Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-02-17 14:09:04 
Główny Wódz Bractwa

Dołączył(a): 2007-03-27 11:57:43
Posty: 1123
Lokalizacja: Elbląg
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 735 200 934
Obecne moto: BMW K1600GT
No ładnie. Leszek wywołał mnie do tablicy, więc w wolnej chwili jestem.
Co do tematu BMW - powinniście go dawno zakończyć. Ile ludków, tyle opinii. Na temat gustów się nie dyskutuje. Podkręcacie atmosferę i emocje, ale żaden z Was do swoich racji drugiego nie przekona. Faktem jest, że ta szacowna marka, jak żadna inna, budzi u nas skrajne emocje. Niestety, jest grupa Yo! czubków, którzy psują jej opinię. Technicznie jest to najwyższa półka. Mam nadzieję, że uwolnimy się kiedyś od stereotypu dresa w Biemdablju. Stać mnie na przyzwoite auto, lecz o tym - jeszcze - nie myślałem. Jest lepiej , poczekam.
Co do motorków. Parę razy wypowiadałem się na ten temat. Kocham motocykle i były ze mną prawie zawsze (w 1976 pierwszy, własny). Krótka przerwa, kiedy musieliśmy z naszym synem często odwiedzać lekarza (a mieszkaliśmy na wsi). Zamieniłem piękną, nową MZ 150 na starą Syrenę. Kiedyś motocykl był środkiem lokomocji (raz na bagażniku wiozłem spory telewizor do naprawy), szpan, wolność. Dziś mam 50-tkę i nie mniejszą przyjemność z jazdy. Rajcuje panowanie nad maszyną, na której zwykły śmiertelnik bez doświadczenia robi bum, trochę kręci fakt, że twoi rówieśnicy mają cię za stukniętego, ale tak naprawdę im to imponujesz. Człowiek ma świadomość, że nie jest jeszcze do bani - przedłużenie młodości. Czujemy się (ja i moja Hania, z którą podróżujemy zwykle razem) fantastycznie kręcąc kilometry na 2oo. Teraz odczuwam większą frajdę z jazdy turystycznej, niż ekstremalnej (to mam za sobą). Przykład : Skandynawia 2008 i plany na ten rok. Akcenty sportowe pozostają i to jest powód , dla którego nie wybralem choppera. taki mi polecano.
Jest jeszcze jedna b. ważna sprawa - motocykl daje nieskrępowaną możliwość poznawania ludzi, zwłaszcza młodych, pełnych energii. Są diametralnie różni od większości moich stertryczałych, bojących się żony i teściów rówieśników. Lubimy zloty, wspólne piwo, dobrą muzę.
Z prędkościami nie przesadzam (jak kiedyś napisałem, często wyobraźnie zakłada mi kaganiec), stuntu nigdy nie będę uprawiał - nie ciągnie mnie. Jazdę, przyspieszenia, dźwięk silnika, harmonię jazdy uwielbiam i przekładam nad jazdę puszkami, których mam za i przed sobą masę.
Jak będziesz chciał wiedzieć coś więcej od pana w średnim wieku, przyjedź do Borków. Pozdro.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 2009-02-17 14:09:04 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł:
PostNapisane: 2009-02-17 15:56:49 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2007-09-28 09:20:16
Posty: 717
Lokalizacja: Kozienice-Warszawa
Hehe i Zbyszek chyba zakończył spory kto BMW a kto nie... :mrgreen:
Dzieki Zbyszku za wypowiedź i do zobaczenia w Borkach 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-02-17 17:16:15 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2008-07-14 21:11:48
Posty: 154
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GSX-R 750
Zbyszek Elbl. napisał(a):
Co do tematu BMW - powinniście go dawno zakończyć. Ile ludków, tyle opinii. Na temat gustów się nie dyskutuje. Podkręcacie atmosferę i emocje, ale żaden z Was do swoich racji drugiego nie przekona. Faktem jest, że ta szacowna marka, jak żadna inna, budzi u nas skrajne emocje. Niestety, jest grupa Yo! czubków, którzy psują jej opinię.


Racja z tym BMW Zbyszku:) I ja np nie miałem i nie mam najmniejszego zamiaru kogokolwiek przekonywać do tej marki:) Bo wiadomo że jeden lubi wino, drugi żyto, a o gustach generalnie nie powinno się dyskutować. Spływają mi tylko tatuaże do kostek jak ktoś (w tym wypadku akurat Przemas) pisze, że nie kupiłby BMW tylko i wyłącznie za stereotyp auta gangsterskiego, dresiarskiego itp. A z drugiej strony kupuje motocykl. Gdzie praktycznie każde moto, bez względu na markę, ma stereotyp dosiadającego go dawcy nerek i wariata pędzącego w jeansach i podkoszulku 200km/h przez miasto:O No ja tego nie rozumiem totalnie. Jakaś konsekwencja powinna być;)
No chyba że taki stereotyp dawcy i wariata na drodze jest bardziej elo, (nie wiem na laski czy coś) niż stereotyp drecha czy gangstera:o No bo w innym przypadku o so chosi ?:D
Gdybym ja osobiście przejmował się stereotypami, i pod ich kątem kierował się wyborem pojazdu, nie kupiłbym nigdy BMW!! Ale i nie kupiłbym też za chiny ludowe motocykla!!... I tylko o to mi chodzi, o nic więcej:D I czy pod tym tylko względem nie mam racji???

BTW: Piękny wykład o moto Zbyszku, i ja go rozumiem. Ale bardzo wiele osób, nie mających nic wspólnego z motorami, nie ma o tym pojęcia i nie wiem czy chce w ogóle mieć:D Dla nich motocyklista to ZUUUUOOOO;):O Dlatego właśnie trzeba łamać stereotypy;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-02-17 17:42:07 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-01-23 19:33:48
Posty: 489
Lokalizacja: Lublin/Piaski
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Thundercat
Zbyszek Elbl. napisał(a):
Jest jeszcze jedna b. ważna sprawa - motocykl daje nieskrępowaną możliwość poznawania ludzi, zwłaszcza młodych, pełnych energii.


Z kim przystajesz takim się stajesz :)
Stara prawda, ale jaka aktualna.
Miło się czytało

pzdr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-02-17 17:53:58 
Paramedic

Dołączył(a): 2009-01-01 12:46:21
Posty: 1342
Lokalizacja: LU/PO/ZSW
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 112 lub 601100100
Obecne moto: lookinforFZ1
Ja ostatnio stoje w sklepie (przyjechałem na moto więc sie rzucałem w oczy) stoi za mną dówch typów i jeden do drugiego "ja to bym nie wsiadł, daj spokój śmierć na kołach"...


Nie ma łatwo - stereotypowe "myślenie" to tragedia. Nie tylko w kwesti motoryzacji.


Ratownik Medyczny - pierwsze skojarzenie Pavulon
Nawet nie wiecie jak sie wku8&(*&łem jak w mediach, za nim weszła głośna ustawa o RatMed, obejrzałem reportaż, w którym w pierwszych słowach pada tekst "Ratownik Medyczny będzie mógł nam podać pavulon bez zgody lekarza" - większej głupoty nie słyszałem, a reportaż był ewidentnie sponosorowany przez wrogów ustawy o RatMed.



Kibic - "nie idź na mecz bo cie zabiją" "hehe dostałeś cegłówką, wyrywałeś krzesełka??" :lol: może troche racji w tym jest, czasem są spięcia. jedno jest - czasem sie boje, ale nie kibiców przeciwnika tylko policji... Bo czasem brak mi słów na ich zachowanie.



Ratownik WOPR - "opalasz, sie dupy wyrywasz i jeszcze dostajesz za to kase - to ma być praca??" Jeszcze raz to usłysze i odrazu przejde do komunikatów niewerbalnych.


Sporty walki - "hehe to zajecie dla debili, co w tym ciekawego, lanie sie po mordach, prostacka zabawa" :evil: Debilu, kretynie sport walki nie równa sie "zadyma na wiejskiej dyskotece"

Dawca, samobójca - to bez komentarza :] a najlepsze jest, że mówią "dawca" ale widze błysk w oku i ciekawość "chcę lecz boję się" :P
I oczywiście odrazu "ile najwięcej jechałeś" ;) Mówie, że 240 km/h na przednim kole bo na tylnym sie boje.


To chyba takie najczęstsze, z którymi sie spotykam. Kiedyś sie wnerwiałem. Teraz ogarnia mnie pusty smiech i współczucie dla ludzi którzy tak mówią bo wiem, że sie boją, nierozumieją i może zazdroszczą 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-02-17 18:03:37 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-01-23 19:33:48
Posty: 489
Lokalizacja: Lublin/Piaski
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Thundercat
leśmianin napisał(a):

Dawca, samobójca - to bez komentarza :] a najlepsze jest, że mówią "dawca" ale widze błysk w oku i ciekawość "chcę lecz boję się" :P
I oczywiście odrazu "ile najwięcej jechałeś" ;) Mówie, że 240 km/h na przednim kole bo na tylnym sie boje.


Dobry tekst :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-02-17 18:31:15 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-09-27 19:17:46
Posty: 200
Lokalizacja: lublin/wolverhampton
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: poszukiwane
dark c, pisząc swoją opinię o bmw nie miałem zamiaru nazywać nikogo dresem, gangsterem czy kimkolwiek innym. pisałem tylko że przez to że utarł się w polsce taki stereotyp i przez własny gust nie kupiłbym sobie takiego samochodu. i bardziej miałem tutaj na mysli to że po prostu ten samochod mi nie pasuje i tyle. może nie najtrafniej się wyraziłem, ale właśnie o to mi chodziło.

co do stereotypów to niestety z czegoś się biorą i jakies ziarenko prawdy w nich jest. jednocześnie nie znaczy to że każdy kto jeździ betą to dres, a motocyklista to dawca organów. dlatego też jeśli widzę bmw to lata mi to koło czterech liter kto nim jedzie i jakie spodnie nosi.
chyba odniosłeś mylne wrażenie że zacząłem cię obrażać i jestem z tych którzy wierzą w stereotypy. nie jest to prawdą a najlepszym tego dowodem jest sam fakt że jeżdżę na motocyklu i tak jak wyżej koło czterech liter mi lata co sobie inny o mnie myślą, czy to aprobują czy nie.

dlatego czy ci się to podoba czy nie, czy będzie to dla ciebie śmieszne czy nie, dalej będę wypowiadał swoje zdanie na tym forum.

jeśli poczułeś się moją wypowiedzią dotknięty to z całego serca przepraszam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-02-17 18:59:49 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2008-07-14 21:11:48
Posty: 154
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GSX-R 750
przemas napisał(a):
dark c, pisząc swoją opinię o bmw nie miałem zamiaru nazywać nikogo dresem, gangsterem czy kimkolwiek innym. pisałem tylko że przez to że utarł się w polsce taki stereotyp i przez własny gust nie kupiłbym sobie takiego samochodu. i bardziej miałem tutaj na mysli to że po prostu ten samochod mi nie pasuje i tyle. może nie najtrafniej się wyraziłem, ale właśnie o to mi chodziło.

co do stereotypów to niestety z czegoś się biorą i jakies ziarenko prawdy w nich jest. jednocześnie nie znaczy to że każdy kto jeździ betą to dres, a motocyklista to dawca organów. dlatego też jeśli widzę bmw to lata mi to koło czterech liter kto nim jedzie i jakie spodnie nosi.
chyba odniosłeś mylne wrażenie że zacząłem cię obrażać i jestem z tych którzy wierzą w stereotypy. nie jest to prawdą a najlepszym tego dowodem jest sam fakt że jeżdżę na motocyklu i tak jak wyżej koło czterech liter mi lata co sobie inny o mnie myślą, czy to aprobują czy nie.

dlatego czy ci się to podoba czy nie, czy będzie to dla ciebie śmieszne czy nie, dalej będę wypowiadał swoje zdanie na tym forum.

jeśli poczułeś się moją wypowiedzią dotknięty to z całego serca przepraszam.


Heh ale to Ty mnie źle zrozumiałeś:D Ja się wcale nie poczułem przez Ciebie obrażony, czy urażony:) I nie wyganiam Cię przecież z forum:P Przeczytaj dokładnie kontekst mojej wypowiedzi;) Po prostu napisałeś, że nie kupiłbyś BMW ze względu na stereotyp o tej marce panujący. Ale kupiłeś motocykl pomimo równie niekorzystnego stereotypu prawda? Więc chodziło mi o konsekwencję Twojego toku rozumowania;) Gdybyś napisał że nie kupisz BMW bo Ci się nie podoba, ok nie ma problemu;) Ale Ty wyraźnie napisałeś dlaczego byś nie kupił BMW. A mówisz teraz że nie wierzysz w stereotypy;)

przemas napisał(a):
boss napisał(a):
ale nawet lepiej że ludzie nie chcą kupować bmw bo ja wolę mieć unikalny wóz niż auto dla mas Rolling Eyes


a co do stereotypu o bmw to niestety ale dużo w nim prawdy. jednak trzeba tu zaznaczyć że chodzi o bmw E36, E46 itp. czyli rocznik powiedzmy 1995 i starsze. są one tanie i stare, ale zawsze bmw więc gangsterka nie 8)
dlatego tez nigdy bym nie kupil takiego samochodu.

:)



Oczywiście mogę to zrozumieć, ale nie mogę zrozumieć dlaczego w takim razie kupiłeś moto, skoro przeszkadzają Ci stereotypy i przez nie wykluczasz daną markę? Tylko o to mi chodzi. I naprawdę no offence i peace:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-02-18 01:38:56 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-09-27 19:17:46
Posty: 200
Lokalizacja: lublin/wolverhampton
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: poszukiwane
dark c napisał(a):
Oczywiście mogę to zrozumieć, ale nie mogę zrozumieć dlaczego w takim razie kupiłeś moto, skoro przeszkadzają Ci stereotypy i przez nie wykluczasz daną markę? Tylko o to mi chodzi. I naprawdę no offence i peace:)


ale ja wcale nie napisałem że przeszkadzają mi stereotypy. napisałem tylko że w stereotypie o bmw jest dużo prawdy, a to twoją nadinterpretacją jest wytykanie mi że nimi się kieruję.

dark c napisał(a):
Po prostu napisałeś, że nie kupiłbyś BMW ze względu na stereotyp o tej marce panujący


nie napisałem także ze nie kupiłbym BMW. napisałem że nie kupiłbym starego BMW np. e36, e46.

dark c napisał(a):
Gdybyś napisał że nie kupisz BMW bo Ci się nie podoba, ok nie ma problemu;)


właśnie dlatego bym nie kupił starego BMW. dla nowych pełny respect i podobają mi się jak cholera :!:

dark c napisał(a):
Oczywiście mogę to zrozumieć, ale nie mogę zrozumieć dlaczego w takim razie kupiłeś moto, skoro przeszkadzają Ci stereotypy i przez nie wykluczasz daną markę?


nie muszę nie wierzyć w stereotypy żeby jeździć na moto. mogę uważać siebie za dawcę organów i szalonego debila i tak jeżdżąc motorem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-02-18 02:23:27 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2008-07-14 21:11:48
Posty: 154
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GSX-R 750
przemas napisał(a):
boss napisał(a):
ale nawet lepiej że ludzie nie chcą kupować bmw bo ja wolę mieć unikalny wóz niż auto dla mas Rolling Eyes



a co do stereotypu o bmw to niestety ale dużo w nim prawdy. jednak trzeba tu zaznaczyć że chodzi o bmw E36, E46 itp. czyli rocznik powiedzmy 1995 i starsze. są one tanie i stare, ale zawsze bmw więc gangsterka nie 8)
dlatego tez nigdy bym nie kupil takiego samochodu.


To widocznie ja mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem, albo mnie oczy mylą:O Ale looz. No i żeby zacieśnić, chodziło mi konkretnie właśnie o bmw z tych roczników, które podałeś w tym zacytowanym tu przeze mnie w części poście. Bo wiem z reszty tego postu, że te nowe Ci się podobają. Przyznaję, mój błąd, że pisałem ogólnikowo o bmw, a nie o konkretnych modelach e36 i e46. Ale z tego Twojego tutaj postu tak czy siak wynika jednoznacznie, dlaczego nie kupiłbyś e36 albo e46 i nigdzie tam nie widzę, że Ci się nie podobają z wyglądu:o Wyraźnie widzę za to co innego, ale jak już wspomniałem widocznie nie potrafię czytać ze zrozumieniem... Generalnie wydaję mi się, że skoro nie możemy dojść obaj do porozumienia, o co Nam chodzi w naszych wypowiedziach, wypada zakończyć tę dyskusję ;) I tak już wcześniej pominąłem dyskusję na temat całej treści Twojego postu, który tutaj w części zacytowałem. W końcu nie każdego stać na nowe BMW, a jest np miłośnikiem marki. Ba, niektórym miłośnikom marki te starsze podobają się bardziej linią nadwozia od tych nowych, a te nowe wręcz nie podobają się wcale, a Chris'a Bungle'a uważają za zło wcielone;) Ale to temat rzeka. A ile ludzi, tyle opinii i nie mam zamiaru z tym polemizować;) Urażony jakoś specjalnie też tym nie jestem, że uważasz e36 za tanie i stare, bo to w końcu było nie było prawda;) Ale prawdą jest również fakt, że takie stare e36, (jeżeli jest tylko oczywiście zadbane i w dobrych rękach) jeździ i prowadzi się lepiej, niż niektóre obecnie produkowane auta, no i daje niesamowitą radość z jazdy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-02-18 08:26:07 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2007-11-12 15:23:03
Posty: 395
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Poznań
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF600R
dark c widze,ze zawsze musisz miec ostatnie zdanie. A nawiazujac do Twojej wypowiedzi o stereotypach, to zdecydowanie wole byc uznawany za wariata i amatora szybkiej jazdy, ba, nawet za dawce, niz za dresa czy pozal sie boze gangstera (bo podejrzewam ze tych prawdziwich nie uswiadczysz w e36), mimo, ze e 36 mi sie podobaja i zastanawialem sie nawet nad zakupem. A tak na marginesie,to poza starymi babciami, to wiekszosc ludzi nazywajacych nas dawcami,sadzac z zainteresowania jakie wciaz wzbudza motocykl,chetnie by na niego wsiadlo, nie uwazacie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-02-18 09:22:48 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2007-06-17 20:01:06
Posty: 154
Lokalizacja: Skarżysko-Kam/Kraków
A ja chętnie kupił bym biemdablju. Podoba mi się bryła nadwozia i mocny silnik. Niestety środek jest taki ze się zygać chce wiec jestem skazany na najnowsze modele a na te póki co mnie nie stać :P


Ostatnio edytowano 2009-02-18 22:19:10 przez RooSu, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-02-18 11:13:59 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2007-09-28 09:20:16
Posty: 717
Lokalizacja: Kozienice-Warszawa
Jak juz każdy sie wypowiada o BMW to i ja sie wypowiem.. :wink:
Też jestem fanem tej marki i należe do klubu BMW..
Zawsze miałem BMW i prawdopodobnie zawsze bede miał...
Teraz Posiadam E36 328i , jestem z niej bardzo zadowolony :!:
Przemas dla ciebie Bmw E46 jest stare :?:
Pierwszy model wyszedł pod koniec 1998 roku , a ostatni w 2004 :!:
A jeździsz thundercatem z 96roku... :lol:
To by było na tyle...
Pzdr.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-02-18 11:30:18 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-09-27 19:17:46
Posty: 200
Lokalizacja: lublin/wolverhampton
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: poszukiwane
kurde, co się czepiacie :!: co z tego że jeżdże starym motorem, a starego bmw bym nie chciał :!: co ma piernik do wiatraka :!:
TO JEST PO PROSTU MOJA OPINIA :!: tyle...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-02-18 11:44:34 
Paramedic

Dołączył(a): 2009-01-01 12:46:21
Posty: 1342
Lokalizacja: LU/PO/ZSW
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 112 lub 601100100
Obecne moto: lookinforFZ1
Chłopaki luz.

Sądze, że inteligentni ludzie nie oceniają sie po tym czym jeżdżą, jak sie ubnierają, jakiej słuchają muzyki itp.

Takie tematy raczej prowadzą do nikąd albo do tego żeby sobie na zlocie ręki nie podać bo "ktoś coś kiedyś komuś" :roll:



Mogłem nie pisać co to za samochód... Pech chciał, że to naprawde było BMW, jednak była to informacja trzeciorzędna...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org