Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-11-26 18:53:45 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2010-11-13 16:55:41
Posty: 279
Lokalizacja: okolice Tarnowa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: WR 426 SM MX
Dowiedz się jakim radarem było zrobione zdjęcie.

Też dostałem kiedyś a było to w zimie. Po otrzymaniu zdjęcia od razu przeczytałem sobie instrukcję obsługi urządzenia i było zapisane m.in., że temperatura nie powinna być niższa niż 0 stopni C. Na zdjęciu był widoczny śnieg to napisałem, że na pewno był mróz i pomiar był niewłaściwy. Napisałem, że nie przyjmę mandatu i sprawę mogą skierować do sądu. Po wysłaniu mojego listu sprawa się zakończyła bezmandatowo :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-11-26 18:53:45 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2013-11-26 19:09:40 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
miąchal, Na chwilę obecną olewam i czekam.
thundercut, Na pierwszej fotce jest znak / linia energetyczna i na drugiej fotce też jest znak i linia energetyczna -> to jak coś będę się wgryzał / wykorzystywał w sądzie (jeśli będzie taka potrzeba)
Jacel_L, radar to multaradar CM. Instrukcję sprawdzałem, wszystko zgodne z instrukcją użytkowania, temp. wtedy była ok. 20 stopni, auto mają z klimatyzacją.

za drugim razem tak sobie stali jak na tym nagraniu http://antyradary.phi.pl/forum/viewtopi ... c86fbdcf3f


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-11-26 20:10:30 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
Ja swego czasu znalazłem coś takiego:
Cytuj:
Przede wszystkim nie wolno odpowiadać na ichniejszych formularzach tylko samodzielnie napisać pismo. Po drugie nie odmawiać podania kierującego pojazdem ale zasłaniając się niepamięcią oraz dużą ilością osób kierujących pojazdem żądać okazania zdjęcia. Po czwarte w przypadku zaproszenia do odwiedzin w ich siedzibie żądać podania podstawy prawnej (tylko przesłuchanie w sprawie lub jako świadka/podejrzanego, żadne inne wynalazki) gdyż wtedy przysługuje zwrot kosztów transportu do i z powrotem oraz rekompensaty za utracony zarobek w dniu kiedy do nich się pofatygujemy. Po piąte ITD i SM nie jest oskarżycielem publicznym w sprawach innych niż wykroczenia drogowe, więc nie mają prawa zakładać sprawy za niewskazanie sprawcy wykroczenia (i należy to im w piśmie zaznaczyć). Po szóste fotoradary mogą być jedynie używane do kontrolowania prędkości, więc w przypadku innych wykroczeń (komórka w ręce, czerwone światło, wyprzedzanie na ciągłej) zarejestrowanych przez fotoradar nie ma podstawy prawnej do ścigania kierowcy. Po siódme trzeba żądać uwzględnienia błędu pomiarowego (bardzo często obniża to widełki w które trafiamy). Po ósme SM nie ma delegacji ustawowej do używania fotoradarów stacjonarnych (a jedynie do przenośnych) więc zdjęcia wykonane przez SM z fotoradaru stacjonarnego są obarczone błędem prawnym i trzeba to w odpowiedzi na ich wezwania podnosić. Po dziewiąte trzeba żądać przesłania instrukcji obsługi i homologacji urządzenia rejestrującego oraz informacji o warunkach panujących w dniu wykonania zdjęcia (zwłaszcza dotyczącego warunków elektromagnatycznych) - na 99% nie mają tych danych a bez tego są w głębokiej d...e. Po dziesiąte nigdy się nie przyznawać bez zdjęcia. Po jedenaste w przypadku zdjęć z ITD wykonanych z wideorejestratorów czy fotoradarów umieszczonych w samochodzie żądać okazania homolaogacji na fotoradar, oraz urządzenia do transmisji danych (na 99% na to drugie nie mają, na co im GUM zwracał uwagę w oficjalnym piśmie, a więc zdjęciami tak zrobionymi iprześłanymi mogą sobie podetrzeć swoje cztery litery). To co powyżej to podstawa przy kontaktach ze zbójami przydrożnymi spod znaku różnych SM/G czy też ITD

Po przekroczeniu o 50km/h w zabudowanym i kilka miesięcy później, wyprzedzaniu rzędu samochodów, między innymi też nieoznakowanej vectry, na podwójnej ciągłej-bardzo intelignetnie nawiasem mówiąc :lol: teraz jakoś mam szczęście do mandatów i od dwóch lat śmigam z czystym kontem, ale jakoś w sierpniu się zagapiłem i wpadłem w zabudowany przelatując koło FR jakieś 30km/h za szybko, FR stoi dosłownie 100m za znakiem terenu zabudowanego. Listu jeszcze nie dostałem, ale podobno mają na to 9 miesięcy ;), a może znowu będę miał fuksa :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-11-26 21:04:09 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
hmm, fajna lista :) jak coś będzie się korzystać :mrgreen:

no więc pierwsze punkty tej listy wykonałem należycie :) Ja pisze grzeczne pismo by mi udostępnili parę dokumentów (uzgodnienie lokalizacji pomiarów, prośba o uwzględnienie błędu pomiaru, itp, itd - jest na początku tematu) a oni "proszę odesłać formularz w terminie inaczej sprawa będzie przekazana zgodnie z postępowaniem administracyjnym"
Ja ponawiam swoją prośbę listownie, oni to samo "proszę najpierw odesłać formularz"
Otrzymuje drugie wezwanie (druga fotka) -> odpisuje, żeby znów pokazali dokument, że mogą parkować i dokonywać pomiarów 1-2 metry od czynnego przystanku autobusowego. A oni, że jeśli znam przepisy RD to tam nie ma zakazu zatrzymywania / parkowania...
w tym momencie zwątpiłem w tego kto pisał to pismo i sprawa leży sobie spokojnie do dnia dzisiejszego bez odzewu...
i oby tak dalej sobie leżała ;p


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-11-26 22:21:39 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2011-04-12 17:17:50
Posty: 182
Lokalizacja: PGN
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 02r
michal.m napisał(a):
Otrzymuje drugie wezwanie (druga fotka) -> odpisuje, żeby znów pokazali dokument, że mogą parkować i dokonywać pomiarów 1-2 metry od czynnego przystanku autobusowego. A oni, że jeśli znam przepisy RD to tam nie ma zakazu zatrzymywania / parkowania...


Oni chyba również nie znają przepisów,bo wg Kodeksu Drogowego nie powinno ich tam być :wink: - art 49,pkt 1.9 http://kodeks-drogowy.org/ruch-drogowy/ ... e-i-postoj


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-17 18:51:31 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
michal.m napisał(a):
i sprawa leży sobie spokojnie do dnia dzisiejszego bez odzewu...
i oby tak dalej sobie leżała ;p

no i już nie leży spokojnie...

Zdecydowałem, że będę uzupełniał ten temat w tej sprawie - tak dla potomności. Może ktoś coś z tego wyniesie dla siebie. Sam szukałem podobnych przypadków i nadal szukam i bardzo mi pomagają tego typu opisy. Często czytam o czymś po fakcie ale przydałoby się wiedzieć o czymś prędzej. W moim i tym przypadku na wiele rzeczy jest za późno ale nie zamierzam w ogóle nie poruszać się po polskich drogach więc nadal się uczę i Wam też radzę.

Poniżej wklejam to co napisałem na portalu prawonadrodze, część rzeczy jest już w tym temacie ale poniżej mały skrót i sytuacja (jak nie chcecie wiedzieć jakie 'legalne' wałki i jak się załatwia sprawy o wykroczenia w Polsce to nawet nie wchodźcie na ten portal bo stracicie wiarę w sprawiedliwość w sądzie polskim):

"1. Pierwsza fotka z fotoradaru mobilnego, tablica rej. czytelna, fotka „od tyłu” motocykla
Oznakowanie odcinka pomiaru prawidłowe, kąt prawidłowy. W tle zdjęcia tablica reklamowa, napowietrzne przewody energetyczne, pola uprawne.
2. Druga fotka z fotoradaru mobilnego, tablica rej. czytelna, fotka „od tyłu” motocykla
Oznakowanie odcinka pomiaru prawidłowe, kąt prawidłowy. W tle zdjęcia jak i w sąsiedztwie fotoradaru napowietrzne przewody energetyczne (prawie skrzyżowania linii). W tle zdjęcia znak drogowy pionowy, balustrady metalowe posesji domów. Auto z fotoradarem zaparkowane na placu/parkingu przy skraju jezdni bezpośrednio przy przystanku autobusowym oznaczonym znakiem pionowym „D-15 przystanek autobusowy” dodatkowo auto z FR w bliskiej ok.5-7m od skrzyżowania dróg.

Po pierwszym piśmie z fotką z FR. Wysyłam pismo z prośbą o dokumenty potwierdzające uzgodnienie lokalizacji i dokonywania pomiarów itp. z komendantem Powiatowym Policji. Odpisują, że takie dokumenty udostępnią tylko w sądzie. Przychodzi po jakimś czasie drugie pismo z fotką nr 2 z FR. Ponownie proszę o uzgodnienie lokalizacji dokonywania pomiarów i dodatkowo proszę o uprawnienia osoby dokonującej pomiar FR. Odpisują, że takie dokumenty udostępnią tylko w sądzie lub jeśli chodzi o uprawnienia osoby dokonującej pomiar – osobiście.

Na dzień 12-12-2013 wezwanie do SG w charakterze świadka w sprawie o wykroczenie z art. 92a kw (tak widnienie na wezwaniu). Stawiam się o wskazanej godzinie. Uchylam się od odpowiedzi w oparciu o art. 41 par. 1 Kodeksu Postępowania w Sprawach o Wykroczenia w związku z art. 183 kpk. Następuje zgrabne płynne przejście pana komendanta na „Przesłuchanie osoby, co do której istnieje uzasadniona podstawa do sporządzenia przeciwko niej wniosku o ukaranie” ponownie uchylam się od odpowiedzi z art. jw. W wyjaśnieniu dodatkowo podaje, że z powodu nie otrzymania w/w dokumentów (na przesłuchaniu też mi odmówiono wglądu do nich).

Na koniec wręczam wniosek o zwrot kosztów dojazdu świadka na przesłuchanie. Przyjmują ale Pan komendant od razu stwierdza, że będzie odmowa bo już nie jestem świadkiem a osobą, co do której istnieje uzasadniona podstawa do sporządzenia przeciwko niej wniosku o ukaranie.
Ma do tego jakieś umocowanie prawne by odmówić mi zwrotu kosztów skoro wzywał mnie jako świadek i jako świadek na przesłuchanie jechałem? A jeśli odmówi to co robić z tym faktem?

Jest jeszcze parę niedociągnięć ale nie jestem pewien czy mają jakieś umocowanie prawne, tj. brak w wezwaniu na świadka pouczenia, że przysługuje mi zwrot kosztów dojazdu, że przysługuje mi uchylenie się odpowiedzi z art.183 kpk. Dodatkowo czekając na swoją kolej przesłuchania przysłuchiwałem się mimowolnie przesłuchania Pani, która była przede mną. „Poczekalnia” praktycznie otwarta na główne pomieszczenie SG.

Czyli teraz z tego co wyczytałem mniej więcej na tym portalu: wniosek o ukaranie z art. 96 § 3 kodeksu wykroczeń -> będzie wyrok w trybie nakazowym -> moje odwołanie od niego -> sprawa w sądzie z moim udziałem. Pytanie: kto jeśli zostanie nałożona na mnie grzywna dostanie kasę ?
Straż Gminna czy Skarb Państwa?
Ot, tak standardowo rozgrywają sprawy fotoradarowe w jednej ze Straży Gminnej w opolskim."

Wiem na chwilę obecną, że "Grzywny zasądzone przez Sąd wędrują do Skarbu państwa" więc jakby dalej nie było Straż Gminna już kasy ode mnie nie otrzyma. Jak już pójdzie do Skarbu Państwa.

Zrobiłem jeden wielki błąd w trakcie przesłuchania = nie nagrywałem tego przesłuchania. A miałbym być może niezbity dowód na to, że pan komendant kłamie i naginał ostro przepisy prawa drogowego by robić fotki FR. Ale teraz to jest tylko słowo moje vs. słowo komendanta + jego podopiecznego = moje słowo NIC nie warte.

Na chwilę obecną czekam na decyzję w sprawie zwrotu kosztów podróży a dodatkowo wystąpiłem o uzyskanie informacji publicznej odnośnie wspomnianych dokumentów. Mimo, że za fotki radarowe już mi raczej mandaty nie grożą (bo teraz grozi mi grzywna za niewskazanie kierowcy x2) ale podejrzewam, że przynajmniej od maja do końca sierpnia 2013r FR był ustawiony w miejscu niedozwolonym, czyt. przy przystanku autobusowym i na skrzyżowaniu na co SG nie miała pozwolenia.

ps. używajcie kamerek podczas KAŻDEJ jazdy czy to motocyklem czy autem. Rozmowy podczas jakiegokolwiek obcowania z policjantami / strażnikami również nagrywajcie (przynajmniej audio).

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-28 10:49:58 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-04-10 10:53:36
Posty: 452
Lokalizacja: W-wa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: 1198
Można nagrywać jawnie rozmowę z policmajstrami na służbie? Jeśli tak to też powinienem nagrać kilku.... Przydałoby się teraz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-28 11:18:11 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-08-29 13:17:54
Posty: 101
Lokalizacja: Grójec/Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: obecnie brak
Steinmetz napisał(a):
Można nagrywać jawnie rozmowę z policmajstrami na służbie? Jeśli tak to też powinienem nagrać kilku.... Przydałoby się teraz


Jasne, każdego policjanta, strażnika miejskiego, krokodyla itp można nagrywać jeśli jest na służbie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-28 16:28:56 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-04-10 10:53:36
Posty: 452
Lokalizacja: W-wa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: 1198
Muszę przejrzeć dokładnie poprzednie posty. Może była gdzieś mowa o konkretnym paragrafie, który o tym mówi. Dobrze wtedy powiedzieć Panu Niebieskiemu na jakiej podstawie go nagrywam jakby wierzgał


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-28 16:48:46 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-05-20 00:22:27
Posty: 401
Lokalizacja: Idzikowice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Thundercat
Przecież nie podstawisz mu dyktafonu przed twarz bo nawet jak sie zgodzi to bedzie mowil oficjalnie i grzecznie, nie popełni żadnej wpadki. Włączasz tak zeby nie widział i nagrywasz potem masz ewentulany dowód w sądzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-28 23:53:59 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-06-12 22:06:53
Posty: 19
Lokalizacja: Żuławy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 N
USTAWĄ O PRAWIE AUTORSKIM I PRAWACH POKREWNYCH z dnia 4 lutego 1994r.:

Art. 81.
1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.
2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych,
2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.
Ustawa Kodeks Karny z dnia 6 czerwca 1997r.:
Art. 115.
§ 13. Funkcjonariuszem publicznym jest:
7) funkcjonariusz organu powołanego do ochrony bezpieczeństwa publicznego
albo funkcjonariusz Służby Więziennej,
§ 19.
Osobą pełniącą funkcję publiczną jest funkcjonariusz publiczny, członek organu
samorządowego, osoba zatrudniona w jednostce organizacyjnej dysponującej środkami publicznymi, chyba że wykonuje wyłącznie czynności usługowe, a także inna osoba, której uprawnienia i obowiązki w zakresie działalności publicznej są określone lub uznane przez ustawę lub wiążącą Rzeczpospolitą Polską umowę międzynarodową.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-29 14:37:43 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
Podkopnik napisał(a):
Włączasz tak zeby nie widział i nagrywasz potem masz ewentulany dowód w sądzie.

dokładnie o takie nagrywanie mi chodzi.
a podstawę prawną, że nagrywać funkcjonariusza publicznego można przytoczył Błażej.
Zresztą wiele jest filmików na YT gdzie policjanci czy też strażnicy miejscy/gminni są nagrywani i jakoś nikt autorom nagrań nic nie robi.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-29 16:18:51 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
tyle że to nagranie podobno (bo znajomy tak mówił i już gdzieś taką opinie słyszałem) nie jest oficjalnym dowodem w sądzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-29 18:28:47 
Człowiek Szafka

Dołączył(a): 2008-12-03 13:04:26
Posty: 2647
Lokalizacja: Pulki k.Puław
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 693183962
Obecne moto: VFR 800 FI 2000r
Sąd aby nagranie dopuścić musi powołać biegłego czy nie jest ono modyfikowane.
Ważne by było na oryginalnym nośniku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-29 19:24:39 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-05-20 00:22:27
Posty: 401
Lokalizacja: Idzikowice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Thundercat
Podczas nagrywania dobrze jest aby nagrywana osoba wypowiedziała swoje imie i nazwisko to pomaga potem. Trzeba tylko wiedzieć jak pokierować rozmową być naturalnym:)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org