Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3465 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 227, 228, 229, 230, 231  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2024-04-01 22:20:59 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2326
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
No Szymon, widać że prac żadnych się nie boisz :) to będzie jedna z najlepiej utrzymanych fzs na forum, m.in. obok toooomelowej ;)

Wydechów jeszcze nie skończyłem, okazało się że są aż strupy brudu po 100kkm bez interesowania się nimi przez poprzednich riderów i muszę dokupić kilka specjalnych materiałów żeby to skończyć. Kusi mnie też żeby zdjąć cały kolektor i zrobić to dokładnie z dostępem z każdej strony bo leżąc w garażu i drapiąc te kolektory kalecząc sobie co chwila palce o jakieś akcesoria wokół, miewam chwile wątpliwości egzystencjalnych. Muszę też podciągnąć łańcuch i podumać nad zawieszeniem bo jest twarde jak decha, nie przeszkadza mi to jakoś bo dzięki temu w zakrętach jeździ świetnie, ale jeśli ktoś go nie utwardzał to jak na cbf jest podejrzanie twardo i może to oznaczać jakieś nieprawidłowości w działaniu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2024-04-01 22:20:59 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2024-04-02 20:42:25 
Niemowlak

Dołączył(a): 2023-09-03 22:04:50
Posty: 32
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 [2000r.]
Ogólnie prosta robota samemu ale jak się nie robi tego na co dzień to czuję, że co najmniej 3x dłużej mi to zajmuje niż mechanikowi :D
Co do tych kolektorów to jest najgorsze miejsce do czyszczenia, w moim klamocie i lepiej się nie męczyć i zdjąć ale już mi się przedstawia koszmar zerwanych szpilek itp...bo nie wiem kiedy tam było robione (poprzedni właściciel nic nie wiedział)nie mam palnika więc muszę tu obrać jakąś skuteczną taktykę;) wiem że na gorący silnik+odrdzewiacz i porządnie postukać.jak masz na to jakiś jeszcze patent dawaj znać.
Co do zawieszenia to podkręciłem sobie regulację z przodu, było na 6 (max 7 - super miękkie) a zmieniłem na 2 i w końcu można normalnie skręcać, może jeszcze na 1 ustawię. Gdzieś tu wyczytałem że to mało daje ale odczułem znaczną poprawę.
Dekiel magneto przy ostatnim ślizgu przetarłem i odwaliłem jedną fuszerkę :( bo pierwszy raz szpachlowałem :D (na usprawiedliwienie miałem 3 w dzienniku z plastyki a matma i w-f rulezzz) i muszę te robótkę kiedyś poprawić. Szybko gęstnieje tą pasta i nie przywarło dobrze a już mi się ściągała i takie paćku wyszło. Jak macie jakieś szpachle do polecenia dawajcie znaka. Może gotowe w tubce na drobne roboty? Anything co będzie lepsze od marketowego tanioha. Wczoraj przepalilem niunie i dzisiaj widzę lekki wyciek chłodziwka w okolicy gaźnika ale wężyki wszystkie zdejmowałem żeby je przeczyścić z syfu i gaźnikowe kanały te od chłodniczego też więc troubleshooting po mokrym i dojdę w końcu. Pozdro i przyczepności bo weekend pikny się zbliża 25 na plusie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2024-04-02 21:05:45 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1483
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
szymoon87
Ja mam taki palniczek, do prac przy moto wystarczy

https://allegro.pl/oferta/palnik-reczny ... f087fe727f


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2024-04-03 00:50:59 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2326
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
tuzmen napisał(a):
szymoon87
Ja mam taki palniczek, do prac przy moto wystarczy

https://allegro.pl/oferta/palnik-reczny ... f087fe727f
Mam to samo, tyle że z leruła merlę :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2024-04-03 07:51:56 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
To ja gorszy nie będę, też mam i używam do rozpalania kominka :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2024-04-06 22:06:35 
Niemowlak

Dołączył(a): 2023-09-03 22:04:50
Posty: 32
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 [2000r.]
Normalnie sami fani Postal'a to i ja kupie taki :D
A tutaj bardziej "Co zrobiłem dla motocyklisty", szkiełko silver, i naklejki kosmiczne i jest petarda jak się da gazu mówię Wam:
Załącznik:
1712433701800 (FullHD).jpg [218.91 KiB]
Pobrane 123 razy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2024-04-07 18:20:24 
Niemowlak

Dołączył(a): 2023-09-03 22:04:50
Posty: 32
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 [2000r.]
Wyciek chłodziwka zlokalizowany bo jak widziałem te rurki przy serwisowaniu gaźnika i reszty to je zacząłem luzować bo miał mi gość podesłać te rurki ale w lepszym stanie, nie dosłał na czas to skręciłem spowrotem ale w międzyczasie kupiłem uszczelki do nich Ori z Yamahy więc proszę szczęście w nieszczęściu jakoś przewidziałem.
[ img ]

Zasada prosta moto 20lat cokolwiek rozkręcam to od razu wymiana uszczelek. I tak też mi czekają już oringi na pompę wody.
Orientujecie się w razie czego jeżeli łożysko w pompie nie śmiga to gdzie takie dostać? W serwisowce jest oznaczenie: BWF26-44R ale za cholerę nie znalazłem nic podobnego.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2024-04-08 13:08:57 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3830
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
szymoon87 napisał(a):
Orientujecie się w razie czego jeżeli łożysko w pompie nie śmiga to gdzie takie dostać? W serwisowce jest oznaczenie: BWF26-44R ale za cholerę nie znalazłem nic podobnego.


jak rozłożysz to weź poszukaj na nim oznaczeń i w sklepie z łożyskami poszukaj.

w najgorszym przypadku jak nie znajdziesz oznaczeń musisz sam pomierzyć, i skontaktować się ze sklepem z łożyskami - oni powinni pomóc ci wybrac dobre jak znasz wymiary i powiesz że do pompy wody.

googlowanie pomogło o tyle że:
BWF - typ łożysk do pompy wody z dwoma bieżniami kulowymi
26 - średnica zewnętrzna łozyska
44 - nie wiem co to
R - typ uszczelnienia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2024-04-08 13:57:02 
Legenda forum

Dołączył(a): 2007-08-28 13:23:30
Posty: 4620
Obecne moto: jamaha pw 50
Tu coś niby mają, ale nie podają wymiarów:

https://motogar.pl/sklep/czesci-yamaha/ ... sklep.html

Jak wyjmiesz swoje i pomierzysz to jak Plush pisze spokojnie dostaniesz w sklepach z łożyskami, bo tak to ciężko znaleźć wymiary.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2024-04-09 16:51:21 
Niemowlak

Dołączył(a): 2023-09-03 22:04:50
Posty: 32
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 [2000r.]
delta napisał(a):
Tu coś niby mają, ale nie podają wymiarów:

https://motogar.pl/sklep/czesci-yamaha/ ... sklep.html

Jak wyjmiesz swoje i pomierzysz to jak Plush pisze spokojnie dostaniesz w sklepach z łożyskami, bo tak to ciężko znaleźć wymiary.
Aaaaaa kompletnie o nich zapomniałem! Królu złoty! Dziękować. To będzie to, kupowałem u nich Ori uszczelke pod pokrywę zaworów i oringów trochę nawet spacer od walka zmiany biegów:D a mieli najtaniej i wszystko dostępne co chciałem. Jedyny minus dla nich, że mają skopaną bazę produktów więc trzeba pisać i pytać a zaraz przedstawią ofertę, dobra w razie czego będę ich pytać o dostępność bo jak 15dni czekania to rozbiore pompę na koniec sezonu.

Gdzie moje obycie Misiakw dzięki za research ;) pzdr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2024-04-14 20:49:57 
Niemowlak

Dołączył(a): 2021-08-12 16:36:10
Posty: 33
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZS 600 Fazer
Przedłużyłem strapy Oxforda. Mogę się objuczyć jak azjatycki skuterek.
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2024-04-14 21:18:13 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3830
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
zastanawiałem się jakie zwłoki ciągnąłeś po podłodze, i czemu się tym chwalisz.

U mnie w piątek do tigera wpadły oponki Mitas Enduro Trail + (stare E07+). jodełka, z pierwszych testów na asfalcie spoko, choć guma miękka, dziś w trójmieście wiało jakby chciało wszytsko wywiać z okolicy, guma tak miękka że przy stzrałach wiatru tył wyginało w inną stronę niż przód, czyłem sie jakbym jechał motocyklem który ma ramę zrobioną z basenowych motocykli. ale w lasach jak nie wiało całkiem ok bylo na suchym asfalcie (choć wcześniejsze anakee adventure lepiej się prowadziłu, co było do przewidzenia, o jakości jak pilot roadach nawet nei wspominam), i tak samo w miękkim przód w głebokim piachu myszkowął bardziej niz wczesniejsze battlaxy AX41. no ale to miały być opony pomiędzy, i wchodzą pomiedzy, na asfalcie lepiej niż battlaxy, na miękkum lepiej niż anakee. w czwatrek jade na przedłużony weekend z bad morza do czech, bedzie dikłądniejsze testowanie. ale na razie jest ok. pytanie ile ta guma wytrzyma (no bo 6 tys jak na poprzednich na kostkach to jednak troszke za mało), no i jek bedzie z trzymaniem na mokrym. Ot świat bardziej terenowego adventure, chcesz dobre trzymanie na mokrym asfalcie, dobre trzymanie w terenie, spore przebiegi... ale możesz mieć tylko 2 z 3.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2024-04-14 22:24:29 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2326
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Solidnie przedłużone te paski :) używałem takich długich do mocowania rolki na kanapie pasażera przeplatając go po krzyżu przez rączki i oczka w torbie i choć pakunek był super stabilny to przez tydzień czasu codzienne rozplątywanie i zaplatanie zniechęciły mnie do tej metody, zmieniłem to na pasy z zatrzaskami i teraz jest i stabilnie i szybko.

Tiger jest lekki i gładko oddaje moc więc jest szansa że zrobisz misiek 3x przebieg na tych oponach względem battlaxów.

Do mnie przyszła paczka od Wijalisa, zabrałem się najpierw za siedzenie pasażera i niestety mój taker Stanleya poddał się w starciu z japońskim plastikiem. Na razie tak założyłem tylny pokrowiec żeby z gołą gąbką nie jeździć i zabiorę się za przód jak dorwę solidniejszy sprzęt do zszywek. Z samego pokrowca jak na razie jestem zadowolony, przyzwoicie uszyty i przynajmniej tył dobrze pasuje do fabrycznego siedziska. Kolory nici, biz i materiały które wybrałem wyszły całkiem spójnie. Myślałem że logo CBF będzie wypełnione ściegiem ale nie jest to powód do reklamacji i zabawy w odsyłki, takie konturowe też jest OK.

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2024-04-15 07:33:25 
Niemowlak

Dołączył(a): 2021-08-12 16:36:10
Posty: 33
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZS 600 Fazer
misiakw napisał(a):
zastanawiałem się jakie zwłoki ciągnąłeś po podłodze, i czemu się tym chwalisz.



Cii, bo się wyda.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2024-04-16 12:27:30 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3830
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
sfazowany napisał(a):
Tiger jest lekki i gładko oddaje moc więc jest szansa że zrobisz misiek 3x przebieg na tych oponach względem battlaxów.

szkoda że mój nadgarstek tak nie działa, ale jak zrobi 10 tys to bedzie dla mnie ok.

sfazowany napisał(a):
niestety mój taker Stanleya poddał się w starciu z japońskim plastikiem.

miałem podobnie jak w Tigerze siatkę przypinałem. poże po prostu zamiast tackeren potraktuj to jakimiś małymi wkrętami?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3465 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 227, 228, 229, 230, 231  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org