Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-06-24 07:56:59 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-04-11 12:07:13
Posty: 165
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Fazer
OMG, kampera też można wypożyczyć. Gorzej, mieszkania na miejscu również można wypożyczyć. Idąc tym tropem kupno kampera było głupotą?

Głupotą to jest właśnie wypożyczanie moto. Wycieczki towarzyszą mi przez cały rok. Wsiadam w kampera i wyjeżdżam. Nie ważne czy w sezonie czy nie. Będąc na miejscu z pewnością nie będzie dnia bez moto. Tak po za tym moto jest zawsze na każdą chwilę dostępny. Nie trzeba uważać na szkody tak bardzo jak w przypadku wypożyczonego. Wypożyczalnie w okolic mogą być sezonowe bądź ich może w ogóle nie być. Nie trzeba latać do wypożyczalni. Nie trzeba płacić za wypożyczenie. Koszt kupna moto zwróci się w bardzo krótkim czasie.

Tematem wątku jest KUPNO MOROTU. Jestem zdecydowany. Nie waham się. Po to został nabyty kamper (wcześniej była przyczepa campingowa), żeby móc brać ze sobą swoją maszynę. Także proszę Cię i kolejnych użytkowników chcących zabrać głos w temacie, żeby był to merytoryczny głos.


Pomysł z Vespą mi się spodobał, ale decyzja nie zależy tylko ode mnie. W domu marudzą, że to skuter. W główkach im się poprzewracało. Toż to waga piórkowa. Ma ktoś jeszcze jakieś inne pomysły?

Co do Gilery, to widzę, że jej masa to ok 137kg. Za dużo niestety, bo te bzyki mi się strasznie podobają.
http://otomoto.pl/gilera-runner-st-200- ... 07667.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-06-24 07:56:59 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2012-06-24 10:55:42 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-03-27 16:21:49
Posty: 161
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 2002r.
Osobiscie moge polecic CPI SM. Jest to supermoto 50ccm 2T. Ma kilka wad do tego zastosowania - niewygodna kanapa, 2T wiec spalanie, grzanie silnika przed jazda i smrod, maly bak. Ale wrazenia z jazdy sa super! :) Dwa motocykle pozniej nadal za nim tesknie... Niby tylko 50ccm ale juz po odblokowaniu na 1, 2 i chyba na 3 sciaga z kanapy. Moj mial Vmax tylko 80 ale do tej predkosci szedl rowno. Z tego co czytalem na necie powinien leciec wiecej. Silnik to kopia minarelli am6 - wiec czesci jest mnostwo. Do tego jesli ma zastapic CBF250 to dobre moto na miasto - kierownica nad lusterkami, wysokie zawieszenie, niska masa, super porecznosc. Wiecej moge napisac jak usiade przy kompie. ;)

Sorry za brak fontow - pisze z telefonu.

Edyta:
Jeśli chodzi o masę - na necie znalazłem 100kg, ale wydaje mi się że mój miał w dowodzie 107kg, ewentualnie 115kg. No i jak z budowy wynika możesz zwiedzać również "z pola". ;)

Jeszcze jedno przyszło mi do głowy - czytałem że dobrym skuterem jest Kymco Agility 125. 4T i chyba 109kg masy. ;)


Edyta2:
Ważna kwestia dla CPI SM - po rozblokowaniu powinien być zarejestrowny na 125. Nie wiem jak Ty to widzisz, ja bym nie chciał jeździć krzywo zarejestrowaną 50tką za granicą. ;)

Wg, innego źródła Kymco ma masę 118kg, a według jeszcze innego 105kg. :evil:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-06-25 09:40:51 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-04-11 12:07:13
Posty: 165
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Fazer
Poprawka co do Gilery Runner 180. Doczytałem i rzeczywiście, starsze modele ważą na sucho zaledwie 107 kg, na mokro do 116kg. Tak więc postanowiliśmy wczoraj z ojcem pojechać oglądać tą sztukę:

http://moto.allegro.pl/gilera-runner-18 ... 17599.html

[ img ]

O tym konkretnym przypadku z ogłoszenia:
Nawet nie wiem od czego zacząć, było tak źle. Koleś - właściciel to fleja i typowy polski cwaniak. Moto oczywiście zarejestrowane na 50ccm, żeby było tańsze OC... W papierach widnieje zupełnie co innego niż być powinno, więc bałagan (może kradziony?). Moto całe zasyfiałe, poobdzierane, połamane, porysowane i milion innych rzeczy zaczynających się na "po" mówiących źle o tym moto i jego właścicielu. Na pytanie, czemu taki zaniedbany odpowiedział, że "Specjalnie, by zainteresowani mogli dostrzeć, że to orginalny stan i ja nic przy nim nie kombinowałem". Czyste lenistwo i niechlujstwo. Zawieszenia w ogóle nie ma. Zużyło się wiek temu, ale skoro jeździ to jest dobre. To samo z paskiem. Na pytanie czy wymieniał pasek odpowiedział, że "Pasek się wymienia jak się zerwie". To utwierdziło mnie w przekonaniu, że my Polacy, jesteśmy najczęściej ostatnim ogniwem w tym łańcuchu "pokarmowym". Zachód kupuje maszynki, odsprzedaje jeszcze komuś, ten ktoś sprzedaje już złom polaczkowi, a ten cwaniaczek jeszcze próbuje na tym zarobić i dojechać tą maszynę na maksa jak najmniejszym kosztem. Jeszcze jedna rzecz się nie zgadzała, przebieg. W ogłoszeniu widnieje wartość 30 000km. W rzeczywistości jest 20% więcej - 36 000km. To nazywa się chamstwo i oszustwo.

Ogólnie o moto:
Muszę przyznać, że byłem pozytywnie zaskoczony. Rzeczywiście moto było lekkie jak piórko. A na drodze przyzwoicie się zbierało. Gdyby znaleźć taką sztukę w dobrym stanie to taki jednoślad potrafiłby dostarczyć wielu przyjemności płynących z jazdy skuterami. Zdecydowanie polecam ;) Niestety ten model odpada ze względu na wysokość. Tu Was nie uprzedziłem, ale moto nie może być wyższe niż 110cm (celowo Wam o tym nie wspominałem, ponieważ w papierach podaje się wysokość z lusterkami/szybkami itp, które można zdemontować). Po zdemontowaniu w Gilerze Runner lusterek i owiewki wyszłoby 112cm. Z tego powodu ten bzyk niestety odpada, ale gdyby nie to, to na pewno bylibyśmy zainteresowaniu kupnem Gilery Runner. Serdecznie dziękuję za podsunięcie tego sprzęta. No cóż, trzeba szukać dalej.

Kazik
Czytam tu na temat CPI:
http://www.bikez.com/motorcycles/cpi_sm ... e_2006.php
Muszę przyznać, ze prezentuje się należycie, ale jest zdecydowanie za słabe. Na pewno ma albo króciutkie przełożenia, albo strasznie zamula. Raczej odpada.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-06-25 11:03:03 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-03-27 16:21:49
Posty: 161
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 2002r.
Jeśli mnie pamięć nie myli, to do 80km/h CPI brałoby Varadero 125 - przynajmniej wrażenie dynamiki było duzo jaskrawsze. W mieście by to wypaliło na trasie rzeczywiście nie, no i czuc było utratę mocy przy jeździe z plecaczkiem.

Zobacz w każdym razie Kymco Agility 125 (nie City) - zbiera naprawdę dobre recki i jest dość małe jak na 125.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-06-25 11:12:58 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-04-11 12:07:13
Posty: 165
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Fazer
http://www.bikez.com/motorcycles/kymco_ ... 5_2012.php

120kg na sucho. Za dużo. Ale dzięki za podpowiedź.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-06-25 11:22:13 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-03-27 16:21:49
Posty: 161
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 2002r.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kymco_Agility

105kg. :P Ja na Twoim miejscu poczytałbym z 2 artykuły o tym moto i jak się spodoba to popytać sprzedawców takich maszynek ile mają w dowodzie, bo na necie chyba się nie dojdzie do wiarygodnego info (może telefon do dealera?).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-06-26 21:22:57 
Niemowlak

Dołączył(a): 2012-04-12 15:17:29
Posty: 36
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 03r.
BlueBerry napisał(a):
Tu Was nie uprzedziłem, ale moto nie może być wyższe niż 110cm (celowo Wam o tym nie wspominałem, ponieważ w papierach podaje się wysokość z lusterkami/szybkami itp, które można zdemontować). Po zdemontowaniu w Gilerze Runner lusterek i owiewki wyszłoby 112cm.


nie wiem czy brałeś to pod uwagę ale mi się jeszcze nasunęło spuszczenie powietrza z kół... dałoby Ci to kilka cm... chociaż nie wiem jak potem ze szczelnością... nie wiem nie znam się... tak tylko rzuciłem :D
Powodzenia ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-06-26 21:59:26 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-04-17 10:16:00
Posty: 182
Lokalizacja: wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Gsx-r k8
BlueBerry napisał(a):
Ogólnie o moto:
Muszę przyznać, że byłem pozytywnie zaskoczony. Rzeczywiście moto było lekkie jak piórko. A na drodze przyzwoicie się zbierało. Gdyby znaleźć taką sztukę w dobrym stanie to taki jednoślad potrafiłby dostarczyć wielu przyjemności płynących z jazdy skuterami. Zdecydowanie polecam ;) Niestety ten model odpada ze względu na wysokość. Tu Was nie uprzedziłem, ale moto nie może być wyższe niż 110cm (celowo Wam o tym nie wspominałem, ponieważ w papierach podaje się wysokość z lusterkami/szybkami itp, które można zdemontować). Po zdemontowaniu w Gilerze Runner lusterek i owiewki wyszłoby 112cm. Z tego powodu ten bzyk niestety odpada, ale gdyby nie to, to na pewno bylibyśmy zainteresowaniu kupnem Gilery Runner. Serdecznie dziękuję za podsunięcie tego sprzęta. No cóż, trzeba szukać dalej.


Znalezienie runnera w 180 4T w dobrym stanie jest w PL nie wykonalne nie wspominając o znalezieniu 180 2T , jeśli już runner to tylko stary nowe to już nie to samo często się psują . Mój runner jeździ do dzisiaj była to 50tka po wymianie wydechu ,wariatora szedł strasznie :D jeśli będziesz chciał kupić jakąś sztukę to pisz pomogę troszku w nich siedziałem zawieszenie "luzy" i przekładnia często padają łożyska i mieli zęby :evil:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-06-26 23:36:16 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-04-11 12:07:13
Posty: 165
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Fazer
Szukałem Runner'a 180 2T, bo były zdecydowanie lżejsze. Póki co odpadły, że względu na wysokość.

Spuszczenie powietrza jest rozwiązaniem, ale trochę problematycznym. Dzięki za radę ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-06-26 23:43:46 
Niemowlak

Dołączył(a): 2012-04-12 15:17:29
Posty: 36
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 03r.
BlueBerry napisał(a):
Spuszczenie powietrza jest rozwiązaniem, ale trochę problematycznym. Dzięki za radę

napompowanie zajełoby tyle samo czasu co wkręcenie lusterek ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-06-27 07:11:40 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-04-11 12:07:13
Posty: 165
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Fazer
Jak masz dostęp do kompresora to pewnie tak.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-06-27 18:30:46 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2332
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
zielony napisał(a):
kupowanie moto specjalnie pod to jest głupotą...

Ot i mamy sedno sprawy :) Chociaż różne dziwne pomysły ludzie mają :)
Poza tym jesli piszesz, że jazda na moto ma być relaksem to na takim pierdzikółku we 2 osoby...napewno nie będzie :P


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-06-27 20:20:12 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-04-11 12:07:13
Posty: 165
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Fazer
Coś w tym jest. Chociaż wolna jazda też czasem potrafi sprawić wiele przyjemności :P Więcej uwagi na napawanie się pięknymi widokami.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-04-11 00:14:19 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2015-04-11 00:12:08
Posty: 0
Płeć: Kobieta
motocykl nie może przekraczać 110 kg jeśli chcemy nim jeździć posiadając prawo jazdy kat. B


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-04-11 18:47:15 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2013-07-26 10:28:06
Posty: 267
Lokalizacja: Kraków + Bełchatów
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Mam
Obecne moto: FZS 1000
Poszukaj jakichś husqwarn 125 w2t, czy jakiejś inne wyczynowe supermoto. Na supermoto.pl znajdziesz sporo informacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org