Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3429 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 229  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2020-06-23 15:46:48 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-08-05 08:39:48
Posty: 372
Lokalizacja: Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Tracer 900 GT
Po zamontowaniu przetestowałem rejestrator przy wyższych prędkościach. Wydaje mi się, że efekt jest zadowalający. Poniżej linki do nagrania przód i tył. Co o tym sądzicie?
https://youtu.be/uMb9Cn0xHmk
https://youtu.be/DkcdJul5Lus


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-06-23 15:46:48 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2020-06-23 16:35:44 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
maciej_pk jako taka czarna skrzynka to może coś tam dać pewne informacje ale oby nie trzeba było kiedykolwiek tego robić :wink:. Sam osobiście gdybym kupował jakikolwiek rejestrator to pierwszorzędne znaczenie miałaby rozdzielczość matrycy oraz jej jakość to znaczy na ile da czytelny obraz i na jaką odległość. Powoli standardem stają się rejestratory w rozdzielczości 4K i tutaj już się jest czym popisać. Najwięcej Ty nam możesz powiedzieć ponieważ masz dostęp do surowych plików gdzie widać wszystkie detale na stopklatce i tutaj jest esencja tego do czego można kamerkę wykorzystać. Znając moje perypetie z kamerą sportową to dosyć często owadów trzeba pilnować na obiektywie więc będziesz miał zajęcie ;) Wszystko zależy jakie masz oczekiwania względem kamerki, myślę że jak jest to zawsze można coś udowodnić bo nikt się nie spodziewa rejestratora na motocyklu a cwaniaków nie brakuje którzy lubią wykorzystywać ten fakt.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-06-23 16:41:49 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-08-05 08:39:48
Posty: 372
Lokalizacja: Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Tracer 900 GT
Blue7 to ma być stricte rejestrator i obraz na oryginalnym pliku jest lepszy niż tutaj bo pewnie youtube coś tam przerabia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-06-23 17:20:55 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2284
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Jak dla mnie obraz jest super, mi by to w zupełności wystarczyło. Biorąc pod uwagę cenę, to nawet tą galaretkę z przedniej kamery od wibracji silnika można przeżyć.
Good job:)

Co do zbierania much to są miejsca w ktorych kamera jest mniej lub bardziej narażona na muchy, to trochę jak punkty na masce w aucie które niby są bezposrednio widoczne sprzed auta i są na linii ognia, ale opływ powietrza w tych miejscach sprawia ze w lekkim deszczu pozostają suche i rozbija się tam o wiele mniej much. Widać to po kasku, nawet jeśli owiewka nie zasłania całkowicie kasku i sięga gdzieś do brody czy nosa to struga i tak nieco podbija lżejsze robale i wizjer jest trochę czystszy niż taki całkowicie odsłonięty. Moja kamera przy klaksonie zbierała o wiele mniej much niż np lampy, ktore zawsze pierwsze zamieniają się w cmentarz.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-06-23 22:19:31 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
blue7 napisał(a):
nikt się nie spodziewa rejestratora na motocyklu a cwaniaków nie brakuje którzy lubią wykorzystywać ten fakt.

blue7, co masz na myśli?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-06-23 22:29:07 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
marcingda spotkałem się parę razy z takimi sytuacjami, że próbowano doprowadzić do kolizji w taki sposób aby wymusić odszkodowanie z OC osoby która była totalnie przypadkowa. Dopiero gdy się okazało, że potencjalna ofiara ma kamerkę w samochodzie i jest to zdarzenie zarejestrowane sprawdza grzecznie przepraszał za "pomyłkę" i się ulatniał. W motocyklach raczej jako takie rejestratory nie istnieją więc można przyjąć że są bardziej na takie zachowania narażone, na przykład podczas przeciskania się pomiędzy samochodami - i choćby z czystej złośliwości.
Moja narzeczona miała nawet taką sytuację, że gość stoczył się samochodem i uderzył w nią od przodu tyłem swojego auta i grał wariata, że to ona na niego najechała. Na szczęście udało się dotrzeć po 2 miesiącach do nagrania z monitoringu skrzyżowania jak było naprawdę i prawie rok trwało wszystko w sądzie zanim ukarano sprawcę. Przez cały czas twierdził, że jest niewinny i choć nawet policja miała oczywiste dowody, że on spowodował zdarzenie to było mnóstwo nieprzyjemności z tego powodu. Dlatego kamerkę warto mieć i w pełni rozumiem maciej_pk, że się zdecydował na jej instalację. Tyle, że z racji tych owadów użytkowanie jej może być trochę upierdliwe ale jednak - może ochronić kierowcę przed takimi historiami.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-06-23 22:49:11 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2284
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Ja to zrozumiałem tak jak sam myślę, zdarzy się czasem ktoś komu nie spodoba się nasza jazda - nawet zwykła, ot jazda w korku i postanowi nas ukarać np hamując tuż przed nami. Mi się zdarzyło że do bmw które skręcając w lewo grubo na czerwonym przejeżdżającego skrzyżowanie bez żadnych kierunków przed moim nosem jak ruszyłem już na zielonym, popukałem się w czoło, kierowca zobaczył to, gwałtownie zahamował zrównując się ze mną i zaczęły się pogróżki i symulowanie spychania mnie bokiem. Gdyby mnie rzeczywiście zepchnął i pojechał w cholerę to bez nagrania pewnie w życiu bym nic nie udowodnił, nawet bym nie miał numerów rejestracyjnych. Wolę też mieć nagranie i go nie musieć użyć, niż jakby coś się miało wydarzyć i nie mieć dowodu. Choćby zwierzak w miejscu nie oznaczonym znakiem gdzie możesz pokryć szkody na koszt OC gminy czy tam nadleśnictwa. Bez nagrania jeśli zwierzak Cię tylko trąci i poleci dalej to jesteś na przegranej pozycji, każdy pomyśli że pewnie gumowałeś i się wywaliłeś i teraz szukasz frajera co za to zapłaci. Podobnie nawet z dziurą w asfalcie, gdybyś się przez nią przewrócił.

Myślę że taki cwaniak który chce Ci zaszkodzić gdyby wiedział że jest nagrywany to być może by zrezygnował z takiego pochopnego samosądu. Jestem pełen podziwu dla ludzi którzy wchodzą w potyczki z autobusami miejskimi wjeżdżając centralnie przed nie w korku w boju o pas, a które są przecież okamerowane z kazdej strony i później Ci ludzie próbują forsować swoją rację że to autobus wjechał na nich.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-06-23 23:05:57 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Jakiś czas jeździłem z kamerą ale później już jej nie przełożyłem do tracer-a. Kamerę przejęły dzieciaki i ślad po niej zaginął. Rejestrator o ile jakość jest wystarczająca jest optymalny bo o niczym nie trzeba pamiętać, no ew o usunięciu owadów. Trochę nie podobają mi się te wszystkie kable które trzeba gdzieś ukryć. Dla mnie tego typu urządzenia mają zastosowanie w sytuacjach kiedy np. ktoś wymusza pierwszeństwo, odjeżdża a my się przewracamy. Chciałem kupić gopro i zamontować ją na stałe ale zawsze szkoda mi kasy.
Podobną sytuację jak Twoja narzeczona miałem w galerii handlowej. Siedziałem w samochodzie i czekałem na żonę, koleś wsiadając do samochodu uderzył moje prawe drzwi i twierdził bezczelnie że nie zrobił wgniecenia. W końcu zagroziłem mu, że jak nie napisze oświadczenia to mu wpier.... i jakoś dał się przekonać. Naprawa niewielkiego wgniecenia skończyła się wymianą drzwi i jakąś horrendalną kwotą za naprawę na poziomie 13tyś zł netto co dla mnie jest jednoznaczne z wyłudzaniem pieniędzy od towarzystw ubezpieczeniowych


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-06-24 06:39:54 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2284
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Jak nie staniesz, dupa z tyłu. Trzeba mieć dowody bo inaczej zuchwałość i chamstwo są trudne do opanowania. Z tymi drzwiami w galerii to ja mam wręcz schizy, jestem gotów pojechać czasami na pusty koniec parkingu, a i tak wtedy jak magnes ściągnę obok siebie kogoś to uzna że koło mnie jest najlepiej do nauki parkowania przodem..

Przekonałem się, maciej_pk dzięki za zdeterminowanie mnie żeby naprawić rejestrator, tzn kupić nowy jak Twój i znów mieć nagrania ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-06-24 11:31:30 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
marcingda napisał(a):
blue7, co masz na myśli?

Sam miałem sytuacje w których kamerka albo by sie przydała, albo realnie pomogła.

Pierwszą glebę zaliczyłem na zjeździe na trójmiejska obwodnicę (matarnia) niewiele po kupnie motocykla, ale nie z mojej winy. wtedy kamery mi zabrakło. Ot jako świeżak wjechałem w zakręt mocno po zewnętrznej i powoli. to wystarczyło zeby koleś z dostawczaka za mną wyprzedził mnie "po wewnętrznej" spychając mnie jeszcze bardziej an zewnątrz na piach gdzie się położyłem. miszcz uciekł ja leżałem, numerów rej. nikt nie zapisał.


innym razem włączałem się do ruchu z podporządkowanej, przed radiowóz. samochodem pewnie bym wymusił, ale moto na tyle się zbiera, że miejsca między mna a niebieskimi było wiele. No ale szeryfi mieli chyba normy do wyrobienia (to jedna z niewielu "niemiłych" sytuacji jakei miałem z policją), więc poleciały sygnały, zjechałem a pobocze wysłuchałem litanii na temat wymuszenia oraz tego jaki mandacik dostanę. Na moją uwagę że nie zgadzam sie z tym ze wymusiłem i że nie przyjmuję mandatu, nie zareagowali specjalnie, ale jak pokazałem na kamerę którą miałem na szczęce mówiąc że nagranie spokojnie pokaże ile buyło miejsca i ile czasu im zajeło dojechanie do mnie usłyszałem że to nie chodziło o to żeby mnie karać tylko żebym wziął pod uwagę niebezpieczeństwo tego manewru na przyszłość i takie tam pierdolenie, i skończyło się na upomnieniu. najlepsze że po akcji zerknąłem na kamerkę i... okazało się ze zapomniałem ją uruchomić.

zdarzały się też inne sytuacje gdzie palec na obiektyw w moto powodował że "wielki groźny" rzucający się kierownik (najczęściej) BMW (znów najczęciej E36) stawał się potulnym barankiem. Mam kamerkę z Ali bo nie wymagam od niej jakości tylko działania jako "czarna skrzynka" - i jest ok. A kable ukryłem w nakedzie bez problemu więc nie ma co się tym przejmować.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-06-24 21:52:00 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Jak widać wielu z nas miało tego typu doświadczenia więc prawdopodobieństwo, że kamerka się przyda wcale nie jest takie małe. 8)

Z innej beczki dzisiaj przygotowałem solidnie Tracera do wakacyjnego wyjazdu, kolektory pięknie dały się wyczyścić i muszę przyznać, że co ręczna robota to widać efekt bez ściągania ich z motocykla. Najpierw Autosol Anti Blau a później Metal Polish i efekt piękny. Po wszystkim pojechałem się przejechać żeby zatankować do pełna aby nie musieć myśleć o tym w dniu wyjazdu.
Niestety taka jedna drobna mała rzecz która uruchomiła łańcuch wydarzeń, miałem brudną blendę i przeszkadzało mi to w trakcie jazdy, tak sobie wahlowałem nią żeby spostrzec co to jest co mi przeszkadza, że zapomniałem kompletnie o kontroli gazu. Z pomocą przyszedł mi Pan Policjant, którego widok ocknął mnie i od razu odzyskałem świadomość co i gdzie robię ale było za późno żeby powstrzymać bieg wydarzeń. Na szczęście muszę powiedzieć, że udało mi się jakoś wytłumaczyć i panowie Policjanci przystali na pouczenie więc złego słowa nie mogę powiedzieć ponieważ było sporo więcej na budziku niż ustawa przewiduje. Tak więc chciałem zaznaczyć, że zdarza się spotkać wyrozumiałego funkcjonariusza i jeśli mamy szczęście że jest on motocyklistą to może uda się łagodniej rozwiązać problem nieplanowanego spotkania :thumbup:

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-06-24 22:43:23 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2017-02-23 13:22:05
Posty: 97
Lokalizacja: Inowrocław
Płeć: Mężczyzna
Telefon: play
Obecne moto: FZ6 S2
blue7 napisał(a):
Najpierw Autosol Anti Blau a później Metal Polish i efekt piękny.

Super wyszło, jak dla mnie to zestaw rewelacyjny. Nie wiem, czy może to zdjęcie przekłamuje ale radziłbym Ci przed podróżą dolać płynu chłodniczego. Szczególnie jeśli planujesz wyjazd w ciepłe rejony kontynentu. :wink:


maciej_pk napisał(a):
Po zamontowaniu przetestowałem rejestrator przy wyższych prędkościach. Wydaje mi się, że efekt jest zadowalający. Poniżej linki do nagrania przód i tył. Co o tym sądzicie?

Zazdrościmy takiej pogody :evil: U nas co chwilę przelotne opady.


Ostatnio edytowano 2020-06-24 23:39:46 przez Simfan, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-06-24 22:51:25 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Simfan masz sokoli wzrok powiem Ci :D płynu jest w sam raz, motocykl na tym zdjęciu stał centralką na płycie chodnikowej postawiony a pod przednim kołem dwie takie płyty więc motocykl był w sporym pochyleniu do tyłu. W ten sposób mam super dostęp do kolektorów nie musząc się bardzo schylać a samo czyszczenie kolektorów do łatwych nie należy. Dzięki za trafne sugestie, sprawdzę jeszcze raz jutro ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-06-25 07:08:30 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Efekt super, może kiedyś też zabiorę się za nie. Przed podróżą zwykle niczego nie czyszczę bo wychodzę z założenia że i tak się pobrudzi ... :D
Blue7, Chorwacja? Gdzieś obiło mi się o uszy, że przy wjeździe tworzą się korki z powodu wprowadzenia jakiś procedur.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-06-25 07:40:27 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2284
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Jak jeżdżę na Chorwację to i tak zawsze omijam Słoweńskie autostrady, są najdroższe a nie wiele wnoszą do czasu jazdy więc przez Słowenię jadę bokami i do Chorwacji wjeżdżam małym przejściem granicznym:
Cvetlin
Chorwacja
https://maps.app.goo.gl/KBQ6xU5kWoZwm8XP6
Jak na granicy autostradowej jest mega korek to w Cvetlinie też bywa że na serpentynach się trochę stoi, ale zawsze jest to ułamek tego stania na autostradzie i wściekania się na gangrenę omijającą wszystkich poboczem.
Granicę z Austrią przejeżdżam w miejscowości Mureck i tam jeszcze nigdy nie stałem nawet minuty. Tam też staram się tankować bo wychodziło mi zawsze ze w Austrii o dziwo paliwo było najtańsze.
Schiffsmühle Mureck
Am Mühlenhof 1, 8480 Mureck, Austria
+43 3472 2952
https://maps.app.goo.gl/29s5qYSQ8TLnbAFX9
Odcinek między tymi przejściami to bardzo ładna trasa, kręta z dobrym asfaltem (mój ulubiony odcinek całej trasy), trzeba tylko uważać na kontrole drogowe z pomiarem prędkości, wiedzą że sporo osób omija autrostrady ale część tych osób jedzie po wioskach próbując nadrobić czas przez to stracony.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3429 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 229  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org