Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-01-26 18:43:24 
Ja swoją vistę okiełznałem w 2tygodnie... wyłączone co się da z dupereli, odinstalowane zbędne programy, aimp2 zamiast winampa - 90% mniej zaangażowania kompa:)
Jakoś sobie radzę - ale w xp przyjemniej i jakoś tak po ludzku :wink:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Re: pier.. vista
PostNapisane: 2010-01-26 18:43:24 

PostNapisane: 2010-01-26 21:28:40 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-06-02 16:23:57
Posty: 38
Lokalizacja: Zielona Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S
Ja od dziś jestem mam nadzieje że sczęśliwym posiadaczem win 7. Zobaczymy co to będzie... haha


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-01-28 00:07:30 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-06-24 19:40:36
Posty: 102
Lokalizacja: Swarzędz
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: brak
Siemka dziadek173.
Co do downgradu systema z Visty na XP sprawa jest prosta.

Po pierwsze sprawdzasz na stronie producenta czy są stery do XP
Po drugie szukasz sterownika, który nazywa się Intel Matrix Storage. Następnie ściągasz go np. na pulpit. i teraz wchodzisz start -> uruchom -> cmd
Za pomocą konsoli przechodzisz na pulpit i wspisujesz nazwe pliku który ściągnąłeś np. setup.exe -a, bardzo ważny jest parametr -a gdyż nie zainstaluje on tego sterownika tylko wypakuje do Program files do katalogu intel.

Teraz musisz programem nLite przerobić instalke XP. Musisz dodać do instalki sterowniki, które wyżej wypakowaliśmy, wypalic płytkę i możesz instalować XP.

XP standardowo nie chce sie zalozyc ponieważ HDD pracuje w trybie AHCI dla ktorego to XP nie ma wsparcia i trzeba dograć sterowniki. Można w BIOSie wylaczyc AHCI i instalować w trybie kompatybilności i wtedy nie musisz cwiczyc tego co wyzej napisalem (minus jest taki, ze jezeli dysk nie bedzie pracowal w trybie AHCI to w przypadku wiekszej ilości oprogramowanie zainstalowanego w kompie system zacznie sie mulic, także lepiej sie troszke nagimnastykowac i mnie wszystko tip top).

Mam nadzieje, ze nie zamieszalem za bardzo.

Co do Windows 7 i poczty polecam przesiasc sie na Thunderbird, bo poczta Windows Live jest wkurw ... itd.

Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org