rozumiem, że muszę zapłacić za paliwo do motocykla i do samochodu w którym jedzie instruktor, ale to że zakupili nowy motocykl to mnie to akurat guzik obchodzi, pomijam fakt że godzin jazd na moto jest mniej o 10 i teorii chyba też, aż tak mocno się w to nie zagłębiałem.Co do ilości wypadków w których uczestniczyli kierujący 125ccm, Moje zdanie jest takie, że musimy odczekać trochę czasu, jest to stosunkowo nowy przepis, a czas zweryfikuje czy było to dobre 'posunięcie' czy też nie, oczywiście nikomu nie życzę żeby miał wypadek.
michal.m napisał(a):
A motocykl to jest pewnego rodzaju luksus

Ja tak nie uważam, traktuje moto jako środek transportu taki sam jak samochód, który pozwala mi dotrzeć do pracy w o połowie krótszym czasie i tak jest chyba w całym cywilizowanym świecie: Włochy,Francja,Anglia itp (oczywiście moto jest również moją pasją, ale to inna historia).
michal.m napisał(a):
A poza tym co do skuterków już zmienili dawno prawo, tj. w styczniu 2013r , że nie można bez prawka na nim jeździć. Tylko to dotyczy osób, które ukończyły 18 lat po 19.01.2013r.

Tego nie wiedziałem dzięki za info :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-30 20:58:37 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-03-16 14:05:01
Posty: 146
Lokalizacja: Zielona Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S
michal.m napisał(a):
A teraz słówko o wszelkich przeciwnikach 125ccm na kat.B lub skuterów na dowód osobisty:
Nasz forumowy policjant już tu napisał, że od czasu wprowadzenia 125ccm na kat.B nie miał przypadku jakiejkolwiek kolizji z udziałem takiego motocyklisty. Za to pewnie mnóstwo z kat.A
Pisanie przez kogoś, że jak ma uprawnienia to nie chciałby by inni nie musieli ich wyrabiać jest egoistyczne.



Źle mnie zrozumiałeś. Czytając cały ten wątek zauważyłem , że zdania są podzielone i o to mi chodziło - kto jeździ bez prawka uważa to za bzdurny przepis. Kto jeździ zgodnie z przepisami i ma prawo jazdy tak jak przepis stanowi jest natomiast zdania, że przepis dobry - poczytaj cały wątek ... co inny zawodnik to inna opinia. Kolizji z 125 cm3 nie było ani jednej, z kat. A już kilkanaście w tym jedna bardzo poważna (gościu 40 lat rozbił się r1 bez uprawnień na kat A.). Bierze się to pewnie z tego , że motocyklistów z A jest zdecydowanie więcej.

Tak sobie myślę, że chyba przestane się wypowiadać na forum bo co bym nie napisał to zawsze będziesz mnie atakował . Staram się ważyć wypowiedzi, ale racja i tak zawsze musi być to Twojej stronie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-30 21:33:14 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2014-07-29 10:56:56
Posty: 253
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fzs600 2001r
syga-cop89 kolejne pytanie, czy macie możliwość sprawdzenia kto ma prawko a kto nie, przyznam się, że złapali mnie panowie niebiescy kilka razy bez prawka przy sobie ( raz w ogóle bez dokumentów) działo się to wszystko w Moim mieście i za każdym razem zostałem spisany i musiałem się udać do domu po prawko zostawiając swój dowód osobisty, raz nawet musiałem zostawić brata w 'zasataw' ale w tedy nie miałem żadnych dokumentów, o dziwo jakoś zawsze udawało Mi się nie dostać mandatu, gdzie to chyba było 50zł lub 100zł za każdy dokument, a co jeśli zdarzy się taka sytuacja poza miastem, w dużej odległości od domu?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-30 22:42:23 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-03-16 14:05:01
Posty: 146
Lokalizacja: Zielona Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S
lepel napisał(a):
syga-cop89 kolejne pytanie, czy macie możliwość sprawdzenia kto ma prawko a kto nie, przyznam się, że złapali mnie panowie niebiescy kilka razy bez prawka przy sobie ( raz w ogóle bez dokumentów) działo się to wszystko w Moim mieście i za każdym razem zostałem spisany i musiałem się udać do domu po prawko zostawiając swój dowód osobisty, raz nawet musiałem zostawić brata w 'zasataw' ale w tedy nie miałem żadnych dokumentów, o dziwo jakoś zawsze udawało Mi się nie dostać mandatu, gdzie to chyba było 50zł lub 100zł za każdy dokument, a co jeśli zdarzy się taka sytuacja poza miastem, w dużej odległości od domu?



Oczywiście, że jest możliwość sprawdzenia w bazie czy posiadasz uprawnienia. Gdyby nie było takiej możliwości to policjanci nie wiedzieli by czy ewentualny mandat 50 zł za brak dokumentu czy 500 zł za brak uprawnień. Lekkie zacofanie u Ciebie w rejonie :D ale z drugiej strony fajnie, że bez mandatu więc nie masz co narzekać :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-31 10:08:00 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
syga-cop89 napisał(a):
Tak sobie myślę, że chyba przestane się wypowiadać na forum bo co bym nie napisał to zawsze będziesz mnie atakował . Staram się ważyć wypowiedzi, ale racja i tak zawsze musi być to Twojej stronie.

Nie taka jest moja intencja pisania - wierz mi. Ja całkowicie zdaję sobie sprawę, że Ty jesteś tylko wykonawcą przepisów a nie je ustanawiasz.
Źle to napisałem, nie oddzieliłem ostatniego zdania (skierowanego do Ciebie) od reszty wypowiedzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-01 08:04:28 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-02-04 15:11:08
Posty: 438
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600
syga-cop89 napisał(a):
Zakręciłem się i źle mnie zrozumiałeś. Prawo jazdy powyżej 50 km/h jest zatrzymywane obligatoryjnie a mandat może przyjąć lub nie. Jak nie to sprawa do sądu ale nie zmienia to faktu, że p.j i tak zostanie zatrzymane. Tak samo jak z mandatem np za zły stan techniczny. Policjant zatrzymuje dowód rejestracyjny nawet jak odmówisz mandatu.

Dzięki za odpowiedź :)
Ok, czyli powiedzmy, że złapała mnie policja, zabrali mi prawko i nie przyjąłem mandatu. Rozumiem, że jeżeli sąd mnie uniewinni to dostaje je z powrotem. Mogę też pewnie walczyć o odszkodowanie, ale trwa to długo, a jak mnie wywalą już z roboty (jak np pracuje jako kierowca) to po ptakach.
Zabieranie prawka za przegięcie pały - ok, ale nie podoba mi się, że jest to robione z awansu.

sebamilan napisał(a):
Na 125 musisz miec uprawnienia. Ponadto niby dlaczego ktoś nie stosujacy się do przepisów a jadący rowerem lub skuterem <50ccm miałby mandatu nie dostać. Jest tak samo uczestnikiem ruchu i podlega tym samym przepisom.

To ja wiem :) Chodziło mi o to czym można jeździć jak zabiorą Ci prawko - myślę, że dla takiego dostawcy pizzy może to być zbawienne dla utrzymania pracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-01 14:49:38 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
sasza7 napisał(a):
Rozumiem, że jeżeli sąd mnie uniewinni to dostaje je z powrotem

Wg interpretacji w mediach - nie dostajesz prawka z powrotem. Tracisz je decyzją administracyjną na 3 m-ce.
Wg interpretacji prawniczych / pseudo prawniczych w portalach jak prawonadrodze lub anulujmandat droga odwoławcza jest długa i zawiła. I jeśli nawet się przegra to i tak zatrzymanie jest liczone z datą popełnienia wykroczenia. A do czasu ostatecznej decyzji nie masz zatrzymanego prawka w systemie. Czyli w najgorszym przypadku płacisz za brak "plastiku" 50zł.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-02 08:39:34 
Chop-luftmysza

Dołączył(a): 2012-09-20 09:21:17
Posty: 1337
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 609siedem46cztery51
Obecne moto: KiloFaza
A słyszeliście o tym:
http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/foto ... e-o-1-km-h

Masz kochany rząd planuje znieść margines 10 km/h przy pomiarach dokonywanych przez urządzenia stacjonarne, będzie można dostać fotką z przekroczeniem o 1km/h :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org