Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Miasto 44
PostNapisane: 2014-09-27 23:16:01 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-10-24 19:21:54
Posty: 389
Lokalizacja: stolica "Scyzorykowa"
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6S
Byłem, zobaczyłem, przeżyłem. Nie mam słów, ten film mną wstrząsnął. Dawno już nie zdarzyło mi się powstrzymywać tak emocji na filmie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Miasto 44
PostNapisane: 2014-09-27 23:16:01 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Miasto 44
PostNapisane: 2014-09-28 00:34:15 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2013-12-23 16:41:52
Posty: 54
Lokalizacja: Brzozów
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Varadero 1000
Byłem, zobaczyłem, żałowałem że zobaczyłem... Ogólnie tak bardzo zmarnowanego potencjału w filmie nie wiedziałem już dawno. Całowanie się w ogniu pocisków które w zwolnionym tempie obracają się dookoła bohaterów? Proszę was... To jest film o powstaniu czy romansidło? Ogólnie cała sala facepalm w tym momencie. Myślałem, że na tym się skończy i film zatrze ten niesmak. Niestety, sex w odłamkach i walka w rytm dubstepu, czy deszcz flaków jeszcze bardziej mnie zniesmaczyły. Szkoda, liczyłem na dobry film o powstaniu, niestety reżyser chciał być chyba za bardzo "amerykański". To co chwila zwalniane tempo i na siłę wciskane efekty, jak dla mnie bardzo kiepsko.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Miasto 44
PostNapisane: 2014-09-28 19:36:04 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-10-24 19:21:54
Posty: 389
Lokalizacja: stolica "Scyzorykowa"
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6S
Czyli film spełnił swoje zadanie. Jest dyskusyjny a to sztuki sedno. Nie zgodzę się z Tobą. Przez 50 lat swojego życia oglądałem filmy o wojnie i powstaniu jako martyrologii naszego narodu. Do dzisiejszego widza nie do końca dociera przesłanie jakie było zawarte np. w "Kanale" Wajdy. Tu mamy hollywoodzka technikę, ale rownież przesłanie zawarte w treści (brutalne, ale prawdziwe w czasie wojny), aby przeżyć trzeba zabijać. Wojna dla mnie 50-latka to abstrakcja, niemniej wole takie podanie treści, niż to co reprezentowała polska kinematografia lat poprzednich. De gustibus non est disputandum.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Miasto 44
PostNapisane: 2014-10-01 11:49:21 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-05-31 11:38:02
Posty: 699
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 CBF 1000A
byłem z narzeczoną i film nami wstrząsnął, daje do myślenia (chodzi o tematykę i przybliżenie tego dramatu) ale także nie podobały nam się "efekty o których wspomniał Kwoli. to jest zbyt poważna i prawdziwa historia by urozmaicać nią efektami wyżej przytoczonymi. Dla mnie, nie nastolatka, taka forma śmieszyła i czułem się zażenowany.

Nie wiem dlaczego deszcz flaków Cię zniesmaczył? to była prawdziwa scena w której zginęło masę ludzi porozrywanych na strzępy. POCZYTAJ http://pl.wikipedia.org/wiki/Eksplozja_ ... _Warszawie
W czasie powstania było masę gwałtów na kobietach, gdzie na filmie pokazano to w lekkiej formie (całus do ofiary przez niemieckiego żołnierza).

Ogólnie film, jak dla mnie, skierowany jest dla nowoczesnej młodzieży bawiącej się gadżetami dzisiejszego świata.

Aha nie wiem czy ktoś z Was był w Muzeum Powstania Warszawskiego? Polecam, potęguje doznania i przeżycia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Miasto 44
PostNapisane: 2014-10-02 12:24:07 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2011-09-05 16:57:28
Posty: 908
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2 GT 2008
Ja mam takie same odczucia jak Kwoli ... tandeta ... brak słów znam historie swojego miasta ale to co zostało tu pokazane .... brakuje mi słów do opisania moich odczuć.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Miasto 44
PostNapisane: 2014-10-05 11:21:39 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-02-23 16:33:37
Posty: 376
Lokalizacja: 3miasto / Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: VFR 800 Vtec
@Kwoli no nie było co liczyć na dobry film o powstaniu bo reżyser już podczas powstawania tego filmu powiedział, że nie będzie się skupiał na powstaniu, na idealnym odwzorowaniu atmosfery i prawidłowości historycznej. Film przedstawia historię poruszającą idt itd. Jeszcze nie miałem okazji obejrzeć, chociaż zachęciliście mnie ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Miasto 44
PostNapisane: 2014-10-05 20:42:51 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2013-07-26 10:28:06
Posty: 267
Lokalizacja: Kraków + Bełchatów
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Mam
Obecne moto: FZS 1000
Z początku film ogląda się super, potrafi zahipnotyzować, ale tylko do pierwszej sceny w zwolnionym tempie, potem czar prysł i oglądało się jak każdy inny film o tematyce wojennej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Miasto 44
PostNapisane: 2014-10-06 14:43:14 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2008-06-29 09:23:07
Posty: 672
Lokalizacja: CCH
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Nokia
Obecne moto: Gladius 650 mit ABS
Z innej beczki, ale polecam film "Bogowie". Wg mnie rewelacyjny.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Miasto 44
PostNapisane: 2014-10-08 14:39:06 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2014-10-08 14:15:50
Posty: 0
Płeć: Mężczyzna
Oceniając film pod względem czy był dobry czy nie myślę, że trzeba się zastanowić pod jakim względem chcemy go oceniać i jaką grupę docelową brać pod uwagę. Jako film, który ma opowiadać o powstaniu warszawskim jest niezbyt porywający ot chwytliwy temat ale obszyty kiepską realizacją. Natomiast, jeżeli zastanowić się nad nastawieniem dzisiejszych ludzi do historii, poświęcenia i patriotyzmu to jednak to nie mogło wyglądać poważnie, ponieważ moim zdaniem ludzi dzisiaj zwłaszcza tych młodszych nie obchodzi coś takiego jak patriotyzm. Dlatego może ten film nie pokazywał prawdziwych realiów, bo ludzie, którzy są zafascynowani hollywoodzkimi efektami by tego nie zrozumieli, bo nie ma efektów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Miasto 44
PostNapisane: 2014-10-08 19:15:59 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-02-23 16:33:37
Posty: 376
Lokalizacja: 3miasto / Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: VFR 800 Vtec
Ja go odbieram jako taki film "ku pokrzepieniu serc". Jak Potop. Ale racja, że przyda się młodym trochę przybliżyć temat patriotyzmu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Miasto 44
PostNapisane: 2014-10-13 10:01:19 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
Fiorin napisał(a):
Natomiast, jeżeli zastanowić się nad nastawieniem dzisiejszych ludzi do historii, poświęcenia i patriotyzmu to jednak to nie mogło wyglądać poważnie, ponieważ moim zdaniem ludzi dzisiaj zwłaszcza tych młodszych nie obchodzi coś takiego jak patriotyzm.

Tak z innej beczki nie o filmie:
Młodzi ludzie na masową skalę są w stanie się poświęcić i postępować patriotycznie tylko w czasach realnego zagrożenia. W okresie pokoju młodych ludzi (przeważającej większości) nie obchodzą sprawy państwowe.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org