Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-02-19 21:07:55 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-01-23 19:33:48
Posty: 489
Lokalizacja: Lublin/Piaski
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Thundercat
Pytek fajna stronka, teraz będzie się podróżowało lepiej :)

Mam do Ciebie pytanie, jak długo robiłeś tą stronkę?
Bo mam zamiar zrobić swoją stronę, tzn rodzinnej firmy, mógłbyś mi powiedzieć gdzie szukać mam wskazówek (jak to zrobić :)) ???

I jeszcze jedno utrzymanie takiej strony na jakimś darmowym serwerze jest bezpłatne tak?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 2009-02-19 21:07:55 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł:
PostNapisane: 2009-02-20 09:08:53 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2006-02-19 22:30:22
Posty: 568
Lokalizacja: Limanowa
Na republice konto masz za darmo. Rok czasu od ostatniego zalogowania na panel administracyjny. W tym masz 50 mB powierzchni dyskowej i 3 gB transferu miesięcznego. Do nazwy konta zawsze automat dodaje nazwę "republika".

Jeśli chcesz wykupić domenę to w tym roku kosztuje 99 zł z końcówką pl na rok. Teraz jest promocja. Normalna cena to 200zł. powierzchnia 250 i 20 gB transferu. Wielkości te można za opłatą zwiększać.

Tak jest na republice, ale są tańsze serwery z subdomeną. np na alte 1 GB masz za cenę 100 na rok.

Tworzenie www nie dużo schodzi jeśli umiesz html i masz plan strony w głowie. Ja robiłem jakieś 3 miesiące w sumie, ale tylko wieczorami w piątki i soboty bo w tedy mam czas. Tyle że nie miałem planu i próbowałem różne wersje, tak żeby dobrze się czytało, więc zmianiała się strona kilka razy. Oprócz htmla będzie również flash - o wiele lepsza stronka.

Dużo schodzi z opracowaniem zdjęć, ale jak masz prostą stronę to w godzinkę zrobisz.

Rady? jest kurs htmla w internecie, tam możesz się podszkolić. Pozwodzenia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-02-20 09:21:11 
Legenda forum

Dołączył(a): 2008-04-10 22:54:31
Posty: 4037
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Czarny
Obecne moto: YZF 600R
leszek88888 napisał(a):
Bo mam zamiar zrobić swoją stronę, tzn rodzinnej firmy,

Jezeli to ma byc strona firmy to na Twoim miejscu omijal bym bezplatne serwery, ktre zazwyczaj wypchane sa reklamami. Za miejsce na serwerze platnym zaplacisz nie wiecej niz kilkadziesiat zlociszy, zazwyczaj dostajac w tym jeszcze skrzynki email. Jak dorzucisz do tego domene z aliasami do maila to wygladac to bedzie zupelnie inaczej w oczach klientow.

W pracy czasem spotykam sie, ze np dosyc duza firma czesto zatrudniajaca kilkudziesieciu pracownikow poslucuje sie np mailem na wp... strasznie obciachowo to wyglada zwlaszcza, ze skrzynke pocztowa mozna miec nawet za 15 zl.

Jak dobrze poszperasz to bedziesz w stanie znalezc serwer, kilka skrzynek pocztowych plus domeny za jakies 150-200 zl rocznie. Jak na firme to jeszcze bedziesz to sobie mogl w kosztu wrzucic. A jesli masz zamiar lapac klientow przez neta to o wiele lepiej brzmi :
www.nazwa_firmy.com.pl i maile typu biuro@nazwa_firmy.com.pl czy info@nazwa_firmy.com.pl niz np leszek88@wp.pl czy www.firma.republika.pl.br.tr ^^


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-02-20 12:26:25 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-01-23 19:33:48
Posty: 489
Lokalizacja: Lublin/Piaski
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Thundercat
Dzięki chłopaki za rady, stronka ma być prosta, aby człowiek zobaczył czym się zajmujemy i jakie usługi świadczymy.
Nemm Twoja rada bardzo się przyda, w oczach klientów to pewnie budzi śmiech jak się ma adres poczty z końcówką wp, o2 itp :wink:
Także jak robić to profesjonalnie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-02-20 13:34:50 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-09-27 19:17:46
Posty: 200
Lokalizacja: lublin/wolverhampton
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: poszukiwane
leszek8888 jesli chcesz jakas prosta strone to nie bedzie kosztowala duzo. pogadaj z jakims znajomym informatykiem albo mozesz znalezc ludzi np. na allegro ktorzy za jakies 200-300zl ci to zrobia.

co do domeny to daj sobie spokoj z tymi darmowymi itp. domene na rok kupisz za 1zl (np. nazwa.pl), masz do tego skrzynke. serwer + domena wyniesie cie ze 150zl rocznie. tutaj pisze ile ja place za serwer, domene itp.

dlatego uwazam ze jesli zalezy ci na tym zeby mialo to rece i nogi zlec to komus kto sie na tym zna. no chyba ze masz duzo czasu i chcesz sie samemu pobawic :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-02-20 14:02:24 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-01-23 19:33:48
Posty: 489
Lokalizacja: Lublin/Piaski
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Thundercat
przemas napisał(a):
no chyba ze masz duzo czasu i chcesz sie samemu pobawic :)


NO w sumie mam teraz trochę czasu, kiedyś zrobiłem stronkę ale to było w I klasie technikum :wink: Spróbuje się sam pobawić, w sumie to mam kuzyna informatka, ale jemu zona urodzi niedługo pierwsze dziecko i o niczym innym z nim nie pogadasz :) Poza tym nie chce mu dupy teraz zawracać ma inne sprawy , będę próbował sam najwyżej będę się wspierał wami :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-02-20 14:33:25 
electronic supersonic

Dołączył(a): 2008-08-04 21:17:27
Posty: 1717
Lokalizacja: Koło Koła
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: Tiger 1050
Sciagnij sobei cos ala dreamveaver i bedziesz widzial co robisz a on sam to w html napisze. co nieco oczywiscie trzeba i mozna poprawic ale daje rade


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-02-20 23:43:18 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2008-05-17 21:04:01
Posty: 411
Lokalizacja: Wawa
Płeć: Mężczyzna
Parę stronek już zrobiłem i pewne doświadczenie mam, a lepsze to niż nic, więc podzielę się moją mizerną wiedzą.
Przede wszystkim lekka grafika i przyjazna. Oczywiście spójna z tematyką strony najlepiej i domena=nazwa firmy. Jeśli prosta to html+css kursów jest od cholery, sam się uczyłem z neta, teraz potrafię z pamięci napisać od a do z w zakresie w jakim dotychczas potrzebowałem.
Serwer i domena na ovh za 50zł na rok i masz transferu 10GB/ miesiąc i chyba 200mb na stronę + 2 konta mailowa (blablabla@twojadomena.pl o ile masz domenę .pl). Jeśli masz pomysł stronkę zrób sam tylko pamiętaj, żeby całą grafikę od zera samemu zrobić- darmowy program gimp. I najważniejsze, czy ma to być tylko wizytówka firmy, czy chcesz na niej zarabiać. Jeśli chcesz zarabiać musi być wysoko w wyszukiwarkach=pozycjonowanie=wydatki lub dużo pracy na cały rok.
Dużo zależy od tego czy masz zdolności graficzne, ja niestety mam dość przeciętne, ale myślę, że w miarę ok znam html, więc swoje stronki robię w około 3 godziny. Zareklamuję się oto jedna z nich:
http://www.ubezpieczenienazycie.com
Najpierw zrób stronę główna, później pokopiuj jako podstrony i umieść tekst. Moja jest jeszcze nie skończona. Oczywiście więcej grafiki będzie jak oficjalnie już będę agentem, któregoś towarzystwa ubezpieczeniowego, na razie chcę zrobić ją stronką informacyjną, ale mam mało czasu, żeby przygotować jakiś wartościowy art.
To sum up,
pamiętaj o pozycjonowaniu jeśli chcesz zdobywać klientów,
na początku grafika jest dość trudna, więc wzoruj się na innych, ale nie kopiuj!
Jeśli masz problem to wszystko jest w necie lub zapytaj tutaj na pewno pomożemy.
Generalnie na początku może to być dłubanina i ciężka robota.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-02-21 12:06:43 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-06-23 09:36:20
Posty: 231
Lokalizacja: Legnica
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: RSV 1000 R
macromedia dreamweaver - program darmowy (mininova.org 8)) stronke tworzysz prawie jakbyś w wordzie pracował... wystarczy że w necie wyczytasz takie podstawy podstaw i sobie poradzisz :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-02-21 15:59:10 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2008-05-17 21:04:01
Posty: 411
Lokalizacja: Wawa
Płeć: Mężczyzna
robiłem kiedyś stronki takimi programami, ale tak sie nie da pracowac, bo nie opanujesz stronki i nie dasz rady pozniej jej optymalizować: zawsze pisz wszystko ręcznie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-02-21 17:33:15 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-06-23 09:36:20
Posty: 231
Lokalizacja: Legnica
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: RSV 1000 R
leszek88888 napisał(a):
stronka ma być prosta, aby człowiek zobaczył czym się zajmujemy i jakie usługi świadczymy

jeżeli ma być tak jak pisze to po co tutaj w ogole myslec o optymalizacji... :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-02-22 03:03:03 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-03-24 16:51:52
Posty: 260
Lokalizacja: ŁDZ
leszek88888 napisał(a):
I jeszcze jedno utrzymanie takiej strony na jakimś darmowym serwerze jest bezpłatne tak?


leszek88888 jeżeli nie masz - a potrzebujesz trochę przestrzeni na start - mogę odpalić Ci konto na swoim serwerze.. PHP, MySQL, możliwość podpięcia własnej domeny, kont pocztowe w Twojej domenie, konta FTP, co tylko chcesz i pewnie więcej niż potrzebujesz.

Śmiało wal do mnie.. ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org