Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-03-14 09:57:33 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-07-21 12:56:07
Posty: 232
Lokalizacja: Rybnik
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF 600R
Śmieszną wczoraj miałem sytuacje z policja :)
Wylotowa z Rybnika rozpoczyna się pod górkę z dwoma pasami w jednym kierunku poprzedzone to wszystko skrzyżowaniem ze światłami.
Na światłach powoli ominąłem cały korek, w którym stała transporterem policja. Jak tylko za skrzyżowaniem dojechałem do dwóch pasów od razu lewy pas i ognia i w tym momencie patrze w lusterka a miski od razu gazuuu tym czołgiem i za mną. No to ja przepisowo zwolniłem do tych 50-60 :) Po chwili siedzieli mi na tyłku (sami łamiąc przepisy bo wyprzedzali rząd samochodów i jechali szybciej niż 50.
Po chwili zaczyna się niezabudowany więc odkręciłem do 90, a oni rura tym czołgiem i znów mi siedzą na tyłku :) - dosłownie - jakieś 2-3m za mną, wiec jadę przepisowo .... w końcu wyprzedziłem dwa kolejne samochody gdzie ich czołg był za wolny i i utknęli....

- Czyżby miski sadzili ze im się wyłożę jak na widelcu ??
- Czy miski mogą weryfikować/porównywać prędkość na podstawie wskazań liczniki w ich samochodzie (nie videorejestratorem w transporterach chyba nie posiadają) jadać za mną i na tej podstawie mnie zatrzymać ?
- Czy miski mnie przypadkiem nie prowokowali ??:P

Pozdro

oddzieliłem dyskusje na temat wyprzedzania od pozdrowień


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-03-14 09:57:33 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2014-03-14 10:21:55 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
lelek napisał(a):
- Czyżby miski sadzili ze im się wyłożę jak na widelcu ??
- Czy miski mogą weryfikować/porównywać prędkość na podstawie wskazań liczniki w ich samochodzie (nie videorejestratorem w transporterach chyba nie posiadają) jadać za mną i na tej podstawie mnie zatrzymać ?
- Czy miski mnie przypadkiem nie prowokowali ??:P

Moim zdaniem:
ad 1 - być może tak sądzili
ad 2 - mogą oczywiście tak weryfikować/porównywać jednak musiałbyś przekroczyć dozwoloną prędkość (lub inny przepis) a oni musieliby Cię zatrzymać z tego powodu i wtedy "zaproponować" mandat. Że widzieli, że łamiesz przepisy i tyle. Gdybyś odmówił a by sprawę przekazali do sądu to byś raczej przegrał. Prawda prawie zawsze w sądzie jest po stronie misków ;p No, chyba, że miałbyś kamerkę skierowaną na prędkościomierz i sąd łaskawie dopuściłby to nagranie
ad 3 - jadąc tak za Tobą mogli Cię prowokować

LwG


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-03-14 10:39:32 
Człowiek Szafka

Dołączył(a): 2008-12-03 13:04:26
Posty: 2647
Lokalizacja: Pulki k.Puław
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 693183962
Obecne moto: VFR 800 FI 2000r
michal.m proszę Cię w drugim punkcie pleciesz głupoty...
Określić prędkość mogą tylko za pomocą przyrządów pomiarowych a takowym nie jest prędkościomierz.
Natomiast za wyprzedanie w niedozwolonym miejscu, itp już tak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-03-14 11:47:04 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-06-24 17:57:26
Posty: 1483
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW GS 1200
a te przyrządy ponadto muszą posiadać atest, homologację itp. W końcu muszą Tobie pokazać ile jechałeś, a nie tak na gębę :)

Mogą stwierdzić, na podstawie prędkościomierza, że jechałeś za szybko....ale to tyle....za prędkość mandatu na tej podstawie nie dostaniesz.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-03-14 12:28:30 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
Napisałem moim zdaniem a to nie zawsze znaczy, że tak jest
Wiecie co? Mam aktualnie sytuację co prawda nie z Policją a Strażą Gminną ale wiem, że niektóre służby mundurowe robią co im się podoba. Chociażby instalowanie fotoradarów w krzakach, albo a'la śmietnikach - to jest niezgodne z prawem. I co z tego jak każdy sąd przyzna rację mundurowym, że kierowca przekroczył prędkość.
Słowo policmajstra ma wielokrotnie wyższą wartość "prawdy" aniżeli obwinionego. Wg prawa prędkościomierz nie jest przyrządem pomiarowym ale teoria to nie praktyka.

Spróbujcie jechać bezpośrednio przed miśkami w terenie zabudowanym (przy ogr. do 50) więcej niż 70-80 km/h.
Ja bym nie ryzykował... jak już zatrzymają to może i nie za prędkość mandat ale się dowalą do jakiejś pierdoły. Albo i utną sobie pogawędkę - tak dla zabicia swego czasu i dania pouczenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-03-14 12:43:11 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-07-21 12:56:07
Posty: 232
Lokalizacja: Rybnik
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF 600R
Tez mi się właśnie wydaje, że przyrządy pomiarowe muszą posiadać atesty i homologację aby były wiarygodne dla sądu itd. ale fakt ze jak bym pocisnął wraz z wyprzedzaniem na podwójnej oraz ostro przekroczył to pewnie by się do czegoś doczepili, a na pewno do wyprzedzania - a tak satysfakcja z tego, że nie udało im się przyłapać mnie na łamaniu przepisów BEZCENNA :) mimo ze wyprzedzałem itd. itp :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-03-14 12:57:07 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3828
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
lelek napisał(a):
Tez mi się właśnie wydaje, że przyrządy pomiarowe muszą posiadać atesty i homologację aby były wiarygodne dla sądu itd.

bo muszą.
lelek napisał(a):
ale fakt ze jak bym pocisnął wraz z wyprzedzaniem na podwójnej oraz ostro przekroczył to pewnie by się do czegoś doczepili

bo na wyprzedzanie na podwójnej nie potrzeba urządzenia żeby to zobaczyć. policjanci na pieszo też nie muszą nagrać cię jak na czerwonym przechodzisz żeby wystawić mandat.

michal.m napisał(a):
Spróbujcie jechać bezpośrednio przed miśkami w terenie zabudowanym (przy ogr. do 50) więcej niż 70-80 km/h.

dość często na obwodnicy 3miasta przekraczajac prędkość dolatuję do jakiejś skody, patrzę na nich od boku, a tam miśki, jadą idealnie z limitem. ja zwalniam żeby nie przegiąć pały, a ci mi ręką pokazują że mam jechać (niejednokrotnie), no to jadę mając własnie te 20-30 więcej. nie wszyscy policjanci to wredne pały, warto o tym pamiętać. tak samo jak w sytuacji gdy cię złapią nie stroić głupa, tylko przyznać się do wykroczenia, współpracować, a na pytanie czy przyjmujesz mandat odpowiedzieć że złamałeś przepis to przyjmujesz, ale czy żeczywiście to wykroczenie ich zdaniem było aż tak niebespieczne że zasługuje na mandat? w 7 na 10 sytuacji kończy się na pouczeniu i dodaniu że "wy motocykliści to nie umiecie przepisowo"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-03-14 13:12:36 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2013-12-08 22:22:34
Posty: 118
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Thundercat 2000r.
http://www.wykop.pl/link/1902012/emil-l ... ow-s01e01/

tyle w temacie atestów itp.

Mandatu liczonego z prędkościomierza jakiegokolwiek bym po prostu nie przyjął tak jak i od gminnych skrzatów za płotem. Jeśli ja mam być wg prawa ukarany za prędkość to chcę aby tak prędkość była mi udowodniona również wg prawa.

Z policją z suszarkami raczej można się dogadać tak że akurat z nimi bym po prostu podszedł po ludzku z rozmową.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-03-14 14:55:37 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
michal.m napisał(a):
Wiecie co? Mam aktualnie sytuację co prawda nie z Policją a Strażą Gminną ale wiem, że niektóre służby mundurowe robią co im się podoba. Chociażby instalowanie fotoradarów w krzakach, albo a'la śmietnikach - to jest niezgodne z prawem.


Kilka dni temu ten problem rozwiązał trybunał konstytucyjny ;). Jeżeli zapłaciłeś, to możesz się zwrócić o zwrot pieniążków :roll:
http://3obieg.pl/trybunal-konstytucyjny ... c-zwrocone


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-03-14 15:46:20 
Człowiek Szafka

Dołączył(a): 2008-12-03 13:04:26
Posty: 2647
Lokalizacja: Pulki k.Puław
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 693183962
Obecne moto: VFR 800 FI 2000r
michal.m wiem że w konfrontacji sądowej słowo mudurowego jest ważniejsze ale nie powielajmy sytuacji zasłyszanych.
Parę razy Policję wyprzedzałem i nie było żadnego problemu.
Czasem sporo przekraczałem prędkość i co najwyżej pogrozili palcem i tyle bo więcej bez rejestrowania tego nie może zrobić.
Inna sprawa że nie ma co strugać cwaniaka a i przekraczać zbytnio prędkości też.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-03-14 16:02:02 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
misiakw napisał(a):
dość często na obwodnicy 3miasta przekraczajac prędkość dolatuję do jakiejś skody, patrzę na nich od boku, a tam miśki, jadą idealnie z limitem. ja zwalniam żeby nie przegiąć pały, a ci mi ręką pokazują że mam jechać (niejednokrotnie), no to jadę mając własnie te 20-30 więcej.

Proste - Bo dostałeś od nich przyzwolenie. A spróbuj to zrobić bez ich przyzwolenia. Odważysz się?
hajdass napisał(a):
Mandatu (...) bym po prostu nie przyjął tak jak i od gminnych skrzatów za płotem. Jeśli ja mam być wg prawa ukarany za prędkość to chcę aby tak prędkość była mi udowodniona również wg prawa.

Życzę Ci, żebyś nie był w takiej sytuacji bo prawdopodobnie usłyszysz na rozprawie od sędziego: "Panie kierowco, straż gminna ma prawo używać fotoradarów i mierzyć prędkość, wg urządzenia przekroczył Pan dozwoloną prędkość a to, że fotoradar stał w krzakach w śmietniku oczywiście jest niezgodne z prawem ale... to jest sprawa o to czy przekroczył Pan prędkość czy też nie. Było jechać wolniej a tak to skazuje Pana na grzywnę ...... "

Co do wspomnianego przestrzegania prawa przez strażników gminnych to zapraszam do mojego tematu viewtopic.php?f=18&t=14310
wczoraj miałem "aktualizację danych" od Sądu Rejonowego.

Przepraszam za odbiegnięcie od tematu pozdrawiania, ostrzegania przed suszarkami- już więcej nie będę.

Raz jeszcze się powtórzę zatem: ja wszystkim motocyklom LwG, nawet policyjnym, wszystkim motocyklom migam długimi jak suszą i wszyscy na moto zwalniają jak widzą moje miganie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-03-16 23:48:28 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-03-16 14:05:01
Posty: 146
Lokalizacja: Zielona Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S
Panowie niestety się mylicie. Z prędkościomierza w samochodzie również można ukarać kierowcę. Kierowca nie przyjmuje MKK i sprawa idzie do sądu. Poczytajcie przepisy które mówią wyraźnie: "w miarę możliwości okazać na żądanie nagranie lub wynik pomiaru" - art.15 pkt 5 Zarządzenia 609 KGP.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-03-17 05:14:55 
Człowiek Szafka

Dołączył(a): 2008-12-03 13:04:26
Posty: 2647
Lokalizacja: Pulki k.Puław
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 693183962
Obecne moto: VFR 800 FI 2000r
cop89 ok więc zrobimy eksperyment.
Jedziemy drogą w terenie zabudowanym.
Wyprzedzamy radiowóz bez rejestratora/radaru.
Jak panowie policjanci określą o ile przekroczyłem?
Na oko? Gdzie dowód?
Ja będę twierdził że jechałem 5km więcej od nich co wg przepisów będzie mieściło się w granicach bledu pomiaru licznika i co?
Policja tylko używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych jest uprzywilejowana inaczej jest takim samym użytkownikiem dróg więc wg przepisów nie może poruszać się szybciej niż limit prędkości.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-03-17 09:11:03 
Niemowlak

Dołączył(a): 2012-08-27 13:35:58
Posty: 28
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 508-018-343
Obecne moto: FZ6
A propo Straży Wiejskiej polecam wszystkim program "Emil Łowca Fotoradarów" na TVN Turbo .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-03-17 10:56:23 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
stoodent1 napisał(a):
Na oko? Gdzie dowód?
Ja będę twierdził że jechałem 5km więcej od nich co wg przepisów będzie mieściło się w granicach bledu pomiaru licznika i co?

Naprawdę życzę Ci, żebyś nie miał okazji się o tym przekonać w Sądzie:
Hipotetycznie:
Policjantów będzie 2 (dwóch), którzy przed Sądem jednoznacznie stwierdzą, że jechali ok. 55km/h a Ty ich wyprzedziłeś ze znaczącą różnicą prędkości. Nie są w stanie stwierdzić ile ale było to na 100% więcej o jakieś 10-15km/h
Ty będziesz twierdził, że jechałeś nie więcej jak 60km/h.

Jak myślisz, do którego zeznania Sąd się przychyli? Do Twojego czy do zdania dwóch policjantów (którzy przecież nie mają żadnego interesu by zeznawać nieprawdę)
Jeśli Sąd na tej podstawie wymierzy najniższy wymiar kary, czyli przekroczenie prędkości o 10km/h to jak udowodnisz, że tak nie było. Tak, tak, TY masz to udowodnić, że tak nie było a nie Policja ma udowodnić, że tak było.
Zrozum: Sądy w Polsce nie działają tak, że obwiniony jest niewinny i muszą mieć dowód winy by Cię skazać. To Ty, jako obwiniony musisz tą swoją niewinność UDOWODNIĆ. Ty jako obwiniony przez policjantów jesteś na samym starcie winny. Jeśli nie masz dowodów na to, że jesteś niewinny to sorry winetu :/ Taka jest temida


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org