Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-04-14 20:47:49 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2013-05-13 21:35:21
Posty: 51
Lokalizacja: Sieradz
Płeć: Mężczyzna
Może wy Panowie mielibyście jakieś pomysły gdzie na fazerku 2003 można zamontować kamerkę sj4000 ? W tej chwili mam ją na kasku dokładnie z przodu na szczęce, ale denerwuje mnie to że widać szybkę i licznik. Macie jakiś inny pomysł ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-04-14 20:47:49 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2015-04-14 22:33:37 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-01-20 17:32:02
Posty: 75
Lokalizacja: Rybnik
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 600 S2
kolega w cbr'ce f4 wykrecił jedna srubke z szyby i w miejsce tego przykrecił mocowanie :) ponoć idealnie spasowało

mam nadzieje, że widać
http://zapodaj.net/ee126e5ae098e.jpg.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-04-14 23:46:46 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-02-23 16:33:37
Posty: 376
Lokalizacja: 3miasto / Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: VFR 800 Vtec
Montowałem w podobny sposób, jednak drgania mnie wnerwiały.
Chyba im dalej środka ciężkości tym gorzej. Dlatego spisało się przyczepienie kamerki do gmola/crashpada. Słyszałem też, że przyczepianie na uchwycie do wlewu paliwa się sprawdza. Nie wiem jak to da radę fazerze, generalnie unikałbym długich wysięgników na których montujemy kamerę, chyba, że bardzo sztywne.
Ostatnio różnie się mówi o mocowaniu kamery na kasku, względy bezpieczeństwa mówią żeby tego nie robić. Chyba, że na opasce, ale przy większych prędkościach nie polecam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-04-15 00:25:33 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-09-29 21:18:23
Posty: 109
Lokalizacja: Konin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6N 2008
Ja mam na kierownicy, ale w golasie. Widok jest taki.
Załącznik:
uploadfromtaptalk1429049985186.png [423.42 KiB]
Pobrane 1285 razy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-04-15 08:30:41 
Niemowlak

Dołączył(a): 2014-10-30 20:04:47
Posty: 21
Lokalizacja: Wadowice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6 S2
Również stoję przed podobnym dylematem. Z uwagi na typ motocykle kierownica u mnie odpada. Rozważam kilka opcji. Jedną z nich jest montaż na kasku (górna część). Za takim umiejscowieniem we mnie przemawia ładny kadr i względna stabilizacja. Bok kasku raczej odpada, albowiem zwykle jak przeglądam materiały filmowe widać w nich jednak – zwykle części kasku. Drugim miejscem jest montaż przy pomocy dokupionego uchwytu (cena nie mała ok. 220zł) na szybie – dokładnie na środku moto. Za tym przemawiają takie argumenty jak m.in.: uwolnienie kasku, czy też, jak dla nie – właściwy kadr. Natomiast wśród obaw takiego rozwiązania wymieniłbym – właśnie wspomniany już wcześniej brak stabilizacji. Niestety kamerka, którą posiadam nie posiada stabilizacji, co muszę brać pod uwagę. Trzecie miejsce to przymocowanie do uchwytu (wysięgnika) lusterka po lewej stronie. Obawa – to również ta kwestia stabilizacji. Muszę coś poeksperymentować. Ciekaw też jestem Waszych wypowiedzi. Na pewno gro ma jakieś ciekawe doświadczenia jak i też rozwiązania. Będę tutaj zerkał :)

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-04-15 08:42:20 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-09-29 21:18:23
Posty: 109
Lokalizacja: Konin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6N 2008
Nie wiem, jaką masz kamerę. Ja kasku w ogóle nie brałem pod uwagę z uwagi na bardzo prawdopodobne ciągnięcie głowy do tyłu (jeśli byłby na górze) lub w bok (jeśli byłby z boku) i możliwe komplikacje w razie wypadku.

http://www.scigacz.pl/Kamera,na,kasku,s ... 24810.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-04-15 09:12:11 
Niemowlak

Dołączył(a): 2014-10-30 20:04:47
Posty: 21
Lokalizacja: Wadowice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6 S2
Psikor – bardzo ciekawy materiał zamieściłeś. Na pewno wezmę go pod uwagę. W jego kontekście pozostają mi już tylko dwie opcje :) Jeżeli chodzi o kamerkę – jest to GoPro


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-04-15 12:17:02 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3823
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
psikor napisał(a):
Ja kasku w ogóle nie brałem pod uwagę z uwagi na [..] ciągnięcie głowy do tyłu [..] lub w bok


ja zamontowałem na środku szczęki. mocowanie własnej roboty, nie jednoczęściowy plastik tylko fragment mocowania do GoPro wklejnoy kropelką w mocowanie zrobione z pianki modelarskiej.
cały proces wyglądał tak:


etap pierwszy - plan mocowania. wyciałem z papieru kształtkę i przymierzałem do kasku. tutaj wymiary myśle że zależą od tego jaki kask jest dostępny
[ img ]

Potem zająłem się przygotowaniem zaczepu od GoPro - padło na J-Hook. odkręciłem zaczep od elementu wsuwanego w mocowania GP, potem obciąłem na pożadaną długość
[ img ]

Z pianki wyciąłem kształt i dociąłem w nim odpowiednie dziury. ponieważ miałem wąską piankę (i taką łatwiej modelować) zaczep ma 2 warstwy. plastik od GoPro (z poprzedniego kroku) w dolną warstrwę wchodzi tylko "wycięciem" więc tutaj dziurka była niewielka, gorna warstwa stykała się z nim "od boku" więc dziura większa. widać to w końcowych zdjęciach.
[ img ]

w dolną warstwę (tę bliżej kasku) wkleiłem zaczep (foto poniżej).
[ img ]

Pianka pod wpływem ciepła daje się wyginać, więc za pomocą suszarki rozgrzewałem ją i przykładałem do kasku zeby uzyskać pożądany kształt. jak już pasował mi, to za pomocą kropelki przykleiłem górna wartwę pianki do czarnego zaczepu GoPro i podgrzewając ukrztałtowałem tak, żeby pasowała do dolnej warstwy (cały czas podgrzewałem na kasku żeby nie stracić kształtu). jak już obie połowy pasowały, połączyłem ze ze soną za pomocą kropelki (co też wzmocniło mocowania) i wstępnie oszlifowałem żeby nie było kanciate. niektóre niedoróbki zafajdałem poxyliną żeby miało ładniejsze kształty i lepiej trzymało
[ img ][ img ][ img ]


na końcu całość oszlifowałem papierem o mniejszej gradacji i przykleiłem do kasku na testy. wytrzymało na golasie bez szybki prędkości sportowe, zarówno jak patrzylem przed siebie, jak i jak miałem głowę pod kątem prostym do pędu. efekty z testów widać na fotach poniżej. na końcu odkeiłem, pomalowałem lakeirem na biało żeby lepiej wyglądało (i żeby zakonserwować na wypadek deszczu) i tak jeżdżę. w razie jakiegoś uderzenia zaczep z GoPro się wyłamie (jest tylko przyklejony do dość kruchej pianki) a nie będzie wbijał się w kask. opory powietrza mniejsze. foto to miniaturki, klikać w nie bez oporów

[ img ][ img ]

[ img ][ img ]

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-04-15 14:06:08 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Z moich oderwacji najlepsze ujęcia sa na kasku z brody kierowcy (o ile konstrukcja kasku na to pozwala) i ze szczytu kasku pasażera. Z boku jest ok pod warunkiem ze nie widac kasku. Natomiast na motocyklu fajne ujęcia wychodzą z polozenia na czaszy w wersjach z owiewkami, przy gmolach (czasem sa wibracje a czasem nie, zalezy od motocykla) i na szczycie kufrów. Najlepsze ujecia w ogóle wychodzą przy uzyciu monopodu gdy operuje nim pasażer i jeszcze ma o tym pojęcie jak to robic ;) w enduro dobre filmy wychodzą z uzyciem tych szelek gdzie kamera jest na klatce piersiowej. Nie widziałem natomiast sensownych nagrań z pozycji baku, niezmiernie nudne ujęcia :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org