Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Trudna branża
PostNapisane: 2009-03-09 00:24:22 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2008-05-17 21:04:01
Posty: 411
Lokalizacja: Wawa
Płeć: Mężczyzna
Witam,
Jak już wspominałem na forum kiedyś miałem zamiar wejść w ubezpieczenia. Udało się zacząć w tym pracę, ale na tym stanęło. Firmę prowadzę już od 2 lat, tak na prawdę i w międzyczasie robiłem już różne rzeczy. Do dziś mam "pion" budowlany, gdzie podzlecam robotę kolegom, handlowy, gdzie sprzedaje sprzęt instalacji grzewczych i teraz te ubezpieczenia. Współpracuję z firmą Commercial Union, na szkolenia tak na prawdę poświęciłem już parę tysięcy złotych, wliczając utracony czas, który musiałem spędzić na szkoleniach i jak na razie nic się nie dzieje. Polegam głównie na reklamie w lokalnej prasie, Internet, znajomi, ale jak na razie NIC. Nikt nawet nie jest zainteresowany, żeby się umówić na spotkanie, dosłownie DNO. Jak na razie jest to najmniej opłacalny interes mojego życia.
Inni, którzy ze mną byli na szkoleniu opierają się na zimnych telefonach. Dzwonią z książki telefonicznej i jeszcze gorsze dno, bo ani nikt nie chce się nawet umówić, ani nie mają już na nic czasu bo siedzą cały dzień i dzwonią.
Mam do was prośbę o poradę.
1. Czy wiecie jak się reklamować w tej branży najskuteczniej? Może ktoś ma doświadczenie?
2. Polećcie co zmienić na stronie: chodzi głównie o informacje, bo grafiką będę się zajmował niestety dopiero za jakieś 2 tygodnie jak będę miał więcej czasu. http://www.ubezpieczenienazycie.com
3. Czy może macie kogoś kto jest zainteresowany ubezpieczeniem na życie, majątkowym lub może Otwartym Funduszem Emerytalnym?

Z góry dzięki za wszelkie porady.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Trudna branża
PostNapisane: 2009-03-09 00:24:22 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-09 15:28:33 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2008-06-29 13:14:34
Posty: 196
Lokalizacja: Warszawa
Stary wbijaj się w ubezpieczenia grupowe. Odwiedzaj z ofertą jakieś firmy w których występuje zwiększone ryzyko wypadku. Jakieś firmy gdzie pracują kierowcy albo ochroniarze. Myślę że możesz zwerbować w takich firmach jakieś osoby. Dobra bajera i do przodu :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-09 17:05:55 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2007-09-22 20:05:58
Posty: 1077
Lokalizacja: Ełk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Suzuki SV1000S
Też prowadzę własny biznes i według mnie dobrze byłoby mieć szeroką ofertę. Od ubezpieczeń na samochody poprzez mieszkaniowe ,a na ubezpieczeniach na życie kończąc. Najlepiej żeby były do wyboru różne firmy żebyś mógł się stać nie tylko sprzedawcą ale i także doradcą.
Dziś klienci są wygodni i lubią mieć wybór.
Dobrym sposobem na pierwszy kontakt na pewno będą ubezpieczenia komunikacyjne bo to musi zrobić każdy kierowca.
Możesz dzięki temu poznać masę ludzi i w odpowiednim momencie zaproponować im coś więcej niż tylko OC w swoim biurze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-09 17:24:00 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-02-12 15:01:04
Posty: 391
Lokalizacja: Piaseczno / Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: DEFI
Obecne moto: FZ6S2
Zgadzam się z poprzednią wypowiedzią.

Ludzie obecnie są bardzo nieufni, co do ubezpieczeń na życie, funduszami itp. Do tego typu działalności potrzebna jest baza klientów a tak można zdobyć właśnie przez OC/ AC i ubezpieczenia mieszkań. Jako przedstawiciel nie masz zbyt dużej kasy z tego, ale są to przeważnie wierni klienci, którzy wznawiają ubezpieczenia, co roku a po zdobyciu ich zaufania można proponować im coś nowego a przez profesjonalną obsługę przyprowadzą jeszcze znajomych.

:lol: Może promocja: 75% zniżki na AC dla użytkowników forum z loginami zaczynającymi się od A do W i zawierającymi cyfrę 3 w nazwie. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-09 17:28:01 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2008-09-19 21:38:05
Posty: 1133
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6S
Nie ukrywam, że gdyby Adas6 zaproponował mi odpowiednią ofertę (czyt. tańszą niż konkurencja :P ) to miałby kolejnego (pierwszego?) klienta :)

Skocz_ek niegłupie.
Zbieramy towarzystwo z forum i masowo przerzucamy sie do Adas6. W kupie byłoby chyba znacznie taniej ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-09 22:53:41 
Główny Wódz Bractwa

Dołączył(a): 2007-03-27 11:57:43
Posty: 1123
Lokalizacja: Elbląg
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 735 200 934
Obecne moto: BMW K1600GT
Branża trudna, zwłaszcza teraz.
Mój lokalny agent CU wcisnął mi chyba wszystko, co się dało. Mam pełną paletę i nic nowego nie wymyślimy.
Wspomniałeś o ubezpieczeniach majątkowych. 15/04 kończy mi się ubezpieczenie mieszkania. Mam "Locum Apartament" (okres trzyletni). Czy masz coś takiego w ofercie?
Czy w CU obowiązuje rejonizacja? Jesteś upoważniony do zawarcia Polisy ubezpieczeniowej dla E-ga?
Jeżeli tak jest, a Twoje warunki okażą się w miarę korzystne, oleję swojego agenta i inne Linki 4, które krążą wokół. Może nie jest to wielki deal, lecz od czegoś trzeba zacząć.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-10 00:07:11 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2008-05-17 21:04:01
Posty: 411
Lokalizacja: Wawa
Płeć: Mężczyzna
Jak na razie mogę sprzedawać jedynie ubezpieczenia na życie, podpisywać umowy OFE, transfery OFE, komunikacyjne i majątkowe niestety jeszcze nie, ale w przyszłości. Co do rejonizacji: nikt mi o niczym takim nie opowiadał w tej firmie, ale z tego co wiem i tak muszę dojechać do klienta żeby ubezpieczyć dom, więc z przyjemnością mogę Cię odwiedzić, zwłaszcza, że niestety w Elblągu jeszcze nie byłem, ale z finansowego punktu widzenia nie jest to opłacalne, nie ukrywam.
Co do samych ubezpieczeń na życie, porównywałem z niektórymi firmami i CU wychodzi na prawdę nieźle biorąc pod uwagę sumę ubezpieczenia. Oczywiście doradzam zawsze zgodnie z prawdą i nie zatajam opłat i ile tak na prawdę można oszczędzać i czy opłaca się inwestować w fundusze itp. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek pytanie o ubezpieczenia, odpowiem oczywiście, więc śmiało możecie też mnie pytać. Co do ubezpieczeń grupowych- jak na razie nie mogę ich robić i dużym minusem jest tu wysycenie rynku.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org