Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-10-29 16:42:50 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2010-01-23 19:01:13
Posty: 216
Lokalizacja: Dęblin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Fz6
Tak jak w temacie szukam stacjonarnego kompa ma być NOWY służyć do przeglądania zdjęć w wysokiej rozdzielczości czasem film w full HD,internet, NIE JESTEM GRACZEM i nigdy nie będę w nic na nim grać.
Cena do 1200zł max.
Najważniejsze ma być możliwość podłączenie jakiegoś dobrego monitora i jakość obrazu.
Czekam na linki z alledrogo coś optymalnego w tej cenie do moich zastosowań :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-10-29 16:42:50 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2014-10-29 17:36:59 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2010-01-23 19:01:13
Posty: 216
Lokalizacja: Dęblin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Fz6
http://allegro.pl/lenovo-h520s-g645-2tb ... 90143.html
http://allegro.pl/pc-mix-komputer-windo ... 87205.html
co sądzicie o tych?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-10-29 20:55:51 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
Daj spokój z gotowymi zestawami, bo to tylko wyrzucanie kasy w błoto. Do 1.200zł, noo 1300zł szukaj czegoś na Intel Core i3 a nie na prehistorycznym Dual-core ;). Wykładasz 500zł, kupujesz sobie takiego Intel Core i3-4330 3,5 GHz, masz fajny procek z Hyper-treadingiem [masz fizycznie 2 procesory obsługujące jednocześnie po 2 wątki każdy, pracuje jak 4 rdzeniowy, tak też wyrywa go system], do tego w procesorze siedzi zintegrowany układ graficzny, który spokojnie podoła filmom i zdjęciom w wysokiej rozdzielczości, płyta główna najlepiej micro ATX, żeby nie zajmowała nie wiadomo ile miejsca, coś pokroju Gigabyte GA-H81M-S1 H81, za te 150-160zł, w zupełności do zwykłych mediów wystarczająca, do tego dorzućmy pamięci GoodRam 4GB DDR3-1333 CL9, za te 140zł, do tego za te 200-250zł kupujesz HDD 1TB na dane i zostaje Ci 200-250zł na jakąś obudowę z zasilaczem w standardzie micro ATX, która będzie zajmować nie więcej miejsca niż poczciwy odtwarzacz VHS ;).

Z procesorami od AMD daj spokój bo co Ci z tego, że będziesz miał 4-5-6-8 rdzeni, skoro program będzie obsługiwał 1 max 2, lepiej kupić porządne, dwa szybkie rdzenie od Intela, który idzie bardziej w jakość, nie ilość. Żeby nie było AMD produkuje za to świetne grafiki, ale ta akurat była by Ci zbędna :).
To co wymieniłem wyżej, zawsze można przyciąć, dać słabszy procesor, 2 zamiast 4GB RAM etc, do multimediów te 4 giga też może być w sumie trochę przerostem formy nad treścią :).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-10-30 09:54:08 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-02-04 15:11:08
Posty: 438
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600
Najważniejsze według mnie to mieć możliwość rozbudowy.
Ten zestaw który polecił glenroy, jest według mnie ok. Dodałbym tyko żebyś podczas zakupów zawsze pytał o możliwość rozbudowy.
Za rok/dwa mocny i5 czy i7 będzie do wyrwania za stówkę, ram też będziesz mógł rozbudować. Nie siedzę w rynku, ale proponowana płyta ma możliwość obsługi 16gb ramu, ja bym szukał czegoś do 32gb - trzeba tylko przeliczyć ile to więcej i czy się opłaci.
Na tym zarabiają Ci którzy sprzedają gotowe zestawy kupisz komputer który ma 8gb ramu, dziś styknie, ale za rok się okazuje że nie można wrzucić więcej - sprzedają po prostu starocie :P
No i ważna a często pomijana rzecz to zasilacz, kupuj z zapasem mocy, żeby potem nie mieć problemów jak drugi dysk dorzucisz, albo grafikę bo zapragniesz kolejnego monitora ;) Koniecznie jakieś lepszej firmy, bo głupio jest spalić elektronikę za kilkaset złoty przez gówniany zasilacz.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-10-30 19:52:05 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
Płyta główna, wrzuciłem jedną z tańszych opcji, niedługo do standardowego wyposażenia wejdą pamięci DDR4, nie widzę sensu ładownia droższej płyty, ewentualnie lepszą opcją, droższą o te może 25zł, będzie Asus H81M-K chociażby ze względu na wyjścia graficzne, bo zamiast samego DVI ma też cyfrowe D-Sub, do użytku typowo multimedialnego płyta uciągnie 16GB, po cholerę komu tyle pamięci do oglądania filmów czy przeglądania internetu? ;), wytyczne są pod typowy komputer multimedialny, z nie oszukujmy się, niską ceną, nic lepszego nie wyczarujesz a płyty 32GB+ będą kosztować drugie tyle ;). Zasilacz, też bym nie przesadzał, za te 160zł można dostać zasilacze Lepa [Enermax], Chieftec czy Corsair o mocy 450W 80+ bronze, gdzie w takim zestawie z nawet 4 dyskami spokojnie da radę, chcąc dołożyć nawet kartę graficzną, do takich zastosowań wystarczy spokojnie karta pokroju GF GT630 czy Radeona R7, której markowy 450-watowy zasilacz też spokojnie da radę :). Ale to tylko moja opinia, też jestem sporo w plecy z hardwarem, ale z tego co zacząłem się tym ostatnio interesować, w porównaniu z poprzednimi dwoma latami, nie ma jakiejś specjalnej przepaści jak było to powiedzmy 5-6 lat temu, gdzie komputery rozwijały się w takim tempie, że po pół roku komp za 3.5 kafla nie dawał już rady bardziej wymagającym produkcjom.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-10-30 22:12:30 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-12-01 16:35:28
Posty: 377
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: dotykowy
Obecne moto: FZ1S Fazer
Ja tylko mały szczegół wyjście D-sub (z karty graficznej) jest wyjściem analogowym. Koniec wtrącania się. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-10-31 09:05:45 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-02-04 15:11:08
Posty: 438
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600
glenroy napisał(a):
niedługo do standardowego wyposażenia wejdą pamięci DDR4

Według mnie dziś nie ma sensu iść w DDR4, lepiej zainwestować w płytę i procka która obsłuży więcej ramu. Na razie płyty do obsługi tego są bardzo drogie, pamięci nie dość, że drogie to jeszcze średnio dostępne. Jedyna zaleta to możliwość posiadania dużej ilości pamięci, ale w sumie na 4gb sie opęka, a 16gb typowy użytkownik nie jest wstanie zapełnić. Mam trochę zboczenie na punkcie ilości RAMu, bo lubię bawić się wirtualkami a to wciąga RAM :)

glenroy napisał(a):
nic lepszego nie wyczarujesz a płyty 32GB+ będą kosztować drugie tyle

Nie patrzyłem na ceny, ale w takim wypadku nie było tematu ;) Myślałem że różnice są <50pln - wtedy w przypadku takiego kompa miało by to sens.

glenroy napisał(a):
Zasilacz, też bym nie przesadzał, za te 160zł można dostać zasilacze Lepa [Enermax], Chieftec czy Corsair o mocy 450W 80+ bronze, gdzie w takim zestawie z nawet 4 dyskami spokojnie da radę, chcąc dołożyć nawet kartę graficzną, do takich zastosowań wystarczy spokojnie karta pokroju GF GT630 czy Radeona R7, której markowy 450-watowy zasilacz też spokojnie da radę

Nie mówiłem o mocy nic przecież. Też myślę że 450W firmowego zasilacza styknie.
Ale często jak kupuje się kompa, to potrafią wcisnąć jakiś chiński noname co 300W ma tylko na naklejce - wszyscy patrzą na procesor, ram, dyski a zasilacz ma tam jakiś być. Jak człowiek nie wie to na to nie zwraca uwagi, dlatego na to uczulam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org