Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-01-27 12:49:42 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2008-02-03 20:08:05
Posty: 868
Lokalizacja: Kobyłka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ktm 950 sm
ja też mrugam światłami. cb mnie denerwuje bo cały czas ktos cos gada coś szumi A i tak wiekszosci nie rozumiem. Ale prawda jest taka że coraz mniej ludzi mruga światłami. machania palcem raczej też nie zobacze w puszce albo w autobusie bo nie przyglądam sie każdemu kierowcy. na moto to może nawet i dobry znak.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-01-27 12:49:42 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2010-02-02 16:59:05 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2008-10-25 04:46:05
Posty: 70
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Kot i pies
U nas w piotrkowie palec w górę i kręcimy, chociaż jak raz tak na miejscówce pokazywaliśmy i gliny podjechały to sie kole przywalił co mu pokazywaliśmy, a kumpel "No bo on wiózł napój i mu pokazywaliśmy gdzie jesteśmy" :D :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-02-04 18:56:50 
Niezastąpiony Skarbnik

Dołączył(a): 2009-02-14 01:59:50
Posty: 328
Lokalizacja: كوزتسالين
Płeć: Kobieta
Telefon: الوردي في الزهور
Obecne moto: HONDA CBR 600 F4 06
W moich stronach też kręcenie palcem w górze a jakby policja zatrzymała to co? Nie można sobie pokręcić? Może sobie palec musiałam wyprostować bo mi zdrętwiał od sprzęgła, a jak wyprostować to pokręcić no nie? O! :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-02-07 12:18:52 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-12-19 10:49:59
Posty: 432
Lokalizacja: Głogów/Radwanice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: w Play
Obecne moto: Kawasaki ZX9R
Ludzie coraz mniej pokazują. Jak jeżdżę z włączonym CB dowiaduje się na przykład że na tym i na tym km jest patrol ale to tylko radio później do samego patrolu mijam z naprzeciwka z 20 aut i żadne nie mrugnie. Jakaś zawiść czy co?

A nr jaki miałem ostatnio przeszedł najśmielsze oczekiwania:

Między Bolesławcem a Zgorzelcem naliczyli mi 15 punktów i 1000,- mandatu :shock: :shock: po dłuższej rozmowie idącej w kierunku "co powiem w domu żonie" wpisali mi brak wyposażenia :D :D 50 złociszy :D :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-02-07 17:54:30 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2008-02-03 20:08:05
Posty: 868
Lokalizacja: Kobyłka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ktm 950 sm
skidmarks napisał(a):
Jakaś zawiść czy co?


Ja sie kiedyś spotkałem z takim wytłumaczeniem ze ludzie nie mrugaja bo ten z przeciwka to moze byc złodziej , bandyta , albo pijany moze jechac i jak go zatrzymaja to moze go złapia przez przypadek( i to nie jedna osoba mi to tak tłumaczyła) a ja sie wtedy załamałem:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-02-07 19:14:07 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-02-05 22:23:06
Posty: 131
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: T-cat
[quote="skidmarks"]Ludzie coraz mniej pokazują. Jak jeżdżę z włączonym CB dowiaduje się na przykład że na tym i na tym km jest patrol ale to tylko radio później do samego patrolu mijam z naprzeciwka z 20 aut i żadne nie mrugnie. Jakaś zawiść czy co?

Tu masz rację każdy ma to już w d.... Ten który nie mrugnie to typowy egoista który się cieszy że on przejechał
Sam robię puszką 100 000 rocznie i staram się pomagać czy to na cb czy światłami.
Czasem niestety nawet cb nie pomaga (400 zl i 6 p :evil: )
Na motocyklu kółeczko w górę chyba najbardziej odpowiednie :idea:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-02-08 09:59:23 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-10-26 13:13:32
Posty: 85
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GSXR 750 K7
marcel1985i napisał(a):
skidmarks napisał(a):
Ludzie coraz mniej pokazują. Jak jeżdżę z włączonym CB dowiaduje się na przykład że na tym i na tym km jest patrol ale to tylko radio później do samego patrolu mijam z naprzeciwka z 20 aut i żadne nie mrugnie. Jakaś zawiść czy co?

Tu masz rację każdy ma to już w d.... Ten który nie mrugnie to typowy egoista który się cieszy że on przejechał
Sam robię puszką 100 000 rocznie i staram się pomagać czy to na cb czy światłami.
Czasem niestety nawet cb nie pomaga (400 zl i 6 p :evil: )
Na motocyklu kółeczko w górę chyba najbardziej odpowiednie :idea:


Szczerze powiem, to nigdy nie mrugam jadąc puszką. I nie chodzi tu o egoizm, ale sporo piratów jeździ po drogach, co mogę zaobserwować w pracy :) Wolę żeby policja wyeliminowała takich kierowców niż gdybym miał się z nimi spotkać bliżej na drodze. A i przypadkowo można złapać osoby poszukiwane przez policję, co można było już parę razy zobaczyć w Uwaga Pirat.
Na ograniczeniach jeżdżę +10 do +15 i jak na razie nie miałem problemów z policją.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-02-10 00:34:21 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-04-08 22:13:46
Posty: 126
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Honda CBR 1000RR
Szprota napisał(a):
sporo piratów jeździ po drogach, co mogę zaobserwować w pracy :) Wolę żeby policja wyeliminowała takich kierowców niż gdybym miał się z nimi spotkać bliżej na drodze. A i przypadkowo można złapać osoby poszukiwane przez policję, co można było już parę razy zobaczyć w Uwaga Pirat.


A ja zawsze mrugam kierowcom z naprzeciwka, gdy mijam misiaków. Co więcej, staram się gestem dłoni dziękować tym, którzy światłami, bądź palcem kręcącym młynka mnie ostrzegli przed policją. Rozsądny kierowca i tak zwolni, więc ostrzeżenie działa prewencyjnie, a często policjantom z suszarka na tym także zależy. Nie ma się co łudzić, że mandat zmieni mentalność przekraczających prędkość. Zwłaszcza ludzi na 2OO, którzy nie ma się co oszukiwać nie po to kupili swoje yamaszki, hondy, kawy etc. żeby jeździć jak kodeks przykazał :mrgreen: Takie "krucjaty", ze niby nie mrugam, bo zwalczam przestępców mnie śmieszą. Prawdziwi poszukiwani prze policje bandyci to raczej margines polskich kierowców. Znakomita większość to po prostu kierowcy, którzy muszą sobie radzić w tym "polskim piekle", ze zdezelowanymi drogami i nierzadko irracjonalnymi ograniczeniami drogowymi, kiedy pokonanie trasy "zgodnie z przepisami" może oznaczać wydłużenie podróżny o kilka godzin.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-02-10 09:16:44 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-12-19 10:49:59
Posty: 432
Lokalizacja: Głogów/Radwanice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: w Play
Obecne moto: Kawasaki ZX9R
teratoma napisał(a):
Takie "krucjaty", ze niby nie mrugam, bo zwalczam przestępców mnie śmieszą. Prawdziwi poszukiwani prze policje bandyci to raczej margines polskich kierowców. Znakomita większość to po prostu kierowcy, którzy muszą sobie radzić w tym "polskim piekle", ze zdezelowanymi drogami i nierzadko irracjonalnymi ograniczeniami drogowymi, kiedy pokonanie trasy "zgodnie z przepisami" może oznaczać wydłużenie podróżny o kilka godzin.



Dokładnie. U nas zawsze będzie ciche przyzwolenie na łamanie przepisów . Bo nie da się wytrzymać tych absurdów. Np. to jest na mojej byłej ulicy zrobione przeze mnie Na to musiałem uważać ładnych kilka lat :P Jest tam do dziś :mrgreen:
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-02-10 10:45:14 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-10-26 13:13:32
Posty: 85
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GSXR 750 K7
Absurdów na drogach jest mnóstwo, głównie dotyczących prędkości lub irracjonalnego oznakowania. Jakiś czas temu jechałem trasą Września - Bydgoszcz i było ograniczenie do 40. Czemu - nie wiem. Nowiutki asfalt, równy, zakręt wyprofilowany, żadnych niebezpieczeństw przed i za zakrętem. Wszedłem 100 km/h i miałem jeszcze duży zapas :)
Jeszcze a propo sygnalizacji - kiedyś jadąc autem przejechałem koło strażników miejskich stojących z fotoradarem. Po kilkudziesięciu metrach mrugnąłem jadącym z naprzeciwka. Jakie było moje zdziwienia, jak z za przejeżdżającego samochodu pojawiła się stojąca na poboczu policja :shock: na szczęście nic nie zauważyli :) a normalnie wlepić mogą mandat za "oślepienie kierowcy jadącego z naprzeciwka"
Żeby była jasność - autem nie mrugam, na moto jeszcze nie miałem okazji :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-02-28 20:52:19 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-12-19 10:49:59
Posty: 432
Lokalizacja: Głogów/Radwanice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: w Play
Obecne moto: Kawasaki ZX9R
Wczoraj jechałem to gość z BMW jak jechałem za nim mrugnął mi 3-4 razy kierunkami lewy/ prawy jak go "wybrałem" zajarzyłem ze miał cb-radio i moze chodzi mu o policje, wjeżdżam w wioskę jeb zwalniam 40 i stoją uśmiechnięci z suszarką nie mierzyli mnie bo widzieli że sie ślimaczę:D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-04-21 11:08:41 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-01-28 22:58:34
Posty: 24
Lokalizacja: Oleśnica
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 694946650
Obecne moto: fzs600
ja tam jadac puszka mrugam zawsze co mi szkodzi. a motocyklem tez nie zaluje sobie pokazywac ludziskom ze stoja czy to swiatlami czy paluszkiem. ten z nad przeciwka jest tez czlowiekiem i po cholere ma placic mandat :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-04-21 23:05:40 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-02-22 14:09:40
Posty: 28
Lokalizacja: Strzelce Opolskie / Nysa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 Fazer 2003
Jak jadę puszką to za każdym razem mrugam, zawsze to jakiś dobry uczynek :), a na moto nie miałem okazji jeszcze.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-05-06 16:44:03 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-04-28 09:52:12
Posty: 123
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
Ja w puszce zawsze mrugam, na moto raz miałem okazję.
Wracając do tematu, to może warto ustalić sobie jakiś motocyklowy sygnał na suszących i go rozpropagować?
Z drugiej strony fajnie byłoby mieć też jakiś znak, że droga jest czysta i można odkręcić :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-05-06 18:14:06 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-03-28 16:21:58
Posty: 42
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 600
A po co wymyslac, skoro istnieje ogolnie przyjety (kolko)? Ten sygnal pamietam juz funkcjonowal 10 lat temu albo i lepiej, wiec to nie nowosc. A skoro od tak dlugiego czasu ludzie maja watpliwosci, to stworzenie nowego znaku na pewno nie pomoze i nikt nie bedzie wiedzial o co Ci chodzi.

Mruganie swiatlami na motocyklu jest srednie moim zdaniem. Motocykle maja tendencje do 'mrugania' samoczynnie swiatlami - mam tutaj na mysli liczne nierownosci i zachowanie motocykla przy przyspieszaniu (Swiatla w gore) i hamowaniu (Swiatla w dol), dlatego czasami sie zastanawiam, czy motocyklista mi mrugal, czy po prostu na nierownosci go zachwialo albo odkrecil na chwile.

Co do znaku o tym, ze droga jest czysta to wg mnie nieprzemyslany temat. Gdyby byl taki znak, to jadac motocyklem jedna reke wciaz mialbys przeznaczoną do machania, ze sa misiaki, albo ze ich nie ma. Bez sensu.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org