Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-06-18 00:41:35 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3821
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
wyłapałem w necie że szczeciński PZMot organizuje za darmoszkę szkolenia na wybrzeżu. ogólnie zapisać się nie jest ciężko, ja po mailu w środę (tydzień temy) już w czwartek dowiedziałem się że 28 czerwca zapisany jestem na tor. moja mamuśka pochwaliła się w pracy i jej znajomy po wysłaniu maila w poniedziałek (16 czerwca) już popołudniu wiedział że jedzie na tor w Koszalinie razem ze mną. sam jestem z pomorskiego a nie zachodnio-pomorskiego więc województwo im raczej nie przeszkadza.

więcej szczegółów macie w linku poniżej:
http://www.pzm.pl/zo/szczecin/bezpieczne-dwa-kolka-2014

pomimo że mój "wypad" jest na tor w programie raczej są zajęcia z heblowania i panowania nad moto a nie nabijania czasów, więc ściganci mogą się przeliczyć. ja mogę wam za 2 tygodnie napisać jak było. myślę że ludzi z okolicy temat może zaciekawić.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-18 00:41:35 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2014-06-18 13:00:25 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-02-23 16:33:37
Posty: 376
Lokalizacja: 3miasto / Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: VFR 800 Vtec
Ja również się wybieram, będę w Koszalinie 9 sierpnia ;)
To chyba już druga edycja, rok temu sporo się zapisało ale też sporo się nie stawiło, a warto!
Zapraszam nad morze!


Ostatnio edytowano 2014-06-24 18:12:05 przez Nav, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-24 18:02:39 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-06-24 17:57:26
Posty: 1483
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW GS 1200
no i się zapisałem...jestem w Koszalinie 9 sierpnia, także mam nadzieje uścisnąć grabę z niektórymi forumowiczami....być może wpadnę na cały wekend żeby było milej.... :)

do zobaczenia, pozdrawiam

szymon


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-29 17:48:02 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3821
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Wczoraj byłem i było (moim zdaniem) fajnie. opcja zarówno dla tych (jak ja) co chcą coś poćwiczyć (z nauki poza ratownictwem wiele nie wyszło, ale ćwiczenie przydatne i to bardzo), dla tych co chcą polatać na torze też jest kąsek, choć tylko 1,5h jazdy wyszło. a jak to wyglądało?

0 9 niby rozpoczęcie, ale zanim się wszyscy zebrali, pojawił policmajster itp troszkę czasu minęło. z policjantem mieliśmy "teorię", o tyle słabą, że w głównej mierze opartą o statystyki, a to jest nudne. gadka na temat radarów i suszarek PO wykłądzie była ciekawsza. to, razem z zebraniem się zajęło 2 godziny.

o 11 zostaliśmy podzieleni na 2 grupy po 15 osób. jedna wpadła na tor, druga na ratownictwo. potem zamiana. obie części po półtorej godziny.

na ratownictwie była reanimacja manekinów (były dwa więc wychodziło po 7 osób na manekina, więc ćwiczenie było aż do "poprawnej" reanimacji, a nie tylko jedna seria. fajnie że była niewielka babeczka na miejscu. facetom to luzik, trzeba było jedynie pokazać co i jak, ale mniejszym babeczkom jak mojemu mikrusowi o wadze mniejszej niż worek ziemniaków trzeba było pokazać i technikę, bo nie była w stanie manekinowi wcisnąć klatę. tutaj spory plus, ja tam czuję się lepiej.

po ratownictwie wjechaliśmy na tor. na torze na prostej startowej był odcinek do zatrzymania się (symulujący nagłe wyskoczenie czegoś, trzeba było po rozpędzeniu zredukować do jedynki, zatrzymać się w wskazanym miejscu i obadać lusterko czy coś w dupsztyla nie wjeżdża. tu przez spory czas stał instruktor i mówił co nie tak, co jak poprawić, części klamki hebla nawet musiał ustawiiać... potem była ciasna szykana lewo-prawo mająca zasymulować ucieczkę na drugi pas przed nagłym samochodem włączającym się do ruchu i potem szynki powrót przed autobusem z naprzeciwka. potem slalom między pachołkami i bardzo ciasna szykana do dogrzania opon przed torem (rys z opisami na dole)

sam tor później służył do "zabawy" lecz po torze jeździli instruktorzy pokazujący prawidłowy tor jazdy, a gdy wyłapali u kogoś błędy w technice jazdy to jechali za nim jedną rundkę i poprawiali pozycję itp. O ile wcześniejsze ćwiczenia na torze dla mnie nie były czymś specjalnym, bo heblowanie i gymkhanę sam sobie czasem poćwiczę, to tor był czymś nowym (byłem pierwszy raz) i dał mi sporo. po pierwsze, poza ghymkhaną nigdy tak nisko nie schodziłem na moto, więc poznałem jak to jest rozpoznawać kiedy opona bliska jest utraty przyczepności (w miedzyczasie lekko pokapało i wyczułem różnicę). po drugie bawiąc się na torze zaliczyłem uślizgi koła, powerslide itp. z racji że byłem busem nie miałem żadnych oporów (na drodze mam więc nie jadę tak ostro) nie wywołały u mnie stresów i przekonałem się że właściwie wystarczy nie panikować a moto samo z tego wyjdzie. pomimo że na moto czyłem się pewnie, pewnośc jeszcze wzrosła.

ogólnie to podobało mi się do tego stopnia, że chętnie zapiszę się jeszcze raz jak mi pozwolą. a jak nie to z ekipką zaczniemy kombinować nad wypadami na tor sami dla siebie, nie sądziłem że to aż tyle daje!!!

[ img ]
1. obszar oczekiwania na przejazd (taki bufork który pozwalał płynnie jeździć)
2. bramka startowa
3. miejsce zatrzymania awaryjnego wraz z instruktorem
4. szykana majaca zasymulować wymuszenie na drodze
5. odcinek gymkgany - na początku slalomik, potem bardzo ciasna szykana

ps: mogłem nie zachować proporcji jak coś, sorki
:moto:


Załączniki:
szkolenie.png [1.22 MiB]
Pobrane 793 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-29 18:20:06 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-06-24 17:57:26
Posty: 1483
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW GS 1200
to fajnie, ze warto :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-30 19:16:50 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-02-23 16:33:37
Posty: 376
Lokalizacja: 3miasto / Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: VFR 800 Vtec
Dzięki wielkie za opis! już się nie mogę doczekać :moto:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-07-01 15:00:49 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3821
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Nav, Mores, do zobaczenia na miejscu. okazuje się że obłożenia i tak nie mają takiego jak chcą i pojadę jeszcze raz! wypatrujcie wąsatego sprzęta!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-07-01 18:14:04 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-06-24 17:57:26
Posty: 1483
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW GS 1200
Ty również nas wypatruj :)
Fajnie, że będzie małe spotkanko :)

A znasz ewentualnie jakiś fajny nocleg w Koszalinie, bo planuje przybyć tam może już w piątek ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-07-02 01:01:30 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3821
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
mores, to tak jak my. na stronie motoparku koszalin masz namiary na noclegi. my byliśmy w schronisku młodzieżowym po sąsiedzku, na samym dole strony jest namiar, ale po 16-17 dzwonić trzeba. standard jak w schronisku młodzieżowym - pokoje 2 i 4 osobowe, łazienka wspóllna przy recepcji. ale jest czystko, kuchnia jest, również czysta. za miejsce w pokoju 4 osobowym skasowali nas 20zł od łepka, więc śmiech na sali. parking na dziedzińcu, są wielkie słupki do których możesz przyczepić moto, jak chcesz to mogę zabrać łańcuch którym swojego czepiam. jeśli nie zmienią mi się plany to też w piątek chcę się tam pojawić i też tam będę nocował. a jak nie, to spotkamy się na torze, fz6n z wąsem lub kawka er6n czarna z złotym napisem "kto ma cycki, ten ma władzę" (i mozłiwe że moim dopiskiem - w kuchni) to własnie nasze sprzęty.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-07-02 17:27:20 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-06-24 17:57:26
Posty: 1483
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW GS 1200
oki, fajnie...czyli rozumiem, że schronisko jest po sąsiedzku i że znajdę je bez problemu? Zadzwonię troszkę wcześniej jak już będę wiedział co bym jakiś pokoik zaklepał :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-07-03 09:13:09 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3821
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
doładnie. choć wjazd nie jest "po sąsiedzku", jest dość... dziwny. na Google jak wyszykasz Motopark w koszalinie, to na północ od niego masz "Zeszpół szkół nr 10 im. Bolesława Chrobrego". na poddaszu jest tam schronisko, parkujesz na dziedzińcu dokładnie w miejscu gdzie google na mapie pokazuje "czapeczkę"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-08-06 22:44:55 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-02-23 16:33:37
Posty: 376
Lokalizacja: 3miasto / Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: VFR 800 Vtec
Przypominam, że szkolenie już w tą sobotę!
Moja dziewczyna nie będzie mogła przyjechać więc teoretycznie zwalnia się jedno miejsce.. nie wiem jak to działa, ale może ktoś chce wskoczyć na jej miejsce.

@ zapowiadają upalny weekend :P


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-08-07 12:19:43 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-06-24 17:57:26
Posty: 1483
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW GS 1200
pamiętamy :)
ma być fajniutka pogoda i na taką liczymy ... melduję się w schronisku jutro koło 19.00 pewnie, gdyż ruszamy ekipą koło 16.00 :)

do zobaczenia !


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-08-07 12:52:02 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3821
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
ja z dziewczyną też w schronisku się meldujemy jakoś podobnie, może nieco później bo koło 17 z Gdyni ruszamy - pojazd to czerwony bus.

mores wyślij mi na PW kom to może piwko wieczorem wypijemy i pogadamy sobie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-08-07 16:17:27 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2012-09-10 12:40:16
Posty: 761
Lokalizacja: GDA.... czwarte miasto :)
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Nie planowałem, ale:
Kolega potrzebował zamienić dyżur z soboty na niedziele, więc wziąłem niedziele i chyba wpadnę na jakiegoś wieczornego :beer: , a w sobotę popatrzę jak się szkolicie :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org