Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-02-07 21:20:53 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-03-27 23:55:28
Posty: 43
Lokalizacja: Jarosław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Zwracam się z pytaniem do Was bo pewnie większość z Was trzyma swoje maszyny w garażach i może ktoś miał coś podobnego. Mianowicie: niedawno wynająłem garaż blisko bloku. Garaży jest ze 20 w jednym ciągu (nie stoją osobno tylko wszystkie są połączone) dach jest pokryty papą, pod dużym skosem . Ale ostatnio na dachu nazbieral się lód i śnieg i wczoraj przyszły roztopy. Dziś rano zobaczyłem, że na przykryciu mojego fazera są mokre plamy i tylko tam. Zmieniłem przykrycie i teraz po całym dniu już nic nie nakapało. Fazer stoi na końcu garażu w poprzek, a ja parkuje na noc samochód przodem i podjeżdżam blisko maszyny. Ostatnio cały czas utrzymywał się mróz i widać było po ścianach garażu w środku mróz jak się świecił. i tak sobie myśle czy jest możliwe, że ten mróz ze środka poprostu puścił podczas gdy zrobiło się cieplej i do tego jeszcze "parujące" ciepło od silnika auta blisko miejsca gdzie stoi motocykl? Bo jesli to dach to czy jest możliwe, że tylko przez ten zalegający śnieg chwilowo coś podciekło a w lecie nawet podczas ulewy nic nie będzie ciekło? Dach ma duży spad więc woda nie będzie się utrzymywać, tak myślę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dach garażu. Pytanie
PostNapisane: 2014-02-07 21:20:53 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2014-02-07 21:45:29 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-11-18 19:30:31
Posty: 454
Lokalizacja: PL- opolskie/Klb | CH- raj dla motocyklistów:)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S6
Obecne moto: FZ1 S
Moim zdaniem to normalne. Wjeżdżasz samochodem z śniegiem, błotem. Garaż nie ogrzewany, wilgoć sie utrzymuje.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-02-07 21:53:50 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-03-27 23:55:28
Posty: 43
Lokalizacja: Jarosław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
To, że wilgoć się utrzymuje to tak tylko chodzi mi o to, że nakapało coś z góry na moto jakby na suficie zbieral sie mroz - przyjeżdzam autem - wilgoć- zbiera się więcej - znów zamarza i wkońcu puszcza. A ciepło leci do góry więc akrat tak mniej więcej nad silnikiem i blisko motoru. No chyba że jednak ten dach. Nie chce żeby temat był całkiem bez sensu - poprostu chciałbbym się trochę uspokoić ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-02-08 00:21:07 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
Pewnie, że to normalne.
Jeśli widziałeś parę zamarzniętą na ścianach i suficie podczas mrozów to jak się zrobiło cieplej to się rozpuściło i musiało skapnąć z sufitu - zresztą sam sobie odpowiedziałeś.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-02-08 00:52:32 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-02-04 15:11:08
Posty: 438
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600
Mam podobny garaż tylko dach prosty i nigdy w życiu nie miałem lodu na ścianach (nawet jak mrozy były po -25).
Pomimo że nie jest w żaden sposób ogrzewany to sam samochód powoduje nagrzanie na tyle że w środku zawsze jest na plusie (mam butelkę z wodą specjalnie postawioną żeby to monitorować i tylko kilka razy było mętnie, ale nigdy nie zamarzło do końca).
Może zmienia trochę fakt, że motocykl stoi z boku i wjeżdżam tyłem(kombii), więc zawsze trochę się nakopci do środka.
Przy tak dużych drzwiach jak garażowe nie powinno być problemów z wilgocią. Ja mam dodatkowo porobione małe otworki z tyłu przy dachu i na dole na drzwiach (były od zawsze), myślę że to pomaga usunąć wilgoć z pomieszczenia, bo nigdy nie było z tym problemów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-02-08 15:22:14 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2013-11-06 09:54:15
Posty: 161
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6 Fazer S2
Myślę że kwestia temperatury w garażu uzależniona jest od czegoś innego. Otóż jeśli garaż ma izolowana podłogę te duże prawdopodobieństwo że jak przyjdzie mróz to i w nieogrzewanym garażu bedzie ujemna temp. Jeśli garaż nie ma izolacji pod podłogą to temperatura na zewnątrz musi spaść znacznie niżej żeby w garażu spadło poniżej 0. Zimą ziemia pod garażem potrafi trochę ocieplać wnętrze.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-02-08 18:38:04 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-03-27 23:55:28
Posty: 43
Lokalizacja: Jarosław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Dziś troche padało i nic nie widać. Sucho.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-02-09 16:30:01 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
sasza7 napisał(a):
Mam podobny garaż tylko dach prosty i nigdy w życiu nie miałem lodu na ścianach

Możesz mieć podobny garaż do kolegi. Ale czy masz taki sam dach i takie same ściany (z tych samych materiałów)? A może częściej wjeżdżasz do tego garażu lub po dłuższej jeździe niż kolega i auto masz bardziej rozgrzane? Szereg takich niuansów może powodować, że on ma szron na ścianach, suficie a Ty nawet w takim samym garażu obok niego tego szronu mieć nie będziesz.
sasza7 napisał(a):
Pomimo że nie jest w żaden sposób ogrzewany to sam samochód powoduje nagrzanie na tyle że w środku zawsze jest na plusie

Jest takie zjawisko co się zwie "punkt rosy" - jest szczególnie niebezpieczne gdy ten punkt wypada w środku przegrody budowlanej bo właśnie w nim skrapla się woda - a jak wiadomo mokra ściana słabo izoluje.
To gdzie wystąpi punkt rosy jest uzależnione od konstrukcji przegrody budowlanej i warunków atmosferycznych (m.in. różnica temperatur i ciśnienia atm.) po obu stronach przegrody.
Najczęściej i najbardziej widocznie zjawisko punktu rosy występuje na powierzchni przegrody od wewnątrz.
Dodatkowo na wewnętrznych powierzchniach przegród zewnętrznych zawsze panuje niższa temperatura niż w tym pomieszczeniu (ściana będzie zawsze nieco chłodniejsza niż otaczające ją powietrze) a nawet między powierzchnią ściany zewnętrznej a wewnętrznej w tym samym pomieszczeniu będzie wyczuwalna różnica temperatury na ich powierzchniach (nawet 'mierząc' samą dłonią)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org