Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-08-26 20:42:04 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
Hejka,
Jak w temacie... tyle razy się wypowiadałem, że jeżdżę po wioskach 70km/h i nic a dziś wracam do domu a tu liścik z urzędu gminy Polska Cerekiew... i już wiedziałem, że na 90% to mandat bo tamtędy parę razy miałem okazję przejeżdżać.

Teren oznaczony jako zabudowany, między dwoma wioskami, bezpośrednio po zakładzie przemysłowym, z jednej strony drogi pobocze (tam musieli stać autem)a zaraz obok wysoka skarpa. Po drugiej strony drogi ładne pola. Zabudowania, przystanek autobusowy dopiero później. Niemniej jednak oznaczony jako zabudowany. Niebezpieczeństwo jak cholera stworzyłem jadąc tam 72km/h.
Możecie zerknąć bo miejsce jest na street view LINK do miejsca pomiaru google maps. Jechałem od strony Opola, minąłem tą fabrykę. Fotka zrobiona od tyłu rzecz jasna. Jednym słowem chyba typowa zagrywka stróżów prawa -> łapać kierowców w najniebezpieczniejszym miejscu w wiosce.

Otóż jest pytanie do Was jako może bardziej doświadczonych w tym temacie:

1. Czy fotoradary używane przez Straż Gminną jako urządzenia mobilne montowane na pojeździe mogą być używane w trakcie postoju tegoż pojazdu. Podejrzewam, że był nie oznakowany bo na oznakowane to z automatu przyhamowuje nawet jeśli i tak jadę wolno (niestety z tego dnia mam tylko filmik, który się zaczyna dosłownie kilkanaście sekund po tym jak tamtędy przejeżdżałem, na wylocie z tej wioski filmik zaczyna się gdy na liczniku miałem 60km/h i jest widok na godzinę na wyświetlaczu - i to mnie najbardziej boli, bo tam jest wąska droga, słaba widoczność i zawsze między domami jeżdżę tam wolno, tj.50-60km/h)
2. Czy taki pomiar/fotkę z mobilnego fotoradaru można robić w miejscu nie oznakowanym znakiem D-51 (niebieski znak fotoradaru) z tabliczką "na odcinku ...... metrów" czy może wystarczy żółta tablica pod znakiem terenu zabudowanego "Teren miejscowości MONITOROWANY"
3. Czy pomiaru może dokonywać każdy pracownik danej straży gminnej czy tylko konkretna osoba? Niby jest w artykule, że tylko dana osoba ale ja tam w doniesienia prasy już nie wierzę. link do artykułu. Z tego artykułu wynika, że fotoradar musiałby obsługiwać komendant a nikt więcej. Idą tym tokiem: byłaby jakaś szansa na udowodnienie, że wtedy komendant nie mógł posługiwać się tym urządzeniem? Dzień to środa, parę minut przed 11-stą. Żadna sobota czy też niedziela :( 2,5 m-ca temu.
4. Czy można dokonywać pomiaru w dowolnym miejscu wioski czy może to miejsce i czas musi być jakoś bardziej sprecyzowane a nie tylko, że zgoda jest na całość terenu zabudowanego (art. 129b ust. 4 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – prawo o ruchu drogowym ) który w tych wioskach jest nadzwyczaj rozciągnięty i to na dwie wioski http://goo.gl/maps/FjH81

Wszystko inne wydaję się być zgodne z prawem, ksero legalizacji fotoradaru ważne o nr takim jaki widnieje na fotce z moim moto. Przesłane zdjęcie jest tak słabej jakości, że nie dopatruje się w nim kadrowania ale na tyle czytelne, że rozpoznaje moje moto i nr są czytelne skoro to wszystko do mnie doszło.

Czy można i jest sens Waszym zdaniem coś z tego ugrać chociażby po to, by narobić im więcej roboty niż tylko wysłanie druczków i czekanie na 150 zł a na moje konto kolejne w tym roku 4 pkt karne?
Nie wiem, jakaś prośba o wyjaśnienia, czy coś w tym stylu...bo do sądu to pewnie sprawa przegrana bo teren zabudowany tam jest i koniec kropka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-08-26 20:42:04 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2013-08-26 21:14:29 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2012-01-29 15:38:22
Posty: 1298
Lokalizacja: Szprotawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 697 226 949
Obecne moto: fzs 600 fazer 2000r
1.ost była akcja w tv (ale jak napisałeś im nie można wierzyć), że straż miejska, wiejska czy podwórkowa nie może wystawiać mandatów z fotoradaru,
2. koleś opowiadał iż podał dwóch swoich kolesi którzy niby danego dnia mogli przejeżdżać tamtędy jego autem a on nie jest w stanie podać który i sprawę umorzono bo nie może być karany właściciel pojazdu tylko winny ale to są opowieści znajomej twarzy, dowiedz się więcej,
3. z taką prędkością przez teren (tak bardzo) zabudowany, pogięło Cie, stary tam pełno ludzi łazi :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-08-26 21:42:28 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
Małe sprostowanie: na razie mandatu nie dostałem, na razie jest druczek A, B, C i 7 dni na odpowiedź

edit: jest oznakowanie znakiem D-51 :(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-08-26 23:39:36 
Legenda forum

Dołączył(a): 2008-04-10 22:54:31
Posty: 4037
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Czarny
Obecne moto: YZF 600R
Straż wiejska może robić zdjęcia tylko w terenie zabudowanym, odpowiednio oznaczonym i z tego co czytałem musi być obsługiwany przez strażnika (a nie np jakiegoś cywila).

Napisz im, że nie jesteś w stanie określić kto prowadził motockl tego dnia bo mogło to być kilka osób a ewidencji nie prowadzisz i czekaj co następnego Ci przyślą :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-08-27 08:00:47 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-06-12 22:06:53
Posty: 19
Lokalizacja: Żuławy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 N
michal.m, poczytaj sobie na tej http://prawonadrodze.org.pl/ stronce, a wszystko powinno stać się jasne i czytelne ;)

I poproś o serię zdjęć, gdyż właśnie gdzieś czytałem że nie mają prawa wystawić mandatu na podstawie jednego zdjęcia gdyż może akurat w tym momencie przelatywało ufo, ptak lub inny lot którego pomiar został uchwycony, a i Ty na zdjęciu bo miałeś nieszczęście ;) Sprawdź także czy na zdjęciu nie widać znaków, reklam itp. które to ponoć wedle instrukcji fotopstryków używanych przez straż miejską być nie powinno a często występują.
Do zdjęć Twoim atutem jest jeszcze to, że zdjęcie jest niewyraźnie... więc nie możesz dokładnie stwierdzić czy to Ty jechałeś, czy może ktoś się podszywał pod Twoją tablicę rejestracyjną etc. ... Tak więc jak pisałem wcześniej, żądaj od nich kolejnych zdjęć... a jak nie mają, to nie wiem czy w sądzie nie wygrasz ;)
Na stronce której Ci podałem jest baardzo dużo opisane w tych sprawach tak wiec uspokój nerwy, poczytaj i działaj ;)

Poproś także o pismo czy aby ustawienie fotoradaru zostało uzgodnione z miejscowym komendantem policji (niech Ci prześlą wzór pisma - jesteś obywatelem RP i to organy służą Tobie, a nie Ty im)

No i jedna podstawowa sprawa... żadna ustawa, ani żadne rozporządzenie nie nakłada na obywatela prawnego samoukarania poprzez udowodnienie samemu sobie winy i podania jej do organów prawa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-08-27 08:46:10 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2012-07-24 09:42:02
Posty: 88
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 600 153 477
Obecne moto: FZS 600 2003r
Polecam ten artykuł,
Sam dostałem wezwanie i zamierzam kombinować

http://3obieg.pl/mandat-podetrzyj-sie-wezwaniem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-08-27 14:33:07 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-06-12 22:06:53
Posty: 19
Lokalizacja: Żuławy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 N
Zabka, nie ma co kombinować tylko działać zgodnie z prawem czyli piętnować działania straży miejskiej/wiejskiej/gminnej które jak pokazuje wiele artykułów, pism, filmów niejednokrotnie działają niezgodnie z prawem i wszelkimi ustawami i rozporządzeniami zastraszając obywatela że jak nie pójdzie po nosie straży, to my Ci pokażemy...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-08-27 15:09:52 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2012-07-24 09:42:02
Posty: 88
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 600 153 477
Obecne moto: FZS 600 2003r
no toz tam jest opisane jak to robić i na jakiej podstawie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-08-27 22:56:29 
Niemowlak

Dołączył(a): 2012-09-06 09:48:43
Posty: 44
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Kawasaki Z750S 2005
Zacytuje wypowiedz z innego forum motocyklowego:
Cytuj:
Witam , moze torche po czasie ale dodam coś od siebie.
W zeszłym roku walczylem ze strażą miejska w Wejherowie, zlapali mnie na moto fotoraderm tym na wylocie z Wejherowa do Krokowej. Przewinienie bylo male wiec miałem ochote sie troche poszarpac, ubralem w to jeszcze prawnika, wyciagalismy rozne temty np ze brak rozporzadzenia ministra o sposobie prowadzenia kontroli, ze na wnisoku mandatowym brak wszystkich moich danych itp. itd.
Po krotkiej wymianie pism straż skierowała sprawe do sądu w Wejherowie. Mocno sie przygtowalem do obrony ale sedzina mnie ostatecznie wgniotla w ziemie. Przekroczyles predkosc panie motocyklisto to płac a nie zasłaniasz sie lukami prawnymi. Mniej wiecej tak to szło :) Przekonala mnie, juz mi sie odechcialo potem walczyc. Dodam ze mandat plus koszta sądowe do zaplaty. Trzeba bylo na samym początku zadzwonić do strazy, "pardou, caluje rączki miłej pani, ladna jesień tego roku, a jezeli chodzi o mandat nie wiem kto jechał, bo od tylu nie widac , co wy na to że place tyle i tyle". Kumpel zrobił tak w to Człuchowie, zadziałało.
pozdro


Jak widać, jak się trafi na jakiegoś nadgorliwca i skieruje sprawę do sądu, do tego sędzia będzie cięty może skończyć się podobnie. Druga osoba dostała wezwanie jako świadek wykroczenia gdy podała dane kogoś z zagranicy. Pół biedy jak do straży masz niedaleko, ale czasami mandaty z drugiego końca Polski przychodzą. Ja mogę potwierdzić, że jak się napisze pisemko do straży w którym się będzie płakało, że się mało zarabia, żałuje i takie tam to mogą zmniejszyć mandat. Z tych wakacji przyszły do mnie fotki, wolałem nie kombinować, tylko napisałem pisemka i zapłaciłem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-08-27 23:13:23 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
Zerknijcie na tą fotkę. Kąt robienia fotek ma być 22 stopnie. A do 22 stopni to sporo brakuje...
Czy ja dobrze rozumuje czy może już się pogubiłem w tym wszystkim. To jest ten kąt czy to może jakiś inny?
[ img ]

W każdym razie zamierzam wysłać pismo z prośbą o wyjaśnienie paru spraw w tym najważniejsza, żeby uwzględnili tolerancję znamionową pomiaru urządzenia, który wynosi +/- 3 km/h no i jeśli poprawnie rozumuje to to z tym kątem.
Plus oczywiście opiszę jak trudną mam obecnie sytuację materialną (co akurat jest szczerą prawdą :( )
Nie będę kombinować z tym, że kto inny jechał, że nie pamiętam itp.
Ale jeśli ja coś robię niezgodnie z przepisami to ten ktoś kto chce mnie za to karać musi też być w zgodzie z prawem i poprawnie używać danych mu instrumentów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-08-28 12:03:18 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2012-04-28 08:51:59
Posty: 92
Lokalizacja: Pruszków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
Jeżeli fotoradar jest ustawiony pod niewłaściwym kątem to zdjęcia nadają się do kosza bo pomiar prędkości został zakłamany. Ale to jest tylko moje zdanie i mogę się mylić.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-08-29 18:28:34 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
Niestety doszedłem co i jak z tym kątem i ten na fotce, który zaznaczyłem jest zły.
Fotka zrobiona pod kątem 22 stopni lub baaaardzo zbliżonym więc podważanie pomiaru prędkości nie wchodzi w rachubę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-11-26 17:26:38 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
3 tyg po pierwszym wezwaniu dostałem od nich drugie...znów wymieniłem się z nimi korespondencją, że chciałbym zobaczyć w/w dokumenty. Znów mnie olali i żadnych dokumentów mi nie przedstawili, o których wyżej pisałem. Powtórzyli, że mogą mi je pokazać tylko w sądzie (nawet nie osobiście ale w sądzie).
Z drugiej sytuacji mam nagranie z kamerki jak tam jechałem i stoją autem z fotopstryczkiem 1-2 metry przed wiatą autobusową.
Odpisali mi, że w tym miejscu (jest słupek i znak, że to przystanek autobusowy) parkowanie jest dozwolone :?: :!: :?:
więc temat wysyłania dalszych pism do SG w Polskiej Cerekwi zawiesiłem. Od prawie 2 miesięcy cisza. Może będzie wezwanie do sądu, może nie będzie. Żadnych druczków ze wskazaniem / niewskazaniem osoby kierującej (druk A, B, C) im do tej pory nie wysłałem.

Z tym, że żadna Straż Gminna, Miejska ani ITD nie ma funkcji 'oskarżyciela publicznego' i jeśli sami skierują sprawę do sądu to przegrywają ją na samym starcie. No, chyba, że skierują sprawę do Policji a ta do sądu ale wtedy to już kasy z mandatu nie zobaczą oni tylko skarb państwa. A to już nie leży w interesie Straży Gminnej...

Pożyjemy, zobaczymy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-11-26 18:23:11 
Wesoły Grzybiarz

Dołączył(a): 2012-02-13 22:51:28
Posty: 987
Lokalizacja: WCI
Płeć: Mężczyzna
Telefon: ma ten kto powinien
Obecne moto: ZX636R 04
Do momentu wskazania sprawcy nic nie mogą zrobić - chyba że się komuś będzie bardzo chciało lub do premii będzie brakować. Olej i czekaj.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-11-26 18:41:57 
Niemowlak

Dołączył(a): 2011-11-11 20:48:33
Posty: 47
Lokalizacja: Śląsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
Z tego co widzę, są widoczne metalowe elementy w tle zdjęcia (znak drogowy) a które nie mogą znajodwać się w polu działania fotoradaru. Słyszałem też coś o przewodach energetycznych, które nie powinny znajdować się w pobliżu a jednak również widać je w tle. Nie znam się ale czy nie można tego wykorzystać?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org