Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-04-03 13:10:46 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2011-07-12 09:40:11
Posty: 948
Lokalizacja: wawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512 386 jedensześć5
Obecne moto: nowe
książka dużo lepsza opcja....a filmy jak coś można zaimportować z neta za free;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Na zimowe wieczory
PostNapisane: 2012-04-03 13:10:46 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2012-05-03 00:07:22 
forumowa amazonka

Dołączył(a): 2011-10-10 19:16:57
Posty: 25
Lokalizacja: Pyskowice
Płeć: Kobieta
Obecne moto: Tander Kot jejejeje
W dniu dzisiejszym zanabyłam książkę "Przyspieszenie II", świetnie się czyta do poduchy. A "Bibila pokonywania zakrętów" okazała się płytką, a jakże :D Dzięki chłopaki za pomoc :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-01-07 20:02:43 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2013-07-26 10:28:06
Posty: 267
Lokalizacja: Kraków + Bełchatów
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Mam
Obecne moto: FZS 1000
http://www.motocykl-online.pl/newsy/SZK ... iec,7650,1

Drogą kupna zanabyłem takie coś, gazetką z płytą. Przyoszczędziłem na sylwestrowych fajerwerkach i postanowiłem tą kasę jakoś dobrze ukierunkować :)

A ma ktoś jakiś link ew na dysku "Bilblie pokonywania zakrętów" chociazby z polskimi napisami? Bo ciężko się ogląda rozumiejąc połowę dialogów :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-01-08 10:48:02 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2011-07-12 09:40:11
Posty: 948
Lokalizacja: wawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512 386 jedensześć5
Obecne moto: nowe
fincher napisał(a):
http://www.motocykl-online.pl/newsy/SZKOLA-JAZDY-na-DVD-musisz-to-miec,7650,1

Drogą kupna zanabyłem takie coś, gazetką z płytą. Przyoszczędziłem na sylwestrowych fajerwerkach i postanowiłem tą kasę jakoś dobrze ukierunkować :)

A ma ktoś jakiś link ew na dysku "Bilblie pokonywania zakrętów" chociazby z polskimi napisami? Bo ciężko się ogląda rozumiejąc połowę dialogów :)



torrent + napisy.info lub cos w ten desen powinny zalatwic sprawe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-21 16:17:49 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-11-17 12:48:12
Posty: 478
Lokalizacja: Warszawa/ WZW
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 792076895
Obecne moto: Tcat
ja mam razem z napisami (autor Keith Code tak?), wieczorem wrzucę na dropboxa i wkleje link :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-21 17:41:39 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
cezary1808 napisał(a):
ja mam razem z napisami (autor Keith Code tak?), wieczorem wrzucę na dropboxa i wkleje link :)

Wdzięcznym Ci będę i ja za to :D :thumbup:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-01-08 17:17:06 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2020-08-26 22:13:41
Posty: 260
Lokalizacja: WOT
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
ahammes napisał(a):
Według mnie to płytka z filmem.

Niezły odkop,po prawie 7 latach. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-01-08 17:34:32 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Nabija posty żeby uwiarygodnić konto i reklamuje jakieś kolejne gówno gadając sam ze sobą. Cholerni kombinatorzy i uprzykrzacze codzienności, jakby reklam było wciąż za mało.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-01-16 21:35:43 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Robgie napisał(a):
http://users.pjwstk.edu.pl/~s4106/bandit/files/Rady.pdf

Trafiłem przypadkiem na lekturę z powyższego linku na forum i łyknąłem pozycję przez wieczór, bardzo fajnie napisana i lekkostrawna myślę że dobrze sobie przypomnieć pewne rzeczy.
Chciałem Was jednak zapytać o jedną kwestię która tam na 55 stronie została poruszona, mianowicie tankowanie na stacjach na których niedawno dostarczone było paliwo.
Wedle autora tekstu nie jest wskazane tankowanie w trakcie lub chwilę po uzupełnieniu zbiorników podziemnych paliwem ze względu na wzburzenie zanieczyszczeń w zbiornikach z paliwem w trakcie ich uzupełniania - w efekcie czego niepożądane osady i zanieczyszczenia zasysamy podczas tankowania. No i nie zaleca się tankowania w tym przypadku, nawet jeśli paliwo jest przez nas lubiane i regularnie bywamy na tej stacji.
Jak jest Waszym zdaniem, czy obecnie ta teoria ma nadal zastosowanie więc postępowanie takie jest uzasadnione? Czy mieliście kiedykolwiek jakieś problemy tego typu po zatankowaniu na sieciowej, sprawdzonej i w miarę pewnej stacji? Pomijam jakieś przybytki prywatne - osobiście przez ostatnie lata tankowałem na Orlenie a teraz bardziej na BP ale teoria z artykułu mnie mocno zaciekawiła więc pytam mądrzejszych od siebie o zdanie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-01-16 22:03:19 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2020-01-05 20:24:48
Posty: 481
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Nie wiem jak było dawno temu ale od wielu już lat są filtry tylko pytanie czy i jak często są wymieniane przez daną stację.
Jeśli chodzi o trefne paliwo to kiedyś była taka sieciówka jak JET. Auto jeździło niby normalnie ale jakoś mniej kilometrów się robiło na całym zbiorniku.
Pamiętam jeszcze jak raz na orlenie (albo to było jeszcze N, nie pamiętam już) w roku 1999 albo 2000 zatankowałem swoją Jawę 350TS i po 2 może 3 kilometrach silnik zaczął przerywać. Pomyślałem, że to pewnie świeca padła albo znów platynki się poprzestawiały. Świece zmienione, platynki na swoim miejscu i zacząłem drapać się po głowie i w tym momencie zauważyłem, ze coś jest nie tak w przeźroczystym filtrze paliwa który był pod kranikiem. Było widać paliwo i przeźroczysty płyn. Oczywiście zacząłem spuszczać paliwo do przeźroczystej butelki gdzie leciała woda z paliwem. Pamiętam, że z prawie całego zbiornika paliwa spuściłem prawie litr wody albo czegoś podobnego. Wk.... się wtedy maksymalnie :evil:
Więcej przygód ze stacją nie miałem na szczęście.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-01-16 22:10:31 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Jest na pewno w tym logika ale szczerze mówiąc nigdy w życiu nie miałem żadnych problemów związanych z paliwem złej jakości. Nigdy nie tankowalem na "prywatnych" stacjach. Przez wiele lat starałem się tankować na stacjach RG a później LOTOS a od kilku lat BP lub shell. Do samochodów i motocykla zawsze tankuję 98 lub vpower racing 100
Ps
Jako ciekawostkę mogę dodać że paliwo przynajmniej ON w zależności od surowca i rafinerii dość znacznie różni się składem. W ubiegłym roku badałem próbki oleju skradzionego w kilku miejscach/z różnych źródeł , różniły się istotnie składem w ten sposób że dokładnie mogłem ustalić skąd pochodzi próbka (mając oczywiście próbkę odniesienia)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-01-17 00:24:24 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Przez ostatnie naście lat wyjarałem samochodami chyba nie przesadzę jeśli powiem tony paliwa - czasami tankuję do pełna 2 razy dziennie - i poza incydentami na stacjach krzak nigdy nie miałem problemu z jakością paliwa. W żadnym aucie nie zatkał się filtr paliwa. Zdarzały się kiedyś stacje na których czulem delikatną różnicę w jakości po mocy silnika, ale to bylo w czasach jeżdżenia fabiami 1.2htp załadowanymi po sufit które były dość czułe na kiepskie paliwo. Od przynajmniej 5 lat nie przypominam sobie ani razu odczuwalnej różnicy w paliwie. Co do typu paliwa, próbowałem wlewać różne paliwa o wyższej liczbie oktanowej lub diesla premium, szczerze mówiąc nigdy nie odczułem piorunującej różnicy na plus. W zasadzie wręcz przeciwnie, zanim komputer przestroił sie do innego typu paliwa silnik pracował gorzej. Fazer na lepszych paliwach falował lub nawet chciał przygasać na jałowych obrotach. W manualu jest PB95 więc takie leję i wszystko chodzi jak w zegarku. Unikam tylko dziwnych stacji, zjeżdżam tylko na znane sieciówki.

Z pewnością jest logika w teorii o wybełtaniu paliwa w zbiornikach stacji po uzupełnieniu zapasów, ale być może było to znaczące na stacjach starego typu lata temu. Za dzieciaka pamiętam jak czesto z Warszawskiego kranu zdarzała się ruda albo brudna woda, szczegoonie po przerwach w wyniku awarii. Teraz od lat się to nie zdarzyło. Inne rury, technologie, filtry. Być może w samym dystrybutorze na końcu liniijest wydajny system filtrów dbajacy o prawidłową pracę pistoletu. Z samego faktu, że stacje muszą spełniać rygorystyczne normy ekologiczne aby mogly powstać, cały system jest lepiej kontrolowany i nie dochodzi do takich sytuacji jak syf w zbiornikach. Syf to awarie, awarie to straty. Duże firmy solidnie kontrolują źródła potencjalnych strat.

P.S.
Policzylem na szybko w uśrednieniu, ponad 65 ton paliwa....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-01-17 01:17:59 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
blue7 napisał(a):
Chciałem Was jednak zapytać o jedną kwestię która tam na 55 stronie została poruszona, mianowicie tankowanie na stacjach na których niedawno dostarczone było paliwo.


Może tekst dotyczy tankowania w USA, gdzie paliwa mają marną jakość, pomijając fakt, że 91 oktanów to u nich premium, a standard ma bodajże oktanów 87, to w paliwach jest po prostu syf. Syf na tyle duży, że nawet chyba nawet obecnie produkowane samochody europejskie, w US nie są wyposażone we wtrysk bezpośredni, albo został tam wprowadzony stosunkowo niedawno.
W EU normy dotyczące paliw są tak samo rygorystyczne, jak zaawansowane są konstrukcje Europejskich silników. Tankując na stacji należącej do dużej, renomowanej sieci, szansa na wtopę jest chyba mniejsza, niż trafienie totka.
Co do małych, prywatnych stacji...sam mam w okolicy taką, na której zatankowanie Diesla kończy się wymianą układu zasilania paliwem. Na stronie UOKiK-u można sobie kontrolować na bieżąco sytuację, raport wypuszczają chyba co pół roku, mapę aktualizują chyba co 3 miesiące :).

marcingda napisał(a):
Jako ciekawostkę mogę dodać że paliwo przynajmniej ON w zależności od surowca i rafinerii dość znacznie różni się składem.

Dodatkami, czyste paliwa na wszystkie stacje w PL brane są z Orlenu i Lotosa, a dodając ciekawostkę, dużo ludzi zachwyca się Niemieckimi paliwami, które w dużym procencie są tym samym, co u nas na Orlenie, który dostarcza paliwa za zachodnią granicę, nie tylko na swoje Stary, ale np. też na stacje ARAL-a, a przynajmniej na tej, z której brałem kiedyś certyfikat jakości, jako dostawca widniał PKN Orlen xD.
Ale...niektórzy też nie potrafią, albo może nie chcą, przyswoić sobie informacji, że oleje silnikowe Lotosa i Orlenu jakościowo potrafią łoić dupska zachodniej średniej półce pokroju Castrola, Shella, czy innego Valvoline, za połowę ich ceny xD.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-01-17 09:04:44 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2020-01-05 20:24:48
Posty: 481
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
glenroy napisał(a):
... dużo ludzi zachwyca się Niemieckimi paliwami, które w dużym procencie są tym samym, co u nas na Orlenie, który dostarcza paliwa za zachodnią granicę, nie tylko na swoje Stary, ale np. też na stacje ARAL-a, a przynajmniej na tej, z której brałem kiedyś certyfikat jakości, jako dostawca widniał PKN Orlen xD.

Przez 2 lata około 15 lat temu dość często jeździłem do Niemiec i Holandii gdzie tankując benzynę lub LPG robiłem znacznie większe przebiegi na całym zbiorniku niż w PL. W PL musiałbym jeździć jak emeryt żeby uzyskać taki wynik więc coś w tym jest.
W zeszłym roku byłem raz pod Monachium i nie zauważyłem, żebym jakoś więcej zrobił km na PB. Brat jeździ starą Borą i się zachwyca niemieckim LPG, bo mówi, że robi więcej km na zbiorniku. Jak to wytłumaczyć :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-01-17 09:05:20 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
glenroy napisał(a):
Dodatkami, czyste paliwa na wszystkie stacje w PL brane są z Orlenu i Lotosa


też tak myślałem ale np. ON grupy PERN (Dębogórze) pochodził z rosyjskiej rafinerii, miał bardzo charakterystyczny kolor i to podobno jeden z najlepszych ON na rynku

dla mnie problemem są zbyt częste odwiedziny na stacjach, wszystkie pojazdy które eksploatuję mają ewidentnie za małe zbiorniki paliwa

ps
pewnie większość z Was nie ma nawet możliwości pamiętania tego jak paliwo było na kartki :lol:
albo na stacjach ustawiały się gigantyczne kolejki, problemem również była benzyna bezołowiowa
od 86 roku mieliśmy auto z katalizatorem i pamiętam, że jak przyjeżdżaliśmy do Polski to był problem, tankowaliśmy na stacji CPN przy Grand hotelu w Sopocie, ojciec miał tam jakiegoś znajomego- obłęd :(, na szczęście auto miało bak o pojemności 70 litrów i paliło znacznie mniej niż współczesne - teraz mam chyba 68.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org