Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-06-10 08:29:44 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2014-05-15 08:07:42
Posty: 5
Lokalizacja: Bochnia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6 2005 rok
Chciałem się podzielić niemiłą sytuacją jaka mnie ostatnio spotkała. Jechaliśmy sobie od Nowego Targu w stronę Myślenic na 5 motorków. Kawałek przed patelnią na Chabówce ze stacji wyjeżdża koluniu w niebieskim mercedesie kabrio, wiek około 40-45 lat z panienką obok (wiek około 20 :). Ja jadąc jako ostatni z żonką na plecach zauważyłem że koluniu coś już macha rękami do nas. Wkrótce potem dogonił nas i siadł mi na tyłeczku (50 cm od koła) cały czas machając i pokazując mi dziwne gesty rękami :)W pewnym momencie wyprzedza mnie (pomijam że korek był z naprzeciwka i podwójna ciągła) i wbija się między mnie a kumpla. Nie wiele myśląc dojeżdżam lekko do osi jezdni z zamiarem manewru wyprzedzania a kolo do osi jezdni i po hamulcach. Prawie się w chłopa wkleiłem. On dalej macha i pokazuje mi kciuk w dół a dupeczka śmieje się i patrzy cały czas do tyłu. Agresja we mnie wezbrała ale bałem się cokolwiek robić bo żonka na plecach. Więc spokojnie czekam na korek co by obić mordę podstarzałemu tatusiowi, ale się nie doczekałem. Koluniu wyprzedził kolejnych dwóch kumpli na chopperach (prawie spychając z drogi jednego z nich) a następnie na expresówce w Lubniu dwóch kolejnych znajomych na hornetach (zajeżdżając im drogę i pokazując kolejne obraźliwe gesty :). Daj Boże mi jeszcze go spotkać bo facjatę i samochód zapamiętałem ba długo.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-10 08:29:44 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2014-06-10 08:59:49 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2012-09-08 01:26:57
Posty: 287
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 608588454
Obecne moto: VFR V-tec
No w takich wypadkach dobrze mieć intercom i możliwość wykręcenia 112 z informacja na którym kilometrze i w która strone porusza się kierowca zachowujący się jak by był pod wpływem alkoholu i stwarzający zagrozenie i popilotowania jednocześnie pana tak, żeby się nie urwal...
Akcji wspolczuje, ale niestety jest trochę takich ludzi w tym kraju, a poziom agresji gdy jedziesz z pasażerem rosnie pięciokrotnie, bo bierzesz pod uwagę ze taki debil może cos zrobić już nie tylko Tobie, ale i Twojej kobiecie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-10 09:38:20 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-07-21 12:56:07
Posty: 232
Lokalizacja: Rybnik
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF 600R
jerry01 prawde mowi :) dodatkowo GoPro i koles bedzie wozil Panienke autobusem ....
Na kryzys wieku sredniego nic nie poradzisz glupota od zawsze byla jest i bedzie domena ludzi :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-10 12:43:52 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-11-17 12:48:12
Posty: 478
Lokalizacja: Warszawa/ WZW
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 792076895
Obecne moto: Tcat
idiotów Ci u nas dostatek...
ciekaw jestem co policja by powiedziała gdyby zanieść taki filmik (wszak jest na tvp warszawa program i nagrane wyczyny pokazują i nagradzają najlepszych :D )
I powiem wam jedno - to nie musiała być jego córka... stąd taki cwaniak :D
Przypomniała mi się akcja sprzed wielu lat - jadę z kumplami w aucie z ciemnymi szybami, na przystanku siedzi gnojek naście lat z jakąś dziewczyną, kolega dopatrzył jak tamten fakera nam pokazuje, chłapaki niewiele myśląc nawrót:D
no i go kulturalnie pytają dlaczego to zrobił? on nie wie...
krzywdy mu nikt nie zrobił ale dobrze się obsrał, nast razem zanim będzie chciał coś głupiego aby się popisać przed laską to się zastanowi...
Ten też kryzys wieku średniego, szpan przed panną - bo jeśli to była jego córka to już totalny idiota
Tępić głupotę w narodzie, niech młodzieży złego przykładu nie dają....

Dobrze że nikomu z was nic się nie stało...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-10 14:50:29 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2012-08-26 15:31:33
Posty: 416
Lokalizacja: Firlej/Newport
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 726578606
Obecne moto: fzs 600 99r.
ON popisuje sie przed panna prostackimi sposobami JEJ to sie podoba( bo to to "kozak"). jezdzi taki mercem czy inną bryczką a słona z butów jak wystawała tak wystaje. pozdro.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-10 17:59:15 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2014-04-23 16:15:18
Posty: 5
Lokalizacja: BB
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer
Coś sobie koleś rekompensował....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-10 22:46:30 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
morham napisał(a):
Coś sobie koleś rekompensował....


Musiał jakoś najpierw zaimponować "dziuni", żeby ta później zbytnio się nie rozczarowała ;).

Imbecyli Ci u nas nie brakuje, a Policja? No shit! Gość, który szalał M3 po wawie, właśnie wrzucił kolejny filmik z pozdrowieniami
http://youtu.be/mPMWcaDLHWo, a policja dalej go znaleźć nie może tak? ;). Jakiś typek w białym M3 nie zatrzymał się do kontroli, w końcu go capnęli, gość bez prawka kat B, lewe tablice etc. i co mu zrobili? NIC! zabrali prawko i spisali wniosek do sądu...no kuźwa, gdzie my żyjemy? ;).
Takim przypadkiem mogli by się w ogóle nie zainteresować. Jakoś na wiosnę dzwoniłem na 997 zgłosić, że przede mną jedzie gość od jednej, do drugiej krawędzi jezdni, hamuje bez przyczyny, ewidentnie nawalony jak sodoła, i co? I przez kolejnych 15km nie doczekałem się, żeby spostrzec jakiś patrol, tak się qwa przejęli sprawą, pewnie dlatego, że to 2 rano była i bym Heńkowi drzemkę radiowozie przerwał :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-10 23:23:49 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-03-16 14:05:01
Posty: 146
Lokalizacja: Zielona Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S
glenroy napisał(a):
morham napisał(a):
Coś sobie koleś rekompensował....


Musiał jakoś najpierw zaimponować "dziuni", żeby ta później zbytnio się nie rozczarowała ;).

Imbecyli Ci u nas nie brakuje, a Policja? No shit! Gość, który szalał M3 po wawie, właśnie wrzucił kolejny filmik z pozdrowieniami
http://youtu.be/mPMWcaDLHWo, a policja dalej go znaleźć nie może tak? ;). Jakiś typek w białym M3 nie zatrzymał się do kontroli, w końcu go capnęli, gość bez prawka kat B, lewe tablice etc. i co mu zrobili? NIC! zabrali prawko i spisali wniosek do sądu...no kuźwa, gdzie my żyjemy? ;).
Takim przypadkiem mogli by się w ogóle nie zainteresować. Jakoś na wiosnę dzwoniłem na 997 zgłosić, że przede mną jedzie gość od jednej, do drugiej krawędzi jezdni, hamuje bez przyczyny, ewidentnie nawalony jak sodoła, i co? I przez kolejnych 15km nie doczekałem się, żeby spostrzec jakiś patrol, tak się qwa przejęli sprawą, pewnie dlatego, że to 2 rano była i bym Heńkowi drzemkę radiowozie przerwał :wink:



A co ma zrobić policja według Ciebie? Przeładować broń i go zastrzelić? Też mnie to mega denerwuje bo robie w tej firmie. Ta nieporadność ale policję ogranicza kodeks wykroczeń i kodeks karny. Taka jazda po mieście to niestety tylko wykroczenie i maksymalny wymiar kary na gościa z bmw to grzywna 5000 zł (nałożona przez sąd bo policja może tylko 1000 zł mandat max dać) i zatrzymać prawo jazdy a z tego co mi wiadomo to on tego prawka już nie ma i modlić się teraz żeby miał zakaz już prowadzenia pojazdów orzeczony przez sąd to wsiadając do białego bmw podlega pod kodeks karny ( nie stosowanie się do wyroku sądu) a to już inna bajka, wtedy można go zamknąć a nie tylko grzywnę nałożyć. Takie mamy prawo niestety i nic wielkiego mu się nie da zrobić i on to doskonale wie. Można go karać mandatami, robić wnioski do sądu ale nikt go nie ubezwłasnowolni przecież. Wiem - chore to jest ale policja tak jak wspomniałem działa na podstawie prawa który w tym przypadku jest po stronie tego potencjalnego mordercy w białym bmw. Przykre to... Mogę się założyć, że nie długo posłowie zaczną coś w TV mówić o zmianie przepisów bo nagonka przez media po tym filmie jest ogromna i wcale się nie dziwie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-11 01:05:14 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
syga-cop89 napisał(a):
A co ma zrobić policja według Ciebie? Przeładować broń i go zastrzelić? Też mnie to mega denerwuje bo robie w tej firmie. Ta nieporadność ale policję ogranicza kodeks wykroczeń i kodeks karny. Taka jazda po mieście to niestety tylko wykroczenie i maksymalny wymiar kary na gościa z bmw to grzywna 5000 zł (nałożona przez sąd bo policja może tylko 1000 zł mandat max dać) i zatrzymać prawo jazdy a z tego co mi wiadomo to on tego prawka już nie ma i modlić się teraz żeby miał zakaz już prowadzenia pojazdów orzeczony przez sąd to wsiadając do białego bmw podlega pod kodeks karny ( nie stosowanie się do wyroku sądu) a to już inna bajka, wtedy można go zamknąć a nie tylko grzywnę nałożyć. Takie mamy prawo niestety i nic wielkiego mu się nie da zrobić i on to doskonale wie. Można go karać mandatami, robić wnioski do sądu ale nikt go nie ubezwłasnowolni przecież. Wiem - chore to jest ale policja tak jak wspomniałem działa na podstawie prawa który w tym przypadku jest po stronie tego potencjalnego mordercy w białym bmw. Przykre to... Mogę się założyć, że nie długo posłowie zaczną coś w TV mówić o zmianie przepisów bo nagonka przez media po tym filmie jest ogromna i wcale się nie dziwie.


Nie bierz tego osobiście :) sam startowałem do policji, nie poszło, w tym roku mam zamiar podejść jeszcze raz, osobiście do policji nic nie mam, bo zazwyczaj trafia się na spoko mundurowych :D. Chodzi mi głównie o prawo jakie w naszym kraju funkcjonuje, gość za taką ucieczkę powinien być wyciągnięty z pojazdu na glebę, skuty i oczekiwać na adwokata w areszcie, nie odwalić taką akcję i być wypuszczonym na wolność, bez mandatu, niczego, a sąd? Sąd też podchodzi do tego różnie, jednemu się upiecze po takiej akcji, a drugiemu dosrają bo wyprzedził na ciągłej i nie miał prawka. Tu nie chodzi o jednostkę, tu chodzi o cały system, od policji po sądy, żadnej koordynacji, nic, możesz kogoś zabić, jeden sędzia da Ci 25lat, drugi 5 w zawieszeniu ;).
Synuś jakiejś radnej czy innego ustawionego bałwana, może jawnie pluć w twarz policjantowi bo i tak wie, że tak samo on jak i sąd gunwo mu zrobią.
A i nie oszukujmy się, policji czasami też się nie śpieszy, miałem dość konkretną stłuczkę, może 10km od komendy, gość miał do mnie jakiś problem, zadzwoniłem na policję, ok, ok, wysyłają już patrol...jakbym po 30min nie zadzwonił raz jeszcze, to bym się chyba do wieczora ich nie doczekał, sami mundurowi też zachowywali się, jakbym co najmniej ich od miski oderwał.

Druga sprawa, jak to jest, że uciekinier z białej BMW, o którym zrobiło się teraz głośno, dalej śmiga na wolności, nagrywa filmy, wrzuca je do sieci i jawnie kpi sobie z policji i polskiego prawa, które nic nie mogą mu zrobić, co lepsza, podobno gość zniknął i policja nie może go znaleźć, chociaż wiedzą o nim praktycznie wszystko...coś mi się tu nie klei po prostu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-11 09:56:13 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-03-16 14:05:01
Posty: 146
Lokalizacja: Zielona Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S
No pewnie, że nic osobistego - nie ja jestem założycielem firmy o nazwy policja ;) Ja tam tylko pracuję :D Nie oglądałem tego filmiku w którym się do kontroli auto nie zatrzymało ale przepis jest taki, że jeżeli się nie zatrzyma możesz go ukarać 500 zł MKK lub zatrzymać prawo jazdy i zrobić wniosek do sądu i zapewne tak uczynili. Jeżeli chodzi o wyciągnięcie na glebę podczas nie zatrzymania się do kontroli - jeżeli policjant na filmiku był na tyle pewien swoich umiejętności to mógł podejść na luźno ale ja zawsze najpierw wyciągam gościa na ziemię i go kuję w kajdanki a dopiero potem z nim rozmawiam. Nowe przepisy z zeszłego roku dają nam takie prawo i ja z tego korzystam bo skąd mam wiedzieć dlaczego koleś się do kontroli nie zatrzymał? Może to jakiś bandyta który broń przewozi? Co do sądów - zgadzam się z Tobą. Polska to dziki kraj już to wielokrotnie mówiłem. Kto ma pieniądze to jest gość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-11 10:24:35 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-08-29 13:17:54
Posty: 101
Lokalizacja: Grójec/Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: obecnie brak
syga-cop89 napisał(a):


A co ma zrobić policja według Ciebie? Przeładować broń i go zastrzelić?


Ma ruszyć dupsko i zatrzymać potencjalnego morderce zanim kogoś zabije kierując autem nawalony jak szpadel. Od tego właśnie m.in. jest Policja i na to też idą nasze podatki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-11 11:02:53 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
syga-cop89 napisał(a):
Nie oglądałem tego filmiku w którym się do kontroli auto nie zatrzymało

A to proszę, proszę, nie zdziwię się jakby było to, to samo BMW.
http://moto.onet.pl/nadrogach/posiada-pan-kategorie-b-nie-tylko-a/mgj4z

syga-cop89 napisał(a):
ja zawsze najpierw wyciągam gościa na ziemię i go kuję w kajdanki a dopiero potem z nim rozmawiam

No i pogratulować zdrowego rozsądku, takich interwencji właśnie potrzeba, bo ktoś, kto ucieka przed policją, ma ku temu jakiś powód i nigdy nie wiadomo co może odwalić.

Co do samej akcji, gość najpierw zaczyna uciekać, później jawnie kpi sobie z policji, w międzyczasie dzwoni sobie do kumpla, a policjant? Siedzi sobie odwrócony do niego tyłem - do gościa, który z jakiegoś powodu przed chwilą próbował mu nawiać! - jakby nigdy nic ;). Druga sprawa, samochód na lewych blachach, i co? Przyjechała banda cwaniaczków, przywieźli blachy do samochodu i co? Koniec? Nic? Ot tak się sprawa wyjaśnia? Czyli rozumiem, że mogę sobie wsadzić np. tablice na których sprowadziłem samochód czy rąbnąć komuś blachy z parkingu, szaleć ile dusza zapragnie i mieć gdzieś fotoradary? A jak zatrzyma mnie policja, wystarczy, że wyjmę z bagażnika swoje blachy? I tyle? Akurat mam szwajcarskie blachy, których jakimś cudem nie musiałem zdawać do WK. Qrwa bajka! ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-11 11:11:40 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-08-29 13:17:54
Posty: 101
Lokalizacja: Grójec/Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: obecnie brak
Od Policji np w USA dostałby niezły łomot na samym początku po takiej ucieczce a tu luzik, kulturka.... Szkoda słów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-11 11:50:20 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-03-16 14:05:01
Posty: 146
Lokalizacja: Zielona Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S
marcino1983 napisał(a):
Od Policji np w USA dostałby niezły łomot na samym początku po takiej ucieczce a tu luzik, kulturka.... Szkoda słów.



Jasne. Mieli mu wje**ć przy kamerach to zaraz jeden z drugim by pisali o przekroczeniu uprawień. Zastanów się nad tym co Ty piszesz. To jest Polska a nie USA. W Stanach jest taki przepis, że jak podczas kontroli wysiądziesz z auta to policjant może strzelać o czym przekonała się grupa Polaków kilka lat temu. Głośna sprawa była bo zostali zastrzeleni a policjant uniewinniony.

marcino1983 napisał(a):
syga-cop89 napisał(a):


A co ma zrobić policja według Ciebie? Przeładować broń i go zastrzelić?


Ma ruszyć dupsko i zatrzymać potencjalnego morderce zanim kogoś zabije kierując autem nawalony jak szpadel. Od tego właśnie m.in. jest Policja i na to też idą nasze podatki.



Przecież prowadzili pościg wiec o co Ci chodzi? Nie porównuj Polski do USA bo to liberalny kraj jest więc takie gadanie nie ma absolutnie żadnego sensu.


Sami to ludzie wszystko nakręcają. Przez te kręcenie filmików z interwencji itd itp. Ludzie się teraz nie boją policji dlatego takie jaja się dzieją. Widzą, że są bezkarni właśnie przez takie filmiki jak tego łosia czy następnego asa wardęgi. Wiecie jak by się kiedyś taki pościg zakończył? Kilka lat temu gdyby tych kamer nie było? A tak , że by mu się odechciało więcej takich numerów robić. Wpadło zomo spałowali to był spokój - zapytajcie rodziców i dziadków. Jest coraz gorzej i lepiej na pewno nie będzie. Teraz każdy policjant boi się, że go nagrywają, żeby nie zmoczyć i robi wszystko zgodnie z przepisami co zresztą widać na filmikach - jedni twierdzą, że to dobrze a inni, że nie. Takie mamy prawo, takie mamy przepisy i takie mamy wytyczne. Dobrze, że jest zadyma w mediach może ktoś wreszcie przejrzy na oczy.


A jako potwierdzenie tego co napisałem podam ciekawą interwencję jako ostatnio miałem. Koleś nie zatrzymał się do kontroli, udało się go ściągnąć gdzieś tam na parkingu zajeżdżając mu drogę. Od początku miał burzącą nie chciał dać dokumentów i nie wykonywał poleceń policji, nawyzywał nas. Wyciągnęliśmy go z auta, zakuliśmy i przetransportowaliśmy do radiowozu. Ludzi dookoła już cała masa którzy kamerują i drą się "zostawcie go , zostawicie go przecież on nic nie zrobił". Koleś następnie wybił głową szybę w radiowozie. A ludzie stali , patrzyli się i wyzywali ale nas. Akcje trwała z 30 min w necie już są filmiki z tego - sobie poszukaj to zobaczysz. Takie ogólne przyzwolenie jest bo policjant to szmata w Polsce jest. Teraz moda jest żeby łapać pijaków za kółkiem i prowadzone są różne akcje jak Trzeźwy poranek czy Trzeźwy kierowca. W TV nagonka i bardzo dobrze. Podczas takie kontroli wiecie ile ludzi marudzi do nas, że co to za kraj, że drogi blokujemy, że utrudniamy ruch, że to do gazety się nadaje bo stoimy i kontrolujemy na trzeźwość każde przejeżdżające auto ? Masa! Ale to, że np w ostatni weekend zatrzymaliśmy 14 pijanych kierowców nikogo nie interesuje. Ludziom nie dogodzisz. Tyle w temacie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-11 12:39:01 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
syga-cop89 napisał(a):
Ludzie się teraz nie boją policji

syga-cop89 napisał(a):
i robi wszystko zgodnie z przepisami

hola, hola, czy abyś się nie zagalopował ?
Obywatel ma się nie bać Policji ale ją szanować
mam rozumieć, że to źle, że robi wszystko zgodnie z przepisami?

Osobiście uważam, że dobrze, że takie materiały robią furorę w mediach. Bo tylko media mogą coś w tej materii zmienić u ustawodawców polskiego prawa. I oby takich filmików było więcej i więcej. Ze strażami gminnymi/miejskimi też zaczynają robić porządek po materiałach filmowych takiego p. Emila
Bardzo dobrze - pokazywać społeczności bolączki polskiego prawa. Tylko, żeby mieć świadomość, że Policja tego prawa nie ustanawia.

Żeby nie było, że jestem pełen uznania takich wyczynów: podzielam w 100% słowa napisane przez glenroya. Jak wczoraj zobaczyłem ten filmik z pościgiem i zatrzymaniem tego białego bmw to z każdą sekundą po zatrzymaniu nie mogłem uwierzyć, że to się dzieje naprawdę... że tak się robi w Polsce z osobami, które uciekają Policji gdy ta ich goni... Ja aż taki ryzykant nie jestem ani nie umiem tak sprawnie jeździć na moto ale jakbym był to na motocyklu do żadnej kontroli "lizakiem" bym się nie zatrzymywał bo najzwyczajniej w świecie "Policja nie daje rady" bo pewnie robią to wg przepisów: pościg ma być bezpieczny i nikt poza uciekinierem nie może zostać poszkodowany.
Co prawda co jakiś czas publikowane są nagrania z zatrzymań ale mam dziwne wrażenie, że zawsze wtedy kierowca nie ogarnia zbyt dobrze czy to motocykla czy to samochodu.

A ten koleś, który jeździ tymi furami to ma najzwyczajniej w świecie kupę siana + protekcje bardzo wpływowych osób. A jak ktoś ma kupę siana + plecy to mu wymiar sprawiedliwości gra tak jak mu ta osoba zagra: czyli "niech żyje bal". Wymiar sprawiedliwości jest totalnie BEZSILNY wobec tych, którzy dysponują ogromnymi pieniędzmi.
Absolutnie NIC mu nie zrobią co by go jakoś bardzo dotknęło. Nie będzie żadnego sądowego zakazywania prowadzenia pojazdu. Co najwyżej wysoka grzywna co by "zadowolić" społeczeństwo.

A za poprzedni rajd za motocyklistami też absolutnie nic nie będzie. Ewentualnie ukarają... motocyklistów. A kierowca się wybroni... bo będzie miał np. 100% alibi, że był w tym czasie gdzie indziej np. na sopockim molo ze swoją kolejną dziunią...

Masz ogromną kasę a do tego władzę = prawo Cię nie obowiązuje. Oczywiście dopóki nie zaszkodzisz innym, którzy też mają kasę i władzę...

syga-cop89 napisał(a):
W TV nagonka i bardzo dobrze. Podczas takie kontroli wiecie ile ludzi marudzi do nas, że co to za kraj, że drogi blokujemy, że utrudniamy ruch, że to do gazety się nadaje bo stoimy i kontrolujemy na trzeźwość każde przejeżdżające auto ? Masa! Ale to, że np w ostatni weekend zatrzymaliśmy 14 pijanych kierowców nikogo nie interesuje. Ludziom nie dogodzisz. Tyle w temacie.


Właśnie, bo nagonka w TV jest i dlatego Policja każde przejeżdżające auto kontroluje. Gdyby nie TV to by takie akcje były?
I owszem - to jest utrudnianie ruchu. Mało przynoszące efekty w stosunku do tego kiedy najwięcej jest pijanych ludzi za kółkiem. To nie są miasta - to są wioski. W każdy weekend pod wieczór, w niedzielę wieczorem po bocznych drogach przewija się nie 14 pijanych kierowców ale 10 razy więcej.
Ważne są takie akcje ale nie pod publiczkę ale dla realnych efektów prewencyjnych.
Swego czasu co poniedziałek rano śmigałem gierkówką od Częstochowy w stronę Warszawy. Wiecie, na 8 do pracy a wstawać rano jak zawsze ciężko. I nie ukrywam, że czasami byłem spóźniony i moja prędkość nie była wtedy przepisowa na tej dwupasmówce. Ale pamiętam jeden taki przejazd: jechałem dobre 15min za kolumną wypasionych bryk, które grzały 160-170km/h po tych 15min zrezygnowałem bo na moim fzs nie lubię tak jeździć a oni dalej tak grzali...nie mogłem uwierzyć, że tak się po prostu da jeździć w Polsce? Gdzie w te ranki poniedziałkowe jest Policja, gdzie są tajniacy na tej drodze?
Za wczesna pora dnia? w poniedziałki godz. 6 rano na patrol ? I jak zaobserwowałem: na gierkówce jest tak przynajmniej w każdy poniedziałkowy ranek...zawsze ktoś się znajdzie, kto za%^&$la praktycznie min.50-60km/h więcej niż dozwolona prędkość 100km/h

ps. właśnie teraz zauważyłem, że emotikonka z moto jedzie do tyłu, hehe
Ale ja to spostrzegawczy jestem, nie ma co (po takim czasie pobytu tu na forum) ;p
:moto:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org