Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-03-08 20:24:19 
hej.

pytam, bo mam noge w gipsie juz 2 tyg. i zostaly dwa.
najgorsze, ze nic nie wiem bo na usg wyszlo tylko niby stluczenie z krwiakiem.
wstepna diagnoza to skrecenie stawu skokowego i niestabilnosc miesni strzalkowych stopy prawej. krotko mowiac gleba na lyzworolkach i jak wstawalem cos poczulem mocnego na zewn. stopy w kostce, okazalo sie ze sciegno ktore idzie tuz pod nia naszlo mi na te kostke, a przy tym bol. moga w lyzwie gipsowej. o dziwo po przylozeniu lodu na bandaz od gory i do wieczora juz slabo bolalo - po kontuzji bolalo na tyle mocno by to czuc ale bez wielkiej tragedii. noc przespalem, a pozniej po 3 dniach czulem tylko jak gipsem poprzez docisk palcem dotknalem kostki. po 12 dniach mialem usg - noga z siniakiem takim rozleglym ponizej kostki.

martwie sie po prsotu by nie bylo, ze mam cos zerwane, nie zagoi sie (tak wiezadla maja niby) i po zdjeciu gipsu bedzie dupa - niestabilnosc jakas itp.


Góra
  
 
PostNapisane: 2014-03-08 20:24:19 

PostNapisane: 2014-03-08 20:36:13 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Typowa siatkarska kontuzja - przechodziłem to 4x już ;)
Po pierwsze ściągnij tą gównianą szynę i kup sobie dobrą ortezę na stalowym stelażu (sznurówki + minimum 3 rzepy) Przełóż nogę z szyny do ortezy, dzięki temu masz usztywnienie jak w szynie, ale możesz ściągać np do kąpieli - potem oczywiście noga wraca do ortezy. Krwiak zejdzie Ci spod kostki po około miesiącu lub dłużej nawet, ale skoro na rtg i usg nic nie wyszło to nie masz się czym martwić.

Ja po 4tym razie usłyszałem że już lepiej żebym tą nogę złamał. 3tyg ortezy, miesiąc rehabilitacji i na boisko ale w ortezie. Ból podczas grania tak żebym mógł wyjść na parkiet w samym bucie po około 6 miesiącach. Ale moje kostki nie odpoczywają (5 treningów w tyg) ;)

W PL tak to już jest że zamiast leczyć wsadza się do gipsu bo prościej i taniej. Dopiero dobry sportowy ortopeda Ci powie jak najszybciej wyleczyć kontuzję jednocześnie zachowując normalnie wyglądającą nogę - orteza (po 4tyg gipsu noga jest jak martwa :/)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-03-09 18:41:33 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-03-27 23:55:28
Posty: 43
Lokalizacja: Jarosław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Najprawdopodniej masz strzeloną torebkę stawową i stąd krwiak. To normalne gdy stopa idzie jakby za bardzo na zewnetrzna krawedź. To się zagoi. Ale jeśli tak jest to gips własnie stworzy warunki do tego żeby ta torebka się zrosła. Co do więzadeł... no cóż jeśli na usg nic nie wyszło ( a raczej do tego służy rezonans) to znaczy że tak jest. Zwykłemu zjadaczowi chleba nie zrobią szczegółowych badań jak gwaizdom sportu. Co do reszty to się zagoi, trzeba min.4-8 tyg. Potem rehabilitacja (czyt. ćwiczenia wzmacniające, rozciągające itp.). Oczywiście alternatywą dla gipsu jak kolega wyżej wspomniał jest orteza (nie opaska!) ale trzeba do dobrze dobrać i jednak ja zaczekałbym jeszcze 2 tygodnie. Bo stopa nie może się za bardzo ruszać...chociaż brak ruchu też jest zły. W miejscu gdzie strzeliła torebka robi się blizna na tkance i jeśli potem nie będziesz ćwiczył tej nogi to blizna będzie nieelastyczna i będziesz miał pewne ograniczenia w stopie (możesz tego nawet nie zauważyć) i miejsce to będzie wrażliwe na przyszle urazy. Natomiast do czasu aż wszytko nie będzie OK to nie wolno Ci chodzić bez niczego

Aha. co do tego co możesz teraz robić to:
- ćwiczenia izometryczne pozostałych grup mięśniowych kończyny kontuzjowanej. Musisz poczytac a najlepiej jakby Ci pokazał fizjoterapeuta. W skrócie chodzi np. o napinanie mięsni ud i podudzi ale BEZ RUCHU koczyny.
- ćwiczenia pozostałych grup mięsnowych.
- jeśli nie będziesz miał gipsu to aby krwiak lepiej się wchłaniał możesz przykładać ciepłe okłady (tylko na początku i w stanach zapalnych powinno uzywać się ZIMNA)
- napewno coś jeszcze by się znalazło

I pamiętaj, że jak boli tzn że organizm mówi Ci - "stary tak nie rób bo to jest dla mnie złe". Ból nam pomaga ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org