Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-04-30 21:41:41 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
Powitać.

Może miesiąc temu zakupiłem swój pierwszy w życiu skórzany kombiak, jest nim taki:
[ img ]
Arlen Ness LS2-9686-AN

Do konserwacji mam środek S100 leder-pflege - rau&matt - jako że jest z tych matowych. Konserwację zrobiłem kilka dni po zakupie, to akurat na pewno mu nie zaszkodzi.

Ale zakup zakupem, konserwacja konserwacją, a denatów jakoś usuwać z niego trzeba. I właśnie tutaj kilka pytań do bardziej doświadczonych z takim sprzętem.
-Czym i jak czyścić kombi? Na razie wstępnie czyściłem wszystko wilgotną szmatką, ale cóż, co większe trupy stanowią już pewien problem.
-Czy po czyszczeniu trzeba konserwować te właśnie czyszczone miejsca? W ogóle jak często konserwować skórę i czym, ten środek S100 w sprayu w zupełności wystarczy, czy zaopatrzyć się jeszcze w mleczko do skór?

-Wybaczcie mi głupie pytania, ale nic konkretnego nigdzie znaleźć nie mogę, a wolał bym nie utopić takiej kasy jaka poszła na kombinezon, żeby ten po sezonie wyglądał jak psu z gardła :).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-04-30 21:41:41 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2014-04-30 21:45:20 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2011-09-05 16:57:28
Posty: 908
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2 GT 2008
Ja owady itd zmywam wilgotną szmatką :) a konserwuję zawsze na koniec sezonu.
Ps. nowo-kupiony kombiak był już zaimpregnowany (powinien być) przez producenta.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-04-30 23:12:44 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2013-12-08 22:22:34
Posty: 118
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Thundercat 2000r.
Też mam nowe kombi. Czyszczę wilgotną szmatką tak skórę jak i wstawki textylne. Ale impregnuję już po każdym deszczu/grubszym myciu oraz jak czuję ze skóra jest dość sucha. Staram się zapobiegać pękaniu. Korzystam z mleczka Motul M3 perfect leather


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-01 11:52:58 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2011-09-05 16:57:28
Posty: 908
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2 GT 2008
hajdass napisał(a):
Też mam nowe kombi. Czyszczę wilgotną szmatką tak skórę jak i wstawki textylne. Ale impregnuję już po każdym deszczu/grubszym myciu oraz jak czuję ze skóra jest dość sucha. Staram się zapobiegać pękaniu. Korzystam z mleczka Motul M3 perfect leather



no tak tak zgadzam się to zależy oczywiście od stanu skóry i tego jak wygląda. Nie ma złotego środka czy impregnować raz na miesiąc czy codziennie ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
Administracja forum: admin@motocykl.org