Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-06-19 22:43:38 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-08-02 23:08:14
Posty: 20
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XT660Z Tenere FZ6
1. Jakie macie formy porozumiewania się pomiędzy sobą podczas tripu ?
2. Jakie systemy (tanie i dobre) macie sprawdzone w takich sytuacjach jak wyżej?

Mi po dzisiejszym wypadzie nasunął się pomysł odnośnie urządzeń PMR (łoki toki) dość tanie oraz mogą mieć zastosowanie do innych żeczy choćby jak SNB, SKI, ASG, bieganie, rower, itp. itd. są takie do których można podłączyć słuchawki i mikrofon, a zasięg w tych urządzeniach mamy do ok 5 km.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-19 22:43:38 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2014-06-20 09:46:30 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2012-01-29 15:38:22
Posty: 1298
Lokalizacja: Szprotawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 697 226 949
Obecne moto: fzs 600 fazer 2000r
tego nam zabrakło, na szczęście nie doszło do żadnego poważnego wypadku :wink:
http://www.ndp-galeria.cba.pl/displayim ... m=16&pos=0


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-20 10:25:30 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-08-02 23:08:14
Posty: 20
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XT660Z Tenere FZ6
j@ck napisał(a):
tego nam zabrakło, na szczęście nie doszło do żadnego poważnego wypadku :wink:
http://www.ndp-galeria.cba.pl/displayim ... m=16&pos=0


Konkretnie to nie o to mi chodzi, ale...

Pierwsze pytanie rozwiał mi art. http://motovoyager.net/2014/02/komunika ... sisz-znac/

Co do drugiego pytania w temacie to interesuje mnie takie urządzenie:

Proszę nie polecać rozwiązań typu bluetooth (nie wchodzi w grę ze względu na zbyt krótki zasięg działania, do 10m) i CB(zbyt drogie urządzenia przenośne, przy tej samej cenie a nawet taniej "dla mniej wymagających" mamy dwa urządzenia PMR które możemy wykorzystać do innych celów, co opisywałem w pierwszym poście, np. wycieczka w góry ze znajomymi, jakiś wyjazd autem, w górach na stoku, w celu odnalezienia się itp. itd.)

[ img ]

do tego zwykłe słuchawki douszne

[ img ]

(Przymierzałem zwykłe słuchawki, podobne jak na zdjęciu i wydaje mi się że nie będą przeszkadzały w kasku podczas użytkowania, a producenci w/w urządzeń wymyślają jakieś płaskie słuchawki z przylepcami itp. itd.)

I pozostaje jeszcze kwestia rozwiązania mikrofonu i przycisku PTT czyt. "przycisk nadawania" jeżeli ktoś by wpadł na jakieś sensowne rozwiązanie to proszę o info.

Znalazłem coś takiego: BHS-300 U + CHS-300

[ img ]

lecz nie jestem pewny jak do tego zastosować powyższe słuchawki zamiast tych w zestawie.

Myślę że kwota jaką trza by wydać na taki zestaw nie przekroczy kosztu dwóch wypadów motocyklem po 400km karzdy :whistle:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-20 11:19:40 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
w zestawie prawie każdym masz słuchawki z mikrofonem
też zastanawiałem się jak to zrobić ale nie wiem gdzie umieścić mikrofon który trzeba wcisnąć przed mówieniem...

co do słuchawek kompletnie nie przeszkadzają ja jeżdżę w takich słuchając muzyki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-20 12:30:22 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-08-02 23:08:14
Posty: 20
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XT660Z Tenere FZ6
Fajny jest ten zestaw BHU-300U ma typowo dwa wtyki Jack zapewne 2,5 i 3,5 pierwsze dla micro drugie dla słuchawek do podłączenia do CB ale i zapewne podejdzie pod PMR no i przycisk PTT ale już z drugiej strony potrzeba przeróbek aby podłączyć zwykłe słuchawki jak zaprezentowane wyżej no i nad micro to myślałem że może być takie jak w zestawie CHS-300 przyklejanym do kasku zamkniętego (a miejsca jest dość sporo na szczęce) a nie ukrywam że jestem w trakcie poszukiwania jakiegoś gotowca lecz może być z tym ciężko.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-21 01:20:56 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-02-23 16:33:37
Posty: 376
Lokalizacja: 3miasto / Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: VFR 800 Vtec
Bardzo podoba mi się ten pomysł.

Takie krótkofalówki przydały by mi się i na motocykl i w wysokich górach, a lubię jak coś jest uniwersalne. Myślę, że w wakacje spróbuję złożyć taki zestaw. A guzik mikrofonu spróbuję umieścić na kierownicy, bo moja dziewczyna nie lubi odrywać rąk od manetek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-21 08:11:00 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-10-10 11:10:03
Posty: 38
Lokalizacja: Pruszków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Ten system juz przerabialem. Jest slaby bo musisz miec przycisk PTT pod palcem, a to sporo kabli idących pod kurtka:
- kabel od stacji do kasku ze sluchawkami i mikrofonem
- kabel od stacji do kierownicy na przycisk PTT

Niektóre stacje mają funkcje automatycznego nadawania po rozpoczęciu mowy, ale system ten jest dużo gorszy od systemów np Interphone, bo w kasku jest głośno i system sam się załącza bez potrzeby.

Minusy:
-milion metrów kabli idących wszędzie
-koszt dobrych słuchawek z mikrofonem i przyciskiem ptt

Plusy
-duży zasięg
-cena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-21 12:24:46 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2012-03-18 23:28:35
Posty: 96
Lokalizacja: Garwolin
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 513453578
Obecne moto: FZS 600 02r
Ja używam aplikacji intercom na system android, do tego oryginalne słuchawki samsunga kanalowe i jest ok. Aplikacja łączy sie przez Bluetooth lub wifi. Ja korzystam do rozmowy z żona na plecach;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-21 16:28:54 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-02-23 16:33:37
Posty: 376
Lokalizacja: 3miasto / Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: VFR 800 Vtec
Jak skonfigurowałeś tą aplikację? Używacie PTT? Jak tak to klikacie guzik na słuchawkach czy na androidzie?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-21 20:14:56 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2012-03-18 23:28:35
Posty: 96
Lokalizacja: Garwolin
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 513453578
Obecne moto: FZS 600 02r
Pózniej zobaczę bo telefon mam w motorze, ale chyba nic specjalnego nie trzeba ustawiać ewentualnie czułość mikrofonu, aplikacja działa na zasadzie rozmowy, mnie trzeba nic naciskać.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-22 13:39:14 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-08-02 23:08:14
Posty: 20
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XT660Z Tenere FZ6
izdebo napisał(a):
Ten system juz przerabialem. Jest slaby bo musisz miec przycisk PTT pod palcem, a to sporo kabli idących pod kurtka:
- kabel od stacji do kasku ze sluchawkami i mikrofonem
- kabel od stacji do kierownicy na przycisk PTT


W sumie racja z tymi kablami, a myslę że można by było rozwiązać to tak:

Zakupując zestaw BHS-300 ten z przyciskiem PTT na żep, kabel przeciągamy przez rękaw i przypinamy lub zakładamy na palec (choćby wskazujący i kciukiem uruchamiamy nadawanie), baza z tyłu do paska w spodniach, wejścia do podłączenia słuchawek i mikrofonu(odpowiednio przerobione na standard jack 2,5 lub 3,5) przypinane na klips gdzieś na zewnątrz kurtki lub w jakiejś kieszeni tak aby było poręcznie to rozczepić przy zdejmowaniu kasku.

maras_garas napisał(a):
Ja używam aplikacji intercom na system android, do tego oryginalne słuchawki samsunga kanalowe i jest ok. Aplikacja łączy sie przez Bluetooth lub wifi. Ja korzystam do rozmowy z żona na plecach;)

Tak jak pisałem na wstępie to dobre do rozmowy z pasażerem jak i drugim motocyklistą ale obok, a już gdy np. kolega nie przeskoczy na czerwonym, ty polecisz w inną stronę a on w inną i już się robi problem z łącznością tego systemu a przy PMR masz jeszcze jakiś zapas kilometrów.

Tez zastanawiałem się nad interkomem motocyklowym na BT (niebieski punkt) aby pozbyć się kabli, ale jak na razie nie znalazłem taniego zestawu do którego można by było podłączyć PMR po kablu, lub jak zestaw midland BT NEXT gdzie przez BT można do niego również podłączyć PMR G8BT ale zakup takiego zestawu to spory wydatek tak że go to dyskwalifikuje na samym wstępie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org