Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-09-29 00:03:58 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-11-18 19:30:31
Posty: 454
Lokalizacja: PL- opolskie/Klb | CH- raj dla motocyklistów:)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S6
Obecne moto: FZ1 S
Witam

W ciągu najbliższych dwóch tygodni chciałbym zawieźć Fazę do Pl i tu mam mały problem. Czy ma ktoś firmę lub pracuje jako kierowca na przewozach po Europie? Interesuje mnie trasa Thun lub okolice Gstaad w Szwajcarii do Polski okolice Opola. Żeby nie było już trochę szukałem na necie i chwilowo lipa.

Wie ktoś czy moto może leżeć?? Jak tak to jak długo żeby w najmniejszym stopniu go nie uszkodzić. Wczoraj mierzylem wymiary bagażnika i Faza jest o 30cm za wysoka więc na stojąco nie da rady.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Transport motocykla
PostNapisane: 2014-09-29 00:03:58 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2014-09-29 08:34:04 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-02-04 15:11:08
Posty: 438
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600
Z przewiezieniem może być problem, kiedyś szukałem przewozu w Polsce i nikt nie chciał zabierać motocykli jako paczki.
Sprowadza się samochody ze Szwajcarii do Polski więc może jeżdżą jakieś lory?

Motocykl szczególnie bez gaźnika może leżeć, teoretycznie nic się nie uszkodzi - tyle że niektóre płynny mogą powyciekać, no i plastiki połamać się pod ciężarem lub porysować.

Dlaczego na stojąco nie da rady? Odkręcasz przednie koło, a jak jeszcze za mało to czachę albo samą szybkę. Spokojnie wejdzie tylko trzeba ja trochę porozbierać ;)
Pamiętaj żeby go dobrze przymocować pasami, bo taka nieumocowana masa jest bardzo niebezpieczna!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-09-29 09:33:46 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-11-18 19:30:31
Posty: 454
Lokalizacja: PL- opolskie/Klb | CH- raj dla motocyklistów:)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S6
Obecne moto: FZ1 S
sasza7 napisał(a):
Z przewiezieniem może być problem, kiedyś szukałem przewozu w Polsce i nikt nie chciał zabierać motocykli jako paczki.
Sprowadza się samochody ze Szwajcarii do Polski więc może jeżdżą jakieś lory?

Motocykl szczególnie bez gaźnika może leżeć, teoretycznie nic się nie uszkodzi - tyle że niektóre płynny mogą powyciekać, no i plastiki połamać się pod ciężarem lub porysować.

Dlaczego na stojąco nie da rady? Odkręcasz przednie koło, a jak jeszcze za mało to czachę albo samą szybkę. Spokojnie wejdzie tylko trzeba ja trochę porozbierać ;)
Pamiętaj żeby go dobrze przymocować pasami, bo taka nieumocowana masa jest bardzo niebezpieczna!


Wiem że nie będzie łatwo, tutaj przywiózł mi go znajomy ale teraz nie ma żadnych kursów w tym kierunku. Lory jeżdżą bo dzwoniłem do dwóch osób ale jakoś im nie ufam, za bardzo lubię mojego Fazera a nie wiem jakby u nich wyglądał załadunek. Po drugie oni nie zjeżdżają z autostrad, a ja nie mam komu zawracać głowy żeby po niego jechał.

Kolego jakbym go kładł to tak żeby nic się nie stało, kupiłbym specjalne gąbki i inne graty. Moto mierzylem bez kół szyby i lusterek. Od baku (kiery) do kolektorów 110cm, passek ma bagażnik 80cm wiec sporo brakuje. Ja bym nim na kołach zjechał ale ma przyjechać koleś oglądać auto bo jest na sprzedaż i lipa:/

No nic będę szukał dalej w necie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-09-29 23:12:22 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-10-24 19:21:54
Posty: 389
Lokalizacja: stolica "Scyzorykowa"
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6S
A nie myślałeś o przyczepce?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-09-29 23:31:32 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-11-18 19:30:31
Posty: 454
Lokalizacja: PL- opolskie/Klb | CH- raj dla motocyklistów:)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S6
Obecne moto: FZ1 S
Viper napisał(a):
A nie myślałeś o przyczepce?


Taki był plan na początku sezonu i dalej chodzi mi po głowie. Nie zrealizowałem go tylko dlatego bo już wtedy wiedziałem że do września muszę sprzedać auto. Nie mam w nim haku który stwierdziłem że nie warto zakładać...prawda taka że już by się zwrócił.

Następne napewno będzie miało hak :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-09-30 08:04:33 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-02-04 15:11:08
Posty: 438
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600
Viper napisał(a):
A nie myślałeś o przyczepce?

Taki tylko drobny szczegół, skąd ta przyczepa?
Bo o wypożyczalni przyczep w której można oddać przyczepę w innym miejscu, a już tym bardziej państwie nie słyszałem :P

Dawid125 napisał(a):
Kolego jakbym go kładł to tak żeby nic się nie stało, kupiłbym specjalne gąbki i inne graty. Moto mierzylem bez kół szyby i lusterek. Od baku (kiery) do kolektorów 110cm, passek ma bagażnik 80cm wiec sporo brakuje. Ja bym nim na kołach zjechał ale ma przyjechać koleś oglądać auto bo jest na sprzedaż i lipa:/


Na 100% 110cm? Mój fazer (fzs600) ma wysokości całej 1170mm, fz1 według wiki 1205mm, odkręcenie kół i czachy powinno dać mniej niż 1100. Zmierz jeszcze raz dla pewności, bo trochę dużo mi się wydaję.
Jak się uprzeć to kolektory też można wywalić - nawet nie wiem czy nie lepiej je zdjąć żeby ich nie uszkodzić jakbyś stawiał centralnie.
Sprawdź też czy nie wejdzie Ci w poprzek na kanapę, albo lekko po skosie może. Tj jak stelaż zadupka da się odkręcić to się zmieści, ale może i bez tego się uda ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-09-30 21:34:59 
Wesoły Grzybiarz

Dołączył(a): 2012-02-13 22:51:28
Posty: 987
Lokalizacja: WCI
Płeć: Mężczyzna
Telefon: ma ten kto powinien
Obecne moto: ZX636R 04
Rozbierz: lagi z felgą, plastiki, zadupek, wahacz z felgą tył.. silnik z ramą na kanapę...
Albo bus - albo na kołach. :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-09-30 22:00:43 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-11-18 19:30:31
Posty: 454
Lokalizacja: PL- opolskie/Klb | CH- raj dla motocyklistów:)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S6
Obecne moto: FZ1 S
sasza7 napisał(a):
Viper napisał(a):
A nie myślałeś o przyczepce?

Taki tylko drobny szczegół, skąd ta przyczepa?
Bo o wypożyczalni przyczep w której można oddać przyczepę w innym miejscu, a już tym bardziej państwie nie słyszałem :P

Przeczepkę i tak chce kupić.

Dawid125 napisał(a):
Kolego jakbym go kładł to tak żeby nic się nie stało, kupiłbym specjalne gąbki i inne graty. Moto mierzylem bez kół szyby i lusterek. Od baku (kiery) do kolektorów 110cm, passek ma bagażnik 80cm wiec sporo brakuje. Ja bym nim na kołach zjechał ale ma przyjechać koleś oglądać auto bo jest na sprzedaż i lipa:/


Na 100% 110cm? Mój fazer (fzs600) ma wysokości całej 1170mm, fz1 według wiki 1205mm, odkręcenie kół i czachy powinno dać mniej niż 1100. Zmierz jeszcze raz dla pewności, bo trochę dużo mi się wydaję.
Jak się uprzeć to kolektory też można wywalić - nawet nie wiem czy nie lepiej je zdjąć żeby ich nie uszkodzić jakbyś stawiał centralnie.
Sprawdź też czy nie wejdzie Ci w poprzek na kanapę, albo lekko po skosie może. Tj jak stelaż zadupka da się odkręcić to się zmieści, ale może i bez tego się uda ;)


Mierzylem go z kumplem i na bank było 110cm..dziwne, sprawdzę jeszcze raz.
Z siedzeniami nie będę kombinował bo mam jasną skórę i szkoda żeby się zniszyla bo jest prawie nie używana :)

miąchal napisał(a):
Rozbierz: lagi z felgą, plastiki, zadupek, wahacz z felgą tył.. silnik z ramą na kanapę...
Albo bus - albo na kołach. :wink:


miąchal cały czas szukam i dzwonie po firmach ale jest lipa. Na siłę pakować go nie będę. Najwyżej będzie musiał zostać w Ch.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-09-30 22:38:10 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2014-05-13 13:15:53
Posty: 210
Lokalizacja: Witonia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 1000
Jak będziesz przewoził motocykl na leżąco to zlej z niego olej bo będą później kłopoty :) O paliwie i akumulatorze jeśli nie jest żelowy nie wspomnę bo to oczywiste.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-10-01 14:00:16 
Legenda forum

Dołączył(a): 2007-08-28 13:23:30
Posty: 4617
Obecne moto: jamaha pw 50
spróbuj na clicktransie, ja przez tą stronkę zwiozłem rmz-te


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-10-01 15:12:30 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
Czemu nie przyjedziesz na motocyklu? A jakimś busem/autokarem wrócisz po auto?
Albo ściągnij jakiegoś kumpla do siebie, opłać mu przejazd i Ty jedziesz na moto a on autem. Lub odwrotnie.

Jeśli samemu się nie ma możliwości transportu motocykla jednym kursem to nie wiem czy taka opcja nie byłaby nawet tańsza i mniej kombinacyjna. Co prawda dwie długości trasy trzeba dodatkowo opłacić (z PL do Ciebie no i do PL) ale najprostsze rozwiązania są z reguły najlepsze.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-10-01 20:40:41 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-11-18 19:30:31
Posty: 454
Lokalizacja: PL- opolskie/Klb | CH- raj dla motocyklistów:)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S6
Obecne moto: FZ1 S
michal.m napisał(a):
Czemu nie przyjedziesz na motocyklu? A jakimś busem/autokarem wrócisz po auto?
Albo ściągnij jakiegoś kumpla do siebie, opłać mu przejazd i Ty jedziesz na moto a on autem. Lub odwrotnie.

Jeśli samemu się nie ma możliwości transportu motocykla jednym kursem to nie wiem czy taka opcja nie byłaby nawet tańsza i mniej kombinacyjna. Co prawda dwie długości trasy trzeba dodatkowo opłacić (z PL do Ciebie no i do PL) ale najprostsze rozwiązania są z reguły najlepsze.


Muszę zjechać samochodem bo wracam w czwartek a w piątek ma przyjechać kupiec. W sobotę 60 siątka ojca później ogarnąć resztę spraw i powrót. Z ściągnięciem kogoś tutaj tez o tym myślałem bo kiedyś zrobiłem podobnie ale nie chce nikomu dupy zawracać (22h autobusem, później jeszcze godzina samochodem i powrót 1300km). Ogólnie lipa, caly czas szukam najwyżej zostanie.

Delta81 dzięki zaraz zobaczę.

Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-10-02 09:39:15 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2011-07-12 09:40:11
Posty: 948
Lokalizacja: wawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512 386 jedensześć5
Obecne moto: nowe
poproś kolegę szwajcarmena;p pokażesz mu jak się u nas pije;D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-10-02 19:14:39 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-11-18 19:30:31
Posty: 454
Lokalizacja: PL- opolskie/Klb | CH- raj dla motocyklistów:)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S6
Obecne moto: FZ1 S
zielony to by się mogło dla niego źle skończyć. :D on nawet nie wierzy jakie ilości da się wypić a co najlepsze jeszcze wstać i przyjechać do pracy.

W końcu jakieś dobre informacje. Kolo do którego próbowałem się dodzwonić od trzech dni dzisiaj odebrał, miał problem z siecią. Najprawdopodobniej faza w niedziele jedzie do Pl :) mam nadzieje że za tydzień będzie jeszcze pogoda żeby chociaż parę km nawinąć w Pl.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-10-02 20:26:27 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
no to trochę paniki i wszystko jak zwykle dobrze się kończy


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org