Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 738 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 50  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2021-09-23 20:32:20 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-11-22 23:17:30
Posty: 210
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 99
Coś dla początkujących.
https://www.rushlane.com/new-honda-adve ... 12286.html

FZS600 '99


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2021-09-23 20:32:20 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2021-09-23 20:49:47 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2284
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Ponoć na targach w Mediolanie honda może pokazać nowego transalpa 750, czyli takie baby africa twin.

Co do CRF, to żeby dalo się tym sprawnie dojechać w miejsce zabawy to musi być silniczek najmniej 250 żeby można było wyprzedzić cokolwiek i utrzymać prędkość przelotową ok 120kmh.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2021-09-23 20:51:50 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
sfazowany napisał(a):
Ponoć na targach w Mediolanie honda może pokazać nowego transalpa 750, czyli takie baby africa twin.

nie mogę się zdecydować czy jechać :oops:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2021-09-23 22:30:33 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Szczerze to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym Suzuki GSX-S 1000 GT, nareszcie ktoś zauważył potrzeby motocyklistów i rywalizacja producentów zaczyna iść w fajnym kierunku. Ktoś popatrzył wreszcie co motocykliście jest potrzebne, co się sprawdza i stara się być bardziej konkurencyjny niż inni producenci - a to domeną Suzuki dotąd nie było bo mieli raczej zapobiegawczą taktykę.
Tak jak Cimaj wspomniał, miks kilku producentów ale zapowiadający się interesująco. Przednie lampy trochę jak z Tracera 700, natomiast styl to stara szkoła Suzuki, elektroniki tyle ile trzeba no i jest integracja ze smartfonami co jednak gra dużą rolę obecnie bo raczej się do tego przyzwyczailiśmy w samochodach. Ciekawi mnie na ile to zawieszenie będzie turystyczne bo jak tak oglądam filmy promocyjne to fajne te drogi takie idealne ale jak trochę już pojeździłem po świecie to jednak dziurawych i wyboistych dróg należy się spodziewać dużo bardziej niż tych idealnie równych. I tak pod siebie patrząc to chyba motocykle Adventure lepiej się nadają do tych dróg niż takie przecinaki w kontekście wielokilometrowych przelotów.
marcingda napisał(a):
Jak dla mnie to motocykl musi zapewnić możliwość jednorazowego przejazdu dystansu 1200km bez nadmiernych bóli narządów i organów
No właśnie to jest kwintesencja tej wypowiedzi, może mieć znaczek GT ale oczekujemy jeszcze czuć dół ciała po 1000km w siodle i czy da się to osiągnąć na tym motocyklu i GT nie jest tylko udawane?
Miałem kiedyś ochotę na Z1000SX ale podszedłem trochę rozsądniej do tematu i nie żałuję, choć ten motocykl nadal mi się bardzo podoba to nie wiem czy byłbym szczęśliwy z nim tam gdzie lubię jeździć i jak długo mi to zajmuje. Nowe Suzuki wydaje się być fajnie pod tym kątem zoptymalizowane, chętnie się przyjadę jak będzie możliwość choćby z ciekawości :D.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2021-09-23 23:29:11 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2284
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Kilku dziennikarzy motocyklowych podkreślało, ze w czasach kryzysu gospodarczego suzuki postanowiło przetrwac bez zwalniania ludzi przez co prawie do zera obcieli research and development. Przetrwali, als odbilo sie to tym, ze zostali daleko w tyle za konkurencją ze starymi silnikami i ramami. W tym czasie np yamaha zbudowała całą gamę na nowoczesnych silnikach crossplane i nowoczesne, łatwe w ogarnieciu nawet dla początkujących podwozia. Ten nowy GT od suzuki ma nowy piec? Czy to nowa iteracja znanych starszych konstrukcji z elektroniczną posypką? Przy tej cenie to już blisko sie robi do hayabusy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2021-09-24 07:42:04 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-12-07 11:23:36
Posty: 468
Lokalizacja: WWY
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX
sfazowany napisał(a):
Ten nowy GT od suzuki ma nowy piec? Czy to nowa iteracja znanych starszych konstrukcji z elektroniczną posypką?

Na 99% piec to ta sama konstrukcja co w aktualnym GSX-1000S czy GSXR1000 `04r. Rama pewnie jest też ta sama i jedynie tylny stelaż jest nowy bo konstrukcji stalowej dla utrzymania wagi pasażerów z kuframi. To wszystko zostało okraszone nowa elektroniką wyciągniętą z Hajki. Zawias jest manualny i ustawiony jak to na przecinaki na asfalt podobny do stołu. Szkoda że to nie będzie miało elektornicznego zawieszenia aby jednak dostosowywać go na trasie do różnego rodzaju asfaltu. 77k zł kuframi ale bez elektronicznego zawiasu to zaczyna być dość wysoka kwota. Zaczyna to iść w stronę XR-a choć on ze wszystkimi dodatkami to już robi kwotę ponad 90k zł. Po 3 latach jazdy na zecie i zrobieniu 40kkm na nim uważam że to mega rodzaj sprzętu do jazdy po w miarę równych drogach. Akurat zawias jest dość miękki, który wybacza sporo na drogach. Wjazd na tor np jak Modlin to trochę dla niego męczarnia. Trzeba go usztywnić i masa zaczyna już być uciążliwa w przerzucaniu go z boku na bok Długie zakręty to też dla niego jazda na granicy. Wyobrażam sobie nim jazdę na 1000km+ pod względem pozycji bo naprawdę nie jest męcząca ale 4 litery ze względu na kanapę która jednak jest wyciągnięta i trochę bardziej zmiękczona jak w ZXR nie pozwoli na komfortowe robienie takich dystansów. Patrząc na zdjęcia GT to kanapa tam jest raz że dzielona jak w sportach (taka jak w SX) i raczej płaska jak w ich przecinakach. Mi kompletnie ten tylny stelaż się nie podoba . Na zdjęciach wygląda na mega długi no i dziurawy przez stal :) . Jeśli by wrzucili na motocykl grafikę "Suzuki" to sprzęt byłby mega piękny. Nie pasuje mi w nim również to że ma dwie soczewki ale świeci się tylko jedna. Ja już jestem tak przyzwyczajony do podwójnego światła że z samego tego powodu będę podchodził sceptycznie do GT. Pytanie też co z przednia szybą? Czy jest regulowana czy jak w poprzedniku zamontowana na sztywno? Dla mnie piec może mieć mega elastyczny, ale są pewne punkty w tego rodzaju konstrukcji którer musza być. I niestety na razie wychodzi mi że nowy RS czy SX są tylko tymi motocyklami którymi będę się interesował o ile swojego SX-a zmienię :) Patrząc z perspektywy ma wszystko oprócz tempomatu czego bym potrzebował. Elektronika z 2017r która ma kontrolę trakcji z IMU i ABS cornering mi zupełnie wystarcza. Jak by miał jeszcze elektroniczny zawias to już było by pięknie. Podwójne światła led, możliwość założenia na tylnym stelażu 56l kufrów i piec ciągnący jak pociąg z dołu - póki co mi wystarcza i przestrasza jak się trzeba będzie hamować po nowym roku z prędkościami :) po zmianie taryfikatora.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2021-09-24 10:41:00 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Też uważam, że cena prawie 80tyś to zdecydowanie za dużo. Wg mnie tego typu motocykle wkrótce znikną z rynku. Wystarczy popatrzeć czym jeżdżą "moto turyści", bez wskazywania na konkretną markę (dominującą). Trend jest zdecydowanie taki jak z samochodami. Nie każdemu to odpowiada dlatego firmy próbują znaleźć jakąś niszę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2021-10-12 12:31:48 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Ducati wprowadza nowy-stary model. Teraz multistrada 950 nazywa się V2, jest trochę zmodernizowana. Co może być ważne dla na fanów marki, ma rozrząd desmo. Jechałem multistradą 950 i uważam, że to fajny motocykl. Nie każdy potrzebuje kosmicznych przyśpieszeń które zapewnia 1260 lub V4. Jestem ciekaw jaka będzie cena, jeśli wersja "S" z kuframi będzie kosztowała około 75tyś to może warto się zastanowić.

http://ducatipolska.pl/nowe-ducati-multistrada-v2


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2021-10-12 12:48:47 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-12-07 11:23:36
Posty: 468
Lokalizacja: WWY
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX
marcingda napisał(a):
Jestem ciekaw jaka będzie cena, jeśli wersja "S" z kuframi będzie kosztowała około 75tyś to może warto się zastanowić.

Dzisiaj już mają wystawiony stary model w fullu z kuframi i kołami na szprychach ok 75kzł. I tak się zastanawiam czy aby to nie przeginka bo to motocykl pokroju tracera 9GT który już występuje elektronicznym zawiasem i kosztuje 60kzł. Jak teraz wrzucą do V2 elektroniczny zawias to to moto bedzie droższe zbliżając się coraz bardziej do ceny S1000XR, KTM 1290GT i innych dużo mocniejszych moto.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2021-10-12 13:03:43 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Pytanie czy nowy model będzie droższy. Wszystko strasznie drożeje, motocykle również. Przez chwilę rozglądałem się za GS-em ADV, trzeba wyłożyć co najmniej 100tyś zł :( lub zamawiać własną biedną konfigurację i czekać pół roku. Nie wiem czy ducati można porównywać z yamahą. Gdybym miał wybór to wolałbym ducati ale różnica w cenie 13 tyś to też nie mało.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2021-10-12 15:50:17 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2284
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
GS adv w używce nie wchodzi w grę? 100k to dla mnie abstrakcja za motocykl. Ponoć nowy tiger 1200 rowniez ma kosztować koło stówki... Masakra.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2021-10-12 18:49:58 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Nie będę zmieniać, mój jest OK. No ewentualnie oglądnę dużą multistradę :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2021-10-13 13:45:31 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2284
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Mój przyjaciel przesiadł się miesiąc temu z Tigera 1200 na nówkę ktm 1290 adv s i zrobił w tym czasie prawie 10000km bo pojechał do Grecji i cały czas jeździ teraz po PL i jest totalnie zachwycony tą szarańczą. Na nic nie narzeka, czekam kiedy coś mu zacznie przeszkadzać bo jest maruda ale on jest zakochany jak nastolatek w Pameli Anderson. Wszystko ponoć super, ergonomia, silnik, hamulce, zegary, trakcja, temperatura od silnika, zasięg na baku.... No kurde, nie możliwe. Jeszcze tym nie jeździłem bo odpuściłem wspólny wypad tydzień temu ale jestem bardzo ciekaw o co kaman z tymi jego ochami i achami.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2021-10-13 14:06:21 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Z KTM jakoś nigdy nie miałem styczności, nawet nie znam nikogo kto ma motocykl tej marki. Myślę o zmianie BMW chyba tylko i wyłącznie z nudów. Przyzwyczaiłem się do GS-a, nawet zaczął podobać mi się dźwięk silnika. Momentami GS jest trochę zbyt przewidywalny i przez to nudny. Tak naprawdę to chciałbym mieć tylko większy bak, żeby kilka razy dziennie nie bywać na stacjach benzynowych. W tej dziedzinie i tak jest progres, bo jak jeździłem VTR to czasami benzyna kończyła się po 150km.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2021-10-13 14:11:23 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
sfazowany
Mój aktualny top to KTM 890adv, KTM1290adv i tiger900rally
Poprostu KTM pozamiatał :)

Myślę że jako typowy oglądacz i napalacz nie mam pojęcia o tych motocyklach tak więc może się okazać że masa 1290 wcale nie była by strasznie uciążliwa
No ale mówimy o motocyklach >60kzł więc popatrze sobie na nie na plakataach :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 738 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 50  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org