Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-08-27 13:46:18 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2007-12-29 01:27:59
Posty: 540
Lokalizacja: Skierniewice/w-wa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GSX-R 750 K5
Mam świadomość tego, że to siedzi w mojej głowie, bo przeciwskręt nie jest to czynność wymagająca kaskaderskiej sprawności, natomiast nie mogę się przełamać. Przy dojeździe nawet do ciasnych łuków potrafię moto rzucać w złożenie przeciwskrętem, natomiast problem jest z zacieśniającym się zakrętem, gdy jadę już pochylony. Na torze Lublin jest taki lewy, no i szczerze powiem, że jakoś potrafię się mocniej położyć, ale to kwestia balansu ciałem, a nie przeciwskrętu niestety.
Co do samego pochylenia, dwa razy przytarłem lewy podnóżek, ale do zejścia na kolano pewnie daleko. U mnie jest problem z poprawną pozycją :|
No ale nic, trzeba latać i ćwiczyć :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Pierwszy ślizg
PostNapisane: 2010-08-27 13:46:18 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2010-08-27 14:52:34 
Paramedic

Dołączył(a): 2009-01-01 12:46:21
Posty: 1342
Lokalizacja: LU/PO/ZSW
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 112 lub 601100100
Obecne moto: lookinforFZ1
Domel tobie brakuje tyle co mi ;]


kwestia wysunięcia sie z lini moto ciałem barki i biodra w strone zakrętu :D Nie mylić z dupozwisem ;] trzeba wyjeździć też mnie to czeka.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-08-27 15:02:41 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2007-12-29 01:27:59
Posty: 540
Lokalizacja: Skierniewice/w-wa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GSX-R 750 K5
Ja nie wiem tak naprawdę ile mi brakuje do zejścia na kolano, bo nie mam fotki jak jadę w zakręcie w moim maksymalnym złożeniu. Zdjęcie z awatara to jedyne jakie mam z toru w Lublinie, ale to jest zrobione raczej w fazie początkowej zakrętu, więc pewnie jeszcze trochę się pochylam.
Co do pozycji masz rację za bardzo ciałem zostaję na motocyklu :|
Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-08-27 15:35:54 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2008-06-10 17:40:55
Posty: 610
Lokalizacja: Mikołów
Płeć: Mężczyzna
pozycja jest bardzo ważna....nie mam takiej możliwości jak Wy śmigać po torze ale na koniczynce przy zjeżdzie z autostrady poszalałem i podnóżkiem przycierasz jak barki pójdą w stronę zakrętu a nie zostają na motocyklu. Wtedy jest o wiele łatwiej. Zeszlifowałem dość ostro swój podnóżek i starałem się razem z kolanem udało mi się to raz przytrzeć równocześnie kolano z podnóżkiem. Pozycja do szlifowania. BTW chciałbym widzieć minę kierowców jak ich objeżdzałem na tych zakrętach wyłaniając się obok i zaraz przed maską w takim złożeniu :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-08-27 17:29:01 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-02-23 10:38:41
Posty: 11
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Kawasaki ER 5
Widzę, że nie tylko mnie spotkały niespodzianki podczas wczorajszego deszczu.

Przed Poznaniem od strony Biedruska wskutek remontu mostu tworzy się gigantyczny korek (nawet do 2-3km), wczoraj chciałem wykorzystać okazję, że lewy pas był wolny (zamkinęty przejazd kolejowy) i po mimo padającego deszczu i mokrej nawierzchni jechałem nieco szybciej po lewym pasie, czasami jednak zmuszony byłem ustapić, i zjechać do środka jezdni, czyli dohamowanie przodem i w prawo gdzie najcześciej najeżdżałem na białe linie... co skutkowało ucieczką we wszystkie strony przedniego koła.

Trzy razy asfalt próbował mnie przytulić, ale mu się nie dałem i jakimś tam cudem utrzymałem się na drodze, choć umiejętności chyba w tym żadnych moich nie było, bo po prostu puszczałem hamulec i jakoś przy pomocy nóg udawało się opanować sytuacje 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-09-01 08:43:40 
Legenda forum

Dołączył(a): 2007-08-28 13:23:30
Posty: 4620
Obecne moto: jamaha pw 50
Domel3k napisał(a):
Nawet będąc ostatnio na torze, jakoś nie szło mi to naturalnie, tylko czasem się przełamałem, a czasem odjęty gaz i hamulec :|


Domelek, a może poprostu obierasz na tym winklu złą trajektorię? Jak szeroko wejdziesz w zacieśniający się zakręt to łykniesz go na miękko.

thundercat_98 napisał(a):
Zeszlifowałem dość ostro swój podnóżek i starałem się razem z kolanem udało mi się to raz przytrzeć równocześnie kolano z podnóżkiem. Pozycja do szlifowania. BTW chciałbym widzieć minę kierowców jak ich objeżdzałem na tych zakrętach wyłaniając się obok i zaraz przed maską w takim złożeniu :D



Ulica to nie tor, ja bym pomyślał, że nie zależy Ci na zdrowiu lub życiu.

http://www.youtube.com/watch?v=DPI75LJqL2o


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-09-01 10:38:11 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-04-28 10:19:35
Posty: 653
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 603873840
Obecne moto: Thundercat
Domel3k napisał(a):
Na torze Lublin jest taki lewy

Ostrzegałem, że po kilku godzinach człowiek zaczyna w Lublinie szaleć... aż gleba go otrzeźwia.
Tym razem się udało ale pamiętaj, że trące podnóżki w normalnych oponach to już koniec przyczepności, bo opona już dawno jest zamknięta.

A ten lewy do dziś jest dla mnie wielką tajemnicą. Są dwa sposoby, łamać się na dwa razy, albo wejść po zewnętrznej i heblować w złożeniu. Odradzam sposób II jak ktoś nie umie.

Co do przeciwskrętu, to nie jest w głowie, to jest kwestia ćwiczeń. Jedziesz na parking w hipermarkecie i robisz ósemkę o promieniu 10m. Możesz też pojeździć kierując tylko prawą ręką wtedy zobaczysz jak to działa.

Ale generalnie, to nie ten wątek :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-10-04 17:53:51 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-07-20 03:35:35
Posty: 23
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Kurde...koncowka jazd na kursie, powrot z miasta, skret w lewo na stacje paliw celem dopompowania kol i co? Po starcie w lewo nie wiem do teraz jak to sie stalo, wystrzelilem z moto jak z procy...Zdarty lokiec pomimo kurtki z protektorami, zdarte kolano i zbita stopa...Chyba sobie hulajnoge kupie... Fakt faktem droga pokryta piaskiem, moze to mialo znaczenie...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org