Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-04 19:36:03 
electronic supersonic

Dołączył(a): 2008-08-04 21:17:27
Posty: 1717
Lokalizacja: Koło Koła
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: Tiger 1050
Wez Leśmian bryknij sie gdzies na ładnej trasce i ładnej prędkości to i na kolano zejdziesz. a na rondzie to hmm. pewnie tez fajnie jest ale..... no właśnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 2009-06-04 19:36:03 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-04 21:57:50 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-06-23 09:36:20
Posty: 231
Lokalizacja: Legnica
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: RSV 1000 R
panowie taka sprawa - jade na jedynce, odsuwam sie do tylu na siedzeniu, krece do 7 tys lekko upuszczam gazu i od razu dzida. Drastycznie przyspieszam ale zamiast podniesc kolo to ono tylko traci przyczepnosc i wpada w zajebiscie mocną szimę. Jaki powód? Za mało odkręcam? Czy opona do dupy?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-04 22:14:48 
Paramedic

Dołączył(a): 2009-01-01 12:46:21
Posty: 1342
Lokalizacja: LU/PO/ZSW
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 112 lub 601100100
Obecne moto: lookinforFZ1
Apropos kolanka.


Ale ludzie sie uczą właśnie na rondach lub parkingach - na małych prędkościach - jest kilka takich filmów na tubie.


Naprawde tylko ja mam takie zapędy żeby na FZS schodzić na kolano? Nikt nie próbował i nie doradzi nic? Pozycje chyba mam ok naoglądałem sie filmików i staram sie wdrażać w życie.


Tak czy siak - obiecałem to będzie.
8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-04 22:24:37 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2008-10-09 22:08:47
Posty: 349
Lokalizacja: wawa... 3 min bike'm
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: cbr
leśmianin... mi do zamkniecia kapcia brakuje po < cm... wchodze w winkle w predkoscia jaka wydaje mi sie "bezpieczna" a to nie oznacza predkosci "kolanowej" nad czym osobiscie boleje bo "kolano to kolano".. od jakiegos czasu szukam szkolki doszkalajacej jazde sportowa bo szkoda mi sprzeta wyslizgac...blisko mam ale za daleko zeby slizgacze nosily znamina tarcia po asfalcie :oops: fazkiem jak kazdym moto da sie zejsc na kolano ...ale trzeba sie "przelamac" i znalezdz swoja technike podobnie jest ze stawianiem na kolo, kazdy robi to tak samo ,a mimo to kazdy na swoj sposob..
... powiedzialem


p.s. a moze ktos ma jakis namiar w wawa lub okolicach gdzie doszkalaja z jazdy sportowej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-04 22:30:45 
electronic supersonic

Dołączył(a): 2008-08-04 21:17:27
Posty: 1717
Lokalizacja: Koło Koła
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: Tiger 1050
all3n napisał(a):
panowie taka sprawa - jade na jedynce, odsuwam sie do tylu na siedzeniu, krece do 7 tys lekko upuszczam gazu i od razu dzida. Drastycznie przyspieszam ale zamiast podniesc kolo to ono tylko traci przyczepność i wpada w zajebiscie mocną szimę. Jaki powód? Za mało odkręcam? Czy opona do dupy?


powód kolo ci sie lekko podnosi traci przyczepność ale nie unosi sie bo kot jest jaki jest. U mnie to samo było dopóki nie zrobiłem tak ze delikatnie falowałem gazem w okolicach 6,5k i wtedy dzida , wtedy sie podniósł ładnie. a teraz chciałem sprawdzić czy to jest ciągle powtarzalny efekt to kur....a pada juz chyba z miesiąc (nie wiem czy tydzień jest :d)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-04 23:54:26 
Paramedic

Dołączył(a): 2009-01-01 12:46:21
Posty: 1342
Lokalizacja: LU/PO/ZSW
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 112 lub 601100100
Obecne moto: lookinforFZ1
dziadek173 napisał(a):
leśmianin... mi do zamkniecia kapcia brakuje po < cm... wchodze w winkle w predkoscia jaka wydaje mi sie "bezpieczna" a to nie oznacza predkosci "kolanowej" nad czym osobiscie boleje bo "kolano to kolano"..




Ja nie zamierzam latać ogólnie na kolanie ;] wg mnie zdecydowanie mocniej można położyć moto bez kolana, po za tym gdzie na mieście masz warunki do takiej jazdy - prędzej szlifa niż kolana :lol:


Robie to wyłącznie dla zabawy ;] Stawianie na koło to nie dla mnie a kolankiem na rondzie mozna by zagiąć paru "kozaków" :lol:



Przejrzałem miliard temtów na necie i chyba musze poprawić pozycje jeszcze. poćwicze i wyjdzie całe kółeczko na kolanie ;]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-05 08:32:04 
Legenda forum

Dołączył(a): 2008-04-10 22:54:31
Posty: 4037
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Czarny
Obecne moto: YZF 600R
leśmianin napisał(a):
poćwicze i wyjdzie całe kółeczko na kolanie ;]

Zeby chwile pozniej nie bylo pol koleczka na lewym boku :wink:

Ja nie moge sie jakos przelamac.... niby slizgacz blisko asfaltu.... a jednoczesnie tak daleko :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-05 10:20:47 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-05-21 10:26:59
Posty: 96
Lokalizacja: Łomża
all3n napisał(a):
panowie taka sprawa - jade na jedynce, odsuwam sie do tylu na siedzeniu, krece do 7 tys lekko upuszczam gazu i od razu dzida. Drastycznie przyspieszam ale zamiast podniesc kolo to ono tylko traci przyczepnosc i wpada w zajebiscie mocną szimę. Jaki powód? Za mało odkręcam? Czy opona do dupy?

U mnie było to nie zamierzone, właśnie na pierwszym biegu 7k obrotów, stała prędkość i gaz w opór i przednie koło oderwało się od ziemi na kilkanaście, może dwadzieścia parę cm. Chciałem poczuć przyspieszenie , a stanąłem pierwszy raz na gumie, prawie. Nie odsuwałem się do tyłu nie podrywałem, nie używałem sprzęgła. Może to tez kwestia wagi jeźdźca. Ja ważę 70 kg. Może wpływ ma ustawienie zawiechy. Ja mam wszytko na miękko, wszelkie regulacje na przedostatniej pozycji od miękkiej strony. A to chyba raczej nie pomaga przy gumowaniu. Przy okazji zaskoczył mnie spokój i stabilność moto przy tym wszystkim. Tak naturalnie i łatwo się wydawało :D
W każdym razie nie próbowałem ponownie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-05 11:09:16 
electronic supersonic

Dołączył(a): 2008-08-04 21:17:27
Posty: 1717
Lokalizacja: Koło Koła
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: Tiger 1050
Przypadkowo to mi sie tez często podnosił ale jak chciałem to ni hu hu. a wazę nieco więcej niż 70 :D miękkie zestrojenie według mnie pomaga właśnie w kocie bo przysiadzie i juz ma łatwiej, takie mam wrażenie.

Kiedyś miałem taka historie w związku z guma właśnie. Przyjechał kolega i w czasie jazdy zaczął próbować na gumę no i korcił korcił az zacząłem sam próbować no i tak testowaliśmy sobie na takiej prawie nie uczęszczanej drodze. Wyniki były hmmm takie sobie , lekko sie podrywały ale generalnie nic ciekawego. No i zrezygnowaliśmy juz i jedziemy sobie prosto spokojnie az przejeżdżaliśmy koło cmentarza , tam zaczęliśmy rozmawiać cały czas powoli jadąc. W pewnej chwili ktoś wyjeżdżał z cmentarza a że droga za szeroka nei była to my ja jadąc tak wolno tarasowaliśmy. Nie wiem czy zatrąbił czy nie w każdym razie reszt wyglądała jak w filmie. Jak na komendę szybki w kasach jednocześnie zamknęliśmy i ogień no i szok. oba moto sie podniosły ( nie wysoko ale dość fajnie) i strzała nie ma nas. Śmiać mi się chciało po tym ze szok. najpierw sie męczyliśmy z mizernym skutkiem a później zupełnie nie chcąc same wstały :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-05 11:17:15 
Paramedic

Dołączył(a): 2009-01-01 12:46:21
Posty: 1342
Lokalizacja: LU/PO/ZSW
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 112 lub 601100100
Obecne moto: lookinforFZ1
Nemm napisał(a):
leśmianin napisał(a):
poćwicze i wyjdzie całe kółeczko na kolanie ;]

Zeby chwile pozniej nie bylo pol koleczka na lewym boku :wink:

Ja nie moge sie jakos przelamac.... niby slizgacz blisko asfaltu.... a jednoczesnie tak daleko :roll:




Ja też sie troche cykam, nie chce za wszelką cene, jednak chce sie nauczyć powoli dobrze i technicznie długiego winkla z kolanem ;]


Trening czyni mistrza. Chce miec ładną fotke na kolanie :lol: zeby tylko nie miał fotki jak motocykl jedzie w jedną strone a ja w drugą :o


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-08 13:20:37 
Paramedic

Dołączył(a): 2009-01-01 12:46:21
Posty: 1342
Lokalizacja: LU/PO/ZSW
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 112 lub 601100100
Obecne moto: lookinforFZ1
[odświerzam]


Panowie nigdy nie składajcie sie mocno na nowym błyszczącym asfalcie :| Dzięki bogu za dobre odruchy z GSa ten motocykl (a raczej doświadcznie z niego poraz kolejny ratuje mi dupe)


Leciałem na rondzie wieczorem, czysty asfalcik spoko, kłade sie - połozyłem go 70% tego co umiem sie składać bez stresu. A tu nagle j*b dupa w bok, noga z podnóżka (tak mnie szrapneło w dół) - gazuuuuuu!!!! lewo prawo, lewo prawo - jade znów prosto :shock: karwarz twarz...

Ekipa do której ejchałem (stała na stacji za rondem) stała z koparami w dół, że utzymałem go w pionie... Szkdoa ze nie kręcili filmików :D


Co do "kolana" kolo co smiga na torze, slidery miał poździerane do bólu, pojechał ze mną na moje wspaniałe rondo, mówi, że pozycja spoko, łądnie składam - troche szybciej musze i jeździć jeździć jeździć i zejde ;]

Także mam pewność co do pozycji na moto. I mam filmiki jak smigam, będe miał materiał szkoleniowy ;]


Btw dzięki ćwiczeniom na rondzie w nocy poznałem fjaną dziewczyne :D poprosiłęm zeby popatryzła ile jeszcze mi brakuje do asfaltu :D jaka była zadowolona że zagadałem :P Przyjemne z pożytecznym xD


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-08 13:39:38 
Legenda forum

Dołączył(a): 2007-08-28 13:23:30
Posty: 4624
Obecne moto: jamaha pw 50
leśmianin napisał(a):

Btw dzięki ćwiczeniom na rondzie w nocy poznałem fjaną dziewczyne :D poprosiłęm zeby popatryzła ile jeszcze mi brakuje do asfaltu :D jaka była zadowolona że zagadałem :P Przyjemne z pożytecznym xD


A ja się zastanawiałem po co Lesiowi ta nauka :mrgreen: :lol: :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-08 14:06:28 
Człowiek Szafka

Dołączył(a): 2008-12-03 13:04:26
Posty: 2647
Lokalizacja: Pulki k.Puław
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 693183962
Obecne moto: VFR 800 FI 2000r
A mówił że nie wyrywa na Fazera hehe :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-08 15:34:46 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-04-19 21:40:39
Posty: 147
Lokalizacja: Bruksela
ale ty lesmianin jestes lovelas ;) Co do stawiania na kolo to polecam strzelic z klamki. Sam dopiero sie ucze i udaje mi sie poderwac w gore lecz nie moge zlapac balansu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-06-08 15:44:09 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2008-09-19 21:38:05
Posty: 1133
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6S
Pytanie, co robi fajna dziewczyna w nocy na ulicy ? :P


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org